Komentarz aktualny

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: lambda » 2022-04-28, 00:27

Jozek pisze: 2022-04-28, 00:20 Widzisz, jednak nie jest on taki zly, skoro dzieki niemu sie nie nudzilas. ;)
Jak by chcial na nastepny dzien po tym jak zostal zablokowany sie zalogowac, to moze by sie zalogowal, ale nie wiesz jak zareagowal na samego bana tak znienacka i bez mozliwosci sprawdzenia za co i dlaczego, bo to moze sie dowiedziec dopiero jak czas bana uplynie.
W mojej opinii to jest po prostu nieludzkie traktowanie, choc pewnie administracja nie zdaje sobie z tego sprawy, bo nigdy nie byla zbanowana. ;)
Moze powinnismy dac bana administracji, by wiedziala i rozumiala co sie dzieje po drugiej stronie bana. ;)
Chyba Dez i dał Bama po tym jak sprawdził że JBP odczytał pw.
Ja nigdy nie twierdziłam że JBP był zly
Ostatnio zmieniony 2022-04-28, 00:28 przez lambda, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Jozek » 2022-04-28, 00:36

Wiem z wlasnych doswiadczen, ze ban nie jest poprzedzony PW, a przynajmniej nie ma mozliwosci odczytania takowego gdy dostanie sie bana. wiesz, mialem juz sporo banow i wiem o czym pisze.
Blokada samego pisania postow na forum, byla by po prostu idealnym wyjsciem, by delikwent mial mozliwosc pisania na PW i ewentualnej obrony, czy chocby wyjasnienia sytuacji.
Taki ban z nienacka to tak jakbys dostala w ciemnym kacie po buzi, i nawet nie wiedziala dlaczego i za co, bo tak wlasnie wyglada sytuacja po drugiej stronie bana, nie mozesz nawet sie odezwac, jakby cie ktos zakneblowal, czujesz sie jak ktos kogo sadownie ubezwlasnowolniono, choc jest swiadomy tego co robi.

Dla mnie, JBP jest po prostu zagubionym czlowiekiem, ktory potrzebuje naszej pomocy, choc sam sobie nie zdaje z tego sprawy, po co tu przyszedl.
Ostatnio zmieniony 2022-04-28, 00:49 przez Jozek, łącznie zmieniany 3 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: lambda » 2022-04-28, 00:54

Kto z nas nie jest zagubiony.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Jozek » 2022-04-28, 01:03

I dlaczego na takie forum przychodzimy?
Czyzby JBP byl inny?
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Czarny » 2022-04-28, 15:51

Przecież nikt mu nie dał bana tylko sugestie by nie pisal rewizjonistycznych tekstów, to chyba normalne na cywilizowanym , w dodatku katoliku forum.
Sugestie o ostrzezeniu czy banie dostała abi, Jej to wystararczylo że nie pokaże się na forum trzy miesiące.
Ostatnio zmieniony 2022-04-28, 15:55 przez Czarny, łącznie zmieniany 2 razy.

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Czarny » 2022-04-29, 08:01

Ukraiński wywiad: Rosjanie rozstrzeliwują wolontariuszy , więcej szczegółów : https://www.breaking7.com/NewDetails/51709782

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2022-04-29, 13:00

Czarny pisze: 2022-04-29, 08:01 Ukraiński wywiad: Rosjanie rozstrzeliwują wolontariuszy , więcej szczegółów : https://www.breaking7.com/NewDetails/51709782
Czy coś się zmieniło od czasu powstania Armii Czerwonej? Czy też stale obowiązują te same zasady co w czasie tzw. rewolucji, wojny z Polską, w 1941, 1944, 1945, wojny w Korei, Wietnamie, Czeczenii? Zawsze niszczyli, upijali się, gwałcili, rabowali, zabijali bezbronnych. To są cały czas te same standardy. Nic się nie zmieniło. Na marginesie dodam, że średniowieczne i późniejsze najazdy tatarskie miały taki sam charakter. Nawet, tak jak Tatarzy, uprowadzają w jasyr. Dzicz azjatycka.

Mnie najbardziej szokuje to, że ci sami Rosjanie, są bardzo przyjacielscy, uczynni, gościnni. W zależności od sytuacji i relacji mogą być oddanymi przyjaciółmi, aby za chwile stać się śmiertelnymi wrogami. Dziś brat, jutro śmiertelny wróg.

Maksymą, która wytłaczają im do głowy na szkoleniach wojskowych i "patriotycznych" jest: Zwycięż lub zgiń.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Czarny » 2022-04-29, 13:26

Nic się Andeju nie zmienilo. Wódz chce przecież powrotu potęgi CCCP a naród jak widać jest jaki jest. W końcu to ludzie robią, tyle mordów i łupieży.
Nawet ze strefy skazonej w Czarnobylu potrafili wyszabrowac co się dało i lup przesłać rodzinie.
Przerazajace to wszystko jest :(

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Czarny » 2022-04-29, 16:53

Rosyjska propaganda nawet nie dba o szczegóły. Lud tam ufny i we wsztstko pewnie uwierzy :(
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... zynie.html
Ostatnio zmieniony 2022-04-29, 16:55 przez Czarny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2022-04-29, 17:37

Nie tak dawno, bo jeszcze we wtorek ktoś mnie wyśmiewał, że słowa Ławrowa uważam za realna groźbę. Niestety, to była jaskółka, która być może uczyni wiosnę. A właściwie zimę. I to atomową. Oto czym dziś zajmuje się propaganda sowiecka:
Obrazek
A Rosjanie domagają się jak najszybszego ataku nuklearnego.


Ja natomiast coraz bardziej domagam się prewencyjnego uderzenia NATO w sowieckie instalacje nuklearne. Chociaż, tak symbolicznie, to i na Kreml.
A tymczasem media donoszę, że: Agencja Reutera opublikowała nagranie rosyjskiego MON-u, które chwali się uderzeniem w magazyny broni NATO.
A to jest atak na NATO. I co na to NATO? Nic. Morda a kubeł. A Putin ma świadomość, że szybkie reagowanie NATO jest możliwe wyłącznie wobec słabych krajów nie posiadających dostępu do broni jądrowej.

Zatem poczekajmy, aż Putin kupi od Chin albo dogada się z Koreą i zrobi Ameryce i Europie kęsim.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Jozek » 2022-04-29, 19:17

Andej, chyba z tym magazynem broni NATO, komus w mediach sie pomylilo z magazynem broni dostarczanej na Ukraine, ktory jest na terenie Ukrainy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2022-04-29, 19:53

Może się pomyliło. Wpisz w wyszukiwarce "atak na magazyn NATO", to doczytasz więcej.
Ja tylko zauważam, że jest to dalsze testowanie NATO. A właściwie bierności NATO. Za Reagana od razy jakieś odpryski wybuchających w magazynie materiałów wybuchowych trafiłyby w okręt, który ostrzelał magazyn.
Ciekaw jestem, czy jeszcze w maju jakiś zabłąkany pocisk lub rakieta nie spadnie na terytorium Polski lub innego kraju NATO. Sądzę, najpóźniej do połowy roku doczekamy takiego incydentu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14973
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4202 times
Been thanked: 2953 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Dezerter » 2022-04-29, 21:29

Czarny pisze: 2022-04-28, 15:51 Przecież nikt mu nie dał bana tylko sugestie by nie pisal rewizjonistycznych tekstów, to chyba normalne na cywilizowanym , w dodatku katoliku forum.
Sugestie o ostrzezeniu czy banie dostała abi, Jej to wystararczylo że nie pokaże się na forum trzy miesiące.
Czarny oceń sam, czy abi dostała sugestie o banie - upubliczniłeś więc i ja upubliczniam

Do Abi napisałem tak
Dezerter pisze: 2022-04-23, 20:29 Tytuł: Komentarz aktualny
abi pisze: 2022-04-23, 20:16 jpg jestes podla swinia i zejdz mi z oczu :(
No weź się kontroluj abi - powinnaś dostać ostrzeżenie
nie dostajesz tylko z sympatii, ale dalszych pobłażań nie będzie - równość na forum jakaś musi być
Odpisała mi a ja jej
Dezerter pisze: 2022-04-23, 20:40
abi pisze: 2022-04-23, 20:30 prosze daj mi osta
i tak mnie nie bedzie od dzis 3 mies
A co się dzieje?
Jak widać ja nawet nie skojarzyłem, że może jej odejście być związane z moi pw
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19048
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2620 times
Been thanked: 4633 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-04-29, 21:31

@Andej to właśnie pokazuje, że nie uderzą. Na prawdziwej wojnie się nie opowiada, co się zrobi.

Za to inne uderzenie jest niestety możliwe. W rosyjskiej doktrynie wojennej istnieje pojęcie "uderzenia deaskalacyjnego" - tj. uderzenia atomowego o bardzo niskiej mocy (relatywnie: taka bomba ma mniej-więcej taką moc, jak wybuch w porcie w Bejrucie 4 sierpnia 2020). Jest to uderzenie skierowane z daleka od dużych miast, w teren przeciwnika, ale niedaleko (w tym wypadku byłby to teren środkowej Ukrainy.
Po czymś takim gwałtownie wszyscy chcą skończyć wojnę i zawrzeć jakieś chore porozumienie.
Ostatnio zmieniony 2022-04-29, 21:32 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14973
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4202 times
Been thanked: 2953 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Dezerter » 2022-04-29, 21:36

Specjalista analityk wojskowy, który śledzi wnikliwie wojnę na Ukrainie zapytany
na ile oceniasz prawdopodobieństwo użycia broni jądrowej przez Rosję?
odpowiedział : minus 4
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ