Modlitwa za dusze w czyśćcu

Eschatologiczne rozważania na temat tych trzech stanów duszy i przebywania wśród Boga i ludzi przez Niego zbawionych oraz potępionych jak i tych, którzy przechodzą oczyszczenie, by żyć z Bogiem czyści.
ODPOWIEDZ
Rosso_Julio
Przybysz
Przybysz
Posty: 7
Rejestracja: 24 sie 2022
Been thanked: 1 time

Re: Modlitwa za dusze w czyśćcu

Post autor: Rosso_Julio » 2022-08-25, 13:51

Czy ktoś z Was wie może czy jest na świecie teraz osoba która ma podobny dar jak Maria Summa? Niestety Maria odeszła w 2004 roku.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 338 times

Re: Modlitwa za dusze w czyśćcu

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-08-28, 15:14

Jak będzie potrzeba to sie pojawi taka osoba. Jest dużo.osób które pomaga bo ma taki dar. Jesli szukasz jakichś potwierdzen to jest w Rzymie Muzeu Dusz Czysscowych, jest literatura..Ale uważać należy bo sa tez i pokusy do spirytyzmu w tym.zakresie.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2164
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 276 times
Been thanked: 305 times

Re: Modlitwa za dusze w czyśćcu

Post autor: Arek » 2022-08-30, 18:32

Ksiądz nie powiedział niczego, co może być sprzeczne z dążeniem nas w kierunku życia w Łasce Uświęcającej. Bóg wysłuchuje tych, którzy Go o to proszą, jeśli to jest zgodne z Jego Wolą. Jest to jeden z elementów, który najlepiej, aby był spełniony. Ale różni ludzie mają swój etap duchowy. Uważam, że jeśli zamiar, intencja i pokorna prośba pełna skruchy serca może bardzo dużo. Bóg czeka na skruszonych, chcących zmienić swoje życie kierując się miłością, a przez to kierując się wybaczeniem, czyli miłosierdziem. Sądzę, że tutaj Bóg jest dalekosiężny niż my, którzy kierujemy się swoimi ograniczeniami. Pragnieniem Boga jest to abyśmy do Niego wrócili, a On uczyni dla nas Cud.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3305
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 338 times

Re: Modlitwa za dusze w czyśćcu

Post autor: Gzresznik Upadający » 2022-09-04, 11:22

Efezjan pisze: 2019-10-30, 23:45 Nie wiem... Dla mnie te obietnice są właśnie takim rodzajem handlu, a nie modlitwą, czyli relacją miłości.
Jakoś sceptycznie podchodzę do tych wszystkich obietnic.

Nawet do obietnicy danej św. Szymonowi Stockowi dotyczącej szkaplerza też podchodzę sceptycznie, chociaż jestem przecież świeckim karmelitą ;) Ot, taki paradoks.
Jakim handlem? Modlitwa to rozmowa..Tu tematem rozmowy jest to Tato , moi bracia w ostateczności sie Ciebie nie wyparli ale marznom na dworze, wiesz ze nie mogą sami zapukać ale ja mogę cie poprosić byś ich już wpuścił bo jesteś najlepszy, zresztą sam to powiedziałeś wtedy a wtedy..

Dodano po 17 minutach 54 sekundach:
Andej pisze: 2019-11-05, 19:45 Złość piękności szkodzi.

Nie przekonałeś mnie. W dalszym ciągu uważam, że tylko sam Bóg decyduje o zbawieniu, jak i wybawienie z mąk czyśćcowych.
I dsl nam w pytę narzędzi byśmy z Nim w tym współdziałali. Jest sprawiedliwy ? Jest .Jest Miłością? Jest..Wiec co kwestionujesz. Po to dsl nam możliwość byśmy byli podobni Jemu? Może potrzebuje ( bo jest sprawiedliwy) argumentu wobec księcia tego świata. Widzisz twierdziłeś ze zapominają o swoich ..Jak widzisz nie wszyscy wiec mam prawo skrócić oczyszczenie i nie masz kntrargumentu.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Modlitwa za dusze w czyśćcu

Post autor: Andej » 2022-09-04, 11:44

Gzresznik Upadający pisze: 2022-09-04, 11:40 mam prawo skrócić oczyszczenie
Jeśli masz takie prawo, to korzystaj z niego dla dobra dusz czyśćcowych.
Gzresznik Upadający pisze: 2022-09-04, 11:40 nie masz kntrargumentu.
Przeczytaj swój post na spokojnie. Zastanów się, co napisałeś. I czy da się zrozumieć.
A potem wskaż konkretnie i czytelnie, co do czego nie mam argumentu. Bo natenczas nie wiem, o co chodzi.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niebo, piekło, czyściec”