Polecane gry komputerowe

Czyli umilanie swojego wolnego czasu.
Dominik

Polecane gry komputerowe

Post autor: Dominik » 2019-11-20, 14:14

W temacie z fotelem do komputera pojawił się wątek gier. Pomyślałem, że możemy się podzielić informacjami w jakie gry gramy lub kiedyś graliśmy i można je śmiało polecić na forum.

Czasem gram w różne gry słowne na FaceBooku, gdzie np. po czterech obrazkach trzeba dobrać odpowiednie słowo jakie łączy wszystkie obrazki.

Grywam też w Minecrafta, ale już nie za wiele. Kiedyś miałem z kolegami serwer, gdzie każdy z nas miał lat 30+.

Adam
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 231
Rejestracja: 13 paź 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 20 times

Re: Polecane gry komputerowe

Post autor: Adam » 2019-11-20, 15:10

Ostatnio zakupiłem dodatki i wróciłem do gry Guild Wars 2. Każdemu fanowi gier MMORPG polecam. Tytuł szczególnie dobry dla niedzielnych graczy, którzy chcą szybko wykonywać misje i rozwijać postać.
"Szczęśliwe rodziny ryją mi łeb, patrzę głodny na malowany chleb" - Quebo

Magnolia

Re: Polecane gry komputerowe

Post autor: Magnolia » 2019-11-20, 16:39

O matko! mam sie wyspowiadać z grania?! ;)

Kiedys grałam w tetris... dzięki temu doskonale pakuje walizki i brudne naczynia do zmywarki

Jako młoda mama grałam w traviana, nasz serwer był najdłuższym w historii tej gry, poznałam fajnych ludzi i przez 3 lata budowaliśmy CUD. Udało się! (tak, byłam szalona =)) )

Po trafianie musiałam odpocząć dłuższy czas... więc nic szczególnego ale potem odkryłam farmy. No dla mnie to jest strzał w 10! Grałam w HayDay pewnie z rok. Znowu poznawałam fajnych ludzi, ze wszystkich stron świata. Pewien filipińczyk, pielęgniarz, raz mnie nawet wyleczył z potwornego kaszlu przypominając pewną metodę (gulganie wodą z solą). Pokazywał swoje zdjęcia z żoną na FB, oraz rozmawialiśmy o Jezusie bo okazał się być chrześcijaninem.
Najzabawniejsza była sytuacja, że najfajniej zagadywał chłopak który miał 14 lat, Kajetan. A że tam czasem ja miałam dużo rzeczy do przekazania Mu, produktów wystawianych na publicznym rynku, więc dał mi nr telefonu i tak się przywoływaliśmy do wystawiania i zakupów na smski. No ale ®różnica wieku mocno zaniepokoiła jego rodziców, ja 40 a on 14. więc poprosiłam tatę żeby do mnie zadzwonił i wyjaśniłam co robimy, że nie ma powodu do niepokoju.
Obecnie Kajetan jest klasie maturalnej i z nudów kiedyś do mnie zadzwonił czy znowu zagramy razem przez kilka tygodni. No ale obecna różnica wieku to 18 i 45, od razu powiedziałam że to conajmniej dziwnie by wyglądało. Zresztą nie mam juz konta na HayDay.

Poza tym od dwóch lat gram w farmę w Township. No jest cudowna ta gra. Piękna grafika i fajni ludzie, przyjemnie się chwilami współpracuje na wspólny sukces w regatach. A mimo ze gra jest dla dzieci od 4+ to grają naprawdę dojrzali ludzie, także juz na emeryturze. Osobiście nie umiem sobie wyobrazic by 4 latek ogarnął powyżej 30 lvl.
A ja mam 100 lvl w tej chwili. ;)) Niedawno coś poprawiali na serwerach i wszystkim gra źle działała przez około miesiąc, to było przykre i zamiast rozrywki musiałam wziąć urlop od grania bo męczyłam się.
A nawet był tydzień, ze gra mi sie nadpisała jedna na druga i nie mogłam się zalogować na swój 97 lvl to była (prawie) grecka tragedia... :)) Na szczęście grę odzyskałam i już bez napinki, gram kiedy chcę się oderwać na chwilkę... nie pamietam nawet że trzeba jajka zebrać albo krowy wydoić, po prostu wyłączyłam odgłosy i mi nie przeszkadza muczenie... =))

Ale jeszcze chcę polecić grę Carcassonne - no świetna! Najpierw zagraliśmy u znajomych, półgodzinki, spoko planszówka. Na następny dzień pojechaliśmy do wielkie pudło z dużą ilością dodatków. Obecnie gramy całą rodzinką 2-3 h bo tyle mamy dodatków. Czasem robimy rozgrywkę z tymi znajomymi, np w ostatniego Sylwestra graliśmy ze dwa razy, zamiast potańczyć. ;) A potem mój kochany mąż znalazł że jest też w aplikacji możliwość grania. Więc śmigam sama z komputerem np podczas jazdy autobusem na drugi koniec miasta. Widże że ludzie mi zaglądają przez ramię, więc chyba są ciekawi ;)

Więcej gier nie pamiętam, wszystkie coś mi dobrego dały, jakoś rozwinęły, utrzymują mózg na wysokich obrotach, zawarłam fajne znajomości i dawały chwile wytchnienia. Niestety nie żałuję, choć mam czasem takie myśli, że "przegrywam życie". Ale wtedy odstawiam na jakiś czas granie, dla złapania równowagi. ;)

No tak wyszło szydło z worka... tego się nikt nie spodziewał... ;))

Dominik

Re: Polecane gry komputerowe

Post autor: Dominik » 2019-11-20, 16:54

Może zagram w Township :) Już instaluje.
Kiedyś w FarmeVille na Fejsie grałem do tego stopnia, że założyłem drugie konto na FB. Pierwsze było do gry, a drugie normalnie do fejsa. Chodziło o to, że dużo postów gra publikowała, nie chciałem tym zaśmiecać swojego konta.

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Polecane gry komputerowe

Post autor: Niezapominajka » 2019-11-20, 17:01

Ja grywam tylko na telefonie. Zreszta, wszystko robię praktycznie na nim ;)
Dlatego polecam survivale,z takich ciekawszych, przygodowych ;) w wolnym czasie zdarza mi się chwile pograć.

Ale bardzo lubię gry edukacyjne, typu krzyżówki słowotok czy coś w ten deseń. Można poszerzyć słownictwo :)

Kasiu no to mnie zaskoczyłaś!! Nie pomyślałabym 😀 muszę przejrzeć te tytuły które podałaś ;)
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Magnolia

Re: Polecane gry komputerowe

Post autor: Magnolia » 2019-11-20, 17:19

Juz wiem co było miedzy travianem a farmami... skrable !! grałam namiętnie na tyle długo, ze w domu nikt ze mną nie chce grać... bo nie mają szans... :D
Ostatnio zmieniony 2019-11-20, 17:19 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.

Dominik

Re: Polecane gry komputerowe

Post autor: Dominik » 2019-11-20, 17:42

W końcu jakieś praktyczne zastosowanie drugiego monitora znalazłem :D

Obrazek

Magnolia

Re: Polecane gry komputerowe

Post autor: Magnolia » 2019-11-20, 17:55

No i będzie na mnie!!! =)) =)) =))
Jak Ci się podoba?

Dominik

Re: Polecane gry komputerowe

Post autor: Dominik » 2019-11-20, 18:05

A czyja to wina? Na kogoś to trzeba zwalić przecież. =)) =)) :)) :)) ;) ;) ;)

Na pewno gra jest wciągająca, takie zwykłe klikanie i w tym problem. Może zabrać mi za dużo czasu, mogę mieć problem z samodyscypliną by ustalić jakieś granice jak długo grać.
Jeszcze muzę opczaić czy po formacie komputera stan gry pozostanie. Założyłem konto na stronie gry i coś tam piszę że gram w tą grę.
Ostatnio zmieniony 2019-11-20, 18:06 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.

Magnolia

Re: Polecane gry komputerowe

Post autor: Magnolia » 2019-11-20, 18:52

To ja się pochwalę moim 100 lvlem :)
To jest zoo, taka podstrona dostępna od któregoś tam lvl'a



Obrazek

Obrazek

Centrum dowodzenia, czyli helikoptery, pociągi, zoo, samolot - wszędzie trzeba załadować produkty i wysłać.

Obrazek





śliczna graficznie prawda?

Dominik

Re: Polecane gry komputerowe

Post autor: Dominik » 2019-11-20, 21:44

Zostaniemy znajomymi?

Obrazek

Magnolia

Re: Polecane gry komputerowe

Post autor: Magnolia » 2019-11-20, 22:12

Uwierz albo nie , ja tego nie umiem zrobić, choć bardzo bym chciała... ile razy próbowałam to nie działa...

Wolfi

Re: Polecane gry komputerowe

Post autor: Wolfi » 2019-11-25, 22:04

Rzeczywiscie podboje Magnolii w grach fascynujace, jestem oczarowany. ;)
Ja gralem w wiele gier przegladarkowych, od gameforge i bigpoint, zawsze bylem w tym dobry, zazwyczaj konczylem przygode z gra jak dostawalem bana za oszustwa, boty lub brak kultury xD No potem mialem duza przerwe, i w CSa zaczalem, ale nie polecam, szkoda nerwow i przezucilem sie na LOLa i to jest wlasnie gra godna polecenia. Teraz juz nie gram w nic i nie zamierzam, zreszta nie mam juz nawet na czym grac, wiec jestem zabezpieczony. ;p

Dominik

Re: Polecane gry komputerowe

Post autor: Dominik » 2019-11-25, 22:20

Jak grałem w FarmVille 2 to też oszukiwałem. Wymagało to trochę nauki modyfikacji stanu gry w pamięci komputera. Nie dało się podmienić np ilości monet z 500 na 600 w prosty sposób. Trzeba było gmyrać, szukać jak np. jest zboże zapisane w pamięci, i było np. 0xfff33ab, to podmieniałem zboże na jakiś przedmiot bonusowy 0xbced22 i miałem go w cenie zboża, czyli prawie za darmo.

Zbanować to mnie nie zbanowali, może nie zdążyli. 2-3 miesiące tak pograłem i stwierdziłem że to nie ma sensu.
Skoro takie numery robiłem, że miałem dziesiątki tysięcy podlań grządek, gdzie normalnie jest tego kilkadziesiąt, to oznaczało, że administracja gry nie wychwytuje najbardziej prymitywnych oszustw.

Adam
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 231
Rejestracja: 13 paź 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 20 times

Re: Polecane gry komputerowe

Post autor: Adam » 2019-11-25, 23:14

Właśnie zbanowali mi konto w Guild Wars 2, biednemu i samotnemu to zawsze wiatr w oczy :(
"Szczęśliwe rodziny ryją mi łeb, patrzę głodny na malowany chleb" - Quebo

ODPOWIEDZ