8 grudnia - Godzina Łaski

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: 8 grudnia - Godzina Łaski

Post autor: Andej » 2022-12-09, 19:36

A dzisiaj są 24 godziny łaski. Z tym, że 19,5 już upłynęło. Ale jeszcze można się załapać. I za różaniec złapać. Tak uczynię, nieco później. Bo dziś obudziłem się o 4:38 i już nie udało się zasnąć. Więc do 7:00 miałem czas na różańcowanie.
Dziwne to. Przez większość życia nie miałem nic wspólnego z różańcem. Aż nagle wciągnęło. Akurat to. No ale musiałem najpierw zrozumieć, że różaniec ro nie klepanie, ale rozważanie. Tajemnic i modlitw. I tak stało się nałogiem. Czy ze wszystkimi nałogami należy walczyć?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: 8 grudnia - Godzina Łaski

Post autor: Nenderen » 2022-12-09, 19:42

Skoro w naszej religii istnieje pojęcie błogosławionej winy odnośnie błędu Adama i Ewy który zainicjował przyszłe Wcielenie Jezusa które okazało ogrom Bożej miłości to pewnie pozytywnie rozumiane uzależnienie od modlitwy można nazywać błogosławionym nałogiem. Z tą różnicą że czyn pierwszych ludzi był błędem natomiast taka modlitwa jest wspaniała.
Ostatnio zmieniony 2022-12-09, 19:43 przez Nenderen, łącznie zmieniany 2 razy.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

ODPOWIEDZ