Zagadki na myślenie

Ważne wydarzenia biblijne dla chrześcijan i żydów. Niewola egipska, narodziny i śmierć Jezusa, zmartwychwstanie, itp
Magnolia

Zagadki na myślenie

Post autor: Magnolia » 2018-02-04, 08:33

Był tam pewien uczeń imieniem Tymoteusz, syn Żydówki, która przyjęła wiarę, i ojca Greka. Bracia z Listry dawali o nim dobre świadectwo. Paweł postanowił zabrać go z sobą w podróż. Obrzezał go jednak ze względu za Żydów, którzy mieszkali w tamtejszych stronach. Wszyscy bowiem wiedzieli, że ojciec jego był Grekiem.
Dz 16,1-3

Ja mam zagadkę na myślenie, nie ma na to cytatu w Piśmie św. :)
Jezus Chrystus był prawdziwym człowiekiem, podobnym do nas we wszystkim oprócz grzechu - pytanie brzmi: Jakiego uczucia Jezus nie przeżywał?
Ostatnio zmieniony 2019-03-11, 18:58 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.

Dominik

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Dominik » 2018-02-04, 11:13

Może zrobimy osobny temat na takie właśnie zagadki? Rozmawiałem z jednym użytkownikiem forum i nie podobało mu się to że odpowiedzi trzeba potwierdzać cytatem z Biblii.

hmmm, był spragniony i głodny, pościł 40 dni
smutny, gniewny był,
może chodzi o śmiech?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14809
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Dezerter » 2018-02-04, 23:46

Dominik pisze: 2018-02-04, 11:13 Może zrobimy osobny temat na takie właśnie zagadki? Rozmawiałem z jednym użytkownikiem forum i nie podobało mu się to że odpowiedzi trzeba potwierdzać cytatem z Biblii.

hmmm, był spragniony i głodny, pościł 40 dni
smutny, gniewny był,
może chodzi o śmiech?
Magnolia pisze: 2018-02-04, 11:28 nie chodzi o śmiech.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Jakub2

Re: Zagadki na myślenie

Post autor: Jakub2 » 2018-02-05, 13:36

Magnolii chyba chodzi o wspolzycie malzenskie.

Magnolia

Re: Zagadki na myślenie

Post autor: Magnolia » 2018-02-05, 13:42

Magnolii chodzi o uczucie, a współżycie zaliczyłabym jednak do czynności. ;)

Myśl, w pytaniu jest jednocześnie podpowiedź. :)

Jakub2

Re: Zagadki na myślenie

Post autor: Jakub2 » 2018-02-05, 13:46

Nienawisc?

Magnolia

Re: Zagadki na myślenie

Post autor: Magnolia » 2018-02-05, 14:05

hm... uznać czy nie uznać... Bo masz rację, ale myślałam o czymś innym...
Skoro Jezus nigdy nie zgrzeszył to....

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14809
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Zagadki na myślenie

Post autor: Dezerter » 2018-02-05, 19:13

Uczucie rodzicielskiego, (... autocenzura), uczucia bycia dziadkiem, i wiele innych, których nie wymienię, bo mało cenzuralnie i niepoważnie by to zabrzmiało ;)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Magnolia

Re: Zagadki na myślenie

Post autor: Magnolia » 2018-02-05, 19:53

Skoro Jezus nigdy nie zgrzeszył to nie musiał się niczego wstydzić, chodziło mi o wstyd...
Wygląda jednak że nie była to dobra zagadka bo odpowiedź nie była jedna właściwa...

Proponuję, bo nie ma określonych zasad, żeby następną zagadkę zadał ten, kto ma ochotę...

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14809
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Zagadki na myślenie

Post autor: Dezerter » 2018-02-05, 20:23

Dlatego Magnolio nie chcieliśmy, byś zadała pytania w tamtym wątku...
Pytanie
Czy Jezus wypełniał Prawo i co najmniej raz w roku pielgrzymował do Świątyni Jerozolimskiej?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Magnolia

Re: Zagadki na myślenie

Post autor: Magnolia » 2018-02-06, 10:04

Ale tu nie trzeba myśleć @Dezerter ... Jezus był Żydem i wraz z rodzicami zachowywał Prawo, conajmniej, taką odpowiedź pownieneś przyjąć, ale jest na to cytat:
Rodzice Jego chodzili co roku do Jerozolimy na Święto Paschy. Gdy miał lat dwanaście, udali się tam zwyczajem świątecznym. (Łk 2, 41-42)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14809
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Zagadki na myślenie

Post autor: Dezerter » 2018-02-07, 12:45

Przeniesione
Jakub2 pisze: 2018-02-07, 01:25 No wiec, o kim mowa w cytacie? I kogo dotyczy na dzien dzisiejszy? Usunalem numeracje by nie bylo zbyt latwe.

"Wy jesteście solą dla ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić? Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi. Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze. Nie zapala się też światła i nie stawia pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciło wszystkim, którzy są w domu. Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie."
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Zagadki na myślenie

Post autor: Andej » 2018-02-07, 15:10

Kto pierwszy był ochrzczony w IMIĘ OJCA I SYNA I DUCHA ŚWIĘTEGO?
Nie pamiętam, abym gdzieś się na to natknął.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Jakub2

Re: Zagadki na myślenie

Post autor: Jakub2 » 2018-02-07, 15:41

Andej pisze: 2018-02-07, 15:10 Kto pierwszy był ochrzczony w IMIĘ OJCA I SYNA I DUCHA ŚWIĘTEGO?
Nie pamiętam, abym gdzieś się na to natknął.
Mysle ze Jan Chrzciciel, bo skoro przed Chrztem Jezusa mowil ze to Jezus powinen jego ochrzcic, a nie on Jezusa, to sadze ze po Chrzcie Jezusa Jan byl tym pierwszym ochrzczonym przez Jezusa.

Mat 3 11 Ja was chrzczę wodą dla nawrócenia; lecz Ten, który idzie za mną, mocniejszy jest ode mnie; ja nie jestem godzien nosić Mu sandałów. On was chrzcić będzie Duchem Świętym i ogniem. 12 Ma On wiejadło w ręku i oczyści swój omłot: pszenicę zbierze do spichlerza, a plewy spali w ogniu nieugaszonym».

Chrzest Jezusa4

13 Wtedy przyszedł Jezus z Galilei nad Jordan do Jana, żeby przyjąć chrzest od niego. 14 Lecz Jan powstrzymywał Go, mówiąc: «To ja potrzebuję chrztu od Ciebie, a Ty przychodzisz do mnie?» 15 Jezus mu odpowiedział: «Pozwól teraz, bo tak godzi się nam wypełnić wszystko, co sprawiedliwe5». Wtedy Mu ustąpił. 16 A gdy Jezus został ochrzczony, natychmiast6 wyszedł z wody. A oto otworzyły Mu się niebiosa i ujrzał Ducha Bożego zstępującego jak gołębicę i przychodzącego na Niego. 17 A głos z nieba mówił: «Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie».

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Zagadki na myślenie

Post autor: Andej » 2018-02-07, 16:23

Obawiam się, że nie masz racji. Niestety, na podstawie zacytowanych fragmentów nie da się wyciągnąć takiego wniosku. A na zadane pytanie odpowiedź w stosunku do Jana jest negatywna. To nie on.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum biblijne, wydarzenia biblijne”