8 grudnia - Godzina Łaski

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.
Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: 8 grudnia - Godzina Łaski

Post autor: Lunka » 2021-12-07, 21:31

Przypominam o jutrzejszej Godzinie Łaski między 12 a 13.
Jak ktoś będzie miał chwilkę. Warto westchnąć do nieba. Ja akurat mam wizytę lekarską. Mam nadzieję, że choć przez chwilę uda mi się pomodlić...
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4384
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: 8 grudnia - Godzina Łaski

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-12-07, 21:37

Lunka pisze: 2021-12-07, 21:31 Przypominam o jutrzejszej Godzinie Łaski między 12 a 13.
Jak ktoś będzie miał chwilkę. Warto westchnąć do nieba. Ja akurat mam wizytę lekarską. Mam nadzieję, że choć przez chwilę uda mi się pomodlić...
Dziękuję bardzo za informację, nie pamiętałam o tym zupełnie.
To nic nie szkodzi, że masz wtedy wizytę, wystarczy krótka myśl, jako modlitwa, sama intencja, że chcesz się pomodlić. Bóg przecież wie, że masz w tym czasie wizytę, więc na pewno to uzna.
Albo jest jeszcze jeden sposób, jeśli wolisz: pomódl się dzisiaj wieczorem (albo jutro rano) z intencją, że jest to modlitwa na godzinę łaski. Bóg nie jest formalistą.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: 8 grudnia - Godzina Łaski

Post autor: sądzony » 2021-12-08, 08:09

Lunka pisze: 2021-12-07, 21:31 Przypominam o jutrzejszej Godzinie Łaski między 12 a 13.
Jak ktoś będzie miał chwilkę. Warto westchnąć do nieba. Ja akurat mam wizytę lekarską. Mam nadzieję, że choć przez chwilę uda mi się pomodlić...
A coś więcej o tej "Godzinie Łaski", bo ja nie kumam?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: 8 grudnia - Godzina Łaski

Post autor: Zebra » 2021-12-08, 10:14

sądzony pisze: 2021-12-08, 08:09
Lunka pisze: 2021-12-07, 21:31 Przypominam o jutrzejszej Godzinie Łaski między 12 a 13.
Jak ktoś będzie miał chwilkę. Warto westchnąć do nieba. Ja akurat mam wizytę lekarską. Mam nadzieję, że choć przez chwilę uda mi się pomodlić...
A coś więcej o tej "Godzinie Łaski", bo ja nie kumam?
Tu masz artykuł o tym https://pl.aleteia.org/2017/12/07/godzi ... naduzycie/#
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: 8 grudnia - Godzina Łaski

Post autor: Skaza » 2021-12-08, 20:32

Udało mi się być dzisiaj o 12 w kościele i pomodlić prosząc o wiele a nie dając od siebie prawie nic ... no bo co mały szary człowiek może podarować Panu Bogu chyba tylko wiarę, wierność i modlitwę.

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: 8 grudnia - Godzina Łaski

Post autor: Lunka » 2021-12-09, 10:09

@sądzony , a co z Ciebie taki leniuszek, że nie mogłeś się cofnąć kilka postów do przodu, gdzie zostało wszytsko opisane? 😉

Dodano po 44 sekundach:
@Skaza wspaniałe, że udało Ci się akurat być na Mszy Świętej!
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: 8 grudnia - Godzina Łaski

Post autor: Skaza » 2021-12-09, 13:34

Właściwie to na mszy nie byłem bo u mnie w parafii zorganizowane było o 12 godzinie tylko wystawienie najświętszego sakramentu, wspólna modlitwa różańcowa i litania. Dlatego byłem pół godziny i wróciłem do domu bo strasznie zimno a zmarzluch ze mnie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: 8 grudnia - Godzina Łaski

Post autor: Dezerter » 2021-12-14, 21:07

A ja spytam poważnie
Kto otrzymał "łaski" w tej godzinie, w tym dniu, albo do dzisiaj?
bo ci co mnie znają, to wiedzą, że ja w takich akcjach nie uczestniczę.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: 8 grudnia - Godzina Łaski

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-12-14, 22:41

Masz na myśli kontrowersje wokół tej praktyki?

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: 8 grudnia - Godzina Łaski

Post autor: Lunka » 2021-12-14, 22:43

@Dezerter ja wiem, że Ty nie uznajesz.
A ja wiem, że ja nie traktuje tego magicznie i mam nadzieję, że nikt tego tak nie traktuje.
Po prostu kazda okazja, żeby sobie coś przemyśleć, przemodlic jest dobra.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4384
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: 8 grudnia - Godzina Łaski

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-12-14, 23:08

Dezerter pisze: 2021-12-14, 21:07 A ja spytam poważnie
Kto otrzymał "łaski" w tej godzinie, w tym dniu, albo do dzisiaj?
bo ci co mnie znają, to wiedzą, że ja w takich akcjach nie uczestniczę.
Rozumiem, co masz na myśli, dlatego z radością wyjaśniam. Łaski otrzymujemy codziennie. Ale myślę, że takie Boże zachęty jak godzina łaski, czy godzina Miłosierdzia Bożego są potrzebne. No pomyśl: Czy gdyby nie to, ci wszyscy ludzie zebraliby się właśnie wtedy i wspólnie modlili? Zapewne nie. A w ten sposób mamy w sobie większą ufność, o więcej pragniemy prosić. Nie ma to absolutnie nic wspólnego z myśleniem magicznym. Dla mnie to Twoje rozumowanie na ten temat jest nieco magiczne. Bo niby dlaczego, w tej godzinie, łaski nie miałyby być większe? Jeśli Pan Jezus tak chce, jeśli wie, że ta godzina przyciągnie ludzi do Kościoła, to czemu by nie? Sam się teraz ograniczasz i żeby nie myśleć magicznie, właśnie w to myślenie wpadłeś. Ja np. uczestniczę w takich "godzinach", jeśli są zatwierdzone i polecane przez Kościół. To świetna okazja do trochę innego rodzaju modlitwy i tak, wierzę, że to ma efekty: wcale nie dlatego, że godzina jest nadzwyczajna. Sama w sobie nie jest. Ale Pan Jezus sobie taką wybrał, więc ja Mu ufam. Co do łask otrzymanych 8 grudnia w godzinę łaski, tak, była taka. To było chyba 2 lata temu, mój kot był bardzo ciężko chory. Modliłam się, między innymi za kota, w godzinę łaski. I nie boję się, że ktoś mnie wyśmieje, że kot został uzdrowiony. Tak, kot został uzdrowiony. Tego samego dnia wieczorem. Od tego czasu do dzisiaj ma się zupełnie dobrze, jeśli chodzi o tamte objawy. Wspominałam o tym już kiedyś na forum w wątku "Miłosierdzie Boże w codzienności". Więc sam tytuł wyklucza to, co zarzucasz. Miłosierdzie jest w codzienności. Wszelkie łaski też. Ale jeśli taka godzina łaski istnieje to ja ufam i z radością z niej korzystam!
Ostatnio zmieniony 2021-12-14, 23:26 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 5 razy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: 8 grudnia - Godzina Łaski

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-12-15, 09:00

Tu jest trochę problem: z jednej strony zgadzam się z Lunką, z drugiej... prawda jest wartością samą w sobie.
Ogromna rzesza ludzi pokłada nadzieję w tej praktyce, warto byłoby jakoś rozstrzygnąć.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4384
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: 8 grudnia - Godzina Łaski

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-12-15, 10:42

Marek_Piotrowski pisze: 2021-12-15, 09:00 Tu jest trochę problem: z jednej strony zgadzam się z Lunką, z drugiej... prawda jest wartością samą w sobie.
Ogromna rzesza ludzi pokłada nadzieję w tej praktyce, warto byłoby jakoś rozstrzygnąć.
A mógłbyś rozwinąć? Nie bardzo rozumiem, co konkretnie trzeba rozstrzygnąć.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: 8 grudnia - Godzina Łaski

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-12-15, 11:56

Mam na myśli rzeczy, opisanie m.in tu:
https://pl.aleteia.org/2017/12/07/godzi ... naduzycie/
i tu http://www.fronda.pl/a/ks-prof-andrzej- ... 62210.html
Oczywiście, znajdzie się całe mnóstwo tekstów wyrażających przeciwne stanowisko.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4384
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: 8 grudnia - Godzina Łaski

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-12-15, 12:05

Marek_Piotrowski pisze: 2021-12-15, 11:56 Mam na myśli rzeczy, opisanie m.in tu:
https://pl.aleteia.org/2017/12/07/godzi ... naduzycie/
O, nie wiedziałam. Ale jak to możliwe, że objawienia nieuznane, skoro w kościołach księża prowadzą modlitwy w godzinę łaski... Dziwne.
Ostatnio zmieniony 2021-12-15, 12:09 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

ODPOWIEDZ