Komentarz aktualny

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Ojciec.Pablito » 2022-12-11, 15:32

Ja jestem dzieckiem matki, która nie odeszła, gdy trzeba było, od ojca alkoholika.
Wyryło mi to bruzdy na całe życie. Cześć z nich przekazałem swojemu dziecku. Nie wiem czy dziecko nie przekaże tego dalej.
Alkoholizm to choroba. Jak rak, który atakuje i zżera wszystko wokol. Tyle że alkohol działa również w sferze relacji społecznych i psychiki najbliższych.
Czasami leczenie jest bolesne. Tak jak lekarstwo, które czasami jest gorzkie. Tak jak chemioterapia, która prawie zabija pacjenta by go uratować
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: konserwa » 2022-12-11, 21:40

Nie wiesz, sadzony, jakie relacje tu zachodza. Moge tylko napomknac, ze to moze byc sytuacja chirurga przed podjeciem decyzji o amputacji, aby ratowac, lub o jej zaniechaniu ... aby nie tkwic w chorej sytuacji.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2022-12-13, 20:49

Straszna ciekawostka. Dla mnie szokująca. Choć wiadomo, że rosyjska Cerekiew od blisko t6rzech wieków pełni służebną rolę wobec władzy. Teraz wydali modlitewniki, jak dom=nosi Fronda. A niej...
Od początku trwającej na Ukrainie wojny Kreml może liczyć na wsparcie rosyjskiej Cerkwii, której liderzy zapewniają „religijne” uzasadnienie popełnianych przez Rosjan zbrodni. Teraz prawosławni duchowni rozdają żołnierzom modlitewniki z krzyżem i… karabinami.
Związany z Rosyjską Cerkwią Prawosławną kanał telewizyjny „Spas” zaprezentował reportaż z Donbasu, gdzie prawosławni duchowni rozdawali żołnierzom specyficzne modlitewniki. Obok krzyża, na ilustracjach przedstawiono karabinki Kałasznikow. W modlitewnikach znalazła się modlitwa za Władimira Putina.
- „Przyznaj Naczelnemu Wodzowi Władimirowi, odważnemu Arcystrategowi i miłującemu Boga Władcy Rosji zwycięstwo” - czytamy w modlitwie proponowanej przez Cerkiew rosyjskim żołnierzom.
Co ciekawe, do tej pory w Cerkwii tytuł „arcystratega” przysługiwał św. Michałowi Archaniołowi – dowódcy niebieskich zastępów.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3469
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-12-14, 09:07

Swego czasu po jutubach latały filmiki , ruskie , stylizowane na panstwoislamskie filmiki z popami święcącymi bomby , pociski bombardujacymi w Syrii. Czuję swąd szatana w cerkwii rosyjskiej i tyle. Zresztą jak się weźmie do łapki czasopisma prawosławne w Polsce to ja osobiście odbieram je jako lekko wielkoruskie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19128
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2635 times
Been thanked: 4642 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-12-14, 09:41

Problemem wg mnie nie jest to, że pop święci bombę (broń używana w celu np. obrony państwa jak najbardziej może być poświęcona), ale to, że czyniąc to w jakiś sposób staje za bandyckimi działaniami swojego kraju.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3469
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 361 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-12-14, 14:16

Kiedyś, jeszcze kiedy " rzucałem kamykami w kościół" , czytałem w takiej prasie nieco okultystycznej artykuł o tym ze mauzoleum Lenina było budowane na wzór piramidy w celu uaktywnienia " ochronnych mocy" Artykuł kończył się sugestia ze dopóki nie pozbeda się tego " talizmanu" a Leninowego scierwa nie spala to z ich kraju będzie .... ( tu można samodzielnie uzupełnić negatywne epitety zgodnie z preferencjami i zdonosciami jezykowymi )..

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5403
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 858 times
Been thanked: 1413 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: abi » 2022-12-14, 19:57

...mordor
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2022-12-15, 18:46

Wybaczcie, że tak minorowo. Ale poruszyło mnie to. Zobaczcie o co dzieci proszą Mikołaja.
Dla mnie to tym bardziej tragiczne, bo gdy synowie byli w wieku przedszkolnym, to kilka lat pracowałem po 12 godzin dziennie (plus dojazdy). Bardzo żałuję tego straconego czasu. Praktycznie udało mi się tylko ich usypiać. I to też niezbyt często. Bardzo mnie to boli, wciąż mam wyrzuty sumienia.
Obrazek
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13805
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2206 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: sądzony » 2022-12-15, 19:00

No tak bywa. (PS: to raczej nie jest pismo 7-latka.)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: konserwa » 2022-12-15, 19:11

To moze ktos napisal poproszony przez dziecko? Babcia ...?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2022-12-15, 19:22

NIe wiem, czy to ważne, kto na[pisał.
Dla mnie tragiczne jest zjawisko. Rodzice nie maja czasu bo pracuję. Rodzice nie maja czasu, bo muszą odpocząć. Rodzice nie maja czasu bo... A czas mija. I nie sposób odrobić tych strat.
Obrazek
Na kolorowych karteczkach można przeczytać cytaty dzieci, które podczas terapii opisywały swoje relacje z rodzicami.
"Czuję się jak złe dziecko kiedy popełnię błąd. Zazwyczaj dlatego, że moi rodzice myślą, że zrobiłem to specjalnie",
"Marzę o tym, aby tata mnie przytulił. Mówi mi, że tulą się słabi. Jestem słaby",
"Prosiłem Mikołaja o mamę. Mam mamę, ale ona nigdy nie ma czasu. Nie rozmawia ze mną, nie bawi się. Chciałbym moją mamę",
"Wracam do domu sama. Mama przychodzi o 22.00. Mam już spać. Często się boję, ale nie można mi się bać",
"Tata mi mówi, że jestem dziwakiem. Mogę z nim rozmawiać tylko wtedy, gdy zachowuję się normalnie przez 3 dni",
"Najbardziej pragnę, aby mama i tata powiedzieli mi, że mnie kochają albo lubią. Choć trochę",
"Gdybym uciekł, moi rodzice nawet by nie wiedzieli. Nie mówią mi już dobranoc",
"Moja mama mówi, że jest bardzo zajęta, ale sms-uje z koleżanką cały dzień. Dlaczego nie powie mi prawdy? Po prostu mnie unika".
https://kobieta.interia.pl/zycie-i-styl ... ign=chrome
Ostatnio zmieniony 2022-12-15, 19:31 przez Andej, łącznie zmieniany 2 razy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: konserwa » 2022-12-15, 23:41

Niestety kazdego dnia to sie dzieje.

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 977
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 266 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Repart » 2022-12-16, 09:20

Andej pisze: 2022-12-15, 18:46 Wybaczcie, że tak minorowo. Ale poruszyło mnie to. Zobaczcie o co dzieci proszą Mikołaja.
Dla mnie to tym bardziej tragiczne, bo gdy synowie byli w wieku przedszkolnym, to kilka lat pracowałem po 12 godzin dziennie (plus dojazdy). Bardzo żałuję tego straconego czasu. Praktycznie udało mi się tylko ich usypiać. I to też niezbyt często. Bardzo mnie to boli, wciąż mam wyrzuty sumienia.
Obrazek
Dzięki @Andej za tego strzała. I następnego też.

Człowiek czasami tak się zagalopuje w swojej miernocie, że musi dostać plaskacza, aby się ocknąć.

Awatar użytkownika
Ojciec.Pablito
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2106
Rejestracja: 22 lis 2022
Lokalizacja: Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 741 times
Been thanked: 271 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Ojciec.Pablito » 2022-12-16, 09:35

Fajnie, że dzisiaj zwraca się uwagę na takie rzeczy. Na wrażliwość dzieci. Mimo tych poruszających zdań, to optymistyczne jest to, że ktoś zwrócił na to uwagę i nie zbagatelizował tematu.
po prostu chłopak ze wsi 3:-o 3:-o 3:-o :YMCOWBOY:

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2022-12-16, 15:39

Wojna wywołana przez rosyjskich nazistów stale kojarzy mi się z orwellowskim Rokiem 1984. Stan permanentnej wojny.
Błąd jaki popełnił Orwell polegał na jej umiejscowieniu jej na terenach, na których nikomu specjalnie nie zależało. Które były głównym teatrem konfrontacji. Do głowy mu nie przyszło, aby działo się to w Europie. Wojna gdzieś tam musi trwać permanentnie, bo stanowi wentyl bezpieczeństwa. Bo jest wykorzystywane przez propagandę. Seanse nienawiści się odbywają. Inaczej w formie, ale sens ten sam. Nienawiść stanowi motor. Jest tym, co ludzi pcha do walki. Ważne jest zniszczenie wroga. Dobrze ujął to Okudżawa: И, значит, нам нужна одна победа, Одна на всех. Мы за ценой не постоим! Cena nie ma znaczenia. Straty nie mają znaczenia. Liczy się dążenie do zwycięstwa. Za wszelką cenę. Dosłownie po trupach. Czyichś i własnych. Ludziej u nich mnogo. No i ruski czełowiek potrzebuje cara z batem. Tylko wtedy wie, że żyje. Niestety, Chińczycy mają podobnie, jak to Azjaci. Permanentna wojna jest jedyną alternatywą dla III Wojny Światowej. Lub jest jej preludium.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ