Komunikacja, porozumienie, unikanie konfliktów

Tutaj możesz porozmawiać na tematy dotyczące życia, życiowych mądrości, jak żyć w sposób zgodny ze światem
Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4384
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Komunikacja, porozumienie, unikanie konfliktów

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-02-25, 13:43

Andej pisze: 2023-02-25, 13:09
miłośniczka Faustyny pisze: 2023-02-25, 12:49 nie zrozumiałeś,
Dziękuję, zdaję sobie sprawę z ograniczonym możliwości mojego umysłu. Wielu spraw nie rozumiem. Dziękuję za wytłumaczenie. Choć wyznam, że w świetle tego tłumaczenia i tak nie zmieniłbym treści swojego postu. Może jestem aż tak tępy, że nie dotarło do mnie? W każdym razie jeszcze raz dziękuję za próbę rozjaśnienie mroków moich myśli. To cenna troska.
Ja tylko doprecyzowałam, nie miałam pojęcia, że Cię to urazi. To całkowicie normalne, że mogłeś inaczej zrozumieć, przecież nie czytasz mi w myślach, dlatego tłumaczę. Ja też często coś rozumiem inaczej niz było to zamierzone przez autora jakiejś wypowiedzi i dopiero po wytłumaczeniu to zauważam.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komunikacja, porozumienie, unikanie konfliktów

Post autor: Andej » 2023-02-25, 14:24

miłośniczka Faustyny pisze: 2023-02-25, 13:43 Ja tylko doprecyzowałam, nie miałam pojęcia, że Cię to urazi. To całkowicie normalne, że mogłeś inaczej zrozumieć,
Ależ nie uraziło. Cały czas pochwalam Twoją postawę i zachowanie. [Gdy jest inaczej, to dość jednoznacznie się wypowiadam.]
No ale widzisz, sprowokowałaś mnie do prywaty. Do wypowiedzi ad personam. Czego robić nie powinienem.
Uśmiechnij się. Jest pochmurno, więc każdy uśmiech potrzebny, aby rozjaśnić świat.

Temat, który poruszyłem nie był skierowany do konkretnych osób. Ale do konkretnych postaw. Dlatego nie napisałem, kto cos robił, ale tylko co robił. Aby nie nawiązywać do osób, ale do czynów. A także unikać tego, co nie prowadzi do dobra. I podkreślać to, co uznaję za dobre.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
erzac
Bywalec
Bywalec
Posty: 131
Rejestracja: 21 wrz 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 240 times
Been thanked: 56 times

Re: Komunikacja, porozumienie, unikanie konfliktów

Post autor: erzac » 2023-02-25, 18:00

miłośniczka Faustyny pisze: 2023-02-25, 12:49
Andej pisze: 2023-02-25, 09:05 Otóż jedna s naszych dyskutantek dała komuś lajka, a potem wycofała. I zaraz potem wyjaśniła, że się kliknęło przypadkowo. Wyjaśniła, że takie postepowanie nie jest wyrazem niechęci.
To ja, ale nie zrozumiałeś, Andej. Kliknęłam Abi przypadkiem, niechcący podziękowanie pod postem, w którym Abi sama trochę skrytykowała swoją modlitwę. A ja chciałam tylko zacytować i zaprzeczyć temu, co Abi napisała. Przecież jakbym nie cofnęła tego podziękowania pod tym postem, to Abi by to mogła odebrać, jakbym ją chciała zasmucić. To tak jakbym potwierdzała, to co Abi napisała, a ja chciałam tylko kliknąć ikonkę cytowania, a nie lajka. I ja tam przepraszałam wcale nie za cofnięcie "lajka", a za jego przypadkowe kliknięcie, bo to właśnie podziękowanie pod tym postem mogłoby sprawić Abi przykrość.
Abi miała wylaczone powiadomienia i nie widziała kto dał czy wziął podziekowanie .

Ate
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 4 sie 2022
Has thanked: 82 times
Been thanked: 60 times

Re: Objawienie Maryjne w Medjugorie

Post autor: Ate » 2023-03-16, 15:45

Kolejny małostkowy człowiek, który najpierw dał lajka za treść, po czym spojrzał na autora i cofnął lajka XD chrześcijanie i ich miłość bliźniego :) kasuję się z tego forum, bo nie ma nic gorszego niż hipokryzja świętych moralnych :)
Obrazek

Dodano po 2 minutach 20 sekundach:
gdzie tu jest opcja kasowania konta, bo jak wchodzę w "Twoje konto" to tego nie widzę, a widzę, że sporo osób się stąd skasowało, więc ta opcja chyba jest?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Komunikacja, porozumienie, unikanie konfliktów

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-03-16, 15:57

A skąd mniemanie, że chodziło o to, że "spojrzał na autora"? Może kliknął lajka omyłkowo, może przeczytał jeszcze raz to, co napisałeś, a może coś jeszcze innego?
Po co te oskarżenia? Każdy może lajkować jak uważa, nie bierz tego tak emocjonalnie i osobiście.
Po co ta nowa rozróba na forum?
I - last but not least - jak to się ma do tytułu wątku? ;)
Ostatnio zmieniony 2023-03-16, 16:27 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1598
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 633 times
Kontakt:

Re: Komunikacja, porozumienie, unikanie konfliktów

Post autor: Tek de Cart » 2023-03-16, 16:36

mi tam się parę razy zdarzyło, że chciałem kliknąć cytowanie albo nawet zgłoszenie posta a kliknąłem lajka (albo odwrotnie, chciałem lajka a kliknąłem pozostały któryś), więc też wydaje mi się że nie ma co z tego afery robić...
albo może kot mu wlazł na klawiaturę i polajkował ;) i trzeba było się wycofać bo to zrobił zanim właściciel zdążył przeczytać :)
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4384
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Komunikacja, porozumienie, unikanie konfliktów

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-03-16, 17:06

Bywa tak, że się przypadkiem kliknie. Mnie się tak parę razy zdarzyło. Jeśli post, pod którym kliknęłam przypadkowo podziękowanie, nie jest sprzeczny, z tym, co uważam, to wtedy zostawiam podziękowanie. Ale jeśli przypadkiem kliknęłam to przy poście, z którym się zupełnie nie zgadzam, to wtedy cofam, żeby uniknąć nieporozumienia.

Myślę, że nie ma nic niewłaściwego w tym, że ktoś cofnął podziękowanie ("lajka"). Zapewne miał do tego powód, może pomyłka, może niedoczytał, a może nawet się tak zdarzyć, że przypadkiem cofnął.

Dodano po 29 minutach 2 sekundach:
Tek de Cart pisze: 2023-03-16, 16:36 chciałem kliknąć cytowanie albo nawet zgłoszenie posta a kliknąłem lajka
O, to dość zabawny zbieg okoliczności - kliknąć lajka przy poście, którego zamierzało się zgłosić.
Ostatnio zmieniony 2023-03-16, 17:39 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 2 razy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

hektolitr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 298
Rejestracja: 13 maja 2022
Has thanked: 21 times
Been thanked: 148 times

Re: Komunikacja, porozumienie, unikanie konfliktów

Post autor: hektolitr » 2023-03-16, 18:09

Jeżeli przez ''lajkowanie'' dochodzi do konfliktów/nieporozumień, to może warto rozważyć wyłączenie tej opcji?

niesztampowa
Początkujący
Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 24 times
Been thanked: 23 times

Re: Komunikacja, porozumienie, unikanie konfliktów

Post autor: niesztampowa » 2023-03-16, 20:51

Cha cha, ja tez chyba wczoraj przez przypadek kliknęłam lajka i go cofnęłam - tylko dlatego, ze na telefonie te znaczki są okropnie małe i chciałam kliknąć coś innego. Ja tutaj te lajki rozumialam naprawdę jak podziękowanie za jakiś post, a nie jako polubienie wypowiedzi Subtelna różnicach, ale ja to inaczej pojmowalam.
Jeszcze jedno- jestem Wami zachwycona. Jestem zachwycona wiarą połączoną z ogromną wiedzą. I obiektywnie rzecz biorąc - nie powinniście narzekać na poziom kultury :) zacietrzewiacie sie czasami (ja tez czasami :))-ale poziom tych rozmów jest niesamowity.
Nigdy do tej pory nie byłam na żadnym forum katolickim i ogromnie się cieszę, ze tutaj trafiłam.
[po takim wpisie to liczę na setkę lajkow 😃]

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komunikacja, porozumienie, unikanie konfliktów

Post autor: Andej » 2023-03-16, 20:55

miłośniczka Faustyny pisze: 2023-03-16, 17:38 Ale jeśli przypadkiem kliknęłam to przy poście, z którym się zupełnie nie zgadzam, to wtedy cofam, żeby uniknąć nieporozumienia.
No, nie wiem. Zauważyłem, ze w takich sytuacjach otwarcie wyjaśniasz sprawę. I uważam, że świadczy to o wysokiej kulturze i empatii.
Zapewne w przypadkowych sytuacjach nie ma sensu doszukiwać się szczególnego przekazu. Ale nie da się wykluczyć, że ktoś zacznie się głowić, dlaczego go to spotkało. Jednak w incydentalnych sytuacjach zapewne jest ignorowane.
Inaczej, gdy ktoś seryjnie obiera. Wtedy jest to czytelny sygnał.

Ale jestem tak ogólnie przeciwnikiem szeregowania ludzi, robienia rankingów, wyścigów. Uważam, że najlepiej, gdy nie ma żadnych kryteriów wyróżniających. Pares inter pares. Wszyscy jednakowi, jednakowe prawa. I obowiązki. Poza tymi, którzy mają ich więcej.
Jednak zdaję sobie sprawę, że wiele osób zbiera lajki, cieszy się wszelkimi wyróżnikami. Stara się wspinać coraz wyżej.
Dla młodych ludzi to jest dobre. Mają plany, aspiracje, cele do osiągnięcia. Różnego rodzaju rankingi mobilizują do starań. Zauważcie zapewne jak wiele osób ma imperatyw przekonywania innych do własnego zdania. Do wykazywania w ten sposób swojej wyższości. Mi też kiedyś na tym zależało. Teraz chcę tylko mieć możliwość wypowiadania swojego zdania, opinii, oceny czegoś (nie kogoś). I wpadam w pułapkę, gdy ktoś kto ma imperatyw narzucenia swoich racji zadaje pytania, po to oby przekonywać. A ja naiwnie odpowiadam wierząc, że chce się tylko dowiedzieć. Ale głupio mi ignorować czyjeś pytania lub błędną interpretację tego, com napisał. Ale się uczę. Bo ile razy można wpadać w ten sam dołek? Z drugiej strony wiem, że historia uczy tego, że niczego nie uczy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Komunikacja, porozumienie, unikanie konfliktów

Post autor: Dezerter » 2023-03-18, 21:29

Wypowiem się bo dawno takich piiiii nie czytałem
Jak ktoś ma problem z tym, że dostał lajka a później ktoś go cofnął to ma problem ale ... z sobą i ze swoim przerośniętym ego, pychom czy narcystyczną naturą!
Jak by mi 14 latka napisała na forum, że jest jej przykro, że dostała lajka a później ktoś jej odebrał - to bym się nie dziwił, ale jak to pisze .... to :ymblushing: x_x

Mi kilka razy przydarzyło się omyłkowo kliknąć podziękowania i je odwołałem
kilka razy ktoś uczynił tak mi i rzeczywiście tu przyznaję rację Andejowi, że było przykro i bolało, ale bardzo dobrze, że tak było, bo pozwoliło mi to zobaczyć jak bardzo egoistyczny i pyszny jeszcze jestem
dlatego bardzo dziękuję osobą, które dały i odwołały mi lajka, bo dzięki nim zbliżyłem się do zbawienia
Ostatnio zmieniony 2023-03-18, 21:32 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Komunikacja, porozumienie, unikanie konfliktów

Post autor: faraon » 2023-03-18, 22:51

Dalem ci i ,abralem 3 razy. ;)
Napisz czy potrzeba ci wiecej do zbawienia.
Ostatnio zmieniony 2023-03-18, 22:52 przez faraon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Komunikacja, porozumienie, unikanie konfliktów

Post autor: Dezerter » 2023-03-18, 23:43

Dzięki bracie taka egipska dawka tak mnie znieczuliła, że poczułem tylko radość i rozbawienie
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4384
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Komunikacja, porozumienie, unikanie konfliktów

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-03-19, 07:05

Szczerze mówiąc, jeszcze niedawno w ogóle nie wiedziałam, że to jest postrzegane jak lajki. Jako że nazywa się to "podziękowanie" to czasem używałam tej funkcji, gdy chciałam dyskretnie powiedzieć komuś "dzięki" albo "dziękuję, miło z Twojej strony" lub "ale fajnie, że się podzieliłeś takim doświadczeniem". Czasem klikałam to też jako komunikat w stylu: "bardzo zabawne, dziękuję, niesamowicie mnie rozbawiłeś". Myślałam, że ten przekaz jest czytelny, zrozumiały. Nie trzeba wtedy tworzyć w tym celu odrębnego posta i odbiegać od tematu. Nie skojarzyła mi się ta funkcja z lajkami na Facebooku. Myślałam, że to ma trochę odmienny wydźwięk, że jest wieloznaczne. A gdy mi ktoś klikał, to raczej postrzegałam to tak, że spodobał się tej osobie jakiś fragment mojej wypowiedzi, jakiś jej kluczowy, lub nawet poboczny, element albo odniesienie się do tej osoby. Nie miałam pojęcia, że ktoś w ten sposób "lajkuje" mój post. Bo jednak wydaje mi się, że nasze forum, na szczęście, niemal w niczym nie przypomina Facebooka.
Ostatnio zmieniony 2023-03-19, 07:17 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Komunikacja, porozumienie, unikanie konfliktów

Post autor: faraon » 2023-03-19, 07:39

A ja czesto po prostu tak znaczylem niektore wpisy by latwiej je odnalesc pozniej. :D
Ostatnio zmieniony 2023-03-19, 07:41 przez faraon, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Psychologia, filozofia, czyli jak żyć dojrzale”