Książki ks. Glasa

Awatar użytkownika
Rafał
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 438
Rejestracja: 6 lis 2021
Has thanked: 100 times
Been thanked: 113 times

Re: Książki ks. Glasa

Post autor: Rafał » 2022-02-06, 19:14

Dezerter pisze: 2019-05-03, 11:10 Nie - nie należy on do moich ulubieńców - podpadł mi kilka razy, ale i za kilka wykładów mógłbym go pochwalić.
Ja bardzo cenię księdza Piotra. Odegrał ogromną rolę w mym nawróceniu, jego wykłady zawierają maksimum merytoryki dlatego pewnie tak często powtarza, że nie ma czasu i przekazuje sporo wiedzy w każdym materiale. Podziwiam go także za to, czego mi brakuje i z czym mam trudności- mówienia wprost jak jest, nie bojąc się reakcji innych i tego, co o nas pomyślą.
Ostatnio zmieniony 2022-02-06, 19:15 przez Rafał, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
JBP
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 437
Rejestracja: 5 sty 2022
Has thanked: 37 times
Been thanked: 44 times

Re: Książki ks. Glasa

Post autor: JBP » 2022-02-07, 22:11

a jak z jego posługą? bo został zdjęty z funkcji egzorcysty, a dalej jest kapłanem?

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Książki ks. Glasa

Post autor: Logan » 2022-02-08, 00:37

O czym piszesz?
Ks. Piotr Glas jest proboszczem parafii Saint Joseph w Reading i podlega pod biskupa Philipa Egana. W Polsce nie pełni żadnej posługi więc nie mógł zostać z niej zdjęty, żadnemu polskiemu biskupowi nie podlega.
Jeżeli masz info coś o diecezji Portsmouth daj nam znać.
Ostatnio zmieniony 2022-02-08, 00:38 przez Logan, łącznie zmieniany 1 raz.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5379
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 855 times
Been thanked: 1407 times

Re: Książki ks. Glasa

Post autor: abi » 2022-02-08, 08:56

aleteia pisala: (ale to juz dawna historia)



"Kolejne komunikaty kurii płockiej i rzecznika Konferencji Episkopatu Polski wywołały trochę zamieszania wokół ks. Piotra Glasa. Rozłóżmy je na części pierwsze i ustalmy, jak jest.
Wostatnich dniach zrobiło się głośno wokół ks. Piotra Glasa – duchownego katolickiego, który na co dzień przebywa na Wyspach Brytyjskich, a w Polsce znany jest m.in. z dużej aktywności duszpasterskiej.

Publikacja diecezji płockiej
Zamieszanie, które pojawiło się w ostatnich dniach, dotyczy dwóch komunikatów w sprawie duchownego, wydanych przez instytucje kościelne. Pierwszy został opublikowany w 34 numerze okólnika diecezji płockiej. To pismo kierowane przede wszystkim do płockich księży. Jeden z komunikatów tam zamieszczonych ma taką treść:

Na prośbę ks. biskupa Artura G. Mizińskiego, Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Polski przekazujemy informację dotycząca ks. Piotra Glasa. Ten były członek Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, a obecnie pracujący w diecezji Portsmouth w Wielkiej Brytanii, w ostatnim czasie prowadzący w Polsce wiele sesji rekolekcyjnych, dni skupień oraz warsztatów – nie posiada formalnej zgody na pełnienie posługi egzorcysty. Ponadto, podając się za egzorcystę, dopuszcza się on praktyk, których nie wolno stosować. Płock, dnia 7 grudnia 2017 r.

Ks. Piotr Grzywaczewski

Kanclerz Kurii"
https://pl.aleteia.org/2017/12/13/czy-k ... piskopatu/
Ostatnio zmieniony 2022-02-08, 09:03 przez abi, łącznie zmieniany 1 raz.
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14973
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4201 times
Been thanked: 2952 times
Kontakt:

Re: Książki ks. Glasa

Post autor: Dezerter » 2022-02-10, 19:06

Chodzi chyba o to, że w każdej diecezji jest powołany egzorcysta i każdy powinien egzorcyzmować u siebie a nie u kolegi bez pozwolenia biskupa miejsca.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5379
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 855 times
Been thanked: 1407 times

Re: Książki ks. Glasa

Post autor: abi » 2022-02-10, 19:57

sama nie wiem...to czemu pisze" – nie posiada formalnej zgody na pełnienie posługi egzorcysty. Ponadto, podając się za egzorcystę, dopuszcza się on praktyk, których nie wolno stosować." na pewno chodzi o to ze on wypytuje diabla
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Książki ks. Glasa

Post autor: Czarny » 2022-02-10, 21:39

abi pisze: 2022-02-10, 19:57 sama nie wiem...to czemu pisze" – nie posiada formalnej zgody na pełnienie posługi egzorcysty. Ponadto, podając się za egzorcystę, dopuszcza się on praktyk, których nie wolno stosować." na pewno chodzi o to ze on wypytuje diabla



Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14973
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4201 times
Been thanked: 2952 times
Kontakt:

Re: Książki ks. Glasa

Post autor: Dezerter » 2022-02-19, 09:04

ks Piotr mówi
"dzisiaj chcę dać, oddać głos Szatanowi"
jak dla mnie to już pozamiatane x_x ~x( %-( - w tym momencie bym wyłączył, ale specjalnie dla was złamie swoje zasady i posłucham nie szatana, ale ks Piotra co też on tam dalej wygaduje

... przecież to stare bajdurzenie znane od dawna i omówione - nie będę tracił czasu na peany na własną cześc ks. Piotra :(
- odradzam słuchanie i oglądanie
Ostatnio zmieniony 2022-02-19, 09:21 przez Dezerter, łącznie zmieniany 3 razy.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14973
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4201 times
Been thanked: 2952 times
Kontakt:

Re: Książki ks. Glasa

Post autor: Dezerter » 2022-02-19, 17:34

Tak, by dało wam do myślenia
Gdybym ja miał świetną relację z Maryją i był tak mocno "Maryjnym" kapłanem jak ks Piotr, to od Maryi bym oczekiwał słowa , że mnie ochrania i otacza opieką, a nie od demona x_x . Druga uwaga, demon powiedział to sam z siebie - nic w tym co mówi/opowiada ks. Piotr nie wskazuje, że był do tego przymuszony.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Książki ks. Glasa

Post autor: Jozek » 2022-02-19, 17:54

nawet gdyby rzeczywiscie byl przymuszony to i tak pewnie zrobil by to tak by miec z tego kozysc.
Ostatnio zmieniony 2022-02-19, 17:55 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
VanHezz
Bywalec
Bywalec
Posty: 130
Rejestracja: 18 kwie 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 42 times
Been thanked: 23 times

Re: Książki ks. Glasa

Post autor: VanHezz » 2022-02-25, 10:06

Jozek pisze: 2022-02-19, 17:54 nawet gdyby rzeczywiscie byl przymuszony to i tak pewnie zrobil by to tak by miec z tego korzyść.
Niekoniecznie.


Ks. Glas też mi podpadł kilka razy. Zresztą często mam wrażenie, że jak czytam jego książki lub słucham wykładów, to to często działa bardzo emocjonalnie na człowieka, człowiek się przestraszy, "nawróci" na chwilę, ale po jakimś czasie to opada z człowieka i nic z tego na dłużej nie wynosi.

Niemniej żywię do niego sporą sympatię, bo jest do bólu szczery i oddany swojej posłudze. Nawet wtedy gdy często mówi o demonach i mówi, co od nich usłyszał, to mówi to, bo go to od środka rozpiera, aby się tym doświadczeniem podzielić, widocznie jemu przymnożyło to dużo wiary, przede wszystkim w to, że ta ciemna strona mocy rzeczywiście istnieje i że Matka Boża jest i go ochrania, i ma władzę nad złymi duchami.
Znowu mi się empatia włącza i usprawiedliwiam człowieka, ale już tak mam :ymhug:
Przekujcie lemiesze wasze na miecze,
a sierpy wasze na oszczepy;
kto słaby, niech powie: «Jestem bohaterem».

Jl 4, 10

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19040
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2618 times
Been thanked: 4631 times
Kontakt:

Re: Książki ks. Glasa

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-02-25, 10:21

Podzielam Twoje zdanie. Trudno czasami się zgodzić z tym co mówi, uważam że strasznie miesza, ale o wielu rzeczach mówi wprost i się nie dekuje.
Niestety, trudno przyjmować jego wypowiedzi na zasadzie zaufania.

ODPOWIEDZ