Stosunek protestantów do Maryi

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.
Awatar użytkownika
Magnolia
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Wyznanie: Katolicyzm
Wysłał podziękowań: 1006 razy
Otrzymał podziękowań: 860 razy
Re: Stosunek protestantów do Maryi

Post autor: Magnolia » 2020-01-15, 19:59

Tak widzi, chyba że również doda Cię do ignorowanych.
Ale tu na forum mamy dobra okazje by kształtować swój charakter - nie dawać się prowokować i starać się opanowywać różne nieeleganckie zapędy. Do czego zapraszam Obu Panów.

Wracajmy do tematu.

Jr 31,3 Ukochałem cię odwieczną miłością
Ps 28, 7 Pan moją mocą i tarczą! Moje serce Jemu zaufało, doznałem pomocy, więc moje serce się cieszy i pieśnią moją Go sławię.

Tagi tematu:

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Wyznanie: Katolicyzm
Wysłał podziękowań: 416 razy
Otrzymał podziękowań: 896 razy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-01-15, 21:53

Dezerterze - myslę, że przeceniasz to, z czym się osobiście spotkałeś, bądź nie spotkałeś.
Co nie znaczy, ze podobna postawa jest nagminna czy nawet częsta.
Ostatnio zmieniony 2020-01-15, 22:21 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Eden
Gaduła
Gaduła
Wyznanie: Chrześcijanin
Wysłał podziękowań: 80 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Post autor: Eden » 2020-01-16, 16:17

Eden pisze:
2020-01-15, 19:07
@Biserica Dumnezeu - zapowiadam Ci oficjalnie i publicznie: unikam Twoich komentarzy; unikam Ciebie. Po prostu nie wchodźmy sobie w drogę, ok?
Nie będę podejmował z Tobą żadnych dyskusji; lepiej przemilczę, nawet bardzo przykre słowa (umiesz je napisać), niż miałbym z Tobą wieść jakieś dyskusje.
Do takiej decyzji pomógł mi dojść @Dezerter, który prawidłowo przestawił całą sprawę; dziękuję Ci bardzo, Dezerterze! :-bd

Nie chcę z Tobą Biserica dyskutować***, ale nie znaczy to, że Cię jakoś źle chcę traktować, czy o Tobie myśleć; nie, po prostu nie mam woli takiej, aby z Tobą jakieś rozmowy wieść. Nie ma na forum przymusu dyskutowania, to korzystam z takiego mojego prawa, aby wybierać osoby do rozmów.
Pozdrawiam :)

*** - chyba, że temat będzie naprawdę mi odpowiadał, a przede wszystkim, będzie mi odpowiadał Twój styl rozmowy (bo to głównie wpływa na moją niechęć do dyskusji z Tobą).
Po tym powyższym moim oświadczeniu, @Biserica Dumnezeu poczuł się dotknięty, i namawia mnie, abym wyjaśnij coś więcej; napisał mi:
  • Napisz po prostu, ze uwazasz, iz moje teksty sstoja w niezgodzie z Twoimi pogladami i z tego powodu nie chcesz miec ze mna stycznosci.
    jesli to nieprawda, to napisz, jak jest naprawde.
    To tyle.
Skoro tyle, to się z tym zgadzam: Teksty @Biserica Dumnezeu stoją w niezgodzie do moich poglądów i z tego powodu nie chcę z nim "beczki soli jeść"...
Ale nie zablokowałem go, i nie planuję; w innym temacie ze sobą piszemy - więc cała rzecz się rozbija o to, że nie zgadzamy się co do stosunku protestantów do osoby Matki Jezusa.
Pozdrawiam i jeśli to przyniesie ulgę, to przepraszam Cię! @};-

"Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany". 2Tm 3:16-17

Awatar użytkownika
Biserica Dumnezeu
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Wysłał podziękowań: 229 razy
Otrzymał podziękowań: 93 razy

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-01-16, 17:19

Oczywiscie. Wyczyscilo to atmosfere i przynioslo ulge.
Bardzo dziekuje.

Awatar użytkownika
Eden
Gaduła
Gaduła
Wyznanie: Chrześcijanin
Wysłał podziękowań: 80 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Post autor: Eden » 2020-01-16, 17:52

Biserica Dumnezeu pisze:
2020-01-16, 17:19
Oczywiscie. Wyczyscilo to atmosfere i przynioslo ulge.
Bardzo dziekuje.
Ja tak szukam zgody, nie wojny :ymhug:
Pozdrawiam

"Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany". 2Tm 3:16-17

Awatar użytkownika
Biserica Dumnezeu
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Wysłał podziękowań: 229 razy
Otrzymał podziękowań: 93 razy

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-01-16, 18:38

:) ~o) *-:)

Awatar użytkownika
rumianek
Przybysz
Przybysz
Wyznanie: Mariawityzm
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: rumianek » 2020-01-19, 12:13

Kiedy romansowałem z protestantyzmem, to nie odczuwałem nienawiści do Maryi. Nigdzie też się z taką nienawiścią się nie spotkałem, aby nienawidzić Jej jako osoby. Lecz wszystko jest możliwe, ale to głównie dotyczy ewangelikalnych protestantów, którzy figurki i obrazy MB nazywają bałwanami, a objawienia Maryi szatańskimi mamieniami.

MARIAWITA

Zapraszamy na bloga Pani Zofii https://zchrystusem.pl/wedruj
ODPOWIEDZ