Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Rozmowy na temat wyznawców islamu, których głównym prorokiem jest Muhammad a Bogiem Allah.
Awatar użytkownika
Iga05
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 12 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: Iga05 » 2022-06-08, 17:55

Andej pisze: 2022-06-08, 17:44
Iga05 pisze: 2022-06-08, 17:40
Iga05 pisze: 2022-06-08, 17:34 To może ten islam jakoś skorygujesz/zreformujesz?
Nie zabiorę Ci tej działki.
Dlaczego nie odnosisz się do tematu o którym rozmawiamy?
Zatem zacytuję to, czego nie doczytałaś.
Kwestia i odpowiedź na nią.

Czy odniesienie się do zadanego pytania nie jest kontynuacją tematu?

Czy impertynencja (Czyżby coś było z Twoją pamięcią nie tak...?) jest kontynuacją tematu?
[/quote]

JA:

No pytam poważnie, bo już kilka razy mi zarzucasz, że chcę Cię jakoś przekabacić na islam, choć niczego takiego nie chcę i powtarzam to już po raz kolejny, ale widzę, że jakoś nie dociera więc pytam czy coś jest z Twoją pamięcią. Czy to źle?

Do tematu: jeśli uważasz, że muzułmanie, którzy mordują, gwałcą, odcinają głowy, ręce i stopy są złymi muzułmanami, to powinieneś zreformować Koran i sunnę Mahometa, bo ci właśnie muzułmanie psotępują wzorowo. To są właśnie ci prawdziwi muzułmanie, którzy trzymają się swojej "religii".
Ostatnio zmieniony 2022-06-08, 17:55 przez Iga05, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: Andej » 2022-06-08, 18:45

Iga05 pisze: 2022-06-08, 17:55No pytam poważnie, bo już kilka razy mi zarzucasz, że chcę Cię jakoś przekabacić na islam, choć niczego takiego nie chcę i powtarzam to już po raz kolejny, ale widzę, że jakoś nie dociera więc pytam czy coś jest z Twoją pamięcią. Czy to źle?
Typowa projekcja.
Wciąż werbalnie odpowiadasz, że nie, ale treścią swoich postów temu przeczysz. Twierdzisz, że nie namawiasz, ale cały czas obsesyjnie to robisz. Na dodatek zarzucasz w sposób niegrzeczny luki w pamięci. Bądź konsekwentna. Przestań popularyzować islam.

Masz prawo wierzyć, że muzułmańscy ekstremiści są dobrymi ludźmi, bo są dobrymi muzułmanami. Ja w to nie wierzę. A nawet gorzej, bo ich czyny uważam za zbrodnicze.
Nie przekonuj mnie do islamu w żaden sposób. Mydlenie oczu deklaracjami, że tego nie robisz i wbrew temu czynienie tego nie da efektu. Marnujesz energię. Równie dobrze możesz mi wmawiać, że trawa jest czerwona równocześnie deklarując, że tego nie czynisz. To, że sama w to wierzysz, to Twój problem. Razi mnie niespójność, a właściwie sprzeczność deklaracji i treści. To znana metoda manipulacji. Ale jestem uczulony na manipulacje. Dlatego raz kolejny przypominam, że nie przekonasz mnie do islamu. A kolejne powtórzenie, że tego nie robisz nie przysłania mi oczu na to, co wypisujesz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: Albertus » 2022-06-08, 19:14

Iga05 pisze: 2022-06-08, 17:55 No pytam poważnie, bo już kilka razy mi zarzucasz, że chcę Cię jakoś przekabacić na islam, choć niczego takiego nie chcę i powtarzam to już po raz kolejny
Dla mnie jest oczywiste że nikogo nie chcesz przekabacać na islam i kompletnie nic w twoich wypowiedziach na to nie wskazuje.

I jestem przekonany że 99,99% osób czytających twoje posty uważa podobnie jak ja.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3050
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 318 times
Been thanked: 466 times

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: konserwa » 2022-06-08, 19:51

Na powaznie to islam jest wiara zbojecka - nie jest to nawet wiara w samym swoim sednie, lecz ideologia religijna. A taka zawsze prowadzi do zla.

Awatar użytkownika
Iga05
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 12 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: Iga05 » 2022-06-08, 21:20

Andej pisze: 2022-06-08, 18:45
Iga05 pisze: 2022-06-08, 17:55No pytam poważnie, bo już kilka razy mi zarzucasz, że chcę Cię jakoś przekabacić na islam, choć niczego takiego nie chcę i powtarzam to już po raz kolejny, ale widzę, że jakoś nie dociera więc pytam czy coś jest z Twoją pamięcią. Czy to źle?
Typowa projekcja.
Wciąż werbalnie odpowiadasz, że nie, ale treścią swoich postów temu przeczysz. Twierdzisz, że nie namawiasz, ale cały czas obsesyjnie to robisz. Na dodatek zarzucasz w sposób niegrzeczny luki w pamięci. Bądź konsekwentna. Przestań popularyzować islam.

Masz prawo wierzyć, że muzułmańscy ekstremiści są dobrymi ludźmi, bo są dobrymi muzułmanami. Ja w to nie wierzę. A nawet gorzej, bo ich czyny uważam za zbrodnicze.
Nie przekonuj mnie do islamu w żaden sposób. Mydlenie oczu deklaracjami, że tego nie robisz i wbrew temu czynienie tego nie da efektu. Marnujesz energię. Równie dobrze możesz mi wmawiać, że trawa jest czerwona równocześnie deklarując, że tego nie czynisz. To, że sama w to wierzysz, to Twój problem. Razi mnie niespójność, a właściwie sprzeczność deklaracji i treści. To znana metoda manipulacji. Ale jestem uczulony na manipulacje. Dlatego raz kolejny przypominam, że nie przekonasz mnie do islamu. A kolejne powtórzenie, że tego nie robisz nie przysłania mi oczu na to, co wypisujesz.
A możesz dać przykład w jaki niby sposób mam temu przeczyć? Tak zarzucam Ci, drogi Andeju, luki w pamięci, ponieważ już po moim pierwszym komentarzu, tam gdzie była ta książka wstawiona demaskująca islam (viewtopic.php?t=12971), nie zrozumiałeś sensu promowania książki i zarzuciłeś mi że chcę Cię przekabacić na islam, co, jak skomentował Dezerter, było najwyraźniej zbyt pohopnym wnioskiem.

I raz jeszcze: nie popularyzuję islamu, tylko go demaskuję.

Co do "muzułmańskich ekstremistów": według islamu są to jak najbardziej "dobrzy ludzie", ale nie według chrześcijaństwa. Nie pojmujesz tego? Ponadto ci "muzułmańscy ekstremiści" nie są wcale żadnymi ekstremistami. Oni po prostu są prawdziwymi wyznawcami islamu, którzy biorą swoją "religię" na poważnie. Dla Ciebie i również i dla mnie są złymi ludźmi, to jasne, ale z punktu widzenia islamu nie!

Dodano po 2 minutach 33 sekundach:
Albertus pisze: 2022-06-08, 19:14
Iga05 pisze: 2022-06-08, 17:55 No pytam poważnie, bo już kilka razy mi zarzucasz, że chcę Cię jakoś przekabacić na islam, choć niczego takiego nie chcę i powtarzam to już po raz kolejny
Dla mnie jest oczywiste że nikogo nie chcesz przekabacać na islam i kompletnie nic w twoich wypowiedziach na to nie wskazuje.

I jestem przekonany że 99,99% osób czytających twoje posty uważa podobnie jak ja.
No przynajmniej ktoś się za mną wstawił, bo już myślę, gdzie to ja tu kogoś niby chce przekabacić na ten islam, skoro w nim tyle zła, demoralizacji, dwulicowości i kłamstwa....

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: Andej » 2022-06-08, 21:53

Iga05 pisze: 2022-06-08, 21:23 Dla Ciebie i również i dla mnie są złymi ludźmi, to jasne, ale z punktu widzenia islamu nie!
Nie są dla mnie złymi ludźmi. Ich działania są ekstremistyczne. Ich metody są złe i godne potępienia. Ale nie mogę powiedzieć, zwłaszcza ogólnikowo, że są złymi ludźmi.
Uważam, że chrześcijanin nie może wydać osądu, że ktoś jest złym człowiekiem. A w szczególności uogólniając całą masę ludzi o różnych zapatrywaniach.
Jako totalny dziwak, zamiast uznawania ich za złych ludzi wybieram nieco inna postawę. Mt 22.37-39 On mu odpowiedział: «Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Wiem, że to drażni, ale jakoś tak jest, że sowa Jezusa przytoczone przez Mateusz traktuję na serio i z przekonaniem. Co wcale nie znaczy, że potrafię to czynić właściwie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Iga05
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 12 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: Iga05 » 2022-06-08, 22:02

Andej pisze: 2022-06-08, 21:53
Iga05 pisze: 2022-06-08, 21:23 Dla Ciebie i również i dla mnie są złymi ludźmi, to jasne, ale z punktu widzenia islamu nie!
Nie są dla mnie złymi ludźmi. Ich działania są ekstremistyczne. Ich metody są złe i godne potępienia. Ale nie mogę powiedzieć, zwłaszcza ogólnikowo, że są złymi ludźmi.
Uważam, że chrześcijanin nie może wydać osądu, że ktoś jest złym człowiekiem. A w szczególności uogólniając całą masę ludzi o różnych zapatrywaniach.
Jako totalny dziwak, zamiast uznawania ich za złych ludzi wybieram nieco inna postawę. Mt 22.37-39 On mu odpowiedział: «Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Wiem, że to drażni, ale jakoś tak jest, że sowa Jezusa przytoczone przez Mateusz traktuję na serio i z przekonaniem. Co wcale nie znaczy, że potrafię to czynić właściwie.
Jeśli twierdzisz, że "Nie są dla mnie złymi ludźmi. Ich działania są ekstremistyczne." to w takim razie można również powiedzieć, że gwałciciel też nie jest złym człowiekiem, a tylko jego czyn jest "ekstremistyczny"....

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: Andej » 2022-06-08, 22:13

W mojej religii pewien Mateusz zapisał zasadę, którą się bardzo przejąłem. Zacytuję: Mt 7.1-2 Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Dlatego nie zamierzam oceniać ludzi. Dlatego nie powiem, że są złymi ludźmi. Potępiając złe czyny nie potępiam ludzi. Ani pojedynczych osób, ani całych społeczności. Taką dziwną mam religię, że zakazuje mi osądzania. Dlatego staram się powstrzymywać od osadów. Choć, z wielkim bólem zauważam, że często nieprecyzyjne sformułowania wydają się temu przeczyć. Ale per aspera, ad astra.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Iga05
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 12 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: Iga05 » 2022-06-08, 22:14

Andej pisze: 2022-06-08, 22:13 W mojej religii pewien Mateusz zapisał zasadę, którą się bardzo przejąłem. Zacytuję: Mt 7.1-2 Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Dlatego nie zamierzam oceniać ludzi. Dlatego nie powiem, że są złymi ludźmi. Potępiając złe czyny nie potępiam ludzi. Ani pojedynczych osób, ani całych społeczności. Taką dziwną mam religię, że zakazuje mi osądzania. Dlatego staram się powstrzymywać od osadów. Choć, z wielkim bólem zauważam, że często nieprecyzyjne sformułowania wydają się temu przeczyć. Ale per aspera, ad astra.
No to musimy zlikwidować sądy.....

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: Andej » 2022-06-08, 22:26

Skoro musicie ... Nie wiem, czy to rozsądne. Zastanówcie się, zanim to uczynicie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3050
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 318 times
Been thanked: 466 times

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: konserwa » 2022-06-08, 22:28

Tu nie chodzi o sady czyli wyrokowanie ( skutek jako odpowiedz na czyn ) ale o osadzanie ( madrosc czy glupota, falszywosc czy prawdziwosc itd.) w stosunku do drugiej osoby na podstawie osobistych pogladow, urazow, przeinaczen, uprzedzen ... jednym slowem mozna by to okreslic jako obmawianie.

Awatar użytkownika
Iga05
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 12 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: Iga05 » 2022-06-08, 22:29

Andej pisze: 2022-06-08, 22:26 Skoro musicie ... Nie wiem, czy to rozsądne. Zastanówcie się, zanim to uczynicie.

echhhhh 8-|
Dobrze, drogi Andeju, życzę Ci wszystkiego dobrego.

ODPOWIEDZ