Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Rozmowa na temat najświeższych informacji ze świata.
ODPOWIEDZ
konik

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: konik » 2019-02-03, 18:11

Ale kalart teraz odpaliles wacpan. PIS donosi do Brukseli?
A konik jest marsjaninem i w dodatku czlonkiem ( cokolwiek to znaczy ) ...

Kalart

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: Kalart » 2019-02-03, 18:21

Już zostały zapomniane oskarżenia wobec polskiego rządu w Parlamencie Europejskim ws. katastrofy smoleńskiej? Obronę TV Trwam, gdy nie otrzymało miejsca na multipleksie? Skargi na kolejne przegrane wybory samorządowe? Najwyraźniej tak. Ale cóż, może na Marsa nie dotarły wieści...

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: Andej » 2019-02-03, 19:44

Tak, istotnie były czynione działania, aby wbrew układowi z Putinem (jak mniemam na podstawie przebiegu zdarzeń) umiędzynarodowić sprawę wyjaśniania katastrofy. Jednak, czy były to działanie przeciw rządowi, przeciw Polsce, przeciw Polakom?
Nie były przeciw rządowi, gdy nie chodziło o obalenie rządu, ale skłonienie do wyjaśnienie katastrofy.
Nie były przeciw Polsce, gdyż w interesie Polski było i jest wyjaśnienie nie katastrofy przez międzynarodowe komisja.
Nie było przeciw Polakom, bo nie było w tym żadnego elementu, który można pod to podciągnąć.
Przede wszystkim nie było plucia na Polskę, ani na Polaków, tylko wzbudzenie zainteresowania i wywarcie presji na ZSRR (w obecnej odsłonie).
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

konik

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: konik » 2019-02-03, 21:29

Katastrofa smolenska nie byla donosem na wlasny rzad. Byla tragedia, ktora pewne rzady staraly sie zaklamac. A Telewizja Trwam na multipleksie ... wlasnie beprawne dzialania rzadu doprowadzily do problemu dyskryminacji Trwam.
A jak to sie ma z klamstwem gloszonym przez obecnych totalsow? Jawne klamstwa ... totalsow nie nadadza sie na przemianowanie jako prawda.

Kalart

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: Kalart » 2019-02-04, 05:30

Jasne, zawsze jest tłumaczenie, jeśli chce się je znaleźć. Przypadek niekonstytucyjnego zgarniania sądów to jeszcze bardziej bezprawne działania rządu niż odmówienie Trwam, które ma po prostu zbyt niską oglądalność w porównaniu do konkurencji i które dostało miejsce tylko dlatego, że to stacja religijna.
Jak skarży PiS, to z definicji robi to słusznie. Jak skarży PO, to skarżypyta i brak patriotyzmu, nawet nie ma powodu wnikać w pobudki.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: Andej » 2019-02-04, 09:55

Kalart pisze: 2019-02-04, 05:30 Jasne, zawsze jest tłumaczenie, jeśli chce się je znaleźć. Przypadek niekonstytucyjnego zgarniania sądów to jeszcze bardziej bezprawne działania rządu niż odmówienie Trwam, które ma po prostu zbyt niską oglądalność w porównaniu do konkurencji i które dostało miejsce tylko dlatego, że to stacja religijna. ...
Nie odniosę się do powyższego, gdyż nie podoba mi się Twoja metoda. Już któryś raz zauważam, że gdy tracisz grunt w jakimś temacie, natychmiast zmieniasz. Wykazano Ci różnice, kardynalne zasadnicze różnice, między angażowaniem UE w sprawy polskie wtedy i obecnie, więc skaczesz na sądy. I od razu z oskarżeniem. Jeśli masz większą wiedzę niż konstytucjonaliści, to szkoda, że nie udzieliłeś wsparcia totalnym. Skorzystaliby, gdyby mogli bezsprzecznie wykazać swoje racje. A nie mogli, bo nie mieli jednoznacznych podstaw. Łamali też konstytucję negując zasadę, że dopóki uchwalone prawo nie zostanie uchylone, jest obowiązujące.
Kalart pisze: 2019-02-04, 05:30 ... Jak skarży PiS, to z definicji robi to słusznie. Jak skarży PO, to skarżypyta i brak patriotyzmu, nawet nie ma powodu wnikać w pobudki.
Tak modny symetryzm. Ale nie wskazałeś na symetrię. Wykazałem Ci dość dokładnie jakościową i intencyjną przepaść miedzy działaniami totalnych a dawnej opozycji.
Mylisz się twierdząc, że nie trzeba wnikać w pobudki. Otóż trzeba, jest to jednym z ważniejszych kryteriów oceny. Trzeba też analizować skutki. Potencjalne skutki dla przeciętnego Polaka i dla całego kraju.
Przedstawiasz typowe dla totalistów podejście, w którym liczy się tylko strona, po której się stoi. A intencje, działanie, skutki są bez znaczenia. Obrzydliwym jest dla mnie wykręcanie kota ogonem i stosowanie tak prymitywnych kryteriów. Zapewne w swoim zapędzie uważasz "sprytną" reakcję Palikota na napaść na Ogórkę za pozytywny. Sprytnie to wymyślił, prawda? Wilk syty i owca cała? A właściwie owca zjedzona, a wilk uniewinniony.

Uważam, ze przeginasz. Gdy byś był obrońcą symetrii, to byś się odniósł, do okoliczności, które podałem. Podałbyś takowe w innej też kwestii.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

konik

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: konik » 2019-02-04, 10:37

UWAZAM I JESTEM PRZEKONANY, ZE JEDYNIE MOWA MILOSCI JAKA STOSUJE TOTALNOSC JEST DROGA TAKA, ZE ZOSTANIEMY ZJEDZENI DO KOSCI Z SALATKA Z PANI OGOREK NA DODATEK: NIECH NAM ZYJE MILOSC TOTALNA !
Ja czyli szarancza do strzasniecia przepraszam, za taka wielka mowe nienawisci ( ze strony szaranczy).
Kochajmy sie jak wilk z owca ... wilk przy stole , owca na talerzu. Totalny wilk i "owca beczaca mowa nienawisci".

Kalart

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: Kalart » 2019-02-04, 11:38

Przekonaliście mnie. PiS ma totalnych zwolenników. Działają totalnie, gdyż myślą że muszą tak postępować z powodu totalnej opozycji - mimo że opozycja wcale nie jest tak totalna, jak sobie wyobrażają.
Tak więc dyskusja nie ma sensu, bo za każdym razem będzie odpowiedź o "jakościowej i intencyjnej przepaści", bez wykazania tego faktu.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: Andej » 2019-02-04, 11:47

Czy na prawdę jesteś przekonany, że odrzucanie argumentów, zamiast ich analizy może kogoś przekonać do czegoś?

Zbyt często ograniczasz się do argumentu: Tak, bo tak.
Skora tak zabolała "jakościowej i intencyjnej przepaści", to miałeś okazję do dokonania analizy, porównania.

Infamia.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Kalart

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: Kalart » 2019-02-04, 15:02

Twierdzisz że istnieje jakościowa i intencyjna przepaść... bo tak? Zarzucając przy tym ograniczanie się do takiego argumentu innym?
Infamia.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1969
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 417 times
Been thanked: 432 times

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: Praktyk » 2019-02-04, 15:54

Taka wstawka nie do końca na temat:

Politycznie jestem PISiorem. Mój najlepszy kumpel lemingiem. Ja go uważam, za niedoinformowanego ignoranta. On mnie za psychola.
I jak to jest, że jesteśmy najlepszymi kumplami? Bo go akceptuję i kocham z jego ignorancją, a on mnie akceptuje i kocha z moim psycholstwem :)

Obaj wiemy, że gdzieś tam na dnie serca chcemy dobra innych ludzi, tylko inaczej to rozumiemy. On uważa, że ja jestem zmanipulowany przez media, ja uważam, że on. I co z tego ? NIC. Piwo smakuje razem nadal dobrze.

Mamy daleko do polityki, żaden z nas nie czerpie korzyści z korupcji, żaden z nas nie dostaje intratnych stanowisk w państwówce, żaden z nas nie chce wsadzić drugiego do więzienia... więc po co mamy się nienawidzić... i tak każdy zagłosuje tak jak zawsze, bo prawda jest tak głęboko ukryta, że żaden z nas nigdy drugiemu nie pokaże dowodu na talerzu.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

konik

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: konik » 2019-02-04, 18:39

Mam podobnie Praktyku . Moj wspanialy przyjaciel jest po drugiej stronie politycznej. I po drugiej stronie wyznaniowej.
Po kilkunastoletnich dyskusjach i zjedzeniu paru beczek soli przeszla jemu chec isc chocby zaraz z cegla na Kosciol, a na PIS do Brukseli.
A ,mnie przeszla ochota na wyklecie heretyka i wystrzelenie jego opcji w kosmos.
Piwo i pizza. A poza tym dobre ciacho ... bardzo nam razem smakuja.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1969
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 417 times
Been thanked: 432 times

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: Praktyk » 2019-02-04, 20:17

@konik , to jest jeszcze szansa dla nas :p
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

konik

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: konik » 2019-02-04, 22:01

Szansa nigdy nie ustaje ( to taka parafraza milosci, ktora tez nigdy nie ustaje)

Pod prąd

Re: Nienawiść z nienawiści do nienawiści

Post autor: Pod prąd » 2019-02-06, 12:58

Prawdziwi chrześcijanie nie przejawiają nienawiści nawet do swoich wrogów. Przykład pozostawił Jezus i jego uczniowie.

ODPOWIEDZ