Przyjaźń miedzy kobieta a mężczyzną? co to takiego?

Tutaj możesz porozmawiać na tematy dotyczące życia, życiowych mądrości, jak żyć w sposób zgodny ze światem
orzeszku

Re: Przyjaźń miedzy kobieta a mężczyzną? co to takiego?

Post autor: orzeszku » 2021-09-08, 23:30

Magnolia pisze: 2019-12-06, 09:53 Czy to w ogóle jest możliwe by kobieta przyjaźniła się z mężczyzną?

Jakie masz zdanie?
Jakie masz doświadczenia?
W sumie wątpię.

Przez kilkanaście (!!!) lat wydawało mi się, że mam przyjaciela i że nasza znajomość jest przykładem tego, że facet z kobietą mogą się szczerze kumplować bez podtekstów itd. Ale już tak nie uważam. Ja mam męża i nie przeszkadza mi to w dbaniu o inne relacje. Ale nie działa to w obie strony - ten przyjaciel był nim dla mnie tylko dopóki sam pozostawał singlem. Kiedy tylko znalazł sobie dziewczynę to ja poszłam w odstawkę natychmiast. Czyli ewidentnie z jego strony to była fałszywa "przyjaźń" - potrzebował mnie tylko do tego by zapchać swoją samotność, a nie dla prawdziwej przyjaźni. Bo gdyby naprawdę traktował to jako prawdziwą przyjaźń to czy poznanie dziewczyny przeszkodziłoby w naszej relacji? Absolutnie, przecież ja mam męża i wcale mi to nie przeszkadza w dbaniu o moje pozostałe relacje (których mam bardzo malutko, są bardzo wyselekcjonowane, właściwie poza tym przyjacielem nie licząc moich najbliżzych nie mam już nikogo innego)
Magnolia pisze: 2019-12-06, 09:53 Dlaczego ludzie wciąż tego próbują?
Może dlatego, że potrzebujemy różnych relacji, a znaleźć prawdziwego przyjaciela w tych czasach to naprawdę jak złowienie rzadkiej perły. Więc jeszcze jakbyśmy mieli wybrzydzać co do płci owej osoby, to znalezienie takiej bratniej duszy może być tym bardziej nierealne. Dlatego ja nie chciałam wylewać dziecka z kąpielą - skoro poznałam człowieka, z którym tak świetnie się dogaduję, to gdybym miała go skreślić tylko dlatego, że jest facetem, to w ogóle nie miałabym nikogo, kogo mogłabym nazwać przyjacielem (poza moim mężem ofc). Ale teraz widzę, że przyjaźń damsko-męska to nierealny byt.
Ostatnio zmieniony 2021-09-08, 23:33 przez orzeszku, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2414
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1002 times
Been thanked: 913 times

Re: Przyjaźń miedzy kobieta a mężczyzną? co to takiego?

Post autor: Susanna » 2021-09-09, 10:56

Od 14 lat mam kontakt z osobą gluchoniemą, tylko kontaktujemy się przez sms. Smsy w stylu: Jak minął dzień?
On kiedyś chciał się spotkać na kawę ale odmówiłam. Nie obraził się, uszanował moją decyzję.
Jego rodzice chcą dla niego partnerki koniecznie też głuchoniemej przez co on jest ciągle sam, mimo że ma 37 lat.
Myślę że można to nazwać przyjaźnią tę naszą relacje.

Dodam że dla mnie mógłby być jak brat. Ze traktuje go jak brata.
Ostatnio zmieniony 2021-09-09, 10:57 przez Susanna, łącznie zmieniany 1 raz.
"Uschła winna latorośl
i zwiędło drzewo figowe,
drzewo granatowe i palma daktylowa, i jabłoń -
wszystkie drzewa polne uschły.
I zniknęła radość spośród synów ludzkich."
Ks. Joela

adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Przyjaźń miedzy kobieta a mężczyzną? co to takiego?

Post autor: adampiotr » 2021-09-09, 12:05

Niestety mam złe doświadczenia lepiej unikać takich znajomości bo i tak wiadomo ,ze one prowadza do związku...a dziewczyny przeważnie traktują kolegę jako potencjalnego męża.
Ostatnio zmieniony 2021-09-09, 12:06 przez adampiotr, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5191
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 820 times
Been thanked: 1371 times

Re: Przyjaźń miedzy kobieta a mężczyzną? co to takiego?

Post autor: abi » 2021-09-09, 19:34

ja nie wierze za bardzo w przyjazn, niezaleznie od plci
kwestia czasu kiedy sie posypie [-(
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2414
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1002 times
Been thanked: 913 times

Re: Przyjaźń miedzy kobieta a mężczyzną? co to takiego?

Post autor: Susanna » 2021-09-09, 19:50

No mam nadzieje ze u mnie się nie posypie :) 14 lat już ta przyjaźń trwa.
"Uschła winna latorośl
i zwiędło drzewo figowe,
drzewo granatowe i palma daktylowa, i jabłoń -
wszystkie drzewa polne uschły.
I zniknęła radość spośród synów ludzkich."
Ks. Joela

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2515
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 401 times

Re: Przyjaźń miedzy kobieta a mężczyzną? co to takiego?

Post autor: Abstract » 2021-09-09, 22:02

adampiotr pisze: 2021-09-09, 12:05 Niestety mam złe doświadczenia lepiej unikać takich znajomości bo i tak wiadomo ,ze one prowadza do związku...a dziewczyny przeważnie traktują kolegę jako potencjalnego męża.
Żeby to było takie proste, że kandydatka na przyjaciela od razu byłaby kandydatką na żonę. Dla mnie zawsze było to dużo bardziej złożone. Intelekt jest najtrwalszym afrodyzjakiem, ale musimy już na wstępie odbierać go jako afrodyzjak od drugiej osoby. Czasem to po prostu intelekt, czyli składowa przepisu na przyjaciela.
abi pisze: 2021-09-09, 19:34 ja nie wierze za bardzo w przyjazn, niezaleznie od plci
kwestia czasu kiedy sie posypie
Przyjaciel to skarb i rzadkość. To co się posypie, zawsze można razem pozbierać. Wystarczy chęć obojga.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Przyjaźń miedzy kobieta a mężczyzną? co to takiego?

Post autor: Czarny » 2021-09-10, 14:42

Abstract pisze: 2021-09-09, 22:02
Przyjaciel to skarb i rzadkość. To co się posypie, zawsze można razem pozbierać. Wystarczy chęć obojga.
Oczywiście że tak. Jeśli to była przyjaźń czy nawet trochę mniej, to zawsze warto pozbierać.
Szkoda zbyt szybko rezygnować, warto naprawiać takie urazy.

Ktoś całkiem obcy

Re: Przyjaźń miedzy kobieta a mężczyzną? co to takiego?

Post autor: Ktoś całkiem obcy » 2022-09-18, 22:37

Ja uważam że przyjaźń jest możliwa pod warunkiem że mężczyzna nie jest zabójczo przystojny, ja np mam brzydkie zęby i wzrok czyniący ze mnie kalekę no i tymczasowo bez pokaźnego majątku więc jestem na tą chwilę zbyt ułomny do normalnego związku dlatego tylko przyjaźnie się z kobietami, jeśli uda mi się naprawić swoje mankamenty bo teoretycznie jest to do zrobienia to wtedy można będzie działać.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4384
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Przyjaźń miedzy kobieta a mężczyzną? co to takiego?

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2022-09-18, 22:44

Ktoś całkiem obcy pisze: 2022-09-18, 22:37 np mam brzydkie zęby i wzrok czyniący ze mnie kalekę no i tymczasowo bez pokaźnego majątku więc jestem na tą chwilę zbyt ułomny do normalnego związku dlatego tylko przyjaźnie się z kobietami,
Podziwiam Cię za tak szczerą autoprezentację, ale chyba masz zbyt niskie poczucie własnej wartości, skoro tak o sobie piszesz. A przyjaźń jest bardzo cenna. Majątek i wady zgryzu wcale nie są tak istotne jak Ci się wydaje, więc się nie dołuj tak. :-bd
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Ktoś całkiem obcy

Re: Przyjaźń miedzy kobieta a mężczyzną? co to takiego?

Post autor: Ktoś całkiem obcy » 2022-09-18, 23:21

A dziękuję, poza tym generalnie nie jest u mnie najgorzej, sylwetka szczupła jestem całkiem wysportowany zwłaszcza jak po północy biegam z hantlami po wsi :D Zarost i ciemna karnacja, latem to wyglądam jak imigrant na granicy Polsko białoruskiej, brwi jak u Józefa Stalina, no i czarujący uśmiech no ale jak się uśmiechnę szeroko to przez zęby czar pryska.
Wiem oczywiście że pieniądze nie są najważniejsze ale chciałbym zapewnić stabilne życie sobie i ewentualnej pani jeśliby wytrzymała ze mną dłużej niż jeden dzień. Ten rok sporo zmienił w moim życiu a właściwie jeden telefon i miałem możliwość zainwestować swoje niemałe oszczędności, będę dziedziczył dom po dziadkach i będzie możliwość gruntowniej modernizacji i to z rozmachem. Póki co to nie aż tak odległa przyszłość ale jestem w dobrej myśli, projekt już został zrealizowany. Nie chcę się za bardzo przechwalać ale chciałem się podzielić moją radością :)

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5191
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 820 times
Been thanked: 1371 times

Re: Przyjaźń miedzy kobieta a mężczyzną? co to takiego?

Post autor: abi » 2022-09-19, 08:36

mi sie wydaje, ze podział - przystojny mężczyzna to miłoxc, a brzydki to przyjazn to jakies totalne nieporozumienie
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Przyjaźń miedzy kobieta a mężczyzną? co to takiego?

Post autor: adampiotr » 2022-09-19, 08:49

Ktoś całkiem obcy pisze: 2022-09-18, 22:37 Ja uważam że przyjaźń jest możliwa pod warunkiem że mężczyzna nie jest zabójczo przystojny, ja np mam brzydkie zęby i wzrok czyniący ze mnie kalekę no i tymczasowo bez pokaźnego majątku więc jestem na tą chwilę zbyt ułomny do normalnego związku dlatego tylko przyjaźnie się z kobietami, jeśli uda mi się naprawić swoje mankamenty bo teoretycznie jest to do zrobienia to wtedy można będzie działać.
No to mnie nie grozi.O to mnie zaciekawiło zbyt ułomny do związku...hmm dziwne to. A teraz byś nie mogł działać ??
Ostatnio zmieniony 2022-09-19, 08:55 przez adampiotr, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2175 times

Re: Przyjaźń miedzy kobieta a mężczyzną? co to takiego?

Post autor: sądzony » 2022-09-19, 09:56

Z tego co kojarzę (z Ewangelii i Lewisa) przyjaźń to najwyższa forma miłości. Jest b. trudna, ale możliwa. To co przeszkadza w przyjaźni damsko-męskiej to z pewnością potencjalna seksualność relacji. Jeżeli to ogarniemy przyjaźń, miłość jest pełniejsza.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Ktoś całkiem obcy

Re: Przyjaźń miedzy kobieta a mężczyzną? co to takiego?

Post autor: Ktoś całkiem obcy » 2022-09-19, 10:15

No zbyt ułomny bo Dziewczyny marzą o twardzieli w stylu Rambo do tego z pokaźną ilością siana, wyolbrzymiam pewnie ale ogólnie tak to działa w świecie i wąska grupa atrakcyjnych mężczyzn ma powodzenie u rzeszy kobiet, natomiast przeciętni mają pod górkę, też oczywiście w końcu mogą osiągnąć sukces ale przychodzi to trudniej, tak naprawdę mężczyźni są pod ogromną presją a świat nastawiony jest na konsumpcje bo od każdego z nas wymaga się jakiejś tam pozycji społecznej, niezależności ogólnie żeby być naj.
Jestem dość surowy wobec siebie i irytują mnie moje mankamenty bo wiem że one są do poprawy a wiem że są ludzie którzy mają naprawdę poważne problemy których ja nie mam.
Działam cały czas chodź z zewnątrz tego nie widać, z tymże rok się kończy i na razie realizuje inny projekt dlatego fundusze na lifting oczu i zębów odkładam na przyszły rok :) w tym roku ogólnie pojawiła się u mnie realna szansa na sukces finansowy i nie tylko postanowiłem to wykorzystać ale teraz realizuje plan ponad normę! Ponad to co pierwotnie miałem założone, ostatecznie zakończy się ten etap listopad/początek grudnia. Bardzo jestem wdzięczny pewnej osobie która mi właśnie zaoferowała pomoc.

Dodano po 1 minucie 53 sekundach:
abi pisze: 2022-09-19, 08:36 mi sie wydaje, ze podział - przystojny mężczyzna to miłoxc, a brzydki to przyjazn to jakies totalne nieporozumienie
W pewnych kręgach tak to mniej więcej wygląda.

adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Przyjaźń miedzy kobieta a mężczyzną? co to takiego?

Post autor: adampiotr » 2022-09-19, 10:24

A to prawda ,ze mezczyzni są pod presją. Ale zauważ, ze dziewczyny nie zwiaża się z byle kim. Mężczyźni tak samo tego nie zrobią. I tak zamykamy koło. A katolicy nie związą się z ateistami, bo tak nie wypada katolikowi i juz koło zamykamy.Co raz mniejszy wybór...a ci słabsi zostają.
Ostatnio zmieniony 2022-09-19, 10:25 przez adampiotr, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Psychologia, filozofia, czyli jak żyć dojrzale”