Efektywne sortowanie śmieci - surowce, nasz kapitał!

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
sylvi91

Efektywne sortowanie śmieci - surowce, nasz kapitał!

Post autor: sylvi91 » 2019-11-12, 21:07

Dzień dobry wieczór.

... a dzisiaj są już spore problemy ze sprzątaniem u dorosłych. Nawet nie ogarnęli jak traktować tą masę wytwarzanych śmieci. Szkoda, bo jeśli na własnych śmieciach nie potrafisz się "utrzymać", to długo Ci się sytuacja gospodarcza nie poprawi, zarówno w skali mini, midi ,makro i wszechświata. UWAGA! PODAJE PRAWIDŁOWE ROZWIĄZANIE! --- TRZY (three, drei, tres, три, 三 Sān) 3 POJEMIKI. 1):BIO 2):nieBIO 3):GLASS/szkło . Podałem nawet ilość po chińsku, jeśli arabskiego znaczka nie można wciąż zrozumieć. TO ETAP 1, A ETAP 2: (podział szkła dla nie-daltonistów tylko) ETAP 3: SORTOWNIA TAKA JAK TA: "Tour of London's Recycling Centre"



Ministerstwo proponuje TAK: Dadajmy, że po ponad chyba 3 latach przeprowadzonych analiz. [sick]

Obrazek

Nle nie ogłupiajcie proszę ludzi! TO ROZWIĄZANIE PROPONOWANE PRZEZ MINISTERSTWO JEST BŁĘDEM. Podam swoje prawidłowe i jedyne słuszne tak naprawdę, bo przetestowane w krajach Zachodnich od lat w najbardziej zaawansowanych systemach do recyclingu odpadów. Jestem matematykiem i programistą, rozpiszę tylko podstawowe założenia i nadamy w ten sposób dobry fundament do dalszych działań całej gospodarce opartej na zarządzaniu tymi odpadami. Naprawdę, Zależy mi tylko na prawdzie i w miarę jakieś normalności... i nic więcej.

Ludzie do tej pory nie zrozumieli prostej zasady: "Efektywne sortowanie śmieci - surowce, nasz kapitał!"
Błagam o zrozumienie. W domu przeciętej irlandziej rodziny mamy 3 kosze na śmieci na 3 typy odpadów. A co robi administracja w kraju nad wisłą?
Żadna to skomplikowana sprawa, aby ogarnąć temat nawet dla dziecka w wieku pięciu lat.
To najbardziej efektywna metoda sortowania odpadów na Ziemi.
SZYBKO! PROSTO! SKUTECZNIE!
JA WIEM ZE TRZY bo:
1): Bio - to co możesz zjadać
2): nonBIO - to co możesz po kątach domu przekładać
3): szkło - ostrożnie bo można się skaleczyć... co teraz pomyślą dzieci? 3 3 3 Plecie trzy po trzy, bo sortuje w 3 krokach, swoje 3 typy odadów... ktoś mógł na to wpaść wcześniej? Idea. Myśl. Się liczy...

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Efektywne sortowanie śmieci - surowce, nasz kapitał!

Post autor: Andej » 2019-11-12, 21:33

Żartujesz?
Czy wiesz na czym polega recykling (to zagraniczne słowo)? Wiesz, że szkła do ponownego wytopu nie można mieszać nie tylko kolorami, ale składem chemicznym> Wiesz, że szkła ołowiowego nie wolno wrzucać do pojemników ze szkłem? Wiesz, że aby zrobić regranulat nie można mieszać PE, z PC, czy PCV? To samo z metalami. Metal, to nie tylko żelazo. O ile żelazne może łatwo rozpoznać, o tyle kolory to skomplikowany świat. Wiesz, że kawałek aluminium wrzucony do wielkiego pieca, może ten piec rozsadzić?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Efektywne sortowanie śmieci - surowce, nasz kapitał!

Post autor: ToTylkoJa » 2019-11-12, 21:38

Co prawda nie zagłębiałam się w temat, ale wydaje mi się, że chodzi o późniejsza łatwość w przetwarzaniu.
Bo już nie trzeba się bawić w segregację plastiku od papieru.
Sorry, ale każdy średnio inteligentny człowiek jest w stanie ogarnąć ten podział. Jeśli bym się postarała, może nawet mojemu psu bym to wytłumaczyła.
Nie wiem, jak u was. Ale u mnie jest taki system, że trzeba mieć aż jeden kosz (mieszane) i zainwestować w aż 1 zestaw worków.
Papier
Szkło
Metale sztuczne
Bio
Ludzie niestosujący segregacji płacą więcej, a niedługo będą na nich nakładane kary.
Za każdy wystawiony worek, miły pan śmieciarz daje ci nowy. Także nie wydajesz ani złotówki. Jeśli wystawiasz 3 worki z odpadami bio, dostaniesz spowrotem swoje 3 worki z napisem "bio". Jeśli następnym razem wyjdzie Ci 5, te 2 musisz dokupić (a pewnie zostały ci z 1 zakupu), ale nadal odzyskasz swoje 5 worków.
Akcja jest taka:
Jeśli na worku jest napisane: "metale i tworzywa sztuczne", to wrzucasz tam metale i tworzywa sztuczne
Jeśli na worku napisane jest "szkło", wrzucasz tam wszystko, co ze szkła.
Poziom trudności zostaje zwiększony, kiedy musimy wyrzucić starą wersalkę. Ale i to zostało przemyślane! Raz na miesiąc, czy tam dwa możemy wystawić naszą wersalkę, a miły pan śmieciarz ją zabierze, twierdząc, że dzisiaj zbiera "gabaryty".
Jeszcze ciężej robi się, kiedy okazuje się, że mamy coś, co do recyklingu ni wte, ni wewte. Ale tutaj już trzeba wykazać ponadprzeciętną inteligencją i zrozumieć, że to, co na opakowaniu nie ma śmiesznych strzałeczek ułożonych w trójkąt (to takie oznaczenie, co mówi, że opakowanie produktu nadaje się do recyklingu), to wrzucamy do "mieszanych".

Dodano po 1 minucie 36 sekundach:
Dodatkowo, jak już wspomniał Andej.
Nie wszystko, co plastik, można przetworzyć, a metal metalowi nierówny.
Nikt nie każe nam segregować aluminium od żelaza, o tyle odróżnienie szkła od papieru nie jest zbyt skomplikowane.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Efektywne sortowanie śmieci - surowce, nasz kapitał!

Post autor: Dezerter » 2019-11-12, 21:40

Powiedz to mojej gminie, która nie odbierze moich śmieci posortowanych na 3
ja sortuje, ale po polsku
czyli
papier "biały" właściwy do tego - palę (brak toksycznych produktów spalania i redukcja ilości odpadów na wysypisku)
papier pozostały do worka niebieskiego
odpady organiczne na kompostownik
szkło do worka zielonego
tworzywa i metalowe kapsle do worka żółtego
złom stalowy osobno
aluminium osobno
a resztę do czarnego
... A kto nie segreguje śmieci na tego Pachamama się pogniewa :!: :-t




... no nie mogłem się powstrzymać =))
dla tych co nie zrozumieli - żartowałem
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Biserica Dumnezeu

Re: Efektywne sortowanie śmieci - surowce, nasz kapitał!

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-11-12, 21:53

Sylvi - nie, jednak nie.
Bo nawet gdy sa trzy pojemniki, to jest tak zwany przedsort.
One ida do dalszego sortowania.
Przynajmniej na tym zachodzie, na ktory ja zachodze.

Ps; tutaj sa wlasnie trzy albo cztery sorty. Zaleznie od gminy i wielkosci skladu na odpady.

sylvi91

Re: Efektywne sortowanie śmieci - surowce, nasz kapitał!

Post autor: sylvi91 » 2019-11-12, 22:04

Witam ponownie. Naprawdę macie jeszcze jakieś argumenty?
Sortowanie czyli filtracja będzie w trzech krokach (3 STEPS) i do profesjonalnej sortowni gdzie zrobi się to efektywniej. 333 nic wiecej nie potrzeba.
Szkło można posortować jeśłi ktoś nie ma problemu z kolorami. KONIEC. KROPKA. ZAMKNIJMY LUDZIE TEN SMIECIOWY TEMAT bo nam sterta smieci rośnie.

Nauczcie swoje dzieci tego co podałem, one lepiej zrozumieją tego klimat. Błagam, w tym pokoleniu tego nie zrobimy. Ale rozwiąznie podałem. ANSWER = 3 BINS

Sami się przekonajcie sprawdzcie hasło "sortowanie odpadów" to wyjdą ciekawe wyniki.

"INTERNETOWE SMIECI dla kogo? ..." Zachowujecie się jak dzieci.

zagooglujcie sami
... nie jestecieś ciekawi
MADROSCI OD WUJKA GOOGLE

Love You
Please share if You like.
Dezerter, please close this thread. and SHARE to ohers. Please my friends from ZChrystusem. Please share! ANSWER iS 3 BINS. Simple and effective. near 100% efficenty.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Efektywne sortowanie śmieci - surowce, nasz kapitał!

Post autor: Dezerter » 2019-11-12, 22:33

Limerick - czyli rozumiem, czemu ty nie po polsku segregujesz. Każdego jednak z nas obowiązuje zasada sortowania jaką ustala odbiorca śmieci.

Byłaś kiedyś w sortowni? - ja tak :(
Powinno się tam zabierać każdą klasę i pokazywać jak ważne i potrzebne jest sortowanie dokładne już w domu - im dokładniej tym lepiej.
ja bym wątku nie zamykał - może poruszy sumienie jakiegoś ekoszkodnika, który nie segreguje.
Ale to oczywiście Ty decydujesz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Efektywne sortowanie śmieci - surowce, nasz kapitał!

Post autor: ToTylkoJa » 2019-11-12, 23:00

A ten angielski, to żeby bardziej światowo było?
Sry m8. It's only Poland here, we speak Polish.

Nie każdy papier nadaje się do przetworzenia. Jeśli masz dziecko w wieku szkolnym, weź jego podręcznik od jakiegoś języka. Zazwyczaj zrobione są z takiego głupiego, śliskiego papieru, który nie nadaje się ani do pisania, ani do przetworzenia (czemu, nie wiem, ale m wrażenie, że im gorszy jakościowo podręcznik, tym lepiej). Niby papier, ale wiele z tym nie zrobisz (można zrobić papierową łódkę i zrobić zawody, która dłużej się utrzyma na wodzie, ale dalej to nie wiem).
Nie każde szkło nadaje się do przetworzenia. Nawet jeśli posegregujemy je na białe i kolorowe, niektóre zawierają domieszki, które z tego obiegu je wykluczają. Tym zajmują się już w sortowni.

Segregując w domu odpady na te, 4 czy 5 worków, oszczędzamy pracy segregowni. Niewiele, ale nawet jeśli to jest ułamek procenta, to jest nasza mała cegiełka.
Każda wielka rzecz zaczynała się od małej grupy ludzi i małych czynów.
Pamiętaj, że takie cegiełki budują całe domy, a domy osiedla i miasta.

Cała wiedza, którą teraz się dzielę, pochodzi od profesjonalistów z segregownii i przetwarzalni śmieci, w której na wycieczce byłam milion razy z racji tego, że jest niedaleko, więc organizowana była praktycznie co roku do 6 klasy. Uwierz mi, po takiej ilości wryło mi się to w umysl.
W internecie mogę sobie wyszukać to, co akurat pasuje mi do tezy, bo w internecie jest wszystko.
Liczy się jakość źródeł, nie ilość.

sylvi91

Re: Efektywne sortowanie śmieci - surowce, nasz kapitał!

Post autor: sylvi91 » 2019-11-13, 00:08

Dezerter pisze: 2019-11-12, 22:33 Byłaś kiedyś w sortowni? - ja tak;
Zrobiłes sobie wycieczkę po "London's Recycling Centre" ? Ale nie w UK tylko w Kanadzie [CityofLondonOntario] - jest na filmie.

Byłem i widzaiłem smieci walające się po ulicach dzielnic...
Na Beskidziej w Łodzi w Dolina Łódki, jest walka mieszkańców z jakąś firmą od "przetwórstwa" odpadów. Były protesty i nagrała je nawet lokalna telewizja. Nie jest tak jak powinno być w tym kraju. Mieszkańcy nie chą takich chałturniczych zakładów do sortowania tego surowca.
Zróbcie to profesjonalnie.
Proszę. Jak to możliwe, że nie ma na to pieniędzy? Jeśli ludzie z kościóła stwierdzili pieniądz powstaje ex-nihilo, czyli z niczego.
Z niczego, a ktoś raczy naliczać lichwę...
Żałosni ludzie.
Uwierz, tyle właśnie oznacza słowo Kredyt łac Credere. Kreyt = Uwierz.

- tutaj moment magii ;) Pieniążek z kapelusza. Pieniążek z komputera... a w przyszłości? ... antymateria?


3 jest tą magiczą liczbą. Uwierz.
1) Kosz - żółty ,
2) kosz - czerowny,
3) kosz - niebieski

Trzy kolory – tak jak trylogia filmowa polskiego reżysera Krzysztofa Kieślowskiego
https://en.wikipedia.org/wiki/Three_Colours:_Blue
W skład trylogii wchodzą:

Trzy kolory. Niebieski (Trois couleurs: Bleu, 1993)
Trzy kolory. Biały (Trois couleurs: Blanc, 1993)
Trzy kolory. Czerwony (Trois couleurs: Rouge, 1994)

Kolorystycznie tylko nie wiem czy lepiej: żółty czy biały... Ale biały się szybko brudzi. Także intuicyjnie czuję, że zółty.
Uwierz w moją intuicję - Pochodzi od Pana. Pana Boga. Jeśli jeszcze w Bibiii Jego imię jest właściwe to brzmi Jahwe. A już się twierdzi, że to ten na S... ssss i co?

Czy on chce Chaosu? On chce pokładać wasze śmieci nawet przy mojej pomocy. NIewiarygodne? Wierzę w magie tego świata. Jezus nam pomaga przecież. I just belive magic of this world.
Wolicie zawierzyć "szalonym" naukowcom? Może jeszcze była by okazja do rozwinięcia na tym forum tematu całej ciekawej nauki fizyki. Bo wiele teorii wciska się ludziom do głowy, a to tylko bzdety.

Wierzysz w te słowa co napisałem? Ja wierzę.
Temat śmieci zamkij więc. Dziękuję. ... i dobranoc. Bóg jest z Wami.
Kocham Was. Na tylu forach na ilu byłem, to nie zliczę. Tu jest pięknie. Dziękuję. Zróbmy już koniec śmieciowych tematów. Jednak zachęcam do nauczania swoich dzieci. W młodym pokoleniu przyszłość narodu. Dobrze ich uczcie. Prawdy przede wszystkim.

sylvi91

Re: Efektywne sortowanie śmieci - surowce, nasz kapitał!

Post autor: sylvi91 » 2019-11-13, 07:07

Udostępnij gotowe rozwiązanie. Proszę. Nie dziel problemów na dwoje - złota zasada. Skopiuj i wklej link przyjacielowi do wiadomości. Trzeba wywrzeć publiczną presję, ale społeczeństwo musi poznać rozwiązanie. Czyli, że ta MAGICZNA LICZBA to TRZY (three, drei, tres, три, 三 Sān). Efektywne sortowanie śmieci - surowce, nasz kapitał! Link do wiadomości. viewtopic.php?p=195791#p195791
Dezerterze... co myślisz?

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Efektywne sortowanie śmieci - surowce, nasz kapitał!

Post autor: ToTylkoJa » 2019-11-13, 07:58

Co mają pieniądze do śmieci?
Akurat obrót pieniędzmi na rynku to trochę bardziej skomplikowana sprawa niż ogarnięcie sortowania śmieci na 5 worków.

Nasze sortownie mają już gotowe rozwiązania dla tak sortowanych śmieci. Gdybyśmy nagle mieli wprowadzić co innego, efektywność na długi czas by spadła.
W imię czego? Moja siedmioletnia siostrzenica nie ma problemów z ogarnięciem sortowania.

Magnolia

Re: Efektywne sortowanie śmieci - surowce, nasz kapitał!

Post autor: Magnolia » 2019-11-13, 08:37

Ja mam takie spojrzenie:


Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Efektywne sortowanie śmieci - surowce, nasz kapitał!

Post autor: Andej » 2019-11-13, 09:43

Im dokładniejsze jest sortowanie na etapie wstępnym, tym efektywniejsze sortowanie na etapach późniejszych.Im większe różnicowanie już w domu, tym tym lepsze wykorzystanie surowców wtórnych. Korzystam z 4 pojemników. Piąty odstawiony na bok, bo kompostujemy, co się da kompostować.

Jednak ważniejszym zagadnieniem od sortowania jest ograniczenie produkowania śmieci. Już na etapie zakupu. Kupujesz w opakowaniach jednorazowych - już zaśmiecasz. Już niszczysz środowisko. Oczywista, uniknąć się nie da, ale można ograniczyć. Kupujesz - patrz jak pakowane. Swoim wyborem wpływasz na ilość śmieci. I jeszcze jedno. Po co kupjesz? Zjesz do końca? Czy zostanie pół bochenka chleba? Zielona wędlina? Kupujesz na zapas czy aby zaspokoić rzeczywiste potrzeby? To samo z ciuchami. Potrzebujesz czy tylko ci się podoba? A jutro, już w domu okaże się, że jednak nosić nie będziesz?

Im mniej śmieci produkujesz, tym mniej sortowania i powtórnego przetwarzania. Im mniej wydasz, tym większy zostanie ci kapitał. Pomyśl przed sortowaniem ...
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

sylvi91

Re: Efektywne sortowanie śmieci - surowce, nasz kapitał!

Post autor: sylvi91 » 2019-11-13, 11:09

Słuchajcie - wiem, że nie każdy to zrozumie, a jestem naprawdę zdolnym programistą - czyli silny w matematyce.

Co sądzicie?

W tym "kaczogrodzie" nad Wisłą, to nigdy nie zrozumieją jak obchodzicć się z materią i przejąć kontrolę nad całym "wrzechświatem". Rozwiązanie z zamieszaniem w całej materii i.e ze śmieciami jest: X=3. Co tu więcej ustalać? TO zalewacie internet śmieciowym gadaniem. NIE! KONIEC. X=3. Panimajesz - słowianeczku/o? NIE? To jak wolicie śmieciowy Armageddon, to ja w to nie wchodzę. Bo nawet w Dolinę Łódki w Łodzi wpieprzacie smieciory od lat. A niby wielka ochrona środowiska. MARTWE PRZEPISY. Chaos. Nie wolicie porządku? To uczcie się matematyki. Złotą Liczbę znacie? Dlatego ten cały smród. Nawet starożytni znali. A WY? Boska Proporcja. TOP SECRET? Unveiled now. Ths. Róbta co chceta. to już nie moja sprawa. Ja się dostosuję... bo też chce żyć. No to hej. Nice day. Sunshine tomorrow? Łodź is still capital of Poland and forever. Alternatively If You don't want me to be a King, to możesz mieć sytuację jak w Libanie - patrz zdjęcie. X=3 a to zdjęcie. Problem jakiś jeszcze?

3 or content from pic below really possible soon on street. Chaos in bureaucracy? Possible? Understand magic of 3. Holy Trinity.

trinity = three - magic three or even tree.
trinity = trzy - magiczna trójka, a nawet drzewo.

Ja Was nie mogę ludzie. Dezerter popierasz mnie? Hello. Wake Up! My Good why they cannot understand?

Do so see any mistake?

Obrazek


Może być? Czy zbyt ostro i nieporpawne "politycznie"?
Chcę temat jakby zamkąć, a nie dalej się rozwodzić. Rozumiecie?

NIe wiem czy znacie wszyscy angielski, ale nawet jeśli nie to zawsze możecie trochę poszeszyć znajomośc. Bo krok po kroku ... nic od razu.


X=3 right?
in this function.
I'm programmer.
now I see, quite good
just bit of numbers theory applied to reality

Upomnienie, na forum obowiązuje język polski, cytaty z innego języka powinni być podane wraz z tłumaczeniem w nawiasie) Lub proszę nie stosować języka obcego. zobacz regulamin paragraf 8. pozdrawiam Magnolia

Dodano po 34 minutach 18 sekundach:
Andej pisze: 2019-11-13, 09:43 Im dokładniejsze jest sortowanie na etapie wstępnym, tym efektywniejsze sortowanie na etapach późniejszych.Im większe różnicowanie już w domu, tym
Błąd! Liczysz na siebie. Ale zważ na innych. Być może cechy altruizmu Ci brakuje? Ale nie oceniam. Tylko sugeruje proste rozwiąznie dla wszystkich.
Czyli UNIWERSALNE. BO JA JESTEM UNIWERSALNY. Nawet wszysto prawie co uniwersalne się dobrze przyjmuje na Ziemi i zapuszcza korzenie na dłużej, czyli Uniwersal:

Universal Pictures https://en.wikipedia.org/wiki/Universal_Pictures

all the rest of Universal things https://en.wikipedia.org/wiki/Universal

KONIEC TEJ BASNI? Bo to się robi nudne. A wiecie, że czas to pieniądz. A czasu,t o nie ma. Stąd nie ma pieniędzy. Ex nihilo. Wyzbądźcie się tego problemu więc z pieniędzmi i tym BIZNESEM SMIECIOWYM, bo tylko przyroda cierpi i zwykli obywatele. Jak oni nie mogą zrozumieć przepisów, to kto.
No to po to chyba Bóg stworzył Sylwestra Bogusiaka z Brzezin koło Łodzi.
A Pan Janusz Kapusta, który mnie wielce inspiruje swoimi pracami, to w KOLE ma Pomnik.
Taki los. Fate. Od Boga ta Złota Liczba? Czy nie?

Love Nature. Universal solution is only one: X=3.
All this things are only functions, procedures to manipulate even that words on this forum.


Przejdzmy do innego tematu, są ważniejsze rzeczy niż śmieci. Dzieci już wiedzą jak, a Wy jeszcze nie? (-|
Wierszyk sobie przeanalizujcie może jak to w szkole się robiło. Analiza treści. Robi to ktoś dzisiaj? Czy tylko od razu przecinek i swoje kontrargumenty stawia?

Dziękuję. Idę zjeść śniadanie. Później na spacer chyba, bo się zasiedziałem już przy komputerze z 3 dni. Ale temat jest rozłożony moim zdaniem przyzwoicie.
Przyzwoicie? Czy nie?
Szukajcie a znajdziecie. Pytajcie Google... ;)

Czy słowo "kaczogród" ma być obraźliwe dla p. Kaczyńskiego czy dla mieszkańców Warszawy? A może ogółu Polaków lub miłośników Disneya? Niezależnie od tego, kogo ma obrażać, jest to niewłaściwe i źle widziane na tym forum. Proszę, powstrzymaj emocje.
Misję dziejową można realizować z szacunkiem dla innych. I bez natarczywości w powtarzaniu (staje sie już nieco natrętne) tych samych argumentów. Andej
Ostatnio zmieniony 2019-11-13, 11:35 przez Andej, łącznie zmieniany 2 razy.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Efektywne sortowanie śmieci - surowce, nasz kapitał!

Post autor: ToTylkoJa » 2019-11-13, 13:23

A) jak chcesz się popisywać angielskim- pisz poprawnie, bo się ośmieszasz.
B) jaki masz argument, oprócz tego, że uważasz 3 za "złotą liczbę" i proste rozwiązanie?
Btw. Nie każde proste rozwiązanie jest najlepsze.
Mówimy, że segregowanie są już dostosowane do systemu, że oszczędzamy pracy, że plastik a plastik to różnica, że im więcej przetworzymy w krótszym czasie, tym lepiej
Nie. 3. Tylko 3 i więcej się nie liczy.
Temat nie jest do zamknięcia, bo chcesz wcisnąć nam swoją filozofię bez poparcia.
Ostatnio zmieniony 2019-11-13, 13:24 przez ToTylkoJa, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany