Czestochowa 27.01.2018r. ks. Daniel uzdrowienia

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14976
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4202 times
Been thanked: 2953 times
Kontakt:

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ks. Daniel uzdrowienia

Post autor: Dezerter » 2023-01-29, 00:14

Oczywiście
przecież oczywistością dla każdego dojrzałego chrześcijanina jest prawda, że to co nas spotyka, czego doświadczamy w świecie duchowym pochodzi może z 3 źródeł (kolejność nie przypadkowa!):
- od nas
- od Boga
- od złego ducha
Ostatnio zmieniony 2023-01-29, 00:14 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4447
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ks. Daniel uzdrowienia

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-01-29, 09:06

Dezerter pisze: 2023-01-29, 00:04 Na spotkaniu z Baszaborą w Inowrocławiu była taki człowiek, który "krzyczał" i przeszkadzał mu w odprawianiu Eucharystii, w pewnym momencie ksiądz powiedział :
Ty nie jesteś opętany, uspokój się to nie pochodzi od złego ducha, to od ciebie pochodzi, możesz nad tym zapanować!"
i się "krzyki" po jakimś czasie zakończyły
To się nazywa rozeznawanie duchowe - od tamtego czasu mam uznanie dla niego
Może zauważył, że ktoś sobie z niego żartuje i testuje go. To wcale nie musiało być rozeznanie, a może raczej uniknięcie ośmieszenia. Bo co gdyby stwierdził "opętanie", a krzycząca osoba uśmiechnęłaby się i krzyknęła "prima aprilis!". Nie da się stwierdzić na podstawie krzyku, czy ktoś jest opętany, czy nie. Tutaj trzeba z taką osobą porozmawiać, zbadać ją psychiatrycznie, zrobić wywiad co do objawów. Nawet egzorcyści traktują to jako proces, nie stwierdzają tego, ot tak sobie, w minutę. Żeby było jasne - nigdy wcześniej o tym Baszaborze czy jak mu tam, nie słyszałam, więc nie oceniam teraz jego posługi jakoś negatywnie. Bo nie mam podstaw do takiej ogólnej oceny. Ale analizuję tylko tę opisaną powyżej sytuację, bo ona w żaden sposób nie udowadnia jego umiejętności rozeznawania duchowego.

Dodano po 2 minutach 10 sekundach:
Sorry, zrobiłam kilka błędów w pisowni jego nazwiska, czy tam pseudonimu, już trzeci raz poprawiam.
Ostatnio zmieniony 2023-01-29, 09:28 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 9 razy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13793
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2202 times

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ks. Daniel uzdrowienia

Post autor: sądzony » 2023-01-29, 09:26

miłośniczka Faustyny pisze: 2023-01-29, 09:09 Może zauważył, że ktoś sobie z niego żartuje i testuje go. To wcale nie musiało być rozeznanie, a może raczej uniknięcie ośmieszenia. Bo co gdyby stwierdził "opętanie", a krzycząca osoba uśmiechnęłaby się i krzyknęła "prima aprilis!". Nie da się stwierdzić na podstawie krzyku, czy ktoś jest opętany, czy nie. Tutaj trzeba z taką osobą porozmawiać, zbadać ją psychiatrycznie, zrobić wywiad co do objawów. Nawet egzorcyści traktują to jako proces, nie stwierdzają tego ot tak sobie w minutę. Żeby było jasne - nigdy wcześniej o tym Baszaborze czy jak mu tam, nie słyszałam, więc nie oceniam teraz jego posługi jakoś negatywnie. Bo nie mam podstaw do takiej ogólnej oceny. Ale analizuję tylko tę opisaną powyżej sytuację, bo ona w żaden sposób nie udowadnia jego umiejętności rozeznawania duchowego.

Dodano po 2 minutach 10 sekundach:
Sorry, zrobiłam kilka błędów w pisowni jego nazwiska, czy tam pseudonimu, już trzeci raz poprawiam.
Ale można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że nie jest to opętanie (w filmowym znaczeniu tego słowa). Na 100 zgromadzonych osób 1 cierpi na schizofrenię nie licząc innych chorób i zaburzeń.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4447
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ks. Daniel uzdrowienia

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-01-29, 09:34

sądzony pisze: 2023-01-29, 09:26 Ale można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że nie jest to opętanie (w filmowym znaczeniu tego słowa). Na 100 zgromadzonych osób 1 cierpi na schizofrenię nie licząc innych chorób i zaburzeń.
Oczywiście, że nie można stwierdzić. To znaczy, masz rację w tym co napisałeś, ale to nie jest żadne stwierdzenie ani diagnoza. To, co opisałeś, to postawienie, niczym nie potwierdzonej, hipotezy, której prawdziwość jest bardziej prawdopodobna. Bo to, że więcej jest osób nieopętanych niż opętanych, nie przesądza o tym, do której, z tych dwóch, kategorii należy ta konkretna osoba.

Dodano po 6 minutach 41 sekundach:
Ok, już rozumiem, napisałeś "z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić", czyli masz rację, wszystko się zgadza.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13793
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2202 times

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ks. Daniel uzdrowienia

Post autor: sądzony » 2023-01-29, 09:46

miłośniczka Faustyny pisze: 2023-01-29, 09:34 Oczywiście, że nie można stwierdzić. To znaczy, masz rację w tym co napisałeś, ale to nie jest żadne stwierdzenie ani diagnoza. To, co opisałeś, to postawienie, niczym nie potwierdzonej, hipotezy, której prawdziwość jest bardziej prawdopodobna. Bo to, że więcej jest osób nieopętanych niż opętanych, nie przesądza o tym, do której, z tych dwóch, kategorii należy ta konkretna osoba.
Zgadzam się.
Ks. K. Grzywocz pisze: "Proces uwolnienie z opętania musi mieć podstawę medyczną, psychologiczną, psychoterapeutyczną i duchową." Myślę, że to samo należy powiedzieć o diagnozie.

Dodano po 52 sekundach:
miłośniczka Faustyny pisze: 2023-01-29, 09:41 Ok, już rozumiem, napisałeś "z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić", czyli masz rację, wszystko się zgadza.
A ja zgadzam się z Tobą :)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14976
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4202 times
Been thanked: 2953 times
Kontakt:

Re: Czestochowa 27.01.2018r. ks. Daniel uzdrowienia

Post autor: Dezerter » 2023-01-29, 21:52

Koniec offtopu wracamy do ks Daniela
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”