Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce

Rozmowy na temat wyznawców islamu, których głównym prorokiem jest Muhammad a Bogiem Allah.
Awatar użytkownika
AdamS.
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1408
Rejestracja: 4 lis 2021
Lokalizacja: Bieszczady
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 541 times
Been thanked: 779 times

Re: Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce

Post autor: AdamS. » 2022-01-28, 11:11

Wiem, że to sprawa złożona i nie zamierzam krytykować współczesnego Kościoła (który jest moją Matką i zakładam, ze pewnych spraw mogę nie rozumieć). Niemniej jestem zdania, że owszem, byłoby może wskazane obchodzenie dnia modlitw za muzułmanów, za żydów, czy za wyznawców innych religii. Nie czuję jednak najmniejszej potrzeby, żeby solidaryzować się w jakimś "dniu islamu", bo to w pewnym stopniu zaprzecza chrześcijańskiej tożsamości.

Jako chrześcijanin chcę kochać każdego człowieka, w więc również szanować jego wartości (do granicy grzechu, której przekraczać mi nie wolno). Chcę więc kochać muzułmanina, ale nie oznacza to, że mam bezkrytycznie wynosić na piedestał cały islam. Może to rodzić błędne przeświadczenie, że wszystkie religie są sobie równe i w takim przypadku nie ma już potrzeby głosić Chrystusa, bo każdy niech pozostanie wierny swojej religii... Mogę się mylić, ale takie są moje osobiste w tej sprawie odczucia.

Reasumując: Dzień Muzułmanów - tak (bo dotyczyłby człowieka żyjącego w konkretnej kulturze). Ale Dzień Islamu? Tu czuję duże pomieszanie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-01-28, 12:48

AdamS. pisze: 2022-01-28, 11:11 Niemniej jestem zdania, że owszem, byłoby może wskazane obchodzenie dnia modlitw za muzułmanów, za żydów, czy za wyznawców innych religii.
Może tak?
Obrazek
https://res.cloudinary.com/dkksfryp6/image/fetch/http://analizy.biz/jpg/modlitwazainnowiercow.jpg

ODPOWIEDZ