"Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Rozmowy na temat wyznawców islamu, których głównym prorokiem jest Muhammad a Bogiem Allah.
Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2175 times

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: sądzony » 2020-09-21, 19:40

Marek_Piotrowski pisze: 2020-09-21, 15:24
sądzony pisze: 2020-09-21, 12:59
kundelek pisze: 2020-09-21, 10:37 Nie ma sie co tu zastanawia - w imie tych wartosci islam kaze zabijac.
Więc problem tkwi w człowieku nie w religii.
Ciekawe, w jakim systemie wnioskowania stwierdzenie "w imie tych wartosci islam kaze zabijac" implikuje wniosek "Więc problem tkwi w człowieku nie w religii."?
Wystarczy się nieco oddalić od "siebie".
Z punktu widzenie islamu, świat chrześcijański ceni sobie dokładnie to samo i dokładnie z tych samych powodów zabija.
Nie trzeba nawet myśleć paradoksalnie.
Wystarczy nieco obiektywizmu i umiejętności spojrzenia z innego punktu widzenia.
Chyba zwą to empatią czy miłosierdziem.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: Jozek » 2020-09-21, 19:59

Mysle ze Marek ma racje, nic nie usprawiedliwia mordu.
Problem lezy w psychice upadlego czlowieka.
Jesli w tej psychice jest zemsta, to oczywistym skutkiem bedzie rozlew niewinnej krwi.
To sa glowne skutki wplywu Islamu.
Jesli Islam dazy do konfliktu, to jedynym efektem bedzie smierc Islamu.
Innaczej mowiac, Islam dziala sam przeciw sobie, a tym samym chrzescijanie nie powinni sobie tym zaprzatac glowy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2175 times

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: sądzony » 2020-09-21, 20:13

Rozumiem, że katolicy nie działają przeciw sobie.
Jakoś mam lekkie "złudzenie" (może omam), że ludzie odchodzą od "K(k)ościoła".
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: Jozek » 2020-09-21, 20:46

Nie, ludzie nie odchodza od Kosciola, toraczej Kosciol odchodzi od wiernych.
Tu jest wladnie glowny problem ze to Kosciol odczhodzi od wiernych a nie wierni od Kosciola.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2175 times

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: sądzony » 2020-09-21, 20:50

Jozek pisze: 2020-09-21, 20:46 Nie, ludzie nie odchodza od Kosciola, toraczej Kosciol odchodzi od wiernych.
Tu jest wladnie glowny problem ze to Kosciol odczhodzi od wiernych a nie wierni od Kosciola.
Jak widać jest to kwestią perspektywy.
Ja uważam, że Kościół się do mnie zbliża od 6-7 lat z roku na rok.
Mi jest natomiast ciężko wyjść mu na przeciw.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: Andej » 2020-09-21, 22:42

Jozek pisze: 2020-09-21, 20:46 Nie, ludzie nie odchodza od Kosciola, toraczej Kosciol odchodzi od wiernych.
Tu jest wladnie glowny problem ze to Kosciol odczhodzi od wiernych a nie wierni od Kosciola.
Kpisz sobie? Kościół idzie do Boga. Do przodu. Od nikogo nie odchodzi. Ale ci, którzy stoją w miejscu, zostają w tyle.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: Jozek » 2020-09-22, 06:27

Nie zgodze sie.
Spojz chocby na fora jak postepujemy z innymi.
Dlatego tez zalozylem temat czym jest Kosciol.
Ostatnio zmieniony 2020-09-22, 06:29 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: Andej » 2020-09-22, 07:38

Jozek pisze: 2020-09-22, 06:27 Spojz chocby na fora jak postepujemy z innymi.
Spojrzałem ogólnie na fora. Ale nie wiem jak postępujecie z innymi. Zauważyłem, że czynicie to różnie. Jaki z tego wniosek?

Interesuje mnie natomiast, jaki związek z Kościołem ma to, jak postępujecie z innymi? Czy jesteście oficjalnymi przedstawicielami Kościoła? Czy postępujecie z innymi tak, jak zaleca to Kościół?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

kundelek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 332
Rejestracja: 15 sie 2020
Has thanked: 3036 times
Been thanked: 50 times

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: kundelek » 2020-09-22, 07:54

Spojrzenie Jozka na Kosciol ( a byc moze na ludzi w w Kosciele ktorzy rozmijaja sie z Kosciolem ) i na wiernych ( tych szaraczkow ) , ktorzy nie chca takiego Kosciola jest rownie prawdziwe, jak i Twoje Andeju konkluzje.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-09-22, 11:02

Problemem Islamu jest to, że wspiera mordowanie, że oficjalnie - bez żadnych konsekwencji - jego uznani duchowni aprobują gwałty itd.
Owszem, wyznawcy wszystkich wiar (podobnie jak ateiści) mordują, grzeszą, gwałcą itd - ale w żadnej chyba z wiar poza islamem nie czynią tego zgodnie z nauczaniem swojej wiary, lecz wbrew temu co nakazuje ich wiara.
I tu tkwi problem i "wyjątkowość" Islamu.
Ostatnio zmieniony 2020-09-22, 11:52 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: Andej » 2020-09-22, 11:19

kundelek pisze: 2020-09-22, 07:54 Spojrzenie Jozka na Kosciol ( a byc moze na ludzi w w Kosciele ktorzy rozmijaja sie z Kosciolem ) i na wiernych ( tych szaraczkow ) , ktorzy nie chca takiego Kosciola jest rownie prawdziwe, jak i Twoje Andeju konkluzje.
Czy na prawdę uważasz, że można być jednocześnie w Kościele i poza nim? Albo się człowiek "rozmija" z Kościołem, albo w nim jest.
Wierny szaraczek albo stara się postępować zgodnie z Nauka Kościoła, albo się jej sprzeciwia. Nie chcę idealizować. Ale też nie chcę generalizować.
Uważam, że sama deklaracja "jestem katolikiem" albo "należę do Kościoła" nie podparta wiarą i postępowaniem jest przejawem obłudy i kłamstwem.

Masz rację zwracając uwagę na pojawiający się problem. Dlatego wyjaśniam, że moją intencja było to, aby bezpodstawnie nie uznawać wszystkich będących na niniejszym forum jako oficjalnych przedstawicieli Kościoła. Nie można na podstawie głosów anonimowych osób oceniać Kościoła. Uważam to za nadużycie. I taki był cel mojej wypowiedzi.

Dziękuję jednocześnie za to, że zwróciłeś mi uwagę na konieczność wyjaśnienia poprzedniego postu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

kundelek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 332
Rejestracja: 15 sie 2020
Has thanked: 3036 times
Been thanked: 50 times

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: kundelek » 2020-09-22, 11:38

Andeju - nie przypisuj mi tego , czego nie napisalem.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: Andej » 2020-09-22, 13:16

Wybacz, jeśli źle zrozumiałem. Jestem tylko człowiekiem. Odnoszę się wyłącznie do postu, który tak rozumiem, jak mi na to rozum pozwala. A wyczytałem z niego, że uważasz za prawdę to, co Józek napisał. I, że się z jego zdaniem zgadzasz.

Napisałem, że nie zgadzam się z uznawaniem poglądu Józka na Kościół i ocenianie Kościoła na podstawie ludzi, którzy jedynie deklarują, że do niego należą, ale nie czynią nic, co by o tym świadczyło. Według mnie, sama deklaracja, bez czynów, nie jest świadectwem.

Może jednak znów nie zrozumiałem. Jeśli tak, to proszę, wytłumacz mi, zwykłemu szaraczkowi, tak, abym zrozumiał myśl. Jak też to, co Ci przypisałem niesłusznie. Jeśli tylko zrozumiem, to wejdę pod ławę i odszczekam. I gorąco przeproszę za insynuację i imputowanie czegoś niezgodnego z tym, co w poście było.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2175 times

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: sądzony » 2020-09-22, 17:15

Marek_Piotrowski pisze: 2020-09-22, 11:02 Problemem Islamu jest to, że wspiera mordowanie, że oficjalnie - bez żadnych konsekwencji - jego uznani duchowni aprobują gwałty itd.
Owszem, wyznawcy wszystkich wiar (podobnie jak ateiści) mordują, grzeszą, gwałcą itd - ale w żadnej chyba z wiar poza islamem nie czynią tego zgodnie z nauczaniem swojej wiary, lecz wbrew temu co nakazuje ich wiara.
I tu tkwi problem i "wyjątkowość" Islamu.
To chyba nie problem Islamu tylko tych, którzy tego nie popierają, nie rozumieją i uważają, że są w stanie to zmienić.
Niestety nikt i nic (poza Bogiem) nie jest w stanie tego zrobić prócz ich samych.
Nie nam oceniać (a przynajmniej mi) co nakazuje ich wiara tym bardziej,
że nie w pełni pojmuję co nakazuje moja.
Lecz wydaje mi się, że przede wszystkim mówi o miłości do tych których nie rozumiesz, nienawidzisz i się lękasz.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

apostata

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: apostata » 2020-09-22, 18:07

Z Koranu da się wyczytać miłości do bliźniego tak jak z Biblii nienawiść do niewiernych. Każdy wyczyta to co chce. Ale fakt że islam jest wyjątkowo agresywny. Mentalnie świat islamu jest na etapie europejskiego średniowiecza, co jest tym dziwniejsze, że w naszym średniowieczu oni mieli renesans...
Nie ma co liczyć że przykościelny ich do chrześcijaństwa. Jedne co może utatować tych ludzi to promowanie racjonalnego myślenia, sceptycyzmu i laickości czego życzę wszelkim religijnym wojownikom. Również w Polsce:)
Ostatnio zmieniony 2020-09-22, 18:08 przez apostata, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ