Dress code katoliczki.

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6329
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 882 times
Been thanked: 716 times

Re: Dress code katoliczki.

Post autor: CiekawaXO » 2023-09-21, 20:18

A da się w ogóle zgrzeszyć ubiorem?
I pod jaki grzech to podpada?

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Dress code katoliczki.

Post autor: faraon » 2023-09-21, 20:35

To zalezy co z tym ubiorem zrobimy i jak go zaprezentujemy, bo sam ubior nie jest grzechem.
Jesli nie wiesz, to grzech jest glownie w intencji, a nie w samych przedmiotach.
Na plazy naturystow, nagosc nie bedzie grzechem, jesli nie masz intencji kogokolwiek prowokowac seksualnie, ani gdy sama sie nie podniecasz nagoscia innych.
A z psychologii wiem ze nasze postawy i interpretacje sa podyktowane naszymi wewnetrznymi dazeniami.
Musze powiedziec ze sprytnie wyszlasz z naszej dyskusji, a wnioski zostawie sobie, bo pisanie o tym bylo by conajmniej niegrzeczne z mojej strony.
Ostatnio zmieniony 2023-09-21, 21:18 przez faraon, łącznie zmieniany 3 razy.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Dress code katoliczki.

Post autor: Arek » 2023-09-21, 20:37

CiekawaXO pisze: 2023-09-21, 20:18 A da się w ogóle zgrzeszyć ubiorem?
I pod jaki grzech to podpada?
:(

Dodano po 35 minutach :
CiekawaXO pisze: 2023-09-21, 20:18 A da się w ogóle zgrzeszyć ubiorem?
I pod jaki grzech to podpada?
Katechizm Kościoła Katolickiego
Definicja grzechu

1849 Grzech jest wykroczeniem przeciw rozumowi, prawdzie, prawemu sumieniu; jest brakiem prawdziwej miłości względem Boga i bliźniego z powodu niewłaściwego przywiązania do pewnych dóbr. Rani on naturę człowieka i godzi w ludzką solidarność. Został określony jako "słowo, czyn lub pragnienie przeciwne prawu wiecznemu" 87 .

1850 Grzech jest obrazą Boga: "Tylko przeciw Tobie zgrzeszyłem i uczyniłem, co złe jest przed Tobą" (Ps 51, 6). Grzech przeciwstawia się miłości Boga do nas i odwraca od Niego nasze serca. Jest on, podobnie jak grzech pierworodny, nieposłuszeństwem, buntem przeciw Bogu spowodowanym wolą stania się "jak Bóg", w poznawaniu i określaniu dobra i zła (Rdz 3, 5). Grzech jest więc "miłością siebie, posuniętą aż do pogardy Boga" 88 . Wskutek tego pysznego wywyższania siebie grzech jest całkowitym przeciwieństwem posłuszeństwa Jezusa, który dokonał zbawienia 89 .

1851 Właśnie podczas męki, gdy miłosierdzie Chrystusa odniesie zwycięstwo nad grzechem, najlepiej ukazuje on swoją siłę i różnorodność: niedowiarstwo, morderczą nienawiść, odrzucenie i drwiny ze strony przywódców i ludu, tchórzostwo Piłata i okrucieństwo żołnierzy, zdradę Judasza tak dotkliwą dla Jezusa, zaparcie się Piotra i odejście uczniów. Tymczasem w godzinie ciemności i władcy tego świata 90 ofiara Chrystusa staje się w tajemniczy sposób źródłem, z którego wytryśnie niewyczerpane przebaczenie naszych grzechów.

III. Zróżnicowanie grzechów

1852 Grzechy są bardzo zróżnicowane. Pismo święte dostarcza wiele ich wykazów. List do Galatów przeciwstawia uczynki ciała owocom ducha: "Jest... rzeczą wiadomą, jakie uczynki rodzą się z ciała: nierząd, nieczystość, wyuzdanie, uprawianie bałwochwalstwa, czary, nienawiść, spór, zawiść, wzburzenie, niewłaściwa pogoń za zaszczytami, niezgoda, rozłamy, zazdrość, pijaństwo, hulanki i tym podobne. Co do nich zapowiadam wam, jak to już zapowiedziałem: ci, którzy się takich rzeczy dopuszczają, Królestwa Bożego nie odziedziczą" (Ga 5, 19-21 ) 91 .

1853 Można rozróżniać grzechy w zależności od ich przedmiotu, tak jak w przypadku każdego czynu ludzkiego, w zależności od cnót, jakim przeciwstawiają się przez nadmiar bądź brak, lub w zależności od przykazań, którym są przeciwne. Można je uporządkować również w zależności od tego, czy dotyczą Boga, bliźniego czy siebie samego; można je podzielić na grzechy duchowe i cielesne bądź też grzechy popełnione "myślą, mową, uczynkiem i zaniedbaniem". Źródłem grzechu jest serce człowieka i jego wolna wola, zgodnie z nauczaniem Pana: "Z serca bowiem pochodzą złe myśli, zabójstwa, cudzołóstwa, czyny nierządne, kradzieże, fałszywe świadectwa, przekleństwa. To właśnie czyni człowieka nieczystym" (Mt 15, 19-20). W sercu także przebywa zasada dobrych i czystych uczynków - miłość, którą rani grzech.
Mam nadzieję, że pomogłem nie tyle w szukaniu samym sobie prawdy, ale chęci jej znalezienia i życia wg jej reguł. A więc powodzenia.
Ostatnio zmieniony 2023-09-21, 21:28 przez Arek, łącznie zmieniany 2 razy.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5433
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 863 times
Been thanked: 1425 times

Re: Dress code katoliczki.

Post autor: abi » 2023-09-21, 21:27

paweł do koryntian pisał o chustce na głowę dla kobiet
Każda zaś kobieta, modląc się lub prorokując z odkrytą głową, hańbi swoją głowę; wygląda bowiem tak, jakby była ogolona. Jeżeli więc jakaś kobieta nie nakrywa głowy, niechże ostrzyże swe włosy! Jeśli natomiast hańbi kobietę to, że jest ostrzyżona lub ogolona, niechże nakrywa głowę!
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

faraon
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2484
Rejestracja: 9 lut 2023
Has thanked: 287 times
Been thanked: 213 times

Re: Dress code katoliczki.

Post autor: faraon » 2023-09-21, 21:31

Abi, zadziwiasz mnie.
Wiesz, jakby odemnie to zalezalo chcialbym bys z odkryta glowa glosila Ewangelie, bo nie bylo by w tym zadnej hanby, bo wykraczas ponad tych ktorzy mieli by do tego prawo.
Pozwol mi spotkac sie z twoim synem.
Ostatnio zmieniony 2023-09-21, 22:52 przez faraon, łącznie zmieniany 2 razy.

River Poison
Początkujący
Początkujący
Posty: 66
Rejestracja: 25 sie 2023
Lokalizacja: Polska
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Re: Dress code katoliczki.

Post autor: River Poison » 2023-09-21, 21:51

CiekawaXO pisze: 2023-09-21, 20:18 A da się w ogóle zgrzeszyć ubiorem?
I pod jaki grzech to podpada?
@Ciekawa ja Ci po ludzku wytłumaczę. Znasz naturę mężczyzn?Wiesz o tym,że są wzrokowcami?Odsłoń zgrabne nogi,podkreśl ubiorem swój biust i cztery litery a także zgrabną figurę.l jak według Ciebie będzie mężczyzna myślał?
Ostatnio zmieniony 2023-09-21, 21:53 przez River Poison, łącznie zmieniany 1 raz.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Dress code katoliczki.

Post autor: Arek » 2023-09-21, 21:55

River Poison pisze: 2023-09-21, 21:51
CiekawaXO pisze: 2023-09-21, 20:18 A da się w ogóle zgrzeszyć ubiorem?
I pod jaki grzech to podpada?
@Ciekawa ja Ci po ludzku wytłumaczę. Znasz naturę mężczyzn?Wiesz o tym,że są wzrokowcami?Odsłoń zgrabne nogi,podkreśl ubiorem swój biust i cztery litery a także zgrabną figurę.l jak według Ciebie będzie mężczyzna myślał?
No bo Ona nie wie.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 977
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 266 times

Re: Dress code katoliczki.

Post autor: Repart » 2023-09-21, 21:57

River Poison pisze: 2023-09-21, 21:51
CiekawaXO pisze: 2023-09-21, 20:18 A da się w ogóle zgrzeszyć ubiorem?
I pod jaki grzech to podpada?
@Ciekawa ja Ci po ludzku wytłumaczę. Znasz naturę mężczyzn?Wiesz o tym,że są wzrokowcami?Odsłoń zgrabne nogi,podkreśl ubiorem swój biust i cztery litery a także zgrabną figurę.l jak według Ciebie będzie mężczyzna myślał?
To co będzie myślał facet gdy zobaczy nogi z biustem, to będą jego grzechy, nie jej spowodowanej przez ubiór. Chyba, że robi to w takiej intencji, aby każdy facio ślinił się na jej widok. Wtedy założenie takiego stroju - nie sam strój - wraz ze smaczkami typu prowokujące zachowanie, w niekoniecznie właściwym do tego miejscu typu kościół, jest jej grzechem.

River Poison
Początkujący
Początkujący
Posty: 66
Rejestracja: 25 sie 2023
Lokalizacja: Polska
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Re: Dress code katoliczki.

Post autor: River Poison » 2023-09-21, 22:05

@Ciekawa uroda jest kwestią gustu.A podobno o gustach się nie dyskutuje.Każdy człowiek uznaje za piękne inne kryteria urody.Nie każdy mężczyzna lubi szczupłe kobiety.lnni lubią przy kości.Nie każdy lubi brunetki.lnni wolą blondynki.itp.itd

Dodano po 5 minutach 29 sekundach:
Jednak @Ciekawa jeszcze nie wie wszystkiego o mężczyznach?🤔

Dodano po 4 minutach 44 sekundach:
@Viridiana odrobina ekstrawagancji w ubiorze nie jest czymś złym.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6329
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 882 times
Been thanked: 716 times

Re: Dress code katoliczki.

Post autor: CiekawaXO » 2023-09-22, 07:42

River Poison pisze: 2023-09-21, 21:51
CiekawaXO pisze: 2023-09-21, 20:18 A da się w ogóle zgrzeszyć ubiorem?
I pod jaki grzech to podpada?
@Ciekawa ja Ci po ludzku wytłumaczę. Znasz naturę mężczyzn?Wiesz o tym,że są wzrokowcami?Odsłoń zgrabne nogi,podkreśl ubiorem swój biust i cztery litery a także zgrabną figurę.l jak według Ciebie będzie mężczyzna myślał?
Ale to nie jest mój grzech, tylko jego.

Dodano po 2 minutach 8 sekundach:
@River Poison nie wiem czemu piszesz do mnie o guście mężczyzn, bo ja nic o tym nie pisałam.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Dress code katoliczki.

Post autor: Andej » 2023-09-22, 09:47

Jest takie przysłowie: Okazja czyni złodzieja.
Zgodne z obecną poprawnością polityczną jest stosowanie różnych miar do oceniania analogicznych sytuacji.
Prowokowanie do jednego jest absolutnie oceniane jako złe, a do czegoś innego, jako coś naturalnego. A kiedy indziej, jako cos neutralnego.
Ale już z natury seksualnej. Dlaczego powszechnie uznawane jest prawo kobiet do obnażania się, ale już w stosunku do mężczyzn nie jest akceptowane? Czy dlatego, że dla kobiet większe znaczenie ma zwykle kawałek plastiku niż eksponowanie ciała? Przepraszam to to pytanie, ale nie ma co ukrywać, że nie jest to rzadkim zjawiskiem. To się rzuca w oczy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6329
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 882 times
Been thanked: 716 times

Re: Dress code katoliczki.

Post autor: CiekawaXO » 2023-09-22, 09:52

Obnażanie się nie jest czasami karalne? I dla mężczyzn i dla kobiet?

,, Obnażanie się w miejscach publicznych jest karalne. Na osobę, która zachowuje się nieobyczajnie mogą być nałożone mandaty karne zgodnie z art. 140 oraz art. 141 Kodeksu Wykroczeń.14 gru 2017,,.
Masz jakiś inny kodeks?

Okazja czyni złodzieja. No, następnym razem przeproszę złodzieja który ukradł mi rower, że zostawiłam go samopas i poszłam do sklepu :miał prawo go ukraść. Fajnie uczyć się od bardziej doświadczonych życiowo, dzięki @Andej
Ostatnio zmieniony 2023-09-22, 09:55 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Dress code katoliczki.

Post autor: Andej » 2023-09-22, 10:01

A teraz skojarz to z coraz skąpszymi strojami, ze świadomym prowokowaniem seksualnym. Czy to nie jest podobne do zostawiania drogiego roweru bez żadnego zabezpieczenia?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Dress code katoliczki.

Post autor: Arek » 2023-09-22, 10:32

Wiele z niemoralnych zachowań nie jest karalnych w państwie. Ale ma swoje konsekwencje. Prawo Boże jest ponad wszystkimi innymi. Oczywiście można o tym nie mówić lub lekceważyć, ale to Prawo jest obligatoryjne dla wszystkich. Dziś rozumiem ludzi, którzy patrzą przez większość swojego życia wg własnego ja. Wiem czym to jest spowodowane i skąd się bierze. Możemy modlić się wzajemnie za siebie, abyśmy popełniali tych błędów jak najmniej.
Ostatnio zmieniony 2023-09-22, 10:36 przez Arek, łącznie zmieniany 4 razy.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6329
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 882 times
Been thanked: 716 times

Re: Dress code katoliczki.

Post autor: CiekawaXO » 2023-09-22, 10:36

Andej pisze: 2023-09-22, 10:01 A teraz skojarz to z coraz skąpszymi strojami, ze świadomym prowokowaniem seksualnym. Czy to nie jest podobne do zostawiania drogiego roweru bez żadnego zabezpieczenia?
nie. Nawet jeśli kobieta chodzi goła po ulicy, nie masz prawa jej dotknąć. Nie róbmy z mężczyzn zwierząt. I odwrotnie.
Ostatnio zmieniony 2023-09-22, 10:36 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ