Dlaczego Msze są takie nudne

Rozmowa na temat sakramentów Kościoła świętego, poparcie ich Biblią, ich ważność, przystępowanie do nich, itp.
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18851
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2599 times
Been thanked: 4595 times
Kontakt:

Re: Dlaczego Msze są takie nudne

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-08-28, 00:22

Tak na zupełny początek polecam http://mateusz.pl/duchowosc/msza/msza01.htm (to jest kilkanańcie stron, przechodzi się po kolei).

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Dlaczego Msze są takie nudne

Post autor: takisobie » 2019-08-29, 22:52

Gąszcz zbędnych informacji niedotyczacych stricte mszy i te porównania na samym początku do zakochanych ludzi sprawiają że odechciewa się czytać.
Autor nieco oderwany od rzeczywistości.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18851
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2599 times
Been thanked: 4595 times
Kontakt:

Re: Dlaczego Msze są takie nudne

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-08-30, 01:16

WIesz, Twoja odpowiedź przypomina mi stary "suchar" o Żydzie, który się modlił intensywnie o wygraną w Totolotka. W końcu objawił się mu Bóg, mówiąc:
"Icek, ty mnie daj szanse. Ty kup ten los!".

Biserica Dumnezeu

Re: Dlaczego Msze są takie nudne

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-08-30, 08:22

Wedlug mnie to nie jest gaszcz zbednych informacji. To brak otwarcia sie na otoczenie. Dlatego to, co niektorym nie chce sie czytac,jest dla innego poezja wiary.

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Dlaczego Msze są takie nudne

Post autor: takisobie » 2019-08-30, 19:55

Marek_Piotrowski pisze: 2019-08-30, 01:16 WIesz, Twoja odpowiedź przypomina mi stary "suchar" o Żydzie, który się modlił intensywnie o wygraną w Totolotka. W końcu objawił się mu Bóg, mówiąc:
"Icek, ty mnie daj szanse. Ty kup ten los!".
Dobry ten suchar ale jak by mi ktoś tak łopatologicznie miał odpowiedzieć to tak zbliża się Niedziela i jaki dla mnie sens ma obecność na mszy skoro nic mnie w życiu nie cieszy . Autor tekstów z linku pisze że zmienia się myślenie itp. niestety nie zmienia się.

Biserica Dumnezeu

Re: Dlaczego Msze są takie nudne

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-08-30, 21:30

Nie zmienia sie co?
Nie zmienia sie u kogo?

U mnie sie zmienilo.
Zachwycilem sie Msza. Zachwycilem sie wiara katolicka.

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Dlaczego Msze są takie nudne

Post autor: takisobie » 2019-08-30, 21:48

Biserica Dumnezeu pisze: 2019-08-30, 21:30 U mnie sie zmienilo.
Zachwycilem sie Msza. Zachwycilem sie wiara katolicka.
W jakim sensie ? W jakim przełożeniu na codzienność życia

Biserica Dumnezeu

Re: Dlaczego Msze są takie nudne

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-08-31, 07:45

Sprecyzuj prosze pytanie.
Moge odpowiedziec, ze w sensie zycia codziennego odkrycie wartosci Mszy swietej i to wlasnie w rycie trydenckim bardzo pomoglo przezwyciezyc mi moje wlasne "zlo", ktore nosze w sobie.

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Dlaczego Msze są takie nudne

Post autor: takisobie » 2019-08-31, 10:05

Precyzyjnej to jak Ci się przez to ogólnie żyje ? Co cie np cieszy ? Czy masz w sobie radość, motywacje itp ?

Biserica Dumnezeu

Re: Dlaczego Msze są takie nudne

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-08-31, 14:48

Jak sie zyje? Normalnie - trudy zycia takie jakie ma czlowiek kazdy ...
Cieszy mnie zycie ( ale tutaj toby trzeba cale swiadectwo napisac ).
Jestem nieuleczalnie i przewlekle chory ( niedomagania organiczne ) , ale zyje .... coraz trudniej o sily witalne ... ale raduje sie z kazdego dnia. Bo jest sens zycia. Bo niedziela jest czyms pieknym.Bo mam prace, ktora ( przypadkiem - choc dla Boga nie ma przypadkow ) otrzymalem taka, ze moge pracowac bedac coraz mniej sprawnym ... bo przchodze terapie, po ktorej wreszccie przestalo tak bolec, jak bolalo ...
Jest tyle radosnych spraw.

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Dlaczego Msze są takie nudne

Post autor: takisobie » 2019-08-31, 23:23

Zazdroszczę niejako tym którzy jutro pójdą na mszę z poczucia potrzeby serca.

Magnolia

Re: Dlaczego Msze są takie nudne

Post autor: Magnolia » 2019-09-01, 07:49

A Ty nie masz w sercu potrzeby miłości? Każdy ją ma... w kościele usłyszysz miłośc w Słowie Bożym, otrzymasz miłość w czasie komunii św. A jeszcze większe miłosierdzie otrzymasz w spowiedzi. Wrócisz czysty i przekonany o miłości. O to możesz się modlić i zacząć tego pragnąć - na to pragnienie Bóg z pewnością odpowie - bo pragnie Cie obdarzyć tą miłością odwieczną.
Ja się bardzo cieszę na tą niedzielę. Wraca po wakacjach msza św wieczorna o 19:30 ze śpiewem uwielbienia, ja bardzo lubię śpiewem wielbić Boga. I chyba nie jestem w tym odosobniona, bo mimo późnej pory, kościół jest pełen.
Zazdrość może działać pozytywnie i popchnąć nas, być motywatorem, by otworzyć się na miłość Bożą, na zasadzie, skoro innym się udało otworzyć to i mnie się uda, bo tez pragnę być kochanym!.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Dlaczego Msze są takie nudne

Post autor: Andej » 2019-09-01, 08:43

takisobie pisze: 2019-08-31, 23:23 Zazdroszczę niejako tym którzy jutro pójdą na mszę z poczucia potrzeby serca.
A ja nie. Wydaje mi się, że nie jest to głęboką motywacją. Uważam, że należy uczestniczyć w Najświętszej Ofierze z potrzeby rozumu. Uważam też, że nie powinno się ograniczać do chodzenia na mszę. Powinno się w niej uczestniczyć. Zupełnie nie rozumiem chodzenia. Od lat tłumaczę, że chodzenie na mszę bez uczestniczenia jest czymś niezrozumiałym, podobnym do przyjścia na proszony obiad i odmówienie spożywania pokarmów. A może nawet i rozmawiania z innymi zaproszonymi. Bozowski zawsze mówił: Błogosławieni ci, którzy zaproszeni przyszli na Ucztę Baranka. Choć powinien jeszcze bardziej rozbudować. Tak aby każdy zrozumiał, że błogosławieństwo dotyczy tych, którzy godnie przystępują do Stołu Pańskiego i przyjmują Chleb Życia.
Właśnie chleb - czyli pokarm. Dlatego napisałem, żeby kierować się rozumem. Gdy człowiek chory, zwykle nie ma apetytu. Rozsądny człowiek jednak nie odmawia jedzenia. Wie, że jest ono niezbędne do życia. Że wzmacniając organizm zwiększa szanse wyleczenia. Chory człowiek nie je z miłości do jedzenia. Z potrzeby serca jedzą grubasy. A z potrzeby rozumu rozsądni.
Zastanów się, czy Chleb Życia jest Ci do czegoś potrzebny? Jeśli Hostia jest dla Ciebie tylko opłatkiem, to nie ma sensu przychodzenie na msze.
Poszukaj sensu. Treści. Zapomnij o uniesieniach, gorących uczuciach. Nie są niezbędne. Choć miłe. Ale czy chodzi o zapłatę już teraz? Czy dopiero w niebie?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Biserica Dumnezeu

Re: Dlaczego Msze są takie nudne

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-09-01, 09:44

Andeju - choc tak jakby masz racje, to jednak cos mi mowi, ze (nad)radykalnie przeciagnales i motyw i forme spotkania z Bogiem.
Dlatego racji w 100% przyznac ci nie jestem w stanie.
To tak, jakbys na uczte wpuszczal jedynie tych, ktorzy nosza na twarzy regulaminowy usmiech nr: jakis tam, a kazdy inny to mialby byc niedopuszczalny.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18851
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2599 times
Been thanked: 4595 times
Kontakt:

Re: Dlaczego Msze są takie nudne

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-09-01, 10:50

takisobie pisze: 2019-08-31, 23:23 Zazdroszczę niejako tym którzy jutro pójdą na mszę z poczucia potrzeby serca.
Czy przypadkiem nie mylisz "potrzeby serca" z "mam ochotę iść na Mszę"?

ODPOWIEDZ