Propozycje zmian

Napisz tutaj jaką masz propozycje, sugestie odnośnie forum, jakie zauważyłeś błędy, zadaj pytanie, administracja odpowie.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kazik95
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1807
Rejestracja: 20 lis 2023
Has thanked: 463 times
Been thanked: 225 times

Re: Propozycje zmian

Post autor: kazik95 » 2024-01-13, 15:10

CiekawaXO pisze: 2024-01-13, 10:20 Proponuję w ogóle nie pisać o polityce na forum. To generuję wzajemną niechęć która jak widac nawet tu, zabija inne wątki.
Lepiej skupić się na pisaniu o religii niż skupiać się na podziałach politycznych.
Jest to wniosek do moderacji i czekam na odpowiedź.
W pewnym sensie ten cały hejt jaki się tu wylewa w związku z polityką, wyzywanie się od lemingów, morderców its jest bardzo dobrym testem.
Bo pięknie tutaj ludzie piszą. Potrafią biegle uzasadnić teologie swojego Kościoła.
Potrafią nawet wskazać miejsce, w którym papież się myli.
Ale to tylko słowa, słowa, słowa.

Prawdziwy sprawdzian jest w życiu. A życie to między innymi relacji z innymi ludźmi. Biblia nazywa ich bliźnimi a współcześnie można powiedzieć "sąsiadami".

Jakie są owoce tych relacji?

‭‭Ewangelia według św. Mateusza‬ ‭7:15‭-‬20‬ ‭BW1975‬‬
[15] Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w odzieniu owczym, wewnątrz zaś są wilkami drapieżnymi! [16] Po ich owocach poznacie ich. Czyż zbierają winogrona z cierni albo z ostu figi? [17] Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, ale złe drzewo wydaje złe owoce. [18] Nie może dobre drzewo rodzić złych owoców, ani złe drzewo rodzić dobrych owoców. [19] Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, wycina się i rzuca w ogień. [20] Tak więc po owocach poznacie ich.

https://bible.com/bible/3490/mat.7.15.BW1975



‭‭Ewangelia według św. Mateusza‬ ‭23:23‭-‬28‬ ‭BW1975‬‬
[23] Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że dajecie dziesięcinę z mięty i z kopru, i z kminku, a zaniedbaliście tęgo, co ważniejsze w zakonie: sprawiedliwości, miłosierdzia i wierności; te rzeczy należało czynić, a tamtych nie zaniedbywać. [24] Ślepi przewodnicy! Przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda. [25] Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że oczyszczacie z zewnątrz kielich i misę, wewnątrz zaś są one pełne łupiestwa i pożądliwości. [26] Ślepy faryzeuszu! Oczyść wpierw wnętrze kielicha, aby i to, co jest zewnątrz niego, stało się czyste. [27] Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że podobni jesteście do grobów pobielanych, które na zewnątrz wyglądają pięknie, ale wewnątrz są pełne trupich kości i wszelakiej nieczystości. [28] Tak i wy na zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, wewnątrz zaś jesteście pełni obłudy i bezprawia.

https://bible.com/bible/3490/mat.23.23.BW1975
Ostatnio zmieniony 2024-01-13, 15:13 przez kazik95, łącznie zmieniany 3 razy.
O, jak dobre życie mam do zaoferowania pod Panowaniem Bożym ludziom, którzy dzisiaj są w kiepskiej kondycji duchowej/psychicznej
[Jezus - Kazanie na Górze]

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6112
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 466 times
Been thanked: 930 times

Re: Propozycje zmian

Post autor: Albertus » 2024-01-13, 15:17

Ja proponuję aby ci którzy rzekomo nie chcą pisać o polityce na forum po prostu naprawdę przestali o niej pisać.

Zobaczycie że od razu wszystko się uspokoi i wyciszy. :D

I jeszcze proponuję aby ci którzy najwięcej mówią o miłości bliźniego przestali prowokować przez obraźliwe memy i wypowiedzi.

A na forum oczywiście nie powinno się pisać o polityce w działach do tego nie przeznaczonych.

Ale uważam że powinny być działy gdzie można porozmawiać o wszystkim bo cała nasza rzeczywistość w której żyjemy w sposób pośredni łączy sie z naszą wiarą.

A tych którzy rzekomo nie chcą dyskutować o polityce i o tym co się dzieje na świecie nikt do tego nie zmusza.

Tylko że im nie o to chodzi - chodzi im o to aby innym takie rozmowy administracyjnie uniemożliwić i zakazać.
Ostatnio zmieniony 2024-01-13, 15:28 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6437
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 888 times
Been thanked: 725 times
Kontakt:

Re: Propozycje zmian

Post autor: CiekawaXO » 2024-01-13, 16:56

@Dezerter będziecie głosować w tej sprawie?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15107
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4250 times
Been thanked: 2977 times
Kontakt:

Re: Propozycje zmian

Post autor: Dezerter » 2024-01-13, 17:20

Przed chwilą przeczytałem twoją propozycję
Możemy najpierw zrobić ankietę na forum - zobaczymy co forumowicze sądzą
na pewno jest zakaz zakładania nowych wątków politycznych.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6112
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 466 times
Been thanked: 930 times

Re: Propozycje zmian

Post autor: Albertus » 2024-01-13, 19:17

Jestem przeciwny takim zmianom i temu aby nad nimi głosować.

Kogo nie interesują sprawy polityczne nie musi o nich rozmawiać ale nie powinno się innych zmuszać aby takich dyskusji zaprzestali.

Kwestie polityczne często łączą się wiarą i często wymagają przedyskutowania.
Ostatnio zmieniony 2024-01-13, 19:18 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4221 times

Re: Propozycje zmian

Post autor: Andej » 2024-01-13, 19:33

Przy okazji warto zagłosować, kogo wyeliminować spośród forumowiczów. Definitywnie.

- Panie policjancie, proszę interweniować, bo nie mogę już patrzyć, jak Kowalscy chodzą nago po mieszkaniu.
- Ale przecież nic nie widać.
- Niech pan wejdzie na drabinę, to pan zobaczy.


Jeśli kogoś jakaś tematyka nie interesuje, to powinien ją omijać.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5507
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 873 times
Been thanked: 1440 times

Re: Propozycje zmian

Post autor: abi » 2024-01-13, 19:34

a mi się znowuż nie wydaje żeby Jezus się wgłębiał w politykę
żydzi byli pod okupacją rzymską, a On nie nawoływał do jakiejś walki tylko oddajcie Bogu co boskie, cezarowi co jego i dobra
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6437
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 888 times
Been thanked: 725 times
Kontakt:

Re: Propozycje zmian

Post autor: CiekawaXO » 2024-01-17, 08:39

. Całe szczęście, że dostęp do broni jest ograniczony. Bo zapewne już wszyscy zwolennicy PIS oraz cii, którzy nie krytykują PISu, byliby zastrzeleni. I byłby spokój. Sielanka.
Pod tym wpisem admin dziękuje za:
,,
przy okazji podziękuję :) za poprawę w jakości i kultury wypowiedzi,
wiem, że wielu to baaardzo kosztuje ;)
jednak dla dobra forum i bliźnich warto się samoograniczyć i trzymać poziom, kulturę i przyjazna atmosferę,,.
Mój komentarz bo i tak nie dotrze i moderacja nie widzi nic złego w takim wpisie, a nawet chwali że jest poprawa 😟
Sugerowanie że chcielibyśmy kogoś pozabijać....
Nie widziałam czegoś takiego na oczy jakieś 20 lat.

Dodano po 1 minucie 57 sekundach:
Porażka moderacji.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4221 times

Re: Propozycje zmian

Post autor: Andej » 2024-01-17, 09:13

To symptomatyczne. Te wynik głosowania. Nie brałem w nim udziału, gdyż uważam, że pewne sprawy nie powinny podlegać głosowaniu. M.in. zasady demokracji. Zdaję sobie sprawę jak piekące dla liberokomunistów jest wyrażanie swojego zdania przez osoby o odmiennych poglądach. Widzę jak gorąco pragną wprowadzić na Forum zasady, które obowiązywały w Polsce od 1939 do 1989 roku (z malutkimi i krótkotrwałymi poluzowaniami). I zasady, które są wprowadzane teraz od 13 grudnia ub. roku.
To usilne dążenie do zakneblowania osób o innych poglądach, jest antydemokratyczne i antykoscielne. To jest walka o zasadę, którą komuniści starali się wprowadzić przez kilkadziesiąt lat, ale im się nie udało. Walka o to, aby ograniczyć rolę Kościoła i religii wyłącznie do modlitw. Bez odnoszenie Nauki Chrystusa do życia. Aby sprawy wiary nie wykraczały poza mury kościołów. I to mury stale zacieśniane. Ciekawe kiedy ktoś ze stronnictwa aborcyjnego czyli liberokomunistycznego zaproponuje, aby wykreślić z Biblii wszystkie odniesienia do stronnictw politycznych. Albo przynajmniej zabronić na tym Forum poruszania tematów związanych z odnoszeniem się Jezusa do stronnictw politycznych.
Z zmienić nazwę forum na zPudelkiem. Takim katolickim Pudelkiem. Lekko, łatwo, rozrywkowo.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
kazik95
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1807
Rejestracja: 20 lis 2023
Has thanked: 463 times
Been thanked: 225 times

Re: Propozycje zmian

Post autor: kazik95 » 2024-01-17, 09:23

CiekawaXO pisze: 2024-01-17, 08:41
. Całe szczęście, że dostęp do broni jest ograniczony. Bo zapewne już wszyscy zwolennicy PIS oraz cii, którzy nie krytykują PISu, byliby zastrzeleni. I byłby spokój. Sielanka.
Pod tym wpisem admin dziękuje za:
,,
przy okazji podziękuję :) za poprawę w jakości i kultury wypowiedzi,
wiem, że wielu to baaardzo kosztuje ;)
jednak dla dobra forum i bliźnich warto się samoograniczyć i trzymać poziom, kulturę i przyjazna atmosferę,,.
Mój komentarz bo i tak nie dotrze i moderacja nie widzi nic złego w takim wpisie, a nawet chwali że jest poprawa 😟
Sugerowanie że chcielibyśmy kogoś pozabijać....
Nie widziałam czegoś takiego na oczy jakieś 20 lat.

Dodano po 1 minucie 57 sekundach:
Porażka moderacji.
Jesteście Moderatorzy/Admini sympatyczni, ale zgadzam się z Ciekawą, że nie wypełniacie swojego zadania.
Jesteście stronniczy.
Jesteście bierni.
Oczywiście jeśli post zglosi Marek, to działacie szybko - jak Policja przy aresztowaniu Wąsika i Kamińskiego :D

Kilka razy prosiłem o zablokowanie mi widoczności wątku politycznego i w zasadzie moje posty poza informacja o technicznej możliwości zostały zignorowane.

Bardzo to wszysy utrudnia to merytoryczną,.ale i po prostu chrześcijańską rozmowę.

Zróbcie sobie audyt moderacji i poprawcie coś.
Może dołączycie więcej osób do Moderacji? Jeśli nie dajecie rady.
O, jak dobre życie mam do zaoferowania pod Panowaniem Bożym ludziom, którzy dzisiaj są w kiepskiej kondycji duchowej/psychicznej
[Jezus - Kazanie na Górze]

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6437
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 888 times
Been thanked: 725 times
Kontakt:

Re: Propozycje zmian

Post autor: CiekawaXO » 2024-01-17, 09:31

Dez otoczył się młodziakami-i dobrze. Ale potrzeba osoby która nie będzie się ciągle bać, że ktoś ze starej gwardii odejdzie i będzie egzekwować po równo regulamin. A do tego trzeba twardej łapy, a nie twardej na tylko niektórych userów.
Kazik, możesz mi napisać za co masz ostrzeżenie?
Ostatnio zmieniony 2024-01-17, 09:31 przez CiekawaXO, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
kazik95
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1807
Rejestracja: 20 lis 2023
Has thanked: 463 times
Been thanked: 225 times

Re: Propozycje zmian

Post autor: kazik95 » 2024-01-17, 09:34

CiekawaXO pisze: 2024-01-17, 09:31 Dez otoczył się młodziakami-i dobrze. Ale potrzeba osoby która nie będzie się ciągle bać, że ktoś ze starej gwardii odejdzie i będzie egzekwować po równo regulamin. A do tego trzeba twardej łapy, a nie twardej na tylko niektórych userów.
Kazik, możesz mi napisać za co masz ostrzeżenie?
Za ten post, viewtopic.php?p=363708#p363708

Wkleję ci na PW ten obrazek, kóry tam dołączyłem, jeśli go jeszcze mam ;)
Było to ostre. Nie sądziłem jednak, że ktoś da mi za to aż ostrzeżenie.

Dodano po 3 minutach 36 sekundach:
Chyba nie mam. To z tego co pamiętam było z Twitteraz czyjś post z zestawieniem w tabelce wydatków wielu milionów złotych z Funduszu Sprawiedliwości na rózne katolickie prawicowe organizacje. Opatrzone to było ostrym komentarzem, w stylu: "złodziejstwo to katolicki sakrament".
jakoś tak.
O, jak dobre życie mam do zaoferowania pod Panowaniem Bożym ludziom, którzy dzisiaj są w kiepskiej kondycji duchowej/psychicznej
[Jezus - Kazanie na Górze]

Awatar użytkownika
CiekawaXO
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6437
Rejestracja: 12 mar 2023
Has thanked: 888 times
Been thanked: 725 times
Kontakt:

Re: Propozycje zmian

Post autor: CiekawaXO » 2024-01-17, 09:38

Co do wątku o polityce :można dyskutować rozważnie, ale jak jest wzajemne zwalczanie tylko i wyłącznie - to wysysa energię z całego forum. Bo osoby tracą czas na prostowanie głupot, aby to w świat nie szło, dają się w dyskusję wkręcić bo porządny obywatel takich bzdur zostawić nie może, i energia z tematów duchowych jest marnotrawiona tam. Traci całe forum przez kłótnie w jednym wątku, i to kłótnie nie na tematu duchowe, a społeczne.

Awatar użytkownika
kazik95
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1807
Rejestracja: 20 lis 2023
Has thanked: 463 times
Been thanked: 225 times

Re: Propozycje zmian

Post autor: kazik95 » 2024-01-17, 09:40

CiekawaXO pisze: 2024-01-17, 09:38 Co do wątku o polityce :można dyskutować rozważnie, ale jak jest wzajemne zwalczanie tylko i wyłącznie - to wysysa energię z całego forum. Bo osoby tracą czas na prostowanie głupot, aby to w świat nie szło, dają się w dyskusję wkręcić bo porządny obywatel takich bzdur zostawić nie może, i energia z tematów duchowych jest marnotrawiona tam. Traci całe forum przez kłótnie w jednym wątku, i to kłótnie nie na tematu duchowe, a społeczne.
Zgadzam się z tą obserwacją.
To jest takie wzajemne nakręcanie się.
Jesta cały Twitter na to i inne miejsca w necie, szkoda naszej energii i czasu i poziomu tego miejsca, aby tutaj tez tą pyskówkę przenosić.
Ostatnio zmieniony 2024-01-17, 09:42 przez kazik95, łącznie zmieniany 1 raz.
O, jak dobre życie mam do zaoferowania pod Panowaniem Bożym ludziom, którzy dzisiaj są w kiepskiej kondycji duchowej/psychicznej
[Jezus - Kazanie na Górze]

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4221 times

Re: Propozycje zmian

Post autor: Andej » 2024-01-17, 09:42

kazik95 pisze: 2024-01-17, 09:23 Oczywiście jeśli post zglosi Marek, to działacie szybko - jak Policja przy aresztowaniu Wąsika i Kamińskiego
Nie sądzę. Oczywiście nie mam możliwości weryfikacji, ale moje obserwacje nie potwierdzają takiej tezy. Uważam ją za wielce krzywdząca dla moderatorów i administratora. Niesprawiedliwą.
kazik95 pisze: 2024-01-17, 09:23 Kilka razy prosiłem o zablokowanie mi widoczności wątku politycznego i w zasadzie moje posty poza informacja o technicznej możliwości zostały zignorowane.
Czy jest taka możliwość techniczna? Warto wziąć pod uwagę, że taką blokadę może zrobić tylko Technik, jeśli jest to w ogóle możliwe. A to wymaga jego pracy.
Jeśli jest taka możliwość, to ja też z chęcią podam listę pudełkowych wątków, które mi tylko zaśmiecają widok. Ale tu się zwierzę, że widząc wątki poświęcone filmom, podcastom, serialom, zabawom, animom nie odczuwam imperatywu, aby je czytać, ani wymądrzać się na te tematy. To co dla mnie jest głupotą, dla kogoś może być sensem życia. Jakąś pasją. I odwrotnie, to co dla mnie jest wartością, dla innych może być głupstwem a nawet obrazą.

Przyznam się do pewnego zboczenia. Jestem symetrystą i demokratą. Uważam, że jeśli ktoś ma prawo do czegoś, to trym samym przyznaje mi podobne prawa. I odwrotnie. Jeśli sam sobie na coś pozwalam, to jest to jednocześnie przyzwoleniem dla innych do takiego samego działania.
Nie ma to nic wspólnego z wartościami. Bo one Neil podlegają ocenie. Ale jest to prawo do wypowiadania swojego zdania, swojej opinii.
Z pewnym wyjątkiem. Jestem zadecydowaniem zwolennikiem zakazu obrażania Boga. Choć Jego nie da się obrazić. Uważam też, że Regulaminem powinien być Dekalog.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Propozycje, sugestie, błędy, pytania”