Jedzenie które niszczy nasze zdrowie, nasze organy...Czy ważne jest dla Was mądre odżywianie?

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1707
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 554 times
Been thanked: 419 times

Re: Jedzenie które niszczy nasze zdrowie, nasze organy...Czy ważne jest dla Was mądre odżywianie?

Post autor: Viridiana » 2022-07-04, 09:08

Hildegarda pisze: 2022-06-28, 11:14
Andej pisze: 2022-06-28, 11:08 Doczytaj. Nie będę reklamował konkretnych. W skrócie już opisałem. Zachęcam do głębszego poznania tematu.
Dziękuję w takim razie za radę. Po kilku latach testowania diet niskowęglowodanowych, w tym po 8 miesiącach restrykcyjnej diety ketogenicznej, trwającym kilka lat, wielokrotnym wprowadzaniu w stan autofagii, wieloletnim zainteresowaniu tematyką dietetyki, treningów i medycyny naturalnej, widocznie jeszcze mało wiem w tym temacie. Dobrze, że trafiłam na specjalistę od żywienia :)
Jest na Instagramie taka dietetyczka Kasia Kożuch, działa pod nazwą "Więcej niż hormony" i z tego, co obserwuję, podchodzi ona bardzo sceptycznie do diet niskowęglowodanowych, ketogenicznych czy IF, ponieważ jej zdaniem nie sprzyjają one równowadze hormonalnej u kobiet. Zostawiam link, jeśli chciałabyś się zapoznać:
https://www.instagram.com/wiecejnizhormony/
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Jedzenie które niszczy nasze zdrowie, nasze organy...Czy ważne jest dla Was mądre odżywianie?

Post autor: lambda » 2022-07-05, 10:11

Hildegarda pisze: 2022-06-28, 11:14
Andej pisze: 2022-06-28, 11:08 Doczytaj. Nie będę reklamował konkretnych. W skrócie już opisałem. Zachęcam do głębszego poznania tematu.
Dziękuję w takim razie za radę. Po kilku latach testowania diet niskowęglowodanowych, w tym po 8 miesiącach restrykcyjnej diety ketogenicznej, trwającym kilka lat, wielokrotnym wprowadzaniu w stan autofagii, wieloletnim zainteresowaniu tematyką dietetyki, treningów i medycyny naturalnej, widocznie jeszcze mało wiem w tym temacie. Dobrze, że trafiłam na specjalistę od żywienia :)
W innym wątku Marek cytował że dieta keto jest niebezpieczna.

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 835
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 197 times

Re: Jedzenie które niszczy nasze zdrowie, nasze organy...Czy ważne jest dla Was mądre odżywianie?

Post autor: krystian.zawistowski » 2022-07-05, 19:51

Z innej beczki - dostałem intrygujący filmik według którego Adwentyści Dnia Siódmego wymyślili taki plan, żeby Amerykanie
jedli dietę roślinną z zamierzeniem, że to rzekomo zdrowe.

Ostatnio zmieniony 2022-07-05, 19:53 przez krystian.zawistowski, łącznie zmieniany 1 raz.
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

Ktoś całkiem obcy

Re: Jedzenie które niszczy nasze zdrowie, nasze organy...Czy ważne jest dla Was mądre odżywianie?

Post autor: Ktoś całkiem obcy » 2022-08-30, 23:00

Jeśli chodzi o żywienie to ja stosuję zasadę BBB
Byle co, Byle kiedy, Byle ile. Najczęściej mięso i zupy, ziemniaki, trochę warzyw owoców, jadam bardzo nieregularnie, potrafię zjeść za mało albo bardzo dużo, sylwetka szczupła, bardzo intensywny tryb życia, śpię 4-6 godzin czasami mniej, bardzo rzadko więcej.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Jedzenie które niszczy nasze zdrowie, nasze organy...Czy ważne jest dla Was mądre odżywianie?

Post autor: Andej » 2022-08-31, 07:47

Przez pierwsze 50 lat wszystko będzie dobrze. Potem odbije się czkawką. Choć sa wyjątki.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Jedzenie które niszczy nasze zdrowie, nasze organy...Czy ważne jest dla Was mądre odżywianie?

Post autor: Nenderen » 2022-08-31, 08:13

Mniej mięsa, więcej warzyw, tak bym radził.

Minimum sześć godzin snu jest bardzo ważne.
Ostatnio zmieniony 2022-08-31, 08:14 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

inżynier
Bywalec
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: 18 kwie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 101 times
Been thanked: 11 times

Re: Jedzenie które niszczy nasze zdrowie, nasze organy...Czy ważne jest dla Was mądre odżywianie?

Post autor: inżynier » 2022-08-31, 15:36

Nade wszystko jednak lepiej więcej mięsa niż słodyczy ;)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Jedzenie które niszczy nasze zdrowie, nasze organy...Czy ważne jest dla Was mądre odżywianie?

Post autor: Andej » 2022-08-31, 15:39

A mi lekarz kazał jeść żelazo. Połamałem sobie zęby. Czy człowiek to rdza, żeby zżerać żelazo?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5386
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 856 times
Been thanked: 1407 times

Re: Jedzenie które niszczy nasze zdrowie, nasze organy...Czy ważne jest dla Was mądre odżywianie?

Post autor: abi » 2022-08-31, 16:00

ja jestem zdania - sporo warzyw, owocow
troche kaszy, kluskow, pieczywa,
miesa i ryb nie zawiele
i jakbym tak stosowala jak sie madrze to by bylo ok

Dodano po 35 sekundach:
mleko! rany julek, zapomnialam o mleku ;)
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 472 times

Re: Jedzenie które niszczy nasze zdrowie, nasze organy...Czy ważne jest dla Was mądre odżywianie?

Post autor: konserwa » 2022-08-31, 16:24

Mleko szkodzi. Woda szkodzi. Zycie szkodzi. Wlasnie zycie szkodzi najbardziej. Zycie jest tak szkodliwe, ze az sie od tego umiera. Naprawde.
Kto chce byc niesmiertelny, ten nie powinien sie nigdy urodzic.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2488
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1046 times
Been thanked: 936 times

Re: Jedzenie które niszczy nasze zdrowie, nasze organy...Czy ważne jest dla Was mądre odżywianie?

Post autor: Susanna » 2022-09-01, 15:45

Nie chciałabym być niesmiertelna. :)
Ale fajnie byłoby dożyć tej starości w jako takim zdrowiu jeśli Pan Bóg zechce podarować mi tyle lat, no i fajnie byłoby dobrze się czuć, bo uwielbiałam zawsze czipsy
Czekoladę a mama nigdy jakos specjalnie dietetycznie nie gotowała i teraz mam problemy z żołądkiem i jelitami
Zaczęłam się zdrowo odżywiać by każdy dzień nie budził mnie bolem brzucha jak to bywało. :-ss i jest ciut lepiej.
Ostatnio zmieniony 2022-09-01, 15:46 przez Susanna, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?"

Psalm 42.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Jedzenie które niszczy nasze zdrowie, nasze organy...Czy ważne jest dla Was mądre odżywianie?

Post autor: Nenderen » 2022-09-01, 16:06

Dayy, polecam jedzenie kiszonej kapusty i naturalnych jogurtów dla wsparcia jelit. Ale najpierw skonsultuj to z lekarzem

Przykro mi z powodu Twoich zdrowotnych problemów, polecam Cię Jezusowi na modlitwie
Ostatnio zmieniony 2022-09-01, 16:06 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5386
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 856 times
Been thanked: 1407 times

Re: Jedzenie które niszczy nasze zdrowie, nasze organy...Czy ważne jest dla Was mądre odżywianie?

Post autor: abi » 2022-09-01, 16:18

#-o byle nie naraz...te jogurty i kapusta
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2488
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1046 times
Been thanked: 936 times

Re: Jedzenie które niszczy nasze zdrowie, nasze organy...Czy ważne jest dla Was mądre odżywianie?

Post autor: Susanna » 2022-09-01, 18:11

@Nenderen tak słyszałam o kapuście i jogurtach (byle nie naraz ;) ) bardzo pomógł mi też probiotyk :) ale kiszonki też uwielbiam
Bóg zapłać za modlitwe.
Ostatnio zmieniony 2022-09-01, 18:12 przez Susanna, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jak łania pragnie
wody ze strumieni,
tak dusza moja pragnie
Ciebie, Boże!
Dusza moja pragnie Boga,
Boga żywego:
kiedyż więc przyjdę i ujrzę
oblicze Boże?"

Psalm 42.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Jedzenie które niszczy nasze zdrowie, nasze organy...Czy ważne jest dla Was mądre odżywianie?

Post autor: Nenderen » 2022-09-01, 18:33

abi pisze: 2022-09-01, 16:18 #-o byle nie naraz...te jogurty i kapusta
...plus żelki owocowe i łosoś ;) mhm, przepychota B-) =))

Dayy, powodzenia w walce o zdrowie :-!
Ostatnio zmieniony 2022-09-01, 18:35 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

ODPOWIEDZ