Rozbieżności w tłumaczeniach Biblii

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.

Moderator: Junior moderator

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fedorowicz
Bywalec
Bywalec
Wysłał podziękowań: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Rozbieżności w tłumaczeniach Biblii

Post autor: Fedorowicz » 2019-03-15, 16:14

Andej pisze:
2019-03-15, 10:55
Kobieta odpowiedziała Saulowi: «Widzę istotę pozaziemską, wyłaniającą się z ziemi». Zapytał się: «Jak wygląda?» Odpowiedziała: «Wychodzi starzec, a jest on okryty płaszczem». Saul poznał, że to Samuel, i upadł przed nim twarzą na ziemię, i oddał mu pokłon.

Zwróćcie jeno uwagę na Kpł 20.27 Jeżeli jaki mężczyzna albo jaka kobieta będą wywoływać duchy albo wróżyć, będą ukarani śmiercią. Kamieniami zabijecie ich. Sami ściągnęli śmierć na siebie».
Nie wiem, czy wolno mi jeszcze coś napisać, bo byłem wczoraj tu zbanowany za inne poglądy na życzenie Magnolii. Ale "raz kozie śmierć", najwyżej zbanujecie mnie jeszcze raz, tym razem "na amen". :)
Otóż tłumaczenie tego fragmentu jest w judaizmie zupełnie inne. Szmuel Alef 28,13 :
"aniołów widzę powstających z ziemi".(liczba mnoga) Byli to według Biblii Hebrajskiej Mojsze i Samuel, przyrównani do aniołów, ze względu na niezwykłą sprawiedliwość. Zakaz wróżenia dotyczył innych religii i wiary w "innych bogów". Ale w tradycji judaizmu wróżenie oparte o rzucanie losów, wyrocznię, pektorał, urim i tummim było na porządku dziennym. Podobnie ma to miejsce w pierwotnym chrześcijaństwie:
I dali im losy, a los padł na Macieja. I został dołączony do jedenastu Apostołów. Dz.1,26

Awatar użytkownika
Dominik
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Wysłał podziękowań: 60 razy
Otrzymał podziękowań: 107 razy

Re: Rozbieżności w tłumaczeniach Biblii

Post autor: Dominik » 2019-03-16, 12:46

Post przeniosłem z tematu z Zagadkami religijnymi.
Przekaż mi darowiznę lub 1% swojego podatku KLIK

Awatar użytkownika
Dezerter
Elitarny komentaor
Elitarny komentaor
Wysłał podziękowań: 525 razy
Otrzymał podziękowań: 316 razy

Re: Rozbieżności w tłumaczeniach Biblii

Post autor: Dezerter » 2019-03-16, 14:44

Fedorowicz nie stwarzaj problemów nam i sobie. Szanujmy autorów wątku i zasady.
A co do tego co piszesz to ciekawe ale za krótkie tłumaczenie i niewiele rozumiem. Rozwiń temat.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie

Zapraszamy na bloga Pani Zofii https://zchrystusem.pl/wedruj
ODPOWIEDZ