"Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Rozmowy na temat wyznawców islamu, których głównym prorokiem jest Muhammad a Bogiem Allah.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: Andej » 2020-09-22, 18:25

Wyrywając fragmenty z kontekstu i bez rozumienia całości przekazu można udowodnić każdą bzdurę.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

apostata

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: apostata » 2020-09-22, 19:38

Andej pisze: 2020-09-22, 18:25 Wyrywając fragmenty z kontekstu i bez rozumienia całości przekazu można udowodnić każdą bzdurę.
Pełna zgoda:)

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: Jozek » 2020-09-22, 21:09

Andej pisze: 2020-09-22, 13:16 Wybacz, jeśli źle zrozumiałem. Jestem tylko człowiekiem. Odnoszę się wyłącznie do postu, który tak rozumiem, jak mi na to rozum pozwala. A wyczytałem z niego, że uważasz za prawdę to, co Józek napisał. I, że się z jego zdaniem zgadzasz.

Napisałem, że nie zgadzam się z uznawaniem poglądu Józka na Kościół i ocenianie Kościoła na podstawie ludzi, którzy jedynie deklarują, że do niego należą, ale nie czynią nic, co by o tym świadczyło. Według mnie, sama deklaracja, bez czynów, nie jest świadectwem.

Może jednak znów nie zrozumiałem. Jeśli tak, to proszę, wytłumacz mi, zwykłemu szaraczkowi, tak, abym zrozumiał myśl. Jak też to, co Ci przypisałem niesłusznie. Jeśli tylko zrozumiem, to wejdę pod ławę i odszczekam. I gorąco przeproszę za insynuację i imputowanie czegoś niezgodnego z tym, co w poście było.
Andej, to moze przejdzmy z tym do tego mojego tematu?
On dotyczy wielu kwestii, nie tylko tej a niewiele udzielino w nim odpowiedzi, a rozumienie czym jest Kosciol i kto go stanowi, wyjasni albo da obraz istoty dzialan czlonkow Kosciola, jak i kto tak naprawde jest w Kosciele, a kto nie jest, choc mysli ze jest.

viewtopic.php?f=26&t=10710
Ostatnio zmieniony 2020-09-22, 21:13 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ODPOWIEDZ