Czego oczekujecie od administracji, gdy na forum pojawia się fałszywy prorok?

Napisz tutaj jaką masz propozycje, sugestie odnośnie forum, jakie zauważyłeś błędy, zadaj pytanie, administracja odpowie.
Awatar użytkownika
Betka
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 265
Rejestracja: 28 cze 2019
Lokalizacja: Podkarpackie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 401 times
Been thanked: 133 times

Re: Czego oczekujecie od administracji, gdy na forum pojawia się fałszywy prorok?

Post autor: Betka » 2020-07-09, 19:11

Duch tchnie kędy chce- nie wiesz kogo i gdzie Bóg natchnie żeby mówił do ludzi.
Twoje słowo jest pochodnią dla nóg moich i światłem na mojej ścieżce .
Ps 119

Magnolia

Re: Czego oczekujecie od administracji, gdy na forum pojawia się fałszywy prorok?

Post autor: Magnolia » 2020-07-09, 19:13

Betko ale pytanie dotyczy fałszywych proroków , czyli osób które same o siebie tak nazywają a głoszą nauki sprzeczne z religią katolicką.

Awatar użytkownika
Betka
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 265
Rejestracja: 28 cze 2019
Lokalizacja: Podkarpackie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 401 times
Been thanked: 133 times

Re: Czego oczekujecie od administracji, gdy na forum pojawia się fałszywy prorok?

Post autor: Betka » 2020-07-09, 19:18

Ok, tak to zrozumiałam w kontekście do wypowiedzi ostatniej,mój błąd.
Twoje słowo jest pochodnią dla nóg moich i światłem na mojej ścieżce .
Ps 119

TOMVAD 45

Re: Czego oczekujecie od administracji, gdy na forum pojawia się fałszywy prorok?

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-09, 20:19

Betka pisze: 2020-07-09, 19:11 Duch tchnie kędy chce- nie wiesz kogo i gdzie Bóg natchnie żeby mówił do ludzi.
Betka pisze:Ok, tak to zrozumiałam w kontekście do wypowiedzi ostatniej,mój błąd.
Betko,ja bym za jakiś błąd duży tego nie uważał. Odebrałaś tak jak napisałem,ale dobrze wiemy że Bóg daje ludziom specjalne łaski by mówili do ludzi, daje im Ducha który działa kiedy chce i na kogo chce.

Tylko jest jedna uwaga: ci,którzy otrzymują Ducha to nie będą się określać prorokami, tylko będą mówić o Bogu jako chrześcijaninie,może natchnieni chrześcijanie,ale nie jako prorocy. Warto zauważyć że niektórzy święci mimo że otrzymywali dar proroctwa to nie uważali się za proroków.Przekazywali tylko to co im z góry przekazano. Służyli w pokorze.

Ci którzy uważają się za proroków często tylko mącą i odciągają ludzi od Boga, może nawet wciągają w jakieś sekty. Trzeba uważać. To ze ktoś się posługuje Biblią nie oznacza że jest prorokiem. Tak czasami a może nawet często działają różni guru sekt,aby ludzi ściągać.

I takich trzeba od razu stawiać pod ścianą i jasno z nimi gadać aby zaprzestali siania zamętu. Jeśli chcą rozmawiać o Bogu to niech rozmawiają ale bez żadnych urojonych działań po przez określanie się mianem z którym nie mają nic wspólnego.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Propozycje, sugestie, błędy, pytania”