Spoczynek w Duchu

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5319
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 843 times
Been thanked: 1402 times

Re: Spoczynek w Duchu

Post autor: abi » 2021-10-06, 17:11

tam gdzie bylam asekurowali tylko przy oltarzu...jakby w przekonaniu ze inny kaplan oprocz o teodora nie moze sklonic wiernego do spoczynku
mi sie nigdy to nie przydarzylo
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18862
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 4598 times
Kontakt:

Re: Spoczynek w Duchu

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-10-06, 17:13

Raczej jak się nie chce, to się spoczynku nie ma.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5319
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 843 times
Been thanked: 1402 times

Re: Spoczynek w Duchu

Post autor: abi » 2021-10-06, 17:16

Marek_Piotrowski pisze: 2021-10-06, 17:13 Raczej jak się nie chce, to się spoczynku nie ma.
i daru mowienia w jezykach rowniez?
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18862
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 4598 times
Kontakt:

Re: Spoczynek w Duchu

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-10-06, 17:21

abi pisze: 2021-10-06, 17:16
Marek_Piotrowski pisze: 2021-10-06, 17:13 Raczej jak się nie chce, to się spoczynku nie ma.
i daru mowienia w jezykach rowniez?
Zależy o jakim darze języków mówisz. O tym biblijnym, czy o wyrzucaniu z siebie nic nie znaczących dźwięków?

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5319
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 843 times
Been thanked: 1402 times

Re: Spoczynek w Duchu

Post autor: abi » 2021-10-06, 17:28

raczej to drugie...zawsze grupa odnowy zachecala mnie aby sie wlaczyc, poddac temu, ze to samo idzie...
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18862
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 4598 times
Kontakt:

Re: Spoczynek w Duchu

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-10-06, 17:41

abi pisze: 2021-10-06, 17:28 raczej to drugie...zawsze grupa odnowy zachecala mnie aby sie wlaczyc, poddac temu, ze to samo idzie...
Tak. Badania* wykazały, że 70% osób potrafi czynnie uczestniczyć w takim śpiewie po krótkim treningu, przy czym 20% z nich wystarcza 1 minutowa próba. To jest do zrobienia, nie trzeba żadnej nadzwyczajnej łaski.
Jeszcze dalej poszli teleewangeliści amerykańscy – po prostu sprzedają kursy mówienia językami. Za jedne 30 dolarów „darowizny” można dostać, jak się reklamują „trzy płyty CD audio i jedną DVD” przy użyciu których, w domu, można ponoć samodzielnie nauczyć się mówienia językami.
Takim "uczeniem" (zapewne nie dostrzegając, ze dyskwalifikuje to całkowicie mniemanie o "charyzmatycznym" pochodzeniu zjawiska) wsławił się m. in. osławiony ks Daniel z Czatachowej http://analizy.biz/f.htm?4
Jeszcze dalej poszli teleewangeliści amerykańscy – po prostu sprzedają kursy mówienia językami. Za jedne 30 dolarów „darowizny” można dostać, jak się reklamują „trzy płyty CD audio i jedną DVD” przy użyciu których, w domu, można ponoć samodzielnie nauczyć się mówienia językami.
http://analizy.biz/f.htm?5

Jakże bardzo przypomina to relację świętego Ireneusza z heretyckich nauk gnostyka Marka udzielanych pewnej kobiecie na temat prorokowania:
„«Niewiasto, oto Charis spoczęła na tobie: otwórz usta i prorokuj». A ona zaraz nadyma się próżnością, uniesiona tymi słowami i wielce poruszona w duszy oczekiwaniem, że oto ona ma prorokować!
Jej serce z emocji bije gwałtownie, zbiera w sobie niezbędną śmiałość i w swej próżności wyzywająco wymawia jakiś nonsens, który jej przyjdzie na myśl, jak tego można oczekiwać od kogoś nadętego pustym duchem […]. Od tej pory uważa się za prorokinię i dzięki składa Markusowi, że udzielił jej ze swej Charis”
/Przeciw herezjom/


---------------
*Spanos, Nicholas P.; Cross, Wendy P.; Lepage, Mark; Coristine, Marjorie (February 1986). "Glossolalia as learned behavior: An experimental demonstration". Journal of Abnormal Psychology
Ostatnio zmieniony 2021-10-06, 17:42 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3419
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Spoczynek w Duchu

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-10-06, 17:56

:D Zdecydowna większość upadkow jakie widziaem ro psychologia tłumu łącznie z poprawianiem włosów cdy torebki. Widziałem jedno prawdziwe u koleżanki ale nawet widać było jak ja anioł kladzie na posadzkę Jeszcze nie widziałem by sobie ktoś leb rozbił nawet u " sciemniaczy " czy " histeryków" Ale widziałem tez jak ludzi wylaczalo gdy zblizal sie kaplan z rękoma. Czy nawet manifestacje " wkurzonej kozy" ☺
Marku , mam nadzieje że nie nakładałeś" łapek " na głowy.Chyba że swoim dzieciom. A sprawdzałeś sue pod katem " na nosicielstwo kundalini"
A mnie nawet ksiądz " killer- usypiacz " nie położył. 😁

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5319
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 843 times
Been thanked: 1402 times

Re: Spoczynek w Duchu

Post autor: abi » 2021-10-06, 18:09

Gzresznik Upadający pisze: 2021-10-06, 17:56 :D Zdecydowna większość upadkow jakie widziaem ro psychologia tłumu łącznie z poprawianiem włosów cdy torebki. Widziałem jedno prawdziwe u koleżanki ale nawet widać było jak ja anioł kladzie na posadzkę Jeszcze nie widziałem by sobie ktoś leb rozbił nawet u " sciemniaczy " czy " histeryków" Ale widziałem tez jak ludzi wylaczalo gdy zblizal sie kaplan z rękoma. Czy nawet manifestacje " wkurzonej kozy" ☺
Marku , mam nadzieje że nie nakładałeś" łapek " na głowy.Chyba że swoim dzieciom. A sprawdzałeś sue pod katem " na nosicielstwo kundalini"
A mnie nawet ksiądz " killer- usypiacz " nie położył. 😁
jak nie dajesz rady pisac tak bez negatywnych emocji jak piotrowski to juz bys lepiej nic nie mowil #-o
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18862
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 4598 times
Kontakt:

Re: Spoczynek w Duchu

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-10-06, 18:33

Gzresznik Upadający pisze: 2021-10-06, 17:56 Marku , mam nadzieje że nie nakładałeś" łapek " na głowy.
Niestety, nakładałem.
A sprawdzałeś sue pod katem " na nosicielstwo kundalini"
Nie wierzę w kundalini.
A mnie nawet ksiądz " killer- usypiacz " nie położył. 😁
Jak mówiłem, rzadko upada ktoś, kto tego nie chce.
Ostatnio zmieniony 2021-10-06, 18:34 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

orzeszku

Re: Spoczynek w Duchu

Post autor: orzeszku » 2021-10-06, 18:34

Gzresznik Upadający pisze: 2021-10-06, 17:56 :D Zdecydowna większość upadkow jakie widziaem ro psychologia tłumu łącznie z poprawianiem włosów cdy torebki. Widziałem jedno prawdziwe u koleżanki ale nawet widać było jak ja anioł kladzie na posadzkę Jeszcze nie widziałem by sobie ktoś leb rozbił nawet u " sciemniaczy " czy " histeryków" Ale widziałem tez jak ludzi wylaczalo gdy zblizal sie kaplan z rękoma. Czy nawet manifestacje " wkurzonej kozy" ☺
Marku , mam nadzieje że nie nakładałeś" łapek " na głowy.Chyba że swoim dzieciom. A sprawdzałeś sue pod katem " na nosicielstwo kundalini"
A mnie nawet ksiądz " killer- usypiacz " nie położył. 😁
Z cyklu "Forumowe Besty" XDDD

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3419
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Spoczynek w Duchu

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-10-06, 18:39

:) :) :) :)
abi pisze: 2021-10-06, 18:09
Gzresznik Upadający pisze: 2021-10-06, 17:56 :D Zdecydowna większość upadkow jakie widziaem ro psychologia tłumu łącznie z poprawianiem włosów cdy torebki. Widziałem jedno prawdziwe u koleżanki ale nawet widać było jak ja anioł kladzie na posadzkę Jeszcze nie widziałem by sobie ktoś leb rozbił nawet u " sciemniaczy " czy " histeryków" Ale widziałem tez jak ludzi wylaczalo gdy zblizal sie kaplan z rękoma. Czy nawet manifestacje " wkurzonej kozy" ☺
Marku , mam nadzieje że nie nakładałeś" łapek " na głowy.Chyba że swoim dzieciom. A sprawdzałeś sue pod katem " na nosicielstwo kundalini"
A mnie nawet ksiądz " killer- usypiacz " nie położył. 😁
jak nie dajesz rady pisac tak bez negatywnych emocji jak piotrowski to juz bys lepiej nic nie mowil #-o
Przynajmniej nazwiska staram sie duza litera pisać

Dodano po 4 minutach 24 sekundach:
Marek_Piotrowski pisze: 2021-10-06, 18:33
Gzresznik Upadający pisze: 2021-10-06, 17:56 Marku , mam nadzieje że nie nakładałeś" łapek " na głowy.
Niestety, nakładałem.
A sprawdzałeś sue pod katem " na nosicielstwo kundalini"
Nie wierzę w kundalini.
A mnie nawet ksiądz " killer- usypiacz " nie położył. 😁
Jak mówiłem, rzadko upada ktoś, kto tego nie chce.


Najważniejsze ze tego już nie robisz.🙂

PS osobiście lepiej zatopić sie w modlitwie.A miałem szczęście trafić na takich co wytlumaczyli ze jak już sie zdarzy spoczynekto tylkocukierek od Pana Boga. Nic więcej.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5319
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 843 times
Been thanked: 1402 times

Re: Spoczynek w Duchu

Post autor: abi » 2021-10-06, 18:40

wiec zaprawde powiadam ci czuj sie lepszy ode mnie :p
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Spoczynek w Duchu

Post autor: Jozek » 2021-10-06, 18:46

z tych wszystkich nagran jakie byly na forach wstawiane, szczegolnie tych amerykanskich z toronto, to wiekszosc ich dzialana mozna spokojnie wyjasnic chocby psychologia i odruchami bezwarunkowymi.
ogolnie mowiac jest to manipulacja tlumem z wykozystaniem psychologii i odruchow bezwarunkowych, a sam tlum stanowi cos w rodzaju zapory by pojedyncze osoby nie mogly logicznie myslec i obiektywnie spojzec na to co sie dzieje.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5319
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 843 times
Been thanked: 1402 times

Re: Spoczynek w Duchu

Post autor: abi » 2021-10-06, 19:31

@Jozek ktore z odruchow bezwarunkowych masz na mysli? :-?
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Spoczynek w Duchu

Post autor: Jozek » 2021-10-06, 19:40

abi pisze: 2021-10-06, 19:31 @Jozek ktore z odruchow bezwarunkowych masz na mysli? :-?
np. ten ktory bedziesz miala widzac nagle ze cos leci prosto w ciebie.
sa takie fragmenty gdzie prowadzacy gwaltownie machnal rekoma w kierunku goscia a ten przewraca sie do tylu podtrzymywany przez pomagiera tego prowadzacego. typowy odruch bezwarunkowy o ktorym ten z ktorym tak postapiono nie zdaje sobie sprawy i zaczyna wierzyc ze to moc tego prowadzacego go popchnela z odleglosci bez dotykania. ;)
te pokazy z toronto i podobne to nic innego jak pokazy iluzjonistow, tylko przeniesione na plaszczyzne wiary.
pamietam jak ogladajac jakis film ne Blue ray, byl na filmie moment ze miecz gwaltownie leci jakby mial wlasnie wypasc z ekranu i wszyscy ktorzy siedzieli przed telewizorem nagle zrobili unik odchylajac sie na fotelach do tylu. Dla mozgu jest to ekstremalne zagrozenie i upadek do tylu jest jedynym szybkim rozwiazaniem, wyjsciem z zagrozenia, na ktore swiadomosc czlowieka ma za malo czasu by zareagowac.
Ostatnio zmieniony 2021-10-06, 19:50 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ODPOWIEDZ