Dlaczego protestanci nie mają Eucharystii i kapłaństwa?

Luteranie, Adwentyści, Baptyści, Zielonoświątkowcy, itd. Rozmowy na temat protestantów, czy rzeczywiście, to co mówi protestantyzm jest biblijne.
ODPOWIEDZ
stasiekb100
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 10 maja 2022
Lokalizacja: pow. ciechanowski
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 13 times
Been thanked: 14 times

Re: Dlaczego protestanci nie mają Eucharystii i kapłaństwa?

Post autor: stasiekb100 » 2022-07-03, 16:30

Nie mam dostępu do danych katolickich. Policzyłem ewangelicznych chrześcijan.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Dlaczego protestanci nie mają Eucharystii i kapłaństwa?

Post autor: Andej » 2022-07-03, 16:50

stasiekb100 pisze: 2022-07-03, 16:30 Nie mam dostępu do danych katolickich. Policzyłem ewangelicznych chrześcijan.
Nie rozumiem. Przecież, przede wszystkim, to katolicy są ewangelicznymi chrześcijanami.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Dlaczego protestanci nie mają Eucharystii i kapłaństwa?

Post autor: Hildegarda » 2022-07-03, 17:17

krystian.zawistowski pisze: 2022-07-03, 10:20 @Hildegarda Pytałem o Biblię, nie "nie jestem teologiem" i inne takie rzeczy. Powiedz mi co tam jest napisane.
Albo usiłujesz mi powiedzieć Twoje spekulacje i jakiegośtam Błaszkiewicza są ważniejsze niż słowa Chrystusa powtarzane w Biblii i to się nazywa "opieranie się na Biblii"?
Przecież Ci podałam wyżej cytaty z Biblii, nie odniosłeś się do żadnego

krystian.zawistowski pisze: 2022-07-03, 10:20 Protestanci (Luter et consortes) podważyli a priori i bez dalszego dowodu oczywiste argumenty za religią KK. To znaczy: Chrystus założył religię chrześcijańską w Starożytności, którą znamy z pism Ojców Kościoła - nie, bo to nierządnica Babilonu. Bóg potwierdził religię przez cuda współczesne - nie, bo to diabeł zrobił. Kościół, którego bramy piekielne nie przemogą - nie bo "prawdziwy" Kościół jest niewidzialny. itd.
No ok, ale w kwestii Eucharystii ja nie opieram się na nauczaniu protestantów, tylko dlatego, że są protestantami, ale że nauczanie KK w tym temacie nie ma przełożenia na rzeczywistość, a jeśli jakaś nauka jest Prawdą, to powinno mieć to przełożenie na realne życie. W tym przypadku mówimy o owocach jakie powinni przynościć Wszyscy katolicy przyjmujący Eucharystię.


krystian.zawistowski pisze: 2022-07-03, 10:20 Dodano po 10 minutach 38 sekundach:
A co do tego, że są warunki tego, żeby Komunia Św była owocna, bo może być nieowocna, albo nawet świętokradcza to nawet Św Paweł o tym pisze 1 Kor
11,26-34.


Dlatego też kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winny będzie Ciała i Krwi Pańskiej . 28 Niech przeto człowiek baczy na siebie samego, spożywając ten chleb i pijąc z tego kielicha. 29 Kto bowiem spożywa i pije nie zważając na Ciało Pańskie, wyrok sobie spożywa i pije. 30 Dlatego to właśnie wielu wśród was słabych i chorych i wielu też umarło.
Przecież w KK Komunię przyjmują w większości już dzieci, więc o jakim niegodnym spożywaniu mówisz? Zaraz dojdziemy do takiego absurdu, że 3/4 katolików przyjmuje Eucharystię niegodnie i temu nie przynoszą owoców.
Ale jakimś dziwnym cudem protestanci, którzy nie przyjmują Eucharystii, a są prawdziwie nawróceni, to przynoszą te duchowe owoce. Jak to wyjaśnisz?

Nauki KK się po prostu nie kleją z całością przekazu Ewangelii, widzisz, że w innym wersecie Jezus mówi, że Słowa, które wypowiedział są Duchem i Życiem, to co? W jednym wersecie masz nacisk na duchowość, mowę o wierze w Jezusa i Jego słowa, a w drugim, fizyczne przyjmowanie Jego Ciała? Ani się to nie klei z całością przekazu ewangelicznego, ani nie ma przełożenia na rzeczywistość. No co ja Ci poradzę? :ymhug:
Ostatnio zmieniony 2022-07-03, 17:19 przez Hildegarda, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Dlaczego protestanci nie mają Eucharystii i kapłaństwa?

Post autor: Andej » 2022-07-03, 17:20

Hildegarda pisze: 2022-07-03, 17:17 nauczanie KK w tym temacie nie ma przełożenia na rzeczywistość, a jeśli jakaś nauka jest Prawdą, to powinno mieć to przełożenie na realne życie.
I są na to materialne dowody? Czy tylko imperatyw atakowania Kościoła?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Dlaczego protestanci nie mają Eucharystii i kapłaństwa?

Post autor: Hildegarda » 2022-07-03, 17:30

Andej pisze: 2022-07-03, 17:20 I są na to materialne dowody? Czy tylko imperatyw atakowania Kościoła?
Proszę o przytoczenie cytatu, w którym nastąpiło atakowanie Kościoła, albo nie zarzucani mi bzdur, jeśli nie potrafi się samemu prowadzić merytorycznej dysksuji

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Dlaczego protestanci nie mają Eucharystii i kapłaństwa?

Post autor: Jozek » 2022-07-03, 18:12

Hilda, moze podaj jakie to owoce sa u Protestantow?
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Dlaczego protestanci nie mają Eucharystii i kapłaństwa?

Post autor: Andej » 2022-07-03, 19:23

Andej pisze: 2022-07-03, 17:20
Hildegarda pisze: 2022-07-03, 17:17 nauczanie KK w tym temacie nie ma przełożenia na rzeczywistość, a jeśli jakaś nauka jest Prawdą, to powinno mieć to przełożenie na realne życie.
I są na to materialne dowody? Czy tylko imperatyw atakowania Kościoła?
''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
Hildegarda pisze: 2022-07-03, 17:30
Andej pisze: 2022-07-03, 17:20 I są na to materialne dowody? Czy tylko imperatyw atakowania Kościoła?
Proszę o przytoczenie cytatu, w którym nastąpiło atakowanie Kościoła, albo nie zarzucani mi bzdur, jeśli nie potrafi się samemu prowadzić merytorycznej dysksuji
Wytłuściłem stwierdzenie, o które prosisz. Negatywne uogólnienie.
Ja obserwuję w swojej parafii, w swojej wspólnocie, jak nauczania Kościoła przekłada się na konkretne czyny i postawy.
Ostatnio zmieniony 2022-07-04, 09:29 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 2 razy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Dlaczego protestanci nie mają Eucharystii i kapłaństwa?

Post autor: Hildegarda » 2022-07-03, 19:30

Andej pisze: 2022-07-03, 19:23 Wytłuściłem stwierdzenie, o które prosisz. Negatywne uogólnienie.
Ja obserwuję w swojej parafii, w swojej wspólnocie, jak nauczania Kościoła przekłada się na konkretne czyny i postawy.
No to przeczytaj jeszcze raz całość dyskusji, do czego się odniosłam i jakie argumenty podałam

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Dlaczego protestanci nie mają Eucharystii i kapłaństwa?

Post autor: Andej » 2022-07-03, 19:35

Do tego co zawsze.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Dlaczego protestanci nie mają Eucharystii i kapłaństwa?

Post autor: Hildegarda » 2022-07-03, 20:38

Jozek pisze: 2022-07-03, 18:12 Hilda, moze podaj jakie to owoce sa u Protestantow?
banany :-h

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 833
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 145 times
Been thanked: 197 times

Re: Dlaczego protestanci nie mają Eucharystii i kapłaństwa?

Post autor: krystian.zawistowski » 2022-07-03, 20:40

Przecież Ci podałam wyżej cytaty z Biblii, nie odniosłeś się do żadnego
Bo to są cytaty odpowiednio o Duchu Świętym, o tym, że nauka Chrystusa wiedzie do życia wiecznego, i o tym, że należy w nią wierzyć, do czego się wlicza robienie tego co Chrystus chce. Zgadzam się z nimi, jednak z Twoją ich interpretacją nie, bo zakłada ona, że Chrystus mówi zupełnie co innego, niż mówi.

A powodem tego są opinie Twoje i tego eksksiędza (których z resztą nie potrafisz podać), to więc znaczy, że nie opierasz się na Biblii.

Na Twoje wymysły o złych ksieżach i złych katolikach nie zamierzam odpowiadać, tak długo jak to są jakieś Twoje życzeniowe projekcje bez poparcia dowodami, ile tych ludzi dokładnie jest wśród przystępujących do sakramentów katolików.
a jeśli jakaś nauka jest Prawdą, to powinno mieć to przełożenie na realne życie. W tym przypadku mówimy o owocach jakie powinni przynościć Wszyscy katolicy przyjmujący Eucharystię.
To są własnie Twoje spekulacje. Rzeczywiste owoce życia w łasce są, jeśli człowiek spełni konieczne warunki. Ja widziałem takowe nie raz w moim otoczeniu. A czasem efekty łaski przekraczają, to co możliwe w sposób przyrodzony. Ostatnio np zmarł w Lublinie pewien franciszkanin.
https://lublin.gosc.pl/doc/7275954.Cuda-brata-Kaliksta

że Słowa, które wypowiedział są Duchem i Życiem, to co?
To znaczy, że przestrzeganie Jego nauk daje życie wieczne i życie prawdziwe tu i teraz w Duchu Św.

Przecież w KK Komunię przyjmują w większości już dzieci, więc o jakim niegodnym spożywaniu mówisz?
Niegodnie tj w stanie grzechu cieżkiego. Może być też godnie, ale bezowocnie bo nie ma dość wiary.
Zaraz dojdziemy do takiego absurdu, że 3/4 katolików przyjmuje Eucharystię niegodnie i temu nie przynoszą owoców.
Ta, szkoda, że nie 90%. Daruj se
Oczywiście przeinaczyłaś moje słowa, bo niegodnie i bezowocnie to nie to samo.
Ale jakimś dziwnym cudem protestanci, którzy nie przyjmują Eucharystii, a są prawdziwie nawróceni, to przynoszą te duchowe owoce. Jak to wyjaśnisz?
Może się zdarzyć, że nawet poganin trwający w niezawinionym błędzie przy pomocy łaski pilnie przestrzega prawa naturalnego pełni dobre uczynki itd. Co do protestantów, jak wyżej, podaj mi co to za owoce. Marek wyżej wspominał, że żadnych wielkich owoców tam nie widział i ja również nie. Trafiają się rzeczy podejrzane.

Problem z częścią protestantów jest niestety taki, że główny ich selling point to pozbyć się części kłopotliwych punków tegoż prawa Bożego.
Ostatnio zmieniony 2022-07-03, 21:02 przez krystian.zawistowski, łącznie zmieniany 7 razy.
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Dlaczego protestanci nie mają Eucharystii i kapłaństwa?

Post autor: Jozek » 2022-07-03, 20:46

Owoce sa takie jak Hilda twierdzi, banany. =))
Pewniu u niej tez.
Ostatnio zmieniony 2022-07-03, 20:47 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Hildegarda
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1356
Rejestracja: 17 maja 2022
Has thanked: 206 times
Been thanked: 203 times

Re: Dlaczego protestanci nie mają Eucharystii i kapłaństwa?

Post autor: Hildegarda » 2022-07-04, 04:37

krystian.zawistowski pisze: 2022-07-03, 20:40 Bo to są cytaty odpowiednio o Duchu Świętym, o tym, że nauka Chrystusa wiedzie do życia wiecznego, i o tym, że należy w nią wierzyć, do czego się wlicza robienie tego co Chrystus chce.
No i cytat o przyjmowaniu "Ciała i Krwi" jest dokładnie tym samym. Jezus mówi o sobie, że jest "Drogą, Prawdą i Życiem" i całe Jego nauczanie było powiązane z duchowością, z wiarą

krystian.zawistowski pisze: 2022-07-03, 20:40 Zgadzam się z nimi, jednak z Twoją ich interpretacją nie, bo zakłada ona, że Chrystus mówi zupełnie co innego, niż mówi.
A powodem tego są opinie Twoje i tego eksksiędza (których z resztą nie potrafisz podać), to więc znaczy, że nie opierasz się na Biblii.
Jak najbardziej opieram się tutaj na Biblii, podaję Ci wersety biblijne. O niczym innym nie mówimy. Napisałam, że skoro katolickie rozumienie owych wersetów jest prawdą, to powinno być widoczne w realnym życiu

krystian.zawistowski pisze: 2022-07-03, 20:40 Na Twoje wymysły o złych ksieżach i złych katolikach nie zamierzam odpowiadać, tak długo jak to są jakieś Twoje życzeniowe projekcje bez poparcia dowodami, ile tych ludzi dokładnie jest wśród przystępujących do sakramentów katolików.
Każdy katolik, nawet jeśli nie jest duchowo odrodzony, a jest katolikiem "religijnym" ma obowiązek przystąpienia do spowiedzi i Komunii przynajmniej raz w roku, więc wszyscy katolicy, którzy chcą spełnić te podstawowe obowiązki katolickie narzucone przez Kościół przyjmują Eucharystię. A w ilu przypadkach "działa" to sobie sam popatrz, ja nie muszę tu pisać o "złych" katolikach, bo każdy żyjący wśród katolików widzi jak jest.


krystian.zawistowski pisze: 2022-07-03, 20:40 To są własnie Twoje spekulacje. Rzeczywiste owoce życia w łasce są, jeśli człowiek spełni konieczne warunki. Ja widziałem takowe nie raz w moim otoczeniu. A czasem efekty łaski przekraczają, to co możliwe w sposób przyrodzony. Ostatnio np zmarł w Lublinie pewien franciszkanin.
https://lublin.gosc.pl/doc/7275954.Cuda-brata-Kaliksta
Jezus nic nie mówi o żadnych warunkach, masz napisane konkretnie, że kto przyjmuje Jego Ciało I Krew, trwa w Nim i będzie żył wiecznie. Tu nie ma żadnych dodatkowych warunków do spełnienia. Ten werset wskazuje, że właśnie przyjmowanie "Ciała i Krwi" powinno powodować przemianę, taką by człowiek mógł żyć wiecznie. Podobnie zresztą jak inne wersety w życiu, czy życiu wiecznym, które nie mówią o "Ciele i Krwi", a np. o Słowie.

Ja nie twierdzę nigdzie, że nie ma nawróconych, uduchowionych katolików, sama takich znam, a nawet tutaj na forum podawałam świadectwa nawróceń katolików, więc nie musisz mi pokazywać, że w KK też są takie osoby (znowu te cuda :p). Ja twierdzę, że nie ma na to wpływu przyjmowanie katolickiej Eucharystii, tylko wiara w Jezusa, o czym Jezus sam wielokrotnie mówi i co ma przełożenie na rzeczywistość, bo niezależnie od denominacji, gdy ktoś się nawraca, zaczyna wierzyć w Jezusa to powoduje auntentyczną przemianę mentalną. Wtedy wszystko jest zgodne zarówno z przekazem ewangelicznym, jak i z realnym życiem. Tutaj przekaz ewangeliczny ma odzwierciedlenie w rzeczywistości.



krystian.zawistowski pisze: 2022-07-03, 20:40 To znaczy, że przestrzeganie Jego nauk daje życie wieczne i życie prawdziwe tu i teraz w Duchu Św.


No to przyjmowanie Jego nauk daje życie wieczne, czy przyjmowanie Eucharystii? Bo w wersecie o "Ciele i Krwi", też jest mowa o życiu wiecznym. Jeśli odniesiemy to do katolickiej Eucharystii, to życie wieczne będą mieć ci, którzy ją przyjmują

krystian.zawistowski pisze: 2022-07-03, 20:40 Niegodnie tj w stanie grzechu cieżkiego. Może być też godnie, ale bezowocnie bo nie ma dość wiary.

Oczywiście przeinaczyłaś moje słowa, bo niegodnie i bezowocnie to nie to samo.
Podałeś cytat o niegodnym przyjmowaniu, nic tam nie ma o braku wiary i bezowocnym przyjmowaniu. Czy małe dzieci mają dość wiary, żeby przyjmować owocnie? A jak już się stają zbuntowanymi nastolatkami na skutek dojrzewania, to mają wiary za mało?
A jak są katolicy tylko nakręceni religijnie, bez duchowości, bo nie otrzymali łaski wiary, to przyjmują bezowocnie i temu nie działa?

Co to znaczy mieć dość wiary w kontekście przyjmowania Eucharystii? To właśnie przyjmowanie Eucharystii (jeśli nauki KK w tym temacie są prawdą) powinno rozwijać wiarę, a nie odwrotnie


krystian.zawistowski pisze: 2022-07-03, 20:40 Może się zdarzyć, że nawet poganin trwający w niezawinionym błędzie przy pomocy łaski pilnie przestrzega prawa naturalnego pełni dobre uczynki itd. Co do protestantów, jak wyżej, podaj mi co to za owoce.
Owoce są dokładnie takie same jak u prawdziwie nawróconych katolików, następuje autentyczna przemiana mentalna, uwrażliwienie sumienia, rozwój moralny, miłość do Boga i chęć stawania się dobrym człowiekiem. Owoce ducha masz napisane w Biblii, na pewno jest znasz "miłość, radość, uprzejmość..." Te przeciw którym nie ma Prawa ;). Całe nauczanie Jezusa kręci się wokół duchowości i rozwoju moralnego i takie efekty pojawiają u ludzi naprawdę odrodzonych duchowo niezależnie od związku wyznaniowego.


krystian.zawistowski pisze: 2022-07-03, 20:40 Marek wyżej wspominał, że żadnych wielkich owoców tam nie widział i ja również nie. Trafiają się rzeczy podejrzane.
No jak Marek i Ty nie widzieliście to na pewno ich tam nie ma, za to widzicie je wśród katolików, bo przecież to widać wszędzie wokół, że katolicy są bardzo uduchowieni, na każdym kroku to widać ;)

krystian.zawistowski pisze: 2022-07-03, 20:40 Problem z częścią protestantów jest niestety taki, że główny ich selling point to pozbyć się części kłopotliwych punków tegoż prawa Bożego.
Nie wiem o czym mówisz
Ostatnio zmieniony 2022-07-04, 04:40 przez Hildegarda, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Dlaczego protestanci nie mają Eucharystii i kapłaństwa?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-07-04, 08:02

Panowie, do dyskusji potrzebna jest wspólna płaszczyzna. Nie macie wspólnej płaszczyzny do dyskusji z Hildegardą.
W jaki sposób chcecie dyskutować z kimś, kto nie uznaje Słowa, za to karmi się "księgami Urantii" i tym podobnymi bzdetami?
Co będzie argumentem rozstrzygającym o w tej dyskusji?

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 833
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 145 times
Been thanked: 197 times

Re: Dlaczego protestanci nie mają Eucharystii i kapłaństwa?

Post autor: krystian.zawistowski » 2022-07-04, 10:49

Dla mnie to całkiem rozwojowa dyskusja, bo ona dalej twierdzi, że opiera się na Biblii traktując jej część jako mrzonki, co następnie jest argumentem za tym by inne części traktować jak mrzonki. Stwierdzam więc stan faktyczny, że wcale się ona nie opiera na Biblii, a jedynie to pozoruje.

@Hildegarda
No i cytat o przyjmowaniu "Ciała i Krwi" jest dokładnie tym samym. Jezus mówi o sobie, że jest "Drogą, Prawdą i Życiem" i całe Jego nauczanie było powiązane z duchowością, z wiarą
Stwierdzenie, to jest brane dosłowne w teologii KK, bo Chrystus jest:
- Drogą - jedynym pośrednikiem do Ojca
- Prawdą - jako druga Osoba Boska jest prawdą istotowo.
- Życiem - czystym aktem, który "Jest który Jest" i wszystko utrzymuje w istnieniu: "W Nim było Życie, a Życie było światłością ludzi".
Dla Ciebie to jakaś mrzonka, a skoro tak, to znaczy, że mrzonką może być wszystko inne, w szczególności perykopa którą wkleiłem wyżej?
No to przyjmowanie Jego nauk daje życie wieczne, czy przyjmowanie Eucharystii?
Dalej jest to dla Ciebie wysoce kontrowersyjne, że trzeba przestrzegać całej Ewangelii, a nie tylko tego co się podoba.
No to przyjmowanie Jego nauk daje życie wieczne, czy przyjmowanie Eucharystii?
Tutaj też, Eucharystia to jest istotna część Jego nauk jak wyżej wykazałem.
Jak najbardziej opieram się tutaj na Biblii, podaję Ci wersety biblijne.
Nie wynika z nich jednak w żaden sposób to co mówisz, ani też nie są one związane z tematem Eucharystii i kapłaństwa w sposób jaki sugerujesz.
Jak możesz więc odrzucać literalne fragmenty Biblii o Eucharystii?
tylko wiara w Jezusa, o czym Jezus sam wielokrotnie mówi i co ma przełożenie na rzeczywistość
Wiara w Jezusa zakłada przyjęcie myślą i czynem jego nauk w całości.
Owoce są dokładnie takie same jak u prawdziwie nawróconych katolików, następuje autentyczna przemiana mentalna, uwrażliwienie sumienia, rozwój moralny, miłość do Boga i chęć stawania się dobrym człowiekiem.
Są drastyczne różnice między dzisiejszym dobroludzizmem, a tym co katolicyzm uważa za owoce duchowe. Na przykład konieczne jest poprawienie się ze wszystkich grzechów ciężkich. I nie, wynalezienie sobie sekty, która czegoś nie uważa za grzech nie pomoże.
katolicy są bardzo uduchowieni, na każdym kroku to widać ;)
Tzw "duchowość" tak jak Ty ją rozumiesz, może obawiam się być przeciwna do tego co Ewangelia przez to rozumie. Czytasz spirytystyczne księgi i polecasz je innym, prawo Mojżesza za bałwochwalstwo skazywało na śmierć, a pierwsi Chrześcijanie na 7 lat pokuty.
Ostatnio zmieniony 2022-07-04, 11:15 przez krystian.zawistowski, łącznie zmieniany 2 razy.
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

ODPOWIEDZ