Ukrzyżowanie

Ważne wydarzenia biblijne dla chrześcijan i żydów. Niewola egipska, narodziny i śmierć Jezusa, zmartwychwstanie, itp

Moderator: Junior moderator

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andej
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Otrzymał podziękowań: 334 razy

Ukrzyżowanie

Post autor: Andej » 2018-09-11, 10:44

Czy rzeczywiście Jezus został przybity do krzyża? Wierzymy, ze tak. A dlaczego łotrowie nie zostali przybici do krzyży? Dlaczego zostali tylko przywiązani? Dlaczego Jezus został potraktowany najbardziej okrutnie? A może wprost przeciwnie? Najłagodniej? Obrazek

Tags:

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Elitarny komentaor
Elitarny komentaor
Wysłał podziękowań: 147 razy
Otrzymał podziękowań: 518 razy

Re: Ukrzyżowanie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-09-11, 11:11

A skąd mniemanie, że oni nie zostali przybici?

Awatar użytkownika
Andy72
Początkujący
Początkujący
Wysłał podziękowań: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: Andy72 » 2018-09-11, 11:14

Andej, sugerujesz się jednym obrazem?

Awatar użytkownika
Dominik
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Wysłał podziękowań: 57 razy
Otrzymał podziękowań: 87 razy

Post autor: Dominik » 2018-09-11, 11:56

To ja inaczej spytam. Dlaczego tylko Jezus jest przybity na niejednym obrazku?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dodano po 17 minutach 23 sekundach:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

a tutaj łotrzy przybici

Obrazek

Chyba więcej jest obrazów gdzie łotrzy są przywiązani,,, pomijając jakieś współczesne proste obrazki.
Przekaż mi 1% swojego podatku KLIK

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Elitarny komentaor
Elitarny komentaor
Wysłał podziękowań: 147 razy
Otrzymał podziękowań: 518 razy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-09-11, 13:16

Co by wyróżnić mękę Jezusa. Ale chyba nie ma podstaw by brać to za fakt.

Awatar użytkownika
mondfa
Dyskutant
Dyskutant
Wysłał podziękowań: 93 razy
Otrzymał podziękowań: 48 razy

Post autor: mondfa » 2018-09-12, 16:09

Trochę czytałam. I piszą wszędzie, że stosowano bardzo różne praktyki w zależności od skłonności sadystycznych katów. 😞 przybijano i przywiązywano. Podkładano kołek pod nogi, co miało jeszcze przedłużać mękę. Bez względu na to wszystko to i tak okrucieństwo w najstraszniejszej postaci i niewyobrażalne cierpienie. 😞

Awatar użytkownika
Andej
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Otrzymał podziękowań: 334 razy

Post autor: Andej » 2018-09-12, 20:08

Jeśli mękę mierzyć czasem jej trwania, to im mniej ran, tym dłuższa i straszniejsza agonia. Jednak egzekucje wykonywał jeden dział. Żołnierze byli bardzo zdyscyplinowani. Czy to możliwe, że otrzymali polecenie innego potraktowania jednego ze skazańców?

Awatar użytkownika
Kalart
Początkujący
Początkujący
Wysłał podziękowań: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: Kalart » 2018-11-14, 22:01

Ostatnio pojawił się o tym artykuł na Joemonsterze. Wiem, joemonster... niemniej informacje zawarte w artykule pozwalają na punkt zaczepienia w dalszym poszukiwaniu informacji.
https://joemonster.org/art/44869/Bezimi ... rzyzowanie

Ponadto, zacytuję tutaj fragment innego artykułu:
https://gloria.tv/article/7qjkzPY6qeHbDiLcYcAJw4KVB
Artyści w większości przypadków pokazywali Jezusa z przebitymi dłońmi. Gdzie szukać wytłumaczenia? Kara śmierci przez ukrzyżowanie byłą stosowana do II wieku, zaś pierwsze krucyfiksy i malowidła przedstawiające ukrzyżowanie Jezusa pojawiły się dopiero na przełomie VII i VIII wieku. Artyści nie znali tak szczegółowej anatomii człowieka. Tworząc swoje dzieła, opierali się na przekazach z Pisma św.. Na przykład: „Przebili moje ręce i nogi, policzyć mogę wszystkie kości moje” (Ps 22,17-18). Ręce utożsamiali z dłońmi i tak w wielu przypadkach jest do dnia dzisiejszego. Kiedy prowadziłem rekolekcje o Całunie Turyńskim, przychodzili do mnie malarze i rzeźbiarze, którzy otwarcie mówili, że nie wiedzieli o tym, iż Pan Jezus miał przebite nadgarstki. Zapowiadali, że tworząc kolejne obrazy i rzeźby, będą mieli to na uwadze.
Jeśli chodzi o stygmatyków, to w historii Kościoła zapisało się 150 takich ludzi. Niektórzy zostali wyniesieni na ołtarze. Osoby, które otrzymały widzialne znaki męki Pańskiej, miały jednak rany na dłoniach, a nie na nadgarstkach. Tak było m.in. w przypadku św. Franciszka i św. o. Pio. Wytłumaczenie jest jedno – Pan Bóg dostosował się do ludzkiej wiedzy. Gdyby stygmaty od początku pojawiały się na nadgarstkach, byłyby niewidoczne, niezrozumiałe dla ludzi i niewiarygodne. Nie utożsamiano by ich z ranami Chrystusa.
Dzięki Całunowi Turyńskiemu nasza wiedza o ukrzyżowaniu jest dziś znacznie pełniejsza. Prawa anatomii się nie zmieniły, mimo upływu lat. Powoli do opinii publicznej przedostaje się nowa wiedza, a wielu artystów w swoich dziełach ukazuje już Jezusa z przebitymi nadgarstkami. Jeśli Pan Bóg zapragnie powołać w przyszłości nowych stygmatyków, to kto wie, jak zechce ich uwiarygodnić przed ludźmi?
Jak wam się podoba myśl, że "Pan Bóg dostosował się do ludzkiej wiedzy?". Mi wcale.
Ostatnio zmieniony 2018-11-14, 22:13 przez Kalart, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Elitarny komentaor
Elitarny komentaor
Wysłał podziękowań: 418 razy
Otrzymał podziękowań: 256 razy

Post autor: Dezerter » 2018-11-15, 00:24

Mi też - ciała Jezusa nie znaleziono :-o , więc dowiemy się - jak Bóg da - jak było, po paruzji ...
chyba, że ktoś ma jakieś objawienie prywatne O:-)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie

Awatar użytkownika
Kalart
Początkujący
Początkujący
Wysłał podziękowań: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: Kalart » 2018-11-15, 00:46

Czy stygmaty to rodzaj objawienia? Nawet wśród stygmatyków, ich umiejscowienie na dłoniach nie pokrywa się. Niektórzy są/byli heretykami, a więc nie są uznawani przez KK. Można więc założyć, że nawet objawienie prywatne nie wystarczy, jeśli akurat zsyła je Szatan (czy jakie tam jest wyjaśnienie objawień sprzecznych z naukami).

Zapraszamy na bloga Pani Zofii https://zchrystusem.pl/wedruj
ODPOWIEDZ