Śmianie się z żartów.

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Mem.

Post autor: Nenderen » 2023-02-17, 19:54

abi pisze: 2023-02-17, 18:39
Nenderen pisze: 2023-02-17, 18:15
Kiedyś np. czytałem że gdzieś rozpowszechniano szkodliwą pogłoskę że rzekomo jacyś Żydzi dla wzbogacenia się uprawiali rytuał mający zapewnić im sukces w handlu profanując ukradzione Hostie

uwazam ze piszac takie rzeczy na ogolnodostepnym forum rozpowszechniasz szkodliwa plotke, gorsza od moich zartow
[-(
Abi, wyraźnie napisałem że ta pogłoska jest szkodliwa i przytoczyłem ją na zasadzie pokazania jak w przeszłości źle podchodzono w kwestii doklejania Żydom stereotypów. Gdyby zastosować szerzej logikę Twojego zarzutu podobny błąd popełniliby historycy piszący prace krytycznie oceniające jakieś ludowe plotki. Zjawisko "rozpowszechniania szkodliwej plotki" zakłada natomiast pewną dozę złej woli i chęci oczerniania kogoś a to nie jest moją intencją. Nie spodziewałem się że tak bardzo odwrócisz do góry nogami moje nastawienie że zarzucisz mi rozpowszechnianie szkodliwej plotki.

Albertus w każdym narodzie zdarzają się jednostkowe przykłady błędów ale stereotyp skąpstwa Żydów jako rzekomej wady narodowej istniał w ludowych rozmowach i to było złe. Żart że stereotypu pijaństwa Polaków też uważam za niewłaściwy
Ostatnio zmieniony 2023-02-17, 20:01 przez Nenderen, łącznie zmieniany 2 razy.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6013
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 918 times

Re: Mem.

Post autor: Albertus » 2023-02-17, 20:09

Nenderen pisze: 2023-02-17, 19:54

Albertus w każdym narodzie zdarzają się jednostkowe przykłady błędów ale stereotyp skąpstwa Żydów jako rzekomej wady narodowej istniał w ludowych rozmowach i to było złe.
To znaczy uważasz że skąpstwo wśród Żydów to mit i został zmyślony przez lud nie wiadomo dlaczego, kompletnie bezpodstawnie? I nawet rozmowy o tym to jakieś ZŁO?

Dodano po 2 minutach 3 sekundach:
Nenderen pisze: 2023-02-17, 19:54 Żart że stereotypu pijaństwa Polaków też uważam za niewłaściwy
A dlaczego?

A w ogóle co cie śmieszy? Masz w ogóle poczucie humoru?

Czy możesz podać jakieś przykłady zabawnych żartów które są dopuszczalne?
Ostatnio zmieniony 2023-02-17, 20:36 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13802
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2022 times
Been thanked: 2204 times

Re: Mem.

Post autor: sądzony » 2023-02-17, 20:24

Ja mam straszne poczucie humoru.
Ostatnio na zebraniu córki w 1 klasie rodzice i nauczycielka zastanawiali się w nieskończoność gdzie pojadą na wycieczkę. A to do parku owadów, a to do jakiegoś placu zabaw, a może na alpaki, a może do parku wodnego.
W końcu powiedziałem: "Słuchajcie. Przecież to nieważne gdzie pojadą. Jak będzie alkohol to wszędzie się będą dobrze bawić."

Chyba ze 3 osoby się zaśmiały. Aż mi się głupio zrobiło.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6013
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 918 times

Re: Mem.

Post autor: Albertus » 2023-02-17, 20:34

sądzony pisze: 2023-02-17, 20:24 Ja mam straszne poczucie humoru.
Ostatnio na zebraniu córki w 1 klasie rodzice i nauczycielka zastanawiali się w nieskończoność gdzie pojadą na wycieczkę. A to do parku owadów, a to do jakiegoś placu zabaw, a może na alpaki, a może do parku wodnego.
W końcu powiedziałem: "Słuchajcie. Przecież to nieważne gdzie pojadą. Jak będzie alkohol to wszędzie się będą dobrze bawić."

Chyba ze 3 osoby się zaśmiały. Aż mi się głupio zrobiło.
Ja bym się uśmiechnął ale tak półgębkiem. :D ;)

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 472 times

Re: Mem.

Post autor: konserwa » 2023-02-17, 20:34

Na dworach krolewskich ( dawniejszymi czasy ) wielka estyma otaczani byli blaznowie. Ale - nawet najbardziej znani ( np.Stanczyk ) mieli rozne poczucie /poziomy dowcipkowania: Stanczyk to niomal poezja dowcipu, a inni to smieszyli puszczaniem bakow w obecnosci wladcy.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5394
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 856 times
Been thanked: 1411 times

Re: Mem.

Post autor: abi » 2023-02-17, 20:34

ja mam w nosie poczucie nenderena
znam osobe ktora mnie omal nie zabila wzrokiem za parskniecie smiechem na jej stwierdzenie " mam powazne robaki w mace"
i propozycje - moze by je rozsmieszyc

Dodano po 37 sekundach:
pozdrawiam cie siostrzyczko jesli to czytasz :*
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Mem.

Post autor: Nenderen » 2023-02-17, 22:18

Albertus, uważam że skąpstwo jako rzekoma wada narodowa Żydów to mit. I myślę że wiele dawnych ludowych rozmów na ten temat było złych utrwalając ten stereotyp.
Uważam, że żarty z pijaństwa Polaków jako rzekomej wady narodowej są szkodliwe bo utrwalają stereotyp

Dodano po 1 minucie 51 sekundach:
abi pisze: 2023-02-17, 20:35 ja mam w nosie poczucie nenderena
znam osobe ktora mnie omal nie zabila wzrokiem za parskniecie smiechem na jej stwierdzenie " mam powazne robaki w mace"
i propozycje - moze by je rozsmieszyc
Tyle że ja np. nie jestem osobą zabijającą wzrokiem i nie rozumiem czemu ogłaszasz, że masz "w nosie poczucie nenderena". To zniechęca do dalszej dyskusji.
Ostatnio zmieniony 2023-02-17, 22:24 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5394
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 856 times
Been thanked: 1411 times

Re: Mem.

Post autor: abi » 2023-02-17, 22:22

i bardzo dobrze, bo to jest watek na memy a nie gadanie
@miłośniczka Faustyny dasz rade posprzatac ?

Dodano po 5 minutach 19 sekundach:
@Nenderen zaloz watek - jakie powinny byc zarty
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Mem.

Post autor: Nenderen » 2023-02-17, 22:28

Miłośniczko, ponieważ zarzucono mi szkodliwe rozpowszechnianie a nie wspominanie (co faktycznie robiłem w przeciwieństwie do rozpowszechniania) plotki godzącej w dobro Żydów podczas gdy podkreślilem szkodliwość tej plotki proszę abyś przy ewentualnym spełnieniu prośby abi o "posprzątanie" nie tyle usunęła te posty co przeniosła je do tematu poświęconego dyskusji o tym zagadnieniu.
Uważam bowiem że każdy powinien mieć prawo we wgląd tego co faktycznie napisałem bo nigdy nie było moją intencją rozsiewanie plotek szkodzących Żydom.
Natomiast oczywiście wiem, że abi ma dobre intencje tylko zależy mi na ukazaniu kontekstu mojej wypowiedzi
Edit: teraz widzę że abi po edycji też podsunęła pomysł oddzielonego wątku, co popieram
Ostatnio zmieniony 2023-02-17, 22:33 przez Nenderen, łącznie zmieniany 4 razy.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6013
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 918 times

Re: Mem.

Post autor: Albertus » 2023-02-17, 22:34

Nenderen pisze: 2023-02-17, 22:20 Albertus, uważam że skąpstwo jako rzekoma wada narodowa Żydów to mit. I myślę że wiele dawnych ludowych rozmów na ten temat było złych utrwalając ten stereotyp.
Uważam, że żarty z pijaństwa Polaków jako rzekomej wady narodowej są szkodliwe bo utrwalają stereotyp
A ja uważam że brak poczucia humoru to nieszczęście i życiowy dramat.

Czy możesz wreszcie sypnąć przykładami tych poprawnych i zabawnych żartów i kawałów?

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Mem.

Post autor: Nenderen » 2023-02-17, 22:36

Od dłuższego czasu podkreślam, że mam percepcję jaką mam.
Możesz uważać że jestem ponurakiem natomiast rozumiem że poniekąd chcesz mnie wyzwolić z okowów błędnej mentalności. Ale ja jej nie widzę po prostu taką mam percepcję
Uważam że dalsza dyskusja z mojej strony jest bezzasadna bo i tak nie przekonam przy czym szanuję twoje dobre chęci i dobre chęci ani.
Teraz muszę się wylogować
Ostatnio zmieniony 2023-02-17, 22:38 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5394
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 856 times
Been thanked: 1411 times

Re: Mem.

Post autor: abi » 2023-02-17, 22:38

"rozpowszechnianie a nie wspominanie" ....sciana
matko i corko to dlatego rozwalasz watek z memami?bo masz inna percepcje?
prosze o skasowanie badz przeniesienie wszystkich moich postow niezawierajacych memow
Ostatnio zmieniony 2023-02-17, 22:39 przez abi, łącznie zmieniany 1 raz.
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6013
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 918 times

Re: Mem.

Post autor: Albertus » 2023-02-17, 22:47

Nenderen pisze: 2023-02-17, 22:36 Od dłuższego czasu podkreślam, że mam percepcję jaką mam.
Możesz uważać że jestem ponurakiem natomiast rozumiem że poniekąd chcesz mnie wyzwolić z okowów błędnej mentalności. Ale ja jej nie widzę po prostu taką mam percepcję
Uważam że dalsza dyskusja z mojej strony jest bezzasadna bo i tak nie przekonam przy czym szanuję twoje dobre chęci i dobre chęci ani.
Teraz muszę się wylogować
Nie wiem czy jesteś ponurakiem ale nie wiem też dlaczego sugerujesz jakieś antysemickie czy hejterskie nastawienie ludziom którzy opowiadają jakieś dowcipy?

I naprawdę jestem ciekaw jak wyglądają te poprawne w twojej opinii żarty? Najlepiej na przykładach.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Mem.

Post autor: Nenderen » 2023-02-17, 22:55

To nie tak. Nie szufladkuje wszystkich ludzi opowiadających krytykowane przeze mnie dowcipy jako hejterskich lub antysemickich, np. wyraźnie podkreślilem moją wiarę w dobroć i dobre intencje osób z tego wątku które mówiły o niektórych krytykowanych przeze mnie dowcipach natomiast czasem zdarzają się przypadki np. antysemitów związanych z takimi dowcipami jak ten który potem porzucił antysemityzm i głosił Jezusa w protestanckim zborze
Ponieważ nie chcę utwierdzać przekonania że rozwalam temat o memach wolałbym już tu w tym temacie o tym nie dyskutować
Ostatnio zmieniony 2023-02-17, 22:56 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4450
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Śmianie się z żartów.

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-02-18, 08:21

Wyluzujcie. Nenderen wcale nie jest ponury, wydaje się być bardzo radosny i wielokrotnie już żartował na forum. A to, że mu się nie podobał jeden, konkretny żart, to przecież kwestia gustu.
Chociaż, szczerze mówiąc, wydaje mi się, że ten mem, który Abi wstawiła, jest raczej neutralny i nie rozumiem co w nim takiego niewłaściwiego. Na temat wielu narodów powstają dowcipy, wiadomo przecież, że to tylko żart, a nie prawda.
Ostatnio zmieniony 2023-02-18, 08:22 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”