Przykład pociąga - zainspiruj innych

Dzielimy się dowodami Bożego działania w naszym życiu i życiu znanych osób, jak i naszych bliskich i innych ludzi; piszcie to, co zbuduje wszystkich w wierze w Boga.
Biserica Dumnezeu

Re: Pochwal się dobrym uczynkiem i zainspiruj

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-01-25, 09:14

Formalnie i nieformalnie to masz i nie masz racji Edenie.
poniewaz wiary nie mierzy sie znajomosci cytatow, ani doktryna.
Bog przenika serca, my potepimy, a Bog zbawi.

Magnolia

Re: Pochwal się dobrym uczynkiem i zainspiruj

Post autor: Magnolia » 2020-01-25, 09:17

My nie mamy prawa ani potępić ani wyrokować o czyimś zbawieniu. Zachowanie Edena jest niechrześcijańskie w moim odczuciu.
Ostatnio zmieniony 2020-01-25, 09:17 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Pochwal się dobrym uczynkiem i zainspiruj

Post autor: Andej » 2020-01-25, 09:48

Eden pisze: 2020-01-25, 05:54... i Ciebie nie będzie! ...
Szok.
1. Twierdzisz, że nie ma wiecznego potępienia? Nie istnieje piekło na wieczność?
2. Uważasz się za równego samemu Bogu decydując o czyimś zbawieniu!?
3. Prorokujesz długość czyjegoś życia?
4. Masz imperatyw, aby przekonywać do swoich racji, a innym tego odmawiasz (delikatna sugestia?)?

Pamiętaj, że wąskie jest Ucho igielne. Takie tezy może być trudno przepchnąć tamtędy. Sugeruję ostrożność.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Eden

Re: Pochwal się dobrym uczynkiem i zainspiruj

Post autor: Eden » 2020-01-25, 14:02

Ojej, nie myślałem, że mój wpis adresowany do @Hiba wywoła taką burzę...
Ale powstrzymam się od komentowania, czy prostowania tego, zanim nie wypowie się adresat tego tekstu. Proszę, @Hiba, napisz jak Ty odebrałeś moje słowa? Zależnie od Twej reakcji, i ja się później wypowiem...

[aby jednak uspokoić może trochę emocje przeciwko mnie skierowane, zapewniam Was, że nie miałem niczego złego na myśli, ani nie zrobiłem "sądu ostatecznego" nad kolegą; to nie tak. A jeśli tak to odebraliście, to mylne to było, albo źle odczytane; ale poczekajmy na reakcję kolegi, ok?]

Magnolia

Re: Pochwal się dobrym uczynkiem i zainspiruj

Post autor: Magnolia » 2020-01-25, 14:46

Jesli kilka osób postronnych, do których nie kierowałeś tych słów czuje się urażonych takim stawianiem sprawy - to liczysz że Hibę to nie obejdzie? Coż za dziwna logika!

Eden

Re: Pochwal się dobrym uczynkiem i zainspiruj

Post autor: Eden » 2020-01-25, 14:48

Magnolia pisze: 2020-01-25, 14:46 Jesli kilka osób postronnych, do których nie kierowałeś tych słów czuje się urażonych takim stawianiem sprawy - to liczysz że Hibę to nie obejdzie? Coż za dziwna logika!
Proszę, nie odpowiadaj za niego; poczekajmy. Mam go za rozsądnego człowieka, i takiej też odpowiedzi jego oczekuję. Zapewniam, że postąpię stosownie do jego reakcji.

Awatar użytkownika
Hiba
Bywalec
Bywalec
Posty: 169
Rejestracja: 7 sty 2020
Lokalizacja: Kuala Lumpur
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 21 times
Been thanked: 29 times

Re: Pochwal się dobrym uczynkiem i zainspiruj

Post autor: Hiba » 2020-01-25, 23:46

Kochani, ta dyskusja niepotrzebnie idzie w tym kierunku. Nie dajmy się zwariować tym obrażaniem czy urażaniem uczuć itp. Każdy czasem miewa gorszy dzień i daje się ponieść emocjom. Jedną z cech, które bardzo cenię jest powściągliwość czego sobie i wam życzę. Tak jak staram się ufać w dobre intencje tak i wierzę, że Eden miał szczere i uczciwe zamiary.

Wróćmy proszę do tematu. Bywa, że dużo łatwiej jest "wymądrzać" się nam na forum niż wyciągnąć pomocną dłoń do najbliższych.
Starajmy się zauważać potrzeby tam gdzie nie widać wołania o pomoc.

Udanej niedzieli.
Ostatnio zmieniony 2020-01-25, 23:50 przez Hiba, łącznie zmieniany 2 razy.
Art: An Imagination that needs emotional evidence
Science: An Imagination that needs material evidence
Religion: An Imagination that needs Social evidence

Eden

Re: Pochwal się dobrym uczynkiem i zainspiruj

Post autor: Eden » 2020-01-26, 05:56

Hiba pisze: 2020-01-25, 23:46 Tak jak staram się ufać w dobre intencje tak i wierzę, że Eden miał szczere i uczciwe zamiary.
Dziękuję Ci za wyważoną odpowiedź. Miałem szczery zamiar "potrząsnąć" Tobą - dlatego napisałem, że nie czeka Cię nic, poza doczesnymi latami (może 102, a może tylko 82; tego nie wiem, i nie zgaduję, a tylko dlatego podałem cyfrę 102, bo poznałem 2 osoby w tym wieku; obie nie doczekały 103 urodzin); jeśli nie masz wiary, to ryzykujesz, że nie czeka Cię nic przyjemnego, bo Ap 20,15 to nie będzie przyjemne miejsce...

A dlatego tak piszę, bo tak podaje Biblia, że:
# bez wiary nie można podobać się Bogu (Hbr 11,6);
# wiara jest niezbędna do zbawienia (aby móc wiarą przyjąć dar Bożej, zbawiennej łaski - Ef 2,8-9);
# cały czas wątek wiary przewija się przez Boże Słowo (tu by można wstawić adresy wieeeelu miejsc w Piśmie; kto chce, to mogę mu to zrobić), jako coś NIEZBĘDNEGO, aby w ogóle można myśleć o wieczności z Bogiem - zatem, gdy ktoś świadomie deklaruje brak wiary, i nie żałuje z tego powodu, to byłoby nieuczciwe klepać go po plecach i mówić: "Do zobaczenia wśród zbawionych!...".

Dlatego zamiast takiego "klepania", ja Ciebie @Hiba "klepnąłem" otrzeźwiającym tekstem, który obyś sobie wziął do serca. Dla Twego dobra to zrobiłem; i mogę powtórzyć, bo to lepsze, niż robienie złudzeń...

A teraz, masz rację, niech temat dalej dotyczy tego, co jest jego celem (jednak ponieważ zostałem tak odebrany, jak to widać, to musiałem się wytłumaczyć). Przepraszam za zamieszanie; intencje miałem dobre.
Pozdrawiam wszystkich dobro czyniących! Tak trzymajmy... :-bd

Magnolia

Re: Pochwal się dobrym uczynkiem i zainspiruj

Post autor: Magnolia » 2020-01-26, 10:10

Eden pisze: 2020-01-26, 05:56
Pozdrawiam wszystkich dobro czyniących! Tak trzymajmy... :-bd
To może zainspirujesz nas swoim dobrym uczynkiem?

Eden

Re: Pochwal się dobrym uczynkiem i zainspiruj

Post autor: Eden » 2020-01-26, 10:12

Magnolia pisze: 2020-01-26, 10:10
Eden pisze: 2020-01-26, 05:56
Pozdrawiam wszystkich dobro czyniących! Tak trzymajmy... :-bd
To może zainspirujesz nas swoim dobrym uczynkiem?
Wyraziłem już tu zdanie, że niech nie wie lewica, co czyni prawica, i tego się trzymam. Przepraszam.

Magnolia

Re: Pochwal się dobrym uczynkiem i zainspiruj

Post autor: Magnolia » 2020-01-26, 10:29

Ja jednak nawet wczoraj poczułam jak ważny jest przykład i mówienie o czynionym dobru. Bo sama zostałam zainspirowana. Dlatego jestem przekonana, że ten wątek będzie miał także taką moc.

Tych, którzy nie są do tego przekonani proszę zatem o powstrzymanie się od komentarzy. Już mieliście okazję do wypowiedzenia swojego zdania.

Wczoraj na co miesięcznym spotkaniu Kręgu Domowego Kościoła znajoma dzieliła sie z nami w jaki sposób czyta Pismo św. (bo takie mamy zobowiązanie, jedno z kilku) Powiedziała że ma dużo pracy i w tygodniu jest zbyt zmęczona, ale postanowiła czytać pół godziny co niedzielę. Prawda jest taka, że w ciągu ostatnich 5 lat przeczytała całe Pismo św ze dwa razy, co też było dla nas wielkim świadectwem. Ale po chwili dodała, ze dlatego w niedzielę będzie realizować swoje zobowiązanie i dlatego pół godziny, by tym samym spełnić warunek odpustu i ofiarować go (z pozostałymi warunkami: łaska uświęcająca, komunią św, modlitwą Ojcze Nasz i modlitwą w intencjach papieża)
(Wykaz odpustów i warunków znajdziemy tu: https://brewiarz.pl/czytelnia/odpusty.php3)

Pamiętałam że czytanie Pisma św jest związane z odpustem, ale sama praktykowałam to raptem kilka razy. Pociągnięta jej przykładem, dziś zaczęłam dzień od półgodzinnej lektury Słowa Bożego, a wieczorem dopełnię warunków odpustu. Ofiarowując Go za zmarłych w czyśćcu cierpiących uczynię komuś dobro.

Pozdrawiam, kto dziś równiez poczyta Słowo Boże przez przynajmniej 30 minut by komuś w czyśćcu pomóc?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14806
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Pochwal się dobrym uczynkiem i zainspiruj

Post autor: Dezerter » 2020-02-09, 23:54

(Mt 5, 13-16)
Jezus powiedział do swoich uczniów: "Wy jesteście solą ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić? Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi. Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze. Nie zapala się też lampy i nie umieszcza pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciła wszystkim, którzy są w domu. Tak niech wasze światło jaśnieje przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie".
Ostatnio zmieniony 2020-02-09, 23:56 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Hiba
Bywalec
Bywalec
Posty: 169
Rejestracja: 7 sty 2020
Lokalizacja: Kuala Lumpur
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 21 times
Been thanked: 29 times

Re: Przykład pociąga - zainspiruj innych

Post autor: Hiba » 2020-02-17, 16:22

Wczoraj mieliśmy dzień wyprowadzania zwierzaczków, z lokalnego schroniska dla bezdomnych, na spacer. Oprócz tego, ze dostały od nas pyszne jedzonko, to sami widzieliśmy, jak największą radością dla nich był spacer, kontakt z innymi zwierzaczkami i ludźmi na zewnątrz schroniska. To był piękny czas nie tylko dla nich ale też dla nas. Był to swoisty czas oczyszczenia, kontakt z istotami pozbawionymi zazdrości, mściwości, chęci odwetu. Najczystsza przyjaźń ma ogromną moc.
Art: An Imagination that needs emotional evidence
Science: An Imagination that needs material evidence
Religion: An Imagination that needs Social evidence

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14806
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Przykład pociąga - zainspiruj innych

Post autor: Dezerter » 2020-02-17, 18:35

Nie wiem czy to dobry uczynek, ale w moim stylu ;)
Ujawniłem dzisiaj rzecz, której ujawniać nie powinienem - etyka zawodowa. Zrobiłem to jednak ze względu na zdrowie i życie sporej ilości ludzi ...
czyli dla ich dobra to zrobiłem, ale mogę przez swój dobry uczynek stracić dużego i ważnego klienta :( - mam nadzieję, że nie.
... ale i tak uważam, że zachowałem się tak jak powinienem i dopiero teraz moje sumienie jest spokojne :)
Ostatnio zmieniony 2020-02-18, 18:41 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Hiba
Bywalec
Bywalec
Posty: 169
Rejestracja: 7 sty 2020
Lokalizacja: Kuala Lumpur
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 21 times
Been thanked: 29 times

Re: Przykład pociąga - zainspiruj innych

Post autor: Hiba » 2020-02-26, 15:33

Kochana grupo !
Co jeszcze mogę zrobić by być lepszym dla bliźnich?
Natchnijcie swym przykładem i zainspirujcie mnie, chcę brać przykład z dobrych serc.
Art: An Imagination that needs emotional evidence
Science: An Imagination that needs material evidence
Religion: An Imagination that needs Social evidence

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadectwa działania Boga”