Nieporozumienia słowne, niezrozumienia, offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Nieporozumienia słowne, niezrozumienia, offtopy

Post autor: Albertus » 2020-07-23, 18:32

Ludzie! Bracia i siostry!

Czy to nie jakaś plaga nadwrażliwości?

Przecież chyba ideą forum dyskusyjnego jest ścieranie się różnych, często nawet przeciwstawnych poglądów i charakterów.

Moim zdaniem wtedy właśnie jest fajnie i ciekawie.

To nie musi być kółko wzajemnej adoracji ale musimy się wzajemnie zmuszać do myślenia i refleksji po to aby było to żywe i ciekawe forum.

pewnie że trzeba przestrzegać podstawowych zasad kultury i wzajemnego szacunku ale to nic dziwnego gdy w ferworze dyskusji pojawiają się jakieś emocje i starcia. Tego się nie da uniknąć. Jak zaczniemy sobie wypominać każdy drobiażdżek i przepraszać albo oczekiwać na przeprosiny to się wzajemnie, mentalnie zablokujemy i z ciekawych dyskusji będą nici...
Ostatnio zmieniony 2020-07-23, 18:33 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Nieporozumienia słowne, niezrozumienia, offtopy

Post autor: Jozek » 2020-07-23, 18:44

Biserica Dumnezeu pisze: 2020-07-23, 18:14 Szkoda, ze odchodza forumowicze, szkoda , ze czasem upor przeslania meritum sprawy ... ale ja prosze, moze jeszcze dajcie i nam i sobie szanse i pozostancie chwile z nami .
Prosi o to ten, ktory sam ma wiele za uszami.
A ile ja mam!
A tak w ogole to zaczelo sie od mojej wypowiedzi.
Gdybym nie napisal tego co napisalem, nie napisal by w komentarzu tego co stalo sie przyczyna calego zajscia.
Mea culpa. Chlop zawinil a cygana powiesili.

Przepraszam wszystkich i prosze wroccie do dyskusji, a ja postaram sie nie pisac tak by ktos napisal przez to cos konfliktowego.
Ostatnio zmieniony 2020-07-23, 18:49 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13692
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2007 times
Been thanked: 2176 times

Re: Nieporozumienia słowne, niezrozumienia, offtopy

Post autor: sądzony » 2020-07-23, 21:48

TOMVAD 45 pisze: 2020-07-22, 11:43 No właśnie nie wiem dlaczego najpierw uderzyliście w Marcina a teraz gdy wykazuje błąd Magnolii to ja jestem atakowany. Czy naprawdę nie stać was na przyznanie komuś racji? Pokazuję wam też to na innych fragmentach a wy dalej swoje. Dlatego że zawsze musicie mieć rację? Nie zawsze i nie we wszystkim ją macie. Trzeba tylko nauczyć się przyjmować rację innych a nie upierać się tylko przy swoim ja. Ja jak.pisałem -robiłem wszystko aby okazywać wam szacunek ale są pewne granice. Czy wy naprawdę nie potraficie widzieć też swoich błędów? Może właśnie w tym tkwi problem tych wszystkich niepirozumień a nie we mnie czy Marcinie. Przyjrzyjcie się swoim pistawom zanim zaczniecie krytykować postawy innych. Ja mam jeszcze na tyle godności i honoru że potrafię się do błędu przyznać i przeprosić a wy? Na ile was stać na taki gest?
Wybaczta, że się wsmolę, ale TOMVAD czy nie sądzisz, że przyznać komuś rację i przeprosić
gdy ktoś ją (rację) ma to żaden wyczyn.
Czy nie sądzisz, że nie ma "Czegoś" więcej.

Dodano po 6 minutach 21 sekundach:
Marek_Piotrowski pisze: 2020-07-23, 09:45 Propozycja pojednania w tej formie - w której strona obrażająca - Ty - sugeruje, że wina jest po stronie obrażanej, to jedna wielka obłuda.
Sorry, ale przeprosiny w stosunku do Magnolii są po Twojej stronie - bo Ty ją bez powodu, lansując agresywnie wątpliwą tezę, zaatakowałeś (mnie nie musisz przepraszać).
Magnolia i tak już Ciebie przeprosiła wychodząc daleko przed to, co była Ci winna (o ile w ogóle cokolwiek była, w co wątpię).
Nie zgadzam się na udawanie, że tu jest jakaś równowaga.
Nie wierzę jakoby zależało Ci na dobrej atmosferze - piszesz o tym w każdym wpisie od wczoraj, jednocześnie robiąc wszystko, by ową atmosferę uczynić nieznośną, by obrazić współdyskutantów.
W pojednaniu nie chodzi o winę, rację, interes, obłudę, upokorzenie,
a o Prawdę, której bez niego (pojednania) nie będzie.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Dominik

Re: Nieporozumienia słowne, niezrozumienia, offtopy

Post autor: Dominik » 2020-07-23, 22:07

sądzony pisze: 2020-07-23, 21:48 TOMVAD czy nie sądzisz, że przyznać komuś rację i przeprosić
Nie ma go już z nami.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13692
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2007 times
Been thanked: 2176 times

Re: Nieporozumienia słowne, niezrozumienia, offtopy

Post autor: sądzony » 2020-07-23, 22:08

Dominik pisze: 2020-07-23, 22:07
sądzony pisze: 2020-07-23, 21:48 TOMVAD czy nie sądzisz, że przyznać komuś rację i przeprosić
Nie ma go już z nami.
Odszedł?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Dominik

Re: Nieporozumienia słowne, niezrozumienia, offtopy

Post autor: Dominik » 2020-07-23, 22:09

Poprosił o usunięcie konta, więc spełniłem jego prośbę.
Ostatnio zmieniony 2020-07-23, 22:09 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13692
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2007 times
Been thanked: 2176 times

Re: Nieporozumienia słowne, niezrozumienia, offtopy

Post autor: sądzony » 2020-07-23, 22:16

Rozumiem,a z ciekawości, co ze Złym/Dobrym_Człowiekiem?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14816
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4120 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Nieporozumienia słowne, niezrozumienia, offtopy

Post autor: Dezerter » 2020-07-23, 23:14

Jaka wróci i nie odwoła oskarżeń dostanie 3 i ostatnie ostrzeżenie :(
Co mam napisać smutno mi i przykro, że dorośli inteligentni i dojrzali ludzie nie potrafią ze sobą normalnie się różnić - od tego jest forum, by dyskutować a nie się obrażać na innych i obrażać innych.
To może wykorzystajmy ten wątek do czegoś pozytywnego, na przyszłość
- co powinniśmy robić by nie dopuszczać do takich sytuacji?
- jak interweniować prewencyjnie jak nikt nie łamie Regulaminu i formalnie nie obraża nikogo, bo tak było w tym przypadku?
ja mam taki pomysł, że jak 2 osoby wchodzą w konflikt narastający to obu prewencyjnie dawać blokadę na 24 godziny dla ochłonięcia i opamiętania, ale czy to wasz drodzy forumowicze jeszcze bardziej nie nakręci? ;)
Wszyscy chyba zdają sobie sprawę , że takie konflikty nie są budujące i nie służą dobru forum, ani Kościołowi :(
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Nieporozumienia słowne, niezrozumienia, offtopy

Post autor: Jozek » 2020-07-24, 05:32

A jakby dac blokade watkowi na 24h?
Z informacja ze przenoszenie dyskusji do innych watkow bedzie skutkowalo ostrzezeniem.

Dodano po 4 minutach 58 sekundach:
W obecnym przypadku wydzielenie osobnego watku przyczynilo sie do zwiekszenia frustracji stron, gdyz spowodowalo to pisanie w wiecej niz jednym watku i zwiekszylo liczbe osob bioracych udzial w konflikcie.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13692
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2007 times
Been thanked: 2176 times

Re: Nieporozumienia słowne, niezrozumienia, offtopy

Post autor: sądzony » 2020-07-24, 07:35

Dezerter pisze: 2020-07-23, 23:14 (...)
ja mam taki pomysł, że jak 2 osoby wchodzą w konflikt narastający to obu prewencyjnie dawać blokadę na 24 godziny dla ochłonięcia i opamiętania, ale czy to wasz drodzy forumowicze jeszcze bardziej nie nakręci? ;)
(...)
ja się zgadzam
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Nieporozumienia słowne, niezrozumienia, offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-07-24, 08:51

Po prostu działać szybciej. Nie było wątpliwości co do kształtu sprawy co najmniej od 36 godzin.

Dominik

Re: Nieporozumienia słowne, niezrozumienia, offtopy

Post autor: Dominik » 2020-07-24, 13:04

Nie było sposobu zażegnania konfliktu. Upomnienia, bany 24h tylko by zaostrzyły sytuacje. Nic się nie poradzi jak ktoś bierze zwrócenie uwagi na błędy które wypisuje na atak na siebie. Przecież nie pozwolimy by stanęło na czyimś błędnym zdaniu odnośnie nauki Kościoła, ponieważ to się powtórzy.

Jedynie co Dezerterze mogliśmy zrobić to zareagować.
Nie trzeba pisać głupek, debil by kogoś obrazić, wystarczy pisać krzywdzące oskarżenia, słowa.
Tutaj była wyraźna ad persona skierowana do nas, a szczególności Magnolii.
Np. padło stwierdzenie że bronimy Trzaskowskiego, ponieważ nie pozwoliliśmy na pisanie że jest przestępcą.

Na przyszłość musimy żądać wskazania takiej osobie gdzie jest atakowana, reagować na każdą nieprawdę.
Jeśli nie nauczy się odróżniania odnoszenia się do tematu i ad persona to 1,2, ostrzeżenie i ban przy 3.

Awatar użytkownika
abigail
Gaduła
Gaduła
Posty: 876
Rejestracja: 18 lip 2020
Has thanked: 201 times
Been thanked: 221 times

Re: Nieporozumienia słowne, niezrozumienia, offtopy

Post autor: abigail » 2020-07-25, 05:58

Dominik pisze: 2020-07-24, 13:04 Nie było sposobu zażegnania konfliktu. Upomnienia, bany 24h tylko by zaostrzyły sytuacje. Nic się nie poradzi jak ktoś bierze zwrócenie uwagi na błędy które wypisuje na atak na siebie. Przecież nie pozwolimy by stanęło na czyimś błędnym zdaniu odnośnie nauki Kościoła, ponieważ to się powtórzy.
nurtuje mnie to drugi dzien. czy nie wolno zostawić kogoś z jego błędnym zdaniem. czy nie moze być dyskusja na jakis temat gdzie po pewnym czasie moderator wchodzi na watek i pisze np widze ze mimo iz większość jest zdania ze to i tamto, X pozostaje przy swoim przekonaniu. watek zamykam

moze nie należy kogoś zmuszać by napisał ze uważa tak jak pozostali?
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości

Dominik

Re: Nieporozumienia słowne, niezrozumienia, offtopy

Post autor: Dominik » 2020-07-25, 09:30

Czyli knebel na usta użytkownikowi X.
To też jakieś rozwiązanie, w nieskończoność nie można wałkować tematu.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13692
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2007 times
Been thanked: 2176 times

Re: Nieporozumienia słowne, niezrozumienia, offtopy

Post autor: sądzony » 2020-07-25, 10:30

Ja mam tak.
Zdarza mi się, że mimo iż "wiem", że ktoś (często żona, córka, rodzice, bliższy lub dalszy znajomy, przyjaciel, szefowa) nie ma racji
pozwalam mu/jej w niej tkwić.
Nie zgadzam się z jego/jej postawą/zdaniem, ale przestaje oponować, przyjmuję to. Biorę to i mieszczę to w sobie.

Zresztą często robię tak w stosunku do Boga.
Wiem, że mam rację, ale przyjmuję Jego Prawdę.

Przecież to jedynie pycha nie pozwala nam dopuścić naszego błędu lub pozwolić sobie tkwić w czyimś.
I jedynie pokora oraz miłość pozwala nam być wolnym nawet w więzieniu.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ