Nieporozumienia słowne, niezrozumienia, offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Eden

Re: Nieporozumienia słowne, niezrozumienia, offtopy

Post autor: Eden » 2020-01-15, 16:54

Czy cytaty z objawień maryjnych, podane w filmie, też są propagandą?!

Biserica Dumnezeu

Re: Nieporozumienia słowne, niezrozumienia, offtopy

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-01-15, 17:06

Zapoznaj sie z calym ( okreslonym objawieniem ) , stanowiskiem Kosciola wobec takowego oraz wykladnia Kosciola i zakotwiczeniem wobec nauki apostolskiej Kosciola. Wowczas zaczniemy rozmawiac o obiektywnych przeslankach.
A w tej chwili mamy jedynie narracje zaburzona przez antykatolicka, protestancka wykladnie poluteranska na kanwie samozwanczej interpretacji Slowa Bozego.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: Nieporozumienia słowne, niezrozumienia, offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-01-15, 22:20

Podejdźmy do sprawy z innej strony; w Ewangelii wg świętego Łukasza czytamy, jak Maryja mówi:
"Oto bowiem błogosławić mnie będą odtąd wszystkie pokolenia, 1gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny; a święte jest Jego imię - i miłosierdzie Jego z pokoleń na pokolenia dla tych, co się Go boją."
Zdradzisz nam Edenie, kiedy ostatnio i w jaki sposób błogosławiłeś Maryję?

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Post ścisły, a zaburzenia odżywiania

Post autor: Jozek » 2020-02-28, 21:12

Mysle ze jestes jak ten korona virus. Probujesz infekowac wszystkie fora katolickie.
Te twoje glupie tematy i wypowiedzi powinny byc usuniete zanim ta zaraza sie rozprzestrzeni na tym forum.
Zadnych merytorycznych wypowiedzi, tylko same insynuacje z bezsensownie poprzyklejanymi do nich faktami historycznymi.
Juz wczesniej wyczulem ze cos tu nie tak z gosciem, bo nie bylo zadnej sensownej odpowiedzi po 3 probach wyjasniania.
Jesli sie nie myle to mamy tu pana Irbisola z sasiedniego forum, do ktorego zadne racjonalne odpowiedzi nie docieraja bo on ma swoja logike i plywa jak piskorz w bloocie w odpowiedziach jak to mozna zauwazyc na sasiednim forum.

Wypowiedzi ad personam prowadzą do kłótni a nie do rozmowy, poza tym są łamaniem regulaminu. Posty przeniesione do kawiarenki. Magnolia
Ostatnio zmieniony 2020-02-28, 21:49 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.

Fryderyk Nietzsche

Re: Post ścisły, a zaburzenia odżywiania

Post autor: Fryderyk Nietzsche » 2020-02-28, 21:26

Jozek pisze: 2020-02-28, 21:12 Mysle ze jestes jak ten korona virus. Probujesz infekowac wszystkie fora katolickie.
Te twoje glupie tematy i wypowiedzi powinny byc usuniete zanim ta zaraza sie rozprzestrzeni na tym forum.
Zadnych merytorycznych wypowiedzi, tylko same insynuacje z bezsensownie poprzyklejanymi do nich faktami historycznymi.
Juz wczesniej wyczulem ze cos tu nie tak z gosciem, bo nie bylo zadnej sensownej odpowiedzi po 3 probach wyjasniania.
Jesli sie nie myle to mamy tu pana Irbisola z sasiedniego forum, do ktorego zadne racjonalne odpowiedzi nie docieraja bo on ma swoja logike i plywa jak piskorz w bloocie w odpowiedziach jak to mozna zauwazyc na sasiednim forum.
Nie nie powstałem kiedy Chińczyk zjadł nietoperza.Nie przemieszczam się drogą powierzaną, ja preferuje motor albo pociąg.
Nie wiem kim jest pan Irbisola, ale brzmi jak ciekawy koleżka. Odpowiedzi poparte faktami zazwyczaj są merytoryczne.Nie wiem czym jest piskorz. Jeżeli mam wątpliwości to chyba mam prawo dopytać. I w przyjaznej(czasami w pasywno-agresywnej) atmosferze rozmawiam o wierze chrześcijańskiej. Więc w czym problem?

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Post ścisły, a zaburzenia odżywiania

Post autor: Jozek » 2020-02-28, 21:30

Fryderyk Nietzsche pisze: 2020-02-28, 21:26
Jozek pisze: 2020-02-28, 21:12 Mysle ze jestes jak ten korona virus. Probujesz infekowac wszystkie fora katolickie.
Te twoje glupie tematy i wypowiedzi powinny byc usuniete zanim ta zaraza sie rozprzestrzeni na tym forum.
Zadnych merytorycznych wypowiedzi, tylko same insynuacje z bezsensownie poprzyklejanymi do nich faktami historycznymi.
Juz wczesniej wyczulem ze cos tu nie tak z gosciem, bo nie bylo zadnej sensownej odpowiedzi po 3 probach wyjasniania.
Jesli sie nie myle to mamy tu pana Irbisola z sasiedniego forum, do ktorego zadne racjonalne odpowiedzi nie docieraja bo on ma swoja logike i plywa jak piskorz w bloocie w odpowiedziach jak to mozna zauwazyc na sasiednim forum.
Nie nie powstałem kiedy Chińczyk zjadł nietoperza.Nie przemieszczam się drogą powierzaną, ja preferuje motor albo pociąg.
Nie wiem kim jest pan Irbisola, ale brzmi jak ciekawy koleżka. Odpowiedzi poparte faktami zazwyczaj są merytoryczne.Nie wiem czym jest piskorz. Jeżeli mam wątpliwości to chyba mam prawo dopytać. I w przyjaznej(czasami w pasywno-agresywnej) atmosferze rozmawiam o wierze chrześcijańskiej. Więc w czym problem?
A, no w tym ze wybrales dla siebie odpowiedni, a moze nieodpowiedni temat i forum, bo temat ktory zapodales wlasnie dotyczy takich jak ty i tego co robisz na forach.
Wlasnie sie zastanawialem co preferujesz, wiec odpowiedz akurat na czasie.
Ostatnio zmieniony 2020-02-28, 21:31 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.

Fryderyk Nietzsche

Re: Post ścisły, a zaburzenia odżywiania

Post autor: Fryderyk Nietzsche » 2020-02-28, 21:31

Jozek pisze: 2020-02-28, 21:30
Fryderyk Nietzsche pisze: 2020-02-28, 21:26
Jozek pisze: 2020-02-28, 21:12 Mysle ze jestes jak ten korona virus. Probujesz infekowac wszystkie fora katolickie.
Te twoje glupie tematy i wypowiedzi powinny byc usuniete zanim ta zaraza sie rozprzestrzeni na tym forum.
Zadnych merytorycznych wypowiedzi, tylko same insynuacje z bezsensownie poprzyklejanymi do nich faktami historycznymi.
Juz wczesniej wyczulem ze cos tu nie tak z gosciem, bo nie bylo zadnej sensownej odpowiedzi po 3 probach wyjasniania.
Jesli sie nie myle to mamy tu pana Irbisola z sasiedniego forum, do ktorego zadne racjonalne odpowiedzi nie docieraja bo on ma swoja logike i plywa jak piskorz w bloocie w odpowiedziach jak to mozna zauwazyc na sasiednim forum.
Nie nie powstałem kiedy Chińczyk zjadł nietoperza.Nie przemieszczam się drogą powierzaną, ja preferuje motor albo pociąg.
Nie wiem kim jest pan Irbisola, ale brzmi jak ciekawy koleżka. Odpowiedzi poparte faktami zazwyczaj są merytoryczne.Nie wiem czym jest piskorz. Jeżeli mam wątpliwości to chyba mam prawo dopytać. I w przyjaznej(czasami w pasywno-agresywnej) atmosferze rozmawiam o wierze chrześcijańskiej. Więc w czym problem?
A, no w tym ze wybrales dla siebie odpoowiedni, a moze nieodpoowiedni temat i forum, bo temat ktory zapodales wlasnie dotyczy takich jak ty i tego co robisz na forach.
Wlasnie sie zastanawialem co preferujesz, wiec odpowiedz akurat na czasie.
Człowieku, wyślij mi prywatną wiadomość to pogadamy.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Post ścisły, a zaburzenia odżywiania

Post autor: Jozek » 2020-02-28, 21:38

To juz 3 odpowiedz w tym temacie.
Nie potrzebne mi dyskusje z toba, to co tu juz pisales wystarcza mi az nad to by wiedziec z kim mam do czynienia.

Awatar użytkownika
Zły_Człowiek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 230
Rejestracja: 6 lip 2020
Has thanked: 105 times
Been thanked: 78 times

Re: Nieporozumienia słowne, niezrozumienia, offtopy

Post autor: Zły_Człowiek » 2020-07-21, 07:16

Z przebiegu dyskusji w ostatnich dniach, zauważyłem, że biorący udział i odnoszący się bezpośrednio do osób ks.Daniela Galusa i ks. Łukasza Prausa nie maja pojęcia kto to jest, stąd mylą im się te osoby.
Znam obu księży od wielu lat i są jedynymi charyzmatykami w Polsce, którym jestem w stanie zaufać i powierzyć im siebie w opiekę duchową.
Innych charyzmatyków albo nie znam, albo nie ufam, albo nie są oni charyzmatykami, tylko tak się ich nazywa.
Prosiłbym o szacunek dla osób duchownych nawet jeśli z jakiegoś powodu nie zgadzamy się z nimi.

Awatar użytkownika
Zły_Człowiek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 230
Rejestracja: 6 lip 2020
Has thanked: 105 times
Been thanked: 78 times

Re: Nieporozumienia słowne, niezrozumienia, offtopy

Post autor: Zły_Człowiek » 2020-07-21, 11:14

Do Dezertera,
jeśli nie widzicie Państwo możliwości normalnej dyskusji o różnych sprawach Kościoła Katolickiego, w tym o sprawach trudnych, to umieśćcie w regulaminie taką wzmiankę: "Nie wolno na naszym forum rozmawiać o trudnych sprawach Kościoła" a mnie usuńcie z grona użytkowników.
Ja nie mogę zmierzać do Nieba udając, ze w naszym Kościele nic złego się nie dzieje i że nie ma ani o czym mówić, ani cokolwiek robić, bo się z takiego podejścia nigdy nie wytłumaczyłbym przed Bogiem.

Rozumiem, że macie Państwo jakieś zobowiązania zewnętrzne - już nie pytam jakie - który wpływają na wasz stosunek do zborów protestanckich i osób z nimi powiązanych. Myślałem, ze mimo to rozmawiać można. Jeśli nie, to moja rola jako katolika jest na tym forum zakończona.

Dominik

Re: Nieporozumienia słowne, niezrozumienia, offtopy

Post autor: Dominik » 2020-07-21, 11:23

Zły_Człowiek pisze: 2020-07-21, 11:14 Rozumiem, że macie Państwo jakieś zobowiązania zewnętrzne - już nie pytam jakie
Kolejne pomówienie, bez podania dowodów.
Leci ostrzeżenie i ban na 24h żebyś się trochę zastanowił.

TOMVAD 45

Re: Nieporozumienia słowne, niezrozumienia, offtopy

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-22, 08:37

Dominiku,trudno mówić tutaj o pomówieniu,Marcin wyraził tylko swoje zdanie.Nie trzeba się z nim zgadzać ale nie widać tutaj żadnego działania które miałoby kogoś obrażać. To jest pewna forma ograniczania wolności wypowiedzi. Trzeba też nauczyć się przyjmowania krytyki.Nie przesadzajmy z tymi banami.

Bany się wstawia za naprawdę karygodne zachowania a nie za wyrażenie zdania ktytycznego. Gdzie tutaj też miłość do bliźniego,szacunek. Czyżby krytyka jakichś błędów czy odbieranir poglądów innych tak mocno nas bolała jako katolików? Nie dajmy się ponosić emocjom.
Jakby nie patrzeć-Marcin jest naszym bratem w wierze,tyle że wyraża swoje zdanie, z którym nie musimy się zgadzać.Stara się przedstawić problem jaki widzi i za to dostaje bany.

Awatar użytkownika
abigail
Gaduła
Gaduła
Posty: 876
Rejestracja: 18 lip 2020
Has thanked: 201 times
Been thanked: 221 times

Re: Nieporozumienia słowne, niezrozumienia, offtopy

Post autor: abigail » 2020-07-22, 08:41

czy ja moge do nieporozumień słownych doliczyć jak powyższy tu tomvad napisał w innym watku "ojciec pił i nadużywał przemocy wobec rodziny" co sugeruje ze troche przemocy jest dopuszczalne?
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości

Magnolia

Re: Nieporozumienia słowne, niezrozumienia, offtopy

Post autor: Magnolia » 2020-07-22, 08:42

Tomku pozwolę sobie skopiować twoje słowa do schowka, i zacytuje Ci jak poczujesz się urażony czyjąś krytyką albo zarzuci Ci coś z czym się nie zgadzasz...
Bardzo jestem ciekaw Twojej reakcji na nie... ze świadomością że sam je napisałeś...

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: Nieporozumienia słowne, niezrozumienia, offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-07-22, 08:52

TOMVAD 45 pisze: 2020-07-22, 08:37 Dominiku,trudno mówić tutaj o pomówieniu,Marcin wyraził tylko swoje zdanie.
No nie, wybacz, ale sugerowanie - zupełnie bez jakiejkolwiek podstawy - "zobowiązań zewnętrznych" kierownictwu forum to nie jest "wyrażenie swojego zdania" tylko bardzo poważne pomówienie.

ODPOWIEDZ