Pani Doda organizuje koncert przeciw nienawiści

Czyli umilanie swojego wolnego czasu.
Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3306
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Pani Doda organizuje koncert przeciw nienawiści

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-01-11, 19:10

Po prostu pojechałeś po bandzie oceniając ze inni na pewno nie pomogło by Dodzie gdyby tego potrzebowała. W kolejnym poscie wyszło ze masz żal ze zarzucono Tobie brak miłosierdzia gdzie indziej.

Jest w Piśmie napisane Komu mało wybaczono ten mało miłuje. Wiec powolilem sobie zwrócić uwagę na tę kwestię.
A osobiście Dodzie współczuję tylko jednej rzeczy, czyli tego ze przeoral ja ten pajac Nergal. Ale przynamniej wiemy ze nie ma serca dziewczyna serca przewrotnego.

hektolitr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 298
Rejestracja: 13 maja 2022
Has thanked: 21 times
Been thanked: 148 times

Re: Pani Doda organizuje koncert przeciw nienawiści

Post autor: hektolitr » 2023-01-11, 19:14

To jeszcze raz.
Po pierwsze: Gdzie napisałem, że inni na pewno nie pomogliby jej? Zadałem pytanie - Czy Pani Dorota nie dostałaby pomocy ze względu na fakt innego podejścia do życia? Więc nie manipuluj moimi wypowiedziami.
Po drugie: Nie mam do nikogo żalu. Tą wypowiedzą chciałem tylko zaznaczyć, że mi również wiele można zarzucić, ale nie potępiam nikogo, kto myśli inaczej niż ja.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Pani Doda organizuje koncert przeciw nienawiści

Post autor: Nenderen » 2023-01-11, 19:17

Wiem hektolitrze że miałeś dobre intencje natomiast niepotrzebnie sformułowałes Twoją pierwotną krytykę w liczbie mnogiej bo tylko post Black Foxa był niemiłosierny. Ale głowa do góry, wiem, że jest w Tobie wiele łagodności a ta pomyłka wynikała z Twojej szlachetniej chęci chronienia błądzących, tu akurat grzesznicy Dody
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

hektolitr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 298
Rejestracja: 13 maja 2022
Has thanked: 21 times
Been thanked: 148 times

Re: Pani Doda organizuje koncert przeciw nienawiści

Post autor: hektolitr » 2023-01-11, 19:21

Nie uważam, że się pomyliłem. Po raz kolejny wiem, co chciałem napisać. Niepotrzebnie jest podnoszone larum. Skąd wiesz, że Pani Dorota to grzesznica? Na jakiej podstawie tak sądzisz?

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Pani Doda organizuje koncert przeciw nienawiści

Post autor: Nenderen » 2023-01-11, 19:32

Nie jest moim celem podnoszenie larum ale przyjazna polemika ze słowami Osoby którą bardzo lubię czyli Ciebie, hektolitrze. Doda jest grzesznicą np. w kontekście wyuzdanych teledysków, kiedyś na koncercie dotykała swoje miejsce intymne sztuczną ręką trupa.
A teraz wszyscy mi wybaczcie, ale muszę się wylogować.
Ostatnio zmieniony 2023-01-11, 19:33 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3306
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Pani Doda organizuje koncert przeciw nienawiści

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-01-11, 19:35

%-(
hektolitr pisze: 2023-01-11, 19:14 To jeszcze raz.
Po pierwsze: Gdzie napisałem, że inni na pewno nie pomogliby jej? Zadałem pytanie - Czy Pani Dorota nie dostałaby pomocy ze względu na fakt innego podejścia do życia? Więc nie manipuluj moimi wypowiedziami.
Po drugie: Nie mam do nikogo żalu. Tą wypowiedzą chciałem tylko zaznaczyć, że mi również wiele można zarzucić, ale nie potępiam nikogo, kto myśli inaczej niż ja.
Godzina 15.06 . Przeczytaj jeszcze raz. To co napisałeś. Ze zrozumieniem do czego sluzy parafraza . Oraz czym jest uogolnienie na podstawie jednego przykładu wypowiedzi. Poza tym ten przykład hejt spiczu rozciagnales na rozpowszechniony poglad i stereotyp o " katolickim pojmowaniu miłosierdzia" W sterotypy się zanurzyłeś
Poza tym nie ja wykopałem temat o " zarzuceniu Tobie braku miłosierdzia" Tylko sam do tego wróciłeś.
Sa w Piśmie tez słowa ze z obfitości serca usta mówią. Pewne rzeczy pracują w Tobie..Zwracam tylko na to uwagę.

hektolitr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 298
Rejestracja: 13 maja 2022
Has thanked: 21 times
Been thanked: 148 times

Re: Pani Doda organizuje koncert przeciw nienawiści

Post autor: hektolitr » 2023-01-11, 19:37

Każdy z Nas jest grzesznikiem. W mniejszym/większym stopniu Nie wiemy - jak jest u niej na dzień dzisiejszy. Proszę - tutaj ciekawy przykład: https://deon.pl/kosciol/frykowska-o-swo ... twy,495015
Gzresznik Upadający pisze: 2023-01-11, 19:35Godzina 15.06 . Przeczytaj jeszcze raz. To co napisałeś. Ze zrozumieniem do czego sluzy parafraza . Oraz czym jest uogolnienie na podstawie jednego przykładu wypowiedzi. Poza tym ten przykład hejt spiczu rozciagnales na rozpowszechniony poglad i stereotyp o " katolickim pojmowaniu miłosierdzia" W sterotypy się zanurzyłeś
Poza tym nie ja wykopałem temat o " zarzuceniu Tobie braku miłosierdzia" Tylko sam do tego wróciłeś.
Sa w Piśmie tez słowa ze z obfitości serca usta mówią. Pewne rzeczy pracują w Tobie..Zwracam tylko na to uwagę.
To jeszcze raz:
Po pierwsze: Przeczytałem, co napisałem o 15:06.
Po drugie: Napisałem to, co zauważyłem w tym temacie - negatywne podejście do osoby Pani Doroty prócz @Lwica. A te pytanie miało skłonić do refleksji, a nie oceny osób wypowiadających się.
Po trzecie: Pewnie, że się zanurzyłem w stereotyp. Może stereotypem jest, że traktujemy ludzi niesprawiedliwie, bo kiedyś ich zachowanie odbiegało od norm społecznych?
Po czwarte: Wróciłem do tego tematu, aby pokazać, że ja również mogę mieć swoje za uszami, bo zaraz może zostać zarzucone, że jestem jako ostatni sprawiedliwy.
Po piąte: Jakie rzeczy we mnie pracują? Konkrety proszę.
Ostatnio zmieniony 2023-01-11, 20:14 przez hektolitr, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Pani Doda organizuje koncert przeciw nienawiści

Post autor: Dezerter » 2023-01-11, 20:17

Black Fox pisze: 2023-01-10, 22:22 Sorka za mowę nienawiści na tym forum, ale Doda to dla mnie dno.
Czy ty chcesz dostać 3 ostrzeżenie, za obrażanie naszego "dobra narodowego" o największym IQ jakie znam ;) :p
ma również parę innych zalety poza IQ
Lisie a ty to na pewno facet jesteś ;)
A tak bardziej poważnie
muzycznie - to całkiem średnio jest a nie dno *-:) - znam dużo bardziej dennych wykonawców, choć to nie moja bajka
jako kobieta jest dla mnie bardzo atrakcyjna, więc znów nie dno :p
jako osoba - to już dużo gorzej, poglądy, moralność , życiowe wybory, prezentacja siebie samej w mediach :(
Ogólnie ja bym podjął się nawrócić Dorotę, widzę taki potencjał
jest coś czego większość z nas może pozazdrościć i brać przykład, bo Doda
Nie pije alkoholu, ani nie je słodyczy.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3306
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Pani Doda organizuje koncert przeciw nienawiści

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-01-11, 21:56

hektolitr pisze: 2023-01-11, 19:37 Każdy z Nas jest grzesznikiem. W mniejszym/większym stopniu Nie wiemy - jak jest u niej na dzień dzisiejszy. Proszę - tutaj ciekawy przykład: https://deon.pl/kosciol/frykowska-o-swo ... twy,495015
Gzresznik Upadający pisze: 2023-01-11, 19:35Godzina 15.06 . Przeczytaj jeszcze raz. To co napisałeś. Ze zrozumieniem do czego sluzy parafraza . Oraz czym jest uogolnienie na podstawie jednego przykładu wypowiedzi. Poza tym ten przykład hejt spiczu rozciagnales na rozpowszechniony poglad i stereotyp o " katolickim pojmowaniu miłosierdzia" W sterotypy się zanurzyłeś
Poza tym nie ja wykopałem temat o " zarzuceniu Tobie braku miłosierdzia" Tylko sam do tego wróciłeś.
Sa w Piśmie tez słowa ze z obfitości serca usta mówią. Pewne rzeczy pracują w Tobie..Zwracam tylko na to uwagę.
To jeszcze raz:
Po pierwsze: Przeczytałem, co napisałem o 15:06.
Po drugie: Napisałem to, co zauważyłem w tym temacie - negatywne podejście do osoby Pani Doroty prócz @Lwica. A te pytanie miało skłonić do refleksji, a nie oceny osób wypowiadających się.
Po trzecie: Pewnie, że się zanurzyłem w stereotyp. Może stereotypem jest, że traktujemy ludzi niesprawiedliwie, bo kiedyś ich zachowanie odbiegało od norm społecznych?
Po czwarte: Wróciłem do tego tematu, aby pokazać, że ja również mogę mieć swoje za uszami, bo zaraz może zostać zarzucone, że jestem jako ostatni sprawiedliwy.
Po piąte: Jakie rzeczy we mnie pracują? Konkrety proszę.
Dobrze by było żebyś nauczyl się precyzyjnie formulowac wypowiedzi na samym początku. By nie musieć potem kluczyc i wywijac fikołków. Predkis w próbie oceny, jeszcze bardziej prędkiś w stawianiu siebie w pozycji sprawiedliwego , ale dobrze byś się nauczyl kierować zarzuty w kierunku konkretnych zdarzeń a nie swoich wyobrazen. Jesli nie spodobało się określenie czarnego lisa o dnie to do tego winienes się odwołać. Błędem było ze pozwoliłeś swojemu umyslowi negatywna ocenę tego określenia przerzucić na resztę. A oceny były różne. Kolejnym błędem było to ze nie doprecyzowałeś o co lisowi chodzi z 'b " dnem" tylko uznales ze ma ja za " jakąś wywlokęczy co innego. Po prostu przyjąłeś swoją definicję " dna" i na tej podstawie zacząłeś" dyszeć gniewem"

Parafrazy( a jej użyłeś przy zdaniu o pomocy) sluza do potwierdzania przekonan osoby używającej parafrazy i faktycznie nie sa pytaniem tylko wyrazeniem przekonania. Choc jak widać forma pytania pozwala formalnie kluczyc przy dalszej dyskusji.

Zacząłeś pisać o katolikach i milosierdziu korzystając ze starej zbitki , jeszcze z czasów oświeceniowych gdzie zgrabnie powiazano głupie zachowania ludzkie czy nawet grzeszne z wyznanim katolickim w celu poderwania nauki tegoż katolicyzmu.

I to wszystko ze względu na jeden glupi wrzut użytkownika forum.

Tylko jedna rzecz tak maci umysł. Zadawniony gmiew ktory eksploduje przy każdej takiej okazji.
Każdy tak mial , ma lub być może będzie mial. Ja też.

hektolitr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 298
Rejestracja: 13 maja 2022
Has thanked: 21 times
Been thanked: 148 times

Re: Pani Doda organizuje koncert przeciw nienawiści

Post autor: hektolitr » 2023-01-12, 16:18

Gzresznik Upadający pisze: 2023-01-11, 21:56Dobrze by było żebyś nauczyl się precyzyjnie formulowac wypowiedzi na samym początku. By nie musieć potem kluczyc i wywijac fikołków.
Moją intencją było to, aby napisać nieprecyzyjnie. Miało to na celu wywołanie refleksji - czy to, co napisałem nie jest krzywdzące? My, chrześcijanie mamy pomagać osobom, które zbłądziły, a nie spychać je na margines. W jaki sposób kluczyłem i wywijiałem fikołki?
Gzresznik Upadający pisze: 2023-01-11, 21:56Predkis w próbie oceny, jeszcze bardziej prędkiś w stawianiu siebie w pozycji sprawiedliwego , ale dobrze byś się nauczyl kierować zarzuty w kierunku konkretnych zdarzeń a nie swoich wyobrazen. Jesli nie spodobało się określenie czarnego lisa o dnie to do tego winienes się odwołać. Błędem było ze pozwoliłeś swojemu umyslowi negatywna ocenę tego określenia przerzucić na resztę. A oceny były różne. Kolejnym błędem było to ze nie doprecyzowałeś o co lisowi chodzi z 'b " dnem" tylko uznales ze ma ja za " jakąś wywlokęczy co innego. Po prostu przyjąłeś swoją definicję " dna" i na tej podstawie zacząłeś" dyszeć gniewem"
Twierdzisz, że sugeruje się jedną wypowiedzią użytkownika, więc napisałem pierwszy post pod silnym wzburzeniem. No nie. Po prostu w postach, które zostały napisane przede mną było wyczuć niechęć, takie odrzucenie - bo ktoś inny nie stawia Pana Bogu na pierwszym miejscu, nie wiedząc tak naprawdę, jaka jest sytuacja. Wysłałem link, gdzie sama p. Dorota powiedziała, że w jakimś stopniu nawróciła się. Czekaj, gdzie ja się postawiłem w roli sprawiedliwego? Nawet jeżeli byłoby, że p. Dorota byłaby straszną grzesznicą, to nie jest naszą rolą osąd bliźniego, a potencjalna pomoc.
Gzresznik Upadający pisze: 2023-01-11, 21:56Zacząłeś pisać o katolikach i milosierdziu korzystając ze starej zbitki , jeszcze z czasów oświeceniowych gdzie zgrabnie powiazano głupie zachowania ludzkie czy nawet grzeszne z wyznanim katolickim w celu poderwania nauki tegoż katolicyzmu.
Pewnie, moje życie to wyłącznie stereotypy. Czy jeżeli napiszę, że tym temacie zostało pokazane, że katolik to zamknięty i pierwszy do osądzania innych człowiek, który nie ma rozeznania w sytuacji, to również będzie to stereotyp?
Gzresznik Upadający pisze: 2023-01-11, 21:56I to wszystko ze względu na jeden glupi wrzut użytkownika forum. Tylko jedna rzecz tak maci umysł. Zadawniony gmiew ktory eksploduje przy każdej takiej okazji. Każdy tak mial , ma lub być może będzie mial. Ja też
Jaki gniew? O czym Ty do mnie mówisz? Przyjąłeś jakieś założenie, które jest bardzo chybione. Próbujesz mi zarzucić/wmówić, że wczoraj byłem strasznie zdenerwowany, więc dlatego tak napisałem, a w dodatku zacząłem robić fikołki i kluczyć bez podania przykładów, więc o czym my rozmawiamy?
Ostatnio zmieniony 2023-01-12, 16:59 przez hektolitr, łącznie zmieniany 1 raz.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3306
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Pani Doda organizuje koncert przeciw nienawiści

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-01-12, 17:59

Piszesz emocjami wciąż.
Nie pisałem ze oceniles Dode. Tylko broniac jej wziąłeś się do oceniania NAS. Popelniajac błędy ktore wypunktowalem. Myślę ze pora kończyć dyskusje bo powoli zjeżdżasz z tematu sporu.

hektolitr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 298
Rejestracja: 13 maja 2022
Has thanked: 21 times
Been thanked: 148 times

Re: Pani Doda organizuje koncert przeciw nienawiści

Post autor: hektolitr » 2023-01-12, 18:06

Emocjami? Was? W jaki sposób oceniłem? Jeżeli oceną można stwierdzić, to co zostało napisane, a według mnie nie była to chrześcijańska postawa, to tak, oceniłem Was. Jakie jeszcze błędny popełniłem? Napisz, śmiało. Tak, myślę ze warto zakończyć dyskusję, bo znowu strzelam fikołki. A Ty nie odpowiadasz na pytania.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3306
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Pani Doda organizuje koncert przeciw nienawiści

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-01-12, 18:15

Jak rozumiem Rzadko kiedy bierzesz odpowiedzialność za swoje słowa .Prawda?

hektolitr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 298
Rejestracja: 13 maja 2022
Has thanked: 21 times
Been thanked: 148 times

Re: Pani Doda organizuje koncert przeciw nienawiści

Post autor: hektolitr » 2023-01-12, 18:16

W ogóle nie biorę, za swoje czyny też nie. Tak naprawdę w życiu za nic nie biorę odpowiedzialności.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3306
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Pani Doda organizuje koncert przeciw nienawiści

Post autor: Gzresznik Upadający » 2023-01-12, 18:30

Widzisz swoja reakcję. A teraz spójrz jeszcze raz jak sformulowales pytanie nas o nie pomaganie Dodzie wczoraj o 15.06. 🙂
Pytanie z tezą , z oceną ,supozycją sformułowalem tak celowo by pokazać jak to działa. A właściwie to Ciebie nie znam i moje pytanie tak zadane było całkowicie nieuprawnione.

Gdybyś wczoraj o tej 15.06 zadal pytanie np tak. Ale pomoglibyście Dodzie gdyby potrzebowała pomocy mimo różnic zdań , poglądów prawda?
Zabrzmialoby inaczej..Mniej oskarżycielsko. Prawda?

Koniec lekcji . I koniec dyskusji.

ODPOWIEDZ