sekta - "Kościół Boga Wszechmogącego"

Jan

Re: sekta - Kościół Boga Wszechmogącego

Post autor: Jan » 2021-01-24, 19:11

Dominik pisze: 2021-01-24, 15:44
Jan pisze: 2021-01-24, 15:16 co jest kłamstwem i niezgodne z biblią mówią też o wcielonym
Kolejnej prośby nie będzie. Biblia pisz z dużej litery.
Jan pisze: 2021-01-24, 15:37 Oni - jak w tytule tematu.
Podaj zatem źródła, gdzie to wyczytałeś.
Nie jesteś moim nauczycielem abyś mówił mi jak mam pisać . Czy książka pisze się z dużej litery? A biblia to znaczy zbiór pism świętych zapisanych w tej księdze nie biblię mamy czcić ale Boga Ojca naszego który jest w niebie. A odnośnie tej lucyferiańskiej sekty słuchałem ich na Youtubie

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: sekta - Kościół Boga Wszechmogącego

Post autor: Andej » 2021-01-24, 19:25

Jan pisze: 2021-01-24, 19:11 Nie jesteś moim nauczycielem abyś mówił mi jak mam pisać . Czy książka pisze się z dużej litery? A biblia to znaczy zbiór pism świętych zapisanych w tej księdze nie biblię mamy czcić ale Boga Ojca naszego który jest w niebie. A odnośnie tej lucyferiańskiej sekty słuchałem ich na Youtubie
Zasady języka polskiego powinien znać każdy.
W Regulaminie są punkty, które nakazują zachowywanie zasad pisowni.
Jest też nakaż odnoszenie się z szacunkiem do Boga i ludzi. W tym do innych dyskutantów.
Jeśli tak nienawidzisz Boga i nas dyskutujących w pokoju, że odejdź. Nie grzesz zatwardziałością i nienawiścią.

Uważam, że zacytowaną wypowiedzią zasługujesz na zlikwidowanie konta i dostępu do Forum.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: sekta - Kościół Boga Wszechmogącego

Post autor: Dezerter » 2021-01-24, 19:26

Janie - dałem ci ostrzeżenie, bo nie reagujesz na upomnienia i łamiesz regulamin - zapoznaj się proszę
viewtopic.php?f=36&t=976
Bardzo dobrze, że szukasz prawdy i czcisz Boga Jedynego, powinieneś więc i szanować jego Słowo, Objawienie, czyli Biblie i pisać z dużej litery
Jak widzisz sekty my na forum demaskujemy i pilnujemy, by nie zwiodły łatwowiernych.
Powiedz nam ile masz lat byśmy mogli cię lepiej poznać.
Bez urazy
szalom
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Jan

Re: sekta - Kościół Boga Wszechmogącego

Post autor: Jan » 2021-01-24, 20:39

Dezerter pisze: 2021-01-24, 19:26 Janie - dałem ci ostrzeżenie, bo nie reagujesz na upomnienia i łamiesz regulamin - zapoznaj się proszę
viewtopic.php?f=36&t=976
Bardzo dobrze, że szukasz prawdy i czcisz Boga Jedynego, powinieneś więc i szanować jego Słowo, Objawienie, czyli Biblie i pisać z dużej litery
Jak widzisz sekty my na forum demaskujemy i pilnujemy, by nie zwiodły łatwowiernych.
Powiedz nam ile masz lat byśmy mogli cię lepiej poznać.
Bez urazy
szalom
Nie jestem religijny bo do żadnej religii nie należę , należałem do jednej nie z własnej woli ale po przeczytaniu Biblii wyrzekłem się jej,
A mój wiek to 60 +
Myślę że te informacje wam wystarczą abyście wiedzieli kim jestem.



Aż tak bardzo Ci zależy, żeby wylecieć stąd jeszcze w tym tygodniu? Przeczytaj regulamin i się do niego zastosuj.
~TTJ
Ostatnio zmieniony 2021-01-24, 20:47 przez ToTylkoJa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: sekta - Kościół Boga Wszechmogącego

Post autor: Logan » 2021-01-24, 20:47

Opowiedz nam o swojej wierze, jak rozumiesz Biblię, dlaczego odrzucasz religię, jaki masz stosunek do przykazań, jak rozumiesz wyznanie wiary w Boga, ale w wątku przywitanie się.

Pomyliłem działy, więc jeśli można dobrze przenieść mój post do przywitania Jana.
Albo jeśli moderator skasuje ten mój post również będę wdzięczny, ponieważ Jan nie odpowie na tego typu pytanie. Pozdrawiam moderatorów.
Ostatnio zmieniony 2021-01-24, 20:52 przez Logan, łącznie zmieniany 3 razy.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: sekta - Kościół Boga Wszechmogącego

Post autor: Andej » 2021-01-24, 21:23

Nazwa wątku jest bluźniercza. Czy nikt tego nie zauważa?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Jan

Re: sekta - Kościół Boga Wszechmogącego

Post autor: Jan » 2021-01-24, 21:30

Logan pisze: 2021-01-24, 20:47 Opowiedz nam o swojej wierze, jak rozumiesz Biblię, dlaczego odrzucasz religię, jaki masz stosunek do przykazań, jak rozumiesz wyznanie wiary w Boga, ale w wątku przywitanie się.

Pomyliłem działy, więc jeśli można dobrze przenieść mój post do przywitania Jana.
Albo jeśli moderator skasuje ten mój post również będę wdzięczny, ponieważ Jan nie odpowie na tego typu pytanie. Pozdrawiam moderatorów.
Wierzyć w Boga to wierzyć jego słowu , a wierzyć jego słowu to je wykonywać .
Np. Mt 23:9 BP "I nikogo na ziemi nie nazywajcie ojcem, bo macie tylko jednego Ojca - w niebie."

Więc dla mnie istnieje tylko jeden Ojciec Bóg Ojciec który jest w niebie .
A ludzie uczynili sobie Ojca a zarazem Boga tu na ziemi.
Jezus do Boga Stwóry wszechrzeczy "J 17:11 BP "Nie jestem już na świecie, ale oni są na świecie. Ja idę do Ciebie. Ojcze Święty, zachowaj ich w Twoje imię, które Mi dałeś, aby byli jedno jak my."

A ludzie do stworzenia syna ludzkiego mówią "Ojcze Święty"

Jak trzeba być zaślepionym żeby tego nie widzieć:

Dodano po 1 minucie 46 sekundach:
Andej pisze: 2021-01-24, 21:23 Nazwa wątku jest bluźniercza. Czy nikt tego nie zauważa?
Oczywiście Bo Jezus nie zakładał żadnego kościoła a eklezja = zgromadzenie .

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: sekta - Kościół Boga Wszechmogącego

Post autor: Andej » 2021-01-24, 21:30

Nienawiść Świadków Jehowy mnie przeraża.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Jan

Re: sekta - Kościół Boga Wszechmogącego

Post autor: Jan » 2021-01-24, 21:34

Andej pisze: 2021-01-24, 21:30 Nienawiść Świadków Jehowy mnie przeraża.
To właśnie świadkowie głoszą że Jezus już przyszedł i nowa sekta Kościół Boga Wszechmogącego , dlaczego bo obie te sekty są dziełem tych samych ludzi z synagogi szatana Czyli tak zwanych na tym świecie żydów z synagogi.

DariuszJ
Bywalec
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 12 sie 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 53 times
Kontakt:

Re: sekta - Kościół Boga Wszechmogącego

Post autor: DariuszJ » 2021-01-24, 21:36

@Jan, czytałem Twoje wpisy i stwierdzam, że interpretujesz literalnie Pismo święte i wg własnego uznania. Polecam lekturę KKK w tym zakresie.
Ostatnio zmieniony 2021-01-24, 21:37 przez DariuszJ, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: sekta - Kościół Boga Wszechmogącego

Post autor: Logan » 2021-01-24, 21:39

@Jan dziękuję za odpowiedź, myślałem, że nie odpowiesz.

Dla nas Chrystus jest Bogiem, kapłani wraz biskupem Rzymu są pasterzami z mocy ustanowienia przez Jezusa Chrystusa kolegium Apostolskiego.
Ostatnio zmieniony 2021-01-24, 21:45 przez Logan, łącznie zmieniany 1 raz.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Jan

Re: sekta - Kościół Boga Wszechmogącego

Post autor: Jan » 2021-01-24, 21:45

Logan pisze: 2021-01-24, 21:39 @Jan dziękuję za odpowiedź, myślałem, że nie odpowiesz.

Dla nas Chrystus jest Ojcem, kapłani wraz biskupem Rzymu są pasterzami z mocy ustanowienia przez Jezusa Chrystusa kolegium Apostolskiego.
Skoro tak to kto jest Ojcem i Bogiem Jezusa o którym mówi Jezus ja wierzą Jezusowi .
Te słowa chyba nie wymagają komentarza.
1J 4:15 BW "Kto tedy wyzna, iż Jezus jest Synem Bożym, w tym mieszka Bóg, a on w Bogu."

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: sekta - Kościół Boga Wszechmogącego

Post autor: Logan » 2021-01-24, 21:47

Jan pisze: 2021-01-24, 21:45 Skoro tak to kto jest Ojcem i Bogiem Jezusa o którym mówi Jezus ja wierzą Jezusowi .
Te słowa chyba nie wymagają komentarza.
1J 4:15 BW "Kto tedy wyzna, iż Jezus jest Synem Bożym, w tym mieszka Bóg, a on w Bogu."
Jezus Chrystus jest Bogiem, i zasiada po prawicy Ojca w niebie.
Ostatnio zmieniony 2021-01-24, 21:47 przez Logan, łącznie zmieniany 1 raz.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: sekta - Kościół Boga Wszechmogącego

Post autor: Andej » 2021-01-24, 21:53

Jan pisze: 2021-01-24, 21:34 To właśnie świadkowie głoszą że Jezus już przyszedł i nowa sekta Kościół Boga Wszechmogącego , dlaczego bo obie te sekty są dziełem tych samych ludzi z synagogi szatana Czyli tak zwanych na tym świecie żydów z synagogi.
Istniej coś takiego, jak KBN?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Jan

Re: sekta - Kościół Boga Wszechmogącego

Post autor: Jan » 2021-01-24, 22:00

Jan pisze: 2021-01-24, 20:39
Dezerter pisze: 2021-01-24, 19:26 Janie - dałem ci ostrzeżenie, bo nie reagujesz na upomnienia i łamiesz regulamin - zapoznaj się proszę
viewtopic.php?f=36&t=976
Bardzo dobrze, że szukasz prawdy i czcisz Boga Jedynego, powinieneś więc i szanować jego Słowo, Objawienie, czyli Biblie i pisać z dużej litery
Jak widzisz sekty my na forum demaskujemy i pilnujemy, by nie zwiodły łatwowiernych.
Powiedz nam ile masz lat byśmy mogli cię lepiej poznać.
Bez urazy
szalom
Nie jestem religijny bo do żadnej religii nie należę , należałem do jednej nie z własnej woli ale po przeczytaniu Biblii wyrzekłem się jej,
A mój wiek to 60 +
Myślę że te informacje wam wystarczą abyście wiedzieli kim jestem.



Aż tak bardzo Ci zależy, żeby wylecieć stąd jeszcze w tym tygodniu? Przeczytaj regulamin i się do niego zastosu ~TTJ
Dla mnie ważniejszy od regulaminu i ludzkich nauk jest człowiek !! Jezus Chrystus !!
A skoro dla was regulamin ustanowiony przez synów ludzkich jest ważniejszy od nauk Jezusa to proszę bardzo możecie mnie banować
Bóg Jezusa który jest moim Bogiem każdego rozliczy za jego dzieł co siejecie to zbierzecie i pogrążycie się jeszcze bardziej a wasza sytuacja na dzień dzisiejszy nie jest ciekawa.

Dodano po 5 minutach 41 sekundach:
Logan pisze: 2021-01-24, 21:47
Jan pisze: 2021-01-24, 21:45 Skoro tak to kto jest Ojcem i Bogiem Jezusa o którym mówi Jezus ja wierzą Jezusowi .
Te słowa chyba nie wymagają komentarza.
1J 4:15 BW "Kto tedy wyzna, iż Jezus jest Synem Bożym, w tym mieszka Bóg, a on w Bogu."
Jezus Chrystus jest Bogiem, i zasiada po prawicy Ojca w niebie.
Ale Jezus wyraźnie powiedział że idzie do swojego Ojca i swojego Boga w tym układzie macie 2 Bogów a Jezus odpowiadając żydom na pytanie jakie jest najważniejsze przykazanie powiedział
Mk 12:29 DOS "Jezus odpowiedział: Pierwsze przykazanie jest takie: Słuchaj, Izraelu! Pan, Bóg nasz, Pan jest jeden,"

Iz 43:10 BT4 "Wy jesteście moimi świadkami - wyrocznia Pana - i moimi sługami, których wybrałem, abyście mogli poznać i uwierzyć Mi, oraz zrozumieć, że tylko Ja istnieję. Boga utworzonego przede Mną nie było ani po Mnie nie będzie."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne religie i ruchy parareligijne”