Przyjaźń miedzy kobieta a mężczyzną? co to takiego?

Tutaj możesz porozmawiać na tematy dotyczące życia, życiowych mądrości, jak żyć w sposób zgodny ze światem
Magnolia

Przyjaźń miedzy kobieta a mężczyzną? co to takiego?

Post autor: Magnolia » 2019-12-06, 09:53

Czy to w ogóle jest możliwe by kobieta przyjaźniła się z mężczyzną?

Jakie masz zdanie?
Jakie masz doświadczenia?

Dlaczego ludzie wciąż tego próbują?

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Przyjaźń miedzy kobieta a mężczyzną? co to takiego?

Post autor: Niezapominajka » 2019-12-06, 11:02

Jakie mam zdanie? Takie ze po pewnym czasie któraś ze stron poczuje coś więcej - zauroczenie, zakochanie.

Ja miałam takie szczęście, ze mój przyjaciel mimo ze poczuł coś więcej to sprowadziłam go na ziemie i nadal mamy dobry kontakt. Co prawda rzadko się widujemy bo daleko od siebie mieszkamy ale mimo wszystko udało się jakoś załagodzić sytuacje. Przyjaźń między mężczyzna a kobieta może istnieć jeśli obie strony są wobec siebie szczere i otwarcie mówią o swoich uczuciach i zamiarach. Mam wieku kolegów, z którymi mogę pożartować, którzy lubią czasem mnie przytulić i powiedzieć coś miłego i wcale mi to nie przeszkadza bo ani Oni ani Ja nie mamy złych zamiarów. Po prostu czujemy do siebie szczera sympatie.

W takich relacjach trzeba raczej dojrzałego podejścia do sprawy. Co wcale nie oznacza ze ja takie mam, nie o to chodzi. Po prostu trzeba rozmawiać i jeśli faktycznie zależy tylko na przyjaźni to nie przekraczać żadnych granic.
Ostatnio zmieniony 2019-12-06, 11:03 przez Niezapominajka, łącznie zmieniany 1 raz.
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14809
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Przyjaźń miedzy kobieta a mężczyzną? co to takiego?

Post autor: Dezerter » 2019-12-06, 19:49

Niezapominajka pisze: 2019-12-06, 11:02 Jakie mam zdanie? Takie ze po pewnym czasie któraś ze stron poczuje coś więcej - zauroczenie, zakochanie.
Bardzo prawdopodobne i może wystąpić nawet po kilku latach. Podejrzewam, że stąd się biorą zdrady z najbliższymi przyjaciółmi/przyjaciółkami
Ale, to że poczuje, to nie znaczy, że musi ujawnić - dojrzałość osobowościowa i odpowiedzialność, moralność może przed tym uchronić.
Ja miałam takie szczęście, ze mój przyjaciel mimo ze poczuł coś więcej to sprowadziłam go na ziemie i nadal mamy dobry kontakt.

Miałem tak samo, tylko, że to ona była ta mądrzejszą i sprowadziła nas na ziemie, bo zacząłem świrować z moim przyjacielem w technikum do wieloletniej naszej przyjaciółki. Pozostaliśmy w 3 przyjaciółmi
Przyjaźń między mężczyzna a kobieta może istnieć jeśli obie strony są wobec siebie szczere i otwarcie mówią o swoich uczuciach i zamiarach. Mam wieku kolegów, z którymi mogę pożartować, którzy lubią czasem mnie przytulić i powiedzieć coś miłego i wcale mi to nie przeszkadza bo ani Oni ani Ja nie mamy złych zamiarów. Po prostu czujemy do siebie szczera sympatie.
Jeśli tak, to gratuluję - ja tak nie umiem i trzymam dystans, by uniknąć okazji do... Może to i mniej dojrzałe zachowanie, ale wydaje mi się dużo bezpieczniejsze (dla mnie)
W takich relacjach trzeba raczej dojrzałego podejścia do sprawy. Co wcale nie oznacza ze ja takie mam, nie o to chodzi. Po prostu trzeba rozmawiać i jeśli faktycznie zależy tylko na przyjaźni to nie przekraczać żadnych granic.
Pełna zgoda i te granice każdy z nas zająć siebie i przyjaciela/przyjaciółkę musi postawić sam - dla każdego będzie inna.

A na pytanie co to takiego? odpowiem, że przyjaźń z mężczyzną czy z kobietą niczym dla mnie się nie różni.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Wolfi

Re: Przyjaźń miedzy kobieta a mężczyzną? co to takiego?

Post autor: Wolfi » 2019-12-07, 15:38

Ja bym raczej spytal czy to wgl mozliwe, zeby mezczyzna nie mogl sie przyjaznic z kobieta?

A wrecz powiem, ze nie wyobrazam sb, choc pewnie sa takie przypadki, aby mezczyzna i kobieta przyjazniacy sie bardzo dlugo mogli sie w sobie zakochac. Bo w relacjach przyjacielskich, druga osoba coraz bardziej poznawana powszednieje i raczej nie powinna wzbudzic juz emocji silnych w drugiej osobie. Chyba, ze byli przyjaciele z dziedzinstwa spotykaja sie po latach to moze wtedy mogli by sie w sobie zakochac.
Ja co przyjazni i jeszcze z dziewczynami to nie mam doswiadczen, bo wszystkich traktuje na ziombelskim poziomie, nawet jak kogos znam bardzo dlugo, wiec przyjazn to za duze slowo dla mnie. Ale nie wyobrazam sb zakochac sie w osobie znanej dlugo, jedynie w takiej, ktorej sie nie zna i dopiero poznaje, bo wtedy jest ta fascynacja i zauroczenie, bo bez tego to takie puste.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1950
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 410 times
Been thanked: 427 times

Re: Przyjaźń miedzy kobieta a mężczyzną? co to takiego?

Post autor: Praktyk » 2019-12-09, 14:39

Wolfi pisze: 2019-12-07, 15:38 Ale nie wyobrazam sb zakochac sie w osobie znanej dlugo, jedynie w takiej, ktorej sie nie zna i dopiero poznaje, bo wtedy jest ta fascynacja i zauroczenie, bo bez tego to takie puste.
I tu jest pułapka. Bo fascynacja i zauroczenie mija. Później najważniejsza jest przyjaźń.
Związki jadące tylko na fascynacji i zauroczeniu można zaobserwować wśród celebrytów. Co chwila nowa odsłona romantycznych uniesień :)

Moim zdaniem zakochanie w przyjacielu jest jak najbardziej pożądane jeśli trafi się obustronne.

A w przypadkach kiedy mamy i żonę i przyjaciółkę. No cóż... już tam odpowiednie siły zadbają o to, żeby pokusy się pojawiły. Trzeba się pilnować :)
Jeśli umiemy się pilnować to przyjaźń jest możliwa. Słyszałem nawet takie stwierdzenie kiedyś między dwójką przyjaciół, obojgiem w związkach małżeńskich: "jakbyś nie miał żony, to byłbyś moim mężem, no ale trudno, nie wolno" :) I chyba nawet ich partnerzy byli tego świadomi i wszyscy do kupy byli przyjaciółmi.

Więc chyba się da.
Ostatnio zmieniony 2019-12-09, 14:48 przez Praktyk, łącznie zmieniany 2 razy.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Magnolia

Re: Przyjaźń miedzy kobieta a mężczyzną? co to takiego?

Post autor: Magnolia » 2019-12-10, 14:25

Przyjaźń tak, zdecydowanie, ale przede wszystkim w małżeństwie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14809
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Przyjaźń miedzy kobieta a mężczyzną? co to takiego?

Post autor: Dezerter » 2019-12-10, 19:26

Magnolia pisze: 2019-12-10, 14:25 Przyjaźń tak, zdecydowanie, ale przede wszystkim w małżeństwie.
Ja nie wyobrażam sobie przejść przez życie razem, gdyby tego nie było.
Ostatnio zmieniony 2019-12-10, 19:27 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
bei
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 251
Rejestracja: 11 lis 2019
Has thanked: 10 times
Been thanked: 48 times

Re: Przyjaźń miedzy kobieta a mężczyzną? co to takiego?

Post autor: bei » 2019-12-13, 20:02

Magnolia pisze: 2019-12-06, 09:53 Czy to w ogóle jest możliwe by kobieta przyjaźniła się z mężczyzną?

Jakie masz zdanie?
Jakie masz doświadczenia?
Wydaje mi się, że przyjaźń między kobietą a mężczyzną jest możliwa. Myślę, że mogłabym się przyjaźnić np. z księdzem 😁. Gdybym była zamężna to moglibyśmy się spotykać z innymi ludźmi różnych płci i wtedy mogłabym się przyjaźnić z mężczyzna. No i oczywiście uważam, że przyjaźń jak najbardziej powinna występować w relacji małżeńskiej.

Ja mam tak, że na mężczyzn zajętych (księży, żonatych) patrzę nieco inaczej niż na powiedzmy kawalerów. Nie jestem zainteresowana wchodzeniem z nimi w relacje związkowe. Kiedyś np. zauroczylam się w koledze z pracy, ale jak się dowiedzialm, że ma żonę to całe zainteresowanie mi minelo. Nie lubię też np. gdy żonaci mężczyźni mnie podrywają, żartują w dwuznaczny sposób itd.

Jakie mam doświadczenie... nie mam. Nigdy nie byłam w sytuacji czystej przyjaźni damsko-meskiej. Albo ja byłam zakochana albo on, albo ja nie chciałam utrzymywać relacji z danym mężczyzna, a sama o taką relację nie zabiegałam.
Magnolia pisze: 2019-12-06, 09:53
Dlaczego ludzie wciąż tego próbują?
Dlaczego nie? Jak wcześniej pisałam uważam, że taka przyjaźń jest możliwa z tym że nie widzę sensu w informowaniu drugiej strony, że się w niej zakochaliśmy gdy to uczucie nie ma prawa rozwoju, czyli w przypadku zakochania w osobie bedacej w związku małżeńskim czy stanu duchownego. Taka informacja nie przyniesie żadnego dobra. Ale gdy oboje są wolni to jak najbardziej uważam że z przyjaźni między nimi może zrodzić się coś więcej i nie będzie w tym nic złego jeśli oboje będą tego chcieli.
Nie wierzę za to w przyjaźń gdy ktoś kocha drugą osobę i chciałby spędzić z nią resztę życia, ale ta osoba nie odwzajemnia tego (czyli w tzw. "zostańmy przyjaciółmi" po rozstaniu).

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14809
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Przyjaźń miedzy kobieta a mężczyzną? co to takiego?

Post autor: Dezerter » 2019-12-13, 21:14

bei pisze: 2019-12-13, 20:02 Jak wcześniej pisałam uważam, że taka przyjaźń jest możliwa z tym że nie widzę sensu w informowaniu drugiej strony, że się w niej zakochaliśmy gdy to uczucie nie ma prawa rozwoju, czyli w przypadku zakochania w osobie bedacej w związku małżeńskim czy stanu duchownego. Taka informacja nie przyniesie żadnego dobra.
Mam dokładnie takie samo zdanie co bei, nie tylko, że "nie przyniesie żadnego dobra", ale może kusić i prowokować do złego - piszę to jako mąż, który nie chciał by usłyszeć takiego wyznania od młodej, ładnej dziewczyny. Jestem tylko grzesznym człowiekiem i mam tego świadomość,
więc
nie wódźcie na pokuszenie.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Przyjaźń miedzy kobieta a mężczyzną? co to takiego?

Post autor: Viridiana » 2019-12-15, 00:26

Magnolia pisze: 2019-12-06, 09:53 Czy to w ogóle jest możliwe by kobieta przyjaźniła się z mężczyzną?
Tak, ale w szczególnych wypadkach.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Awatar użytkownika
Kobieta2020
Przybysz
Przybysz
Posty: 13
Rejestracja: 3 sie 2020
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: Przyjaźń miedzy kobieta a mężczyzną? co to takiego?

Post autor: Kobieta2020 » 2020-08-03, 17:03

Mam przyjaciela ale on nie potrafi utrzymać tajemnicy,wszystko mówi mężowi,znowu ja nic nie mogę powiedzieć mężowi bo on mówi to dalej, dlatego modlę się do Boga o prawdziwego przyjaciela bo wierzę w przyjaźń.

Biserica Dumnezeu

Re: Przyjaźń miedzy kobieta a mężczyzną? co to takiego?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-08-03, 17:37

Szkoda, ze nie znalazlas przyjaciela w mezu.

Awatar użytkownika
abigail
Gaduła
Gaduła
Posty: 876
Rejestracja: 18 lip 2020
Has thanked: 201 times
Been thanked: 221 times

Re: Przyjaźń miedzy kobieta a mężczyzną? co to takiego?

Post autor: abigail » 2020-08-03, 18:24

mam wyłącznie złe doświadczenia
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Przyjaźń miedzy kobieta a mężczyzną? co to takiego?

Post autor: sądzony » 2020-08-03, 18:27

Mi się chyba udaje. Tak myślę.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Kobieta2020
Przybysz
Przybysz
Posty: 13
Rejestracja: 3 sie 2020
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: Przyjaźń miedzy kobieta a mężczyzną? co to takiego?

Post autor: Kobieta2020 » 2020-08-03, 19:17

Biserica Dumnezeu pisze: 2020-08-03, 17:37 Szkoda, ze nie znalazlas przyjaciela w mezu.
Niestety cokolwiek powiem mężowi lub wyżale się idzie to dalej,kocham go bardzo ale wszystko muszę dusić w sobie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Psychologia, filozofia, czyli jak żyć dojrzale”