Śmianie się z żartów.

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Śmianie się z żartów.

Post autor: lambda » 2020-08-17, 05:35

Jeśli śmieszą Cie żarty z obozów koncentracyjnych tzn pewnie że nie bardzo jest Ci smutno z ogromu zła ktore się dokonało i nie bardzo zdajesz sobie sprawę z tego co ci ludzie przeżyli mimo że się zarzekasz że jest inaczej. To raczej kwestia braku dojrzałości może pomóc przeczytanie jakiejś książki osoby opisującej pobyt tam lub wizyta w muzeum w Aushwitz. Pomyśl o tym

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Śmianie się z żartów.

Post autor: Andej » 2020-08-17, 08:17

Nie lubię rankingów, ale skoro powstał taki wątek, to może umieszczać w nim dowcipy i je oceniać? Np. od -10 do +10?
Przyznam nię, że poprzednie zdanie miało nieco inaczej brzmieć. Mianowicie, chciałem napisać, aby umieszczać dowcipy, które najbardziej się nam podobają/ Ale pomyślałem, że przykrym byłoby ocenianie ich śmieszności. Głupio byłoby dać minus dziesięć za dowcip, który dla mnie jest wstrętny, a kogoś innego serdecznie bawi.
Obrazek
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
abigail
Gaduła
Gaduła
Posty: 876
Rejestracja: 18 lip 2020
Has thanked: 201 times
Been thanked: 221 times

Re: Śmianie się z żartów.

Post autor: abigail » 2020-08-17, 22:46

to ja cos zwyczajnego
Górale bardzo lubią się chwalić. Siedzi sobie w karczmie trzech górali i pierwszy mówi:
- Mi jak jabłka wyrosły na drzewie, to każde 1 kg ważyło!
A na to drugi:
- E tam, głupoty gadasz! Jak mi wyrosły jabłka, to miałem problem z wpakowaniem ich na wóz!
Nagle trzeci się odzywa
- A jak mi wyrosły jabłka, to jak wpakowałem je na wóz, to z jednego wylazł ogromny robak i mi konia zeżarł!
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Śmianie się z żartów.

Post autor: Andej » 2020-08-18, 09:12

Rozmawia dwóch starozakonnych;
- Wiesz, że nasz cadyk w każdy szabas rozmawia z Panem Bogiem.
- Skąd wiesz?
- No, jakże? Sam cadyk opowiadał.
- Może kłamał?
- Uważasz, że Pan Bóg rozmawiałby co szabas z kłamcą?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Śmianie się z żartów.

Post autor: Andej » 2020-11-29, 18:05

Troszkę przydługi, ale mi się podoba;

Była sobie para z 60-letnim stażem małżeńskim. Mieli po 85 lat, ale byli dobrego zdrowia, głównie dzięki żonie, która kładła wielki nacisk na zdrowe jedzenie i ćwiczenia. Z pewnością żyliby jeszcze długo, jednak podczas podróży rozbił się ich samolot.
Tak więc trafili do nieba. Stanęli przed niebiańskimi wrotami, a św. Piotr wprowadził ich do wewnątrz. Zabrał ich do pięknego dworku, umeblowanego w złoto i jedwabie, z pięknie wyposażoną kuchnią i jacuzzi w głównej łazience. Zobaczyli służącą, wieszającą ich ulubione ubrania w szafie.
Westchnęli oszołomieni, gdy Piotr powiedział:
- Witamy w niebie. To będzie teraz wasz dom.
Staruszek zapytał Piotra, ile to wszystko będzie kosztować.
- Ależ, nic - odpowiedział Piotr. - Pamiętajcie, to nagroda, którą otrzymujecie w niebie za wasze życie na ziemi.
Staruszek wyjrzał przez okno i zobaczył wielkie pole golfowe, wspanialsze niż jakiekolwiek na ziemi.
- A jakie tam są opłaty? - mruknął.
- To jest niebo - odpowiedział św. Piotr. - Tu możesz grać codziennie za darmo.
Potem udali się do klubu i zobaczyli obficie zastawiony stół, z każdą kuchnią, jaką sobie można wymarzyć. Staruszek patrzył na owoce morza, steki, egzotyczne desery i przeróżne rodzaje napojów.
- Nawet nie pytaj - św. Piotr uprzedził staruszka. - To jest niebo, to wszystko jest za darmo dla was, cieszcie się.
Staruszek rozejrzał się wokół i nerwowo spojrzał na żonę.
- Dobrze, a gdzie są niskotłuszczowe, niskocholesterolowe potrawy i bezkofeinowa kawa? - zapytał.
- To jest najlepsza część - odpowiedział św. Piotr. - Możecie jeść i pić ile chcecie i nigdy nie będziecie grubi ani chorzy. To jest niebo!
Staruszek wciąż nie dowierzał.
- Żadnej gimnastyki, aby to zgubić? - zapytał. - Nie, chyba że chcecie - odpowiedział Piotr.
- Nie ma badania poziomu cukru ani ciśnienia krwi ani...
- Już nigdy. Wszystko, co tu robicie, ma wam sprawiać radość.
Staruszek spojrzał na żonę i powiedział:
- Ty i te twoje durne diety i zdrowe zasady! Mogliśmy tu być dziesięć lat wcześniej!
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5344
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 851 times
Been thanked: 1404 times

Re: Mem.

Post autor: abi » 2023-02-16, 17:55

2023-02-16 17.53.47.png
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Mem.

Post autor: Albertus » 2023-02-16, 18:01

abi pisze: 2023-02-16, 17:55 2023-02-16 17.53.47.png
:D

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Mem.

Post autor: Nenderen » 2023-02-17, 01:54

Mi się ten kawał nie podoba. :(
Nie chciałbym by był analogiczny "o chrześcijanach" i tego obecnego też nie pochwalam.
Albo o katolickich biskupach obiecujących Bogu ofiarę i łamiących dane słowo. Czy chciałbym by np. Wyborcza opublikowała taki dowcip o biskupach? Nie.
Natomiast to nie jest tak, że cię awersyjnie krytykuję abi czy coś w tym stylu, moim zdaniem w swojej serdeczności i dobroci serca czasem nie dostrzeżesz przeciwieństwa swej dobroci czyli mroku tam gdzie jest jak np. w mentalności tego kawału. Po prostu być może w swojej dobroci podświadomie zakładasz że innymi kierują poczciwe uczucia ale obawiam się że nie było tak w przypadku twórców tego kawału...
Ostatnio zmieniony 2023-02-17, 02:16 przez Nenderen, łącznie zmieniany 3 razy.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5344
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 851 times
Been thanked: 1404 times

Re: Mem.

Post autor: abi » 2023-02-17, 10:37

ale to jest tylko zart! =))
piszesz jakby naprawde osobno byl Bog chrzescijanski i zydowski

Dodano po 5 minutach 6 sekundach:
ps przypominasz mi niektorych pacjentow z kolejki wczoraj jak czekalam do psychiatry
starsze malzenstwo - ona jako pacjentka, on osoba towarzyszaca
on (zdegustowany) sami wariaci tu na poczekalni
ona - alez tadzik, ja tez??
on - nie, ty nie , ale inni
dostalam ataku smiechu i nie moglam sie uspokoic =))
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2199 times

Re: Mem.

Post autor: sądzony » 2023-02-17, 10:45

Też byłem u lekarza wczoraj z wynikami kolonoskopi i gastroskopi.
Muszę jeść regularniej, pić mniej kawy lub białą kawę (biała kawa - to nie kawa), mniej palić i jakieś leki rzreć. A już myślałem że choruje tylko na łeb.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Mem.

Post autor: Nenderen » 2023-02-17, 12:02

abi pisze: 2023-02-17, 10:42 ale to jest tylko zart! =))
piszesz jakby naprawde osobno byl Bog chrzescijanski i zydowski

Dodano po 5 minutach 6 sekundach:
ps przypominasz mi niektorych pacjentow z kolejki wczoraj jak czekalam do psychiatry
starsze malzenstwo - ona jako pacjentka, on osoba towarzyszaca
on (zdegustowany) sami wariaci tu na poczekalni
ona - alez tadzik, ja tez??
on - nie, ty nie , ale inni
dostalam ataku smiechu i nie moglam sie uspokoic =))
Abi, krytykując Twój post starałem się być maksimum delikatny niż kogoś urazić więc myślę że mój wpis to nie była ta sama kaloszy co czyjaś rozmowa wraz słownictwem typu "wariaci"...
Absolutnie nie sugeruję że jest osobno Bóg taki i taki, poprostu mogą być Żydzi którym taki kawał może się nie podobać i rozumiałbym ich punkt widzenia.
Ostatnio zmieniony 2023-02-17, 12:03 przez Nenderen, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5344
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 851 times
Been thanked: 1404 times

Re: Mem.

Post autor: abi » 2023-02-17, 12:49

dobrze, nie bede opowiadac go zydom #-o
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18961
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2609 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: Mem.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-02-17, 13:01

Żydzi mają olbrzymi dystans do siebie i takich kawałów - sami opowiadają:
Synagoga pełna, dużo ludzi w bogatych strojach.
Pewien ubogi Żyd, w skromnym ubraniu, stoi z boku, ale głośno się modli: "Panie Boże, daj mi dwieście dolarów! Panie Boże, daj mi dwieście dolarów!"
Podchodzi do niego jeden z bogatych Żydów, wciska mu zwitek banknotów: "Masz dwieście dolarów i spadaj. My się tu modlimy o prawdziwe pieniądze."

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4438
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1078 times
Been thanked: 1149 times

Re: Mem.

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-02-17, 13:03

Nenderen pisze: 2023-02-17, 12:02 Abi, krytykując Twój post starałem się być maksimum delikatny niż kogoś urazić więc myślę że mój wpis to nie była ta sama kaloszy co czyjaś rozmowa wraz słownictwem typu "wariaci"...
Ale z drugiej strony, to można by wiele kawałów zdyskredytować np. te o blondynkach, bo rzekomo obrażają blondynki. A to by był absurd, bo blondynki także się śmieją z tych kawałów i nie traktują tego jak obrazę. A np. mam w rodzinie osobę, która jest psychologiem i ona się najbardziej śmieje z dowcipów na temat psychologów. Zawsze, gdy jakiś dobry usłyszę, to jej później opowiadam i jest wtedy zachwycona.
Bardzo jej się ten podobał:
"Ilu psychologów jest potrzebnych do wkręcenia żarówki?
Tylko jeden. Ale będzie potrzeba na to dużo czasu, dużo pieniędzy i żarówka musi tego bardzo chcieć"
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Mem.

Post autor: Albertus » 2023-02-17, 15:21

Mnie w tym kawale razi tylko to że w pierwszym zdaniu Bóg jest z małej litery.

Ale może to błąd w druku bo dalej jest z dużej.

A tak ogólnie to kiedyś był większy dystans ludzi do takich rzeczy i traktowali to na większym luzie.




ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”