Przykład pociąga - zainspiruj innych

Dzielimy się dowodami Bożego działania w naszym życiu i życiu znanych osób, jak i naszych bliskich i innych ludzi; piszcie to, co zbuduje wszystkich w wierze w Boga.
Magnolia

Re: Przykład pociąga - zainspiruj innych

Post autor: Magnolia » 2020-02-26, 19:09

Poszukaj w swoim otoczeniu kogoś zmarłego za kogo nikt się nie modli, umarł opuszczony przez bliskich, albo rodzina jest mało religijną jest prawdopodobieństwo że nikt za Jego dusze się nie modli. I zamów za Niego mszę św.
Ofiara za msze św jest dowolna, 20-50 zł (kwota za jaką kapłan może się utrzymać jeden dzień).
Nawet nie musisz być na tej mszy św.(jeśli nie chodzisz do kościoła), ważne by ktoś się za Niego pomodlił - kapłan, wierni obecni na mszy św.
Kiedyś moja przyjaciółka była na mszy św za zmarłego w 167 rocznice jego urodzin! Rodzina przez kilka pokoleń dawała na msze za tego zmarłego... może ich zobowiązał w testamencie, może czuł że "długo" będzie w czyśćcu...
Ale jest wiele dusz, za które nikt sie nie modli a potrzebują tej modlitwy.

Magnolia

Re: Przykład pociąga - zainspiruj innych

Post autor: Magnolia » 2020-03-03, 09:13

To nie moja inicjatywa, ale uważam, ze godna rozpowszechnienia i może właśnie kogoś zainspiruje do działania w jego parafii.

Jedna z naszych wspólnot w parafii wystawiła w kruchcie pudełko na zerwane różańce, naprawią je i rozdadzą w więzieniach, domach samotnej matki i schronisku dla bezdomnych.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2198 times

Re: Przykład pociąga - zainspiruj innych

Post autor: sądzony » 2020-03-05, 21:03

Od 2,5 miesiąca zmywam za koleżankę jej kubki po kawie, a ona nie wie kto to.

Dodano po 1 minucie 9 sekundach:
Przyznaję się do błędów w pracy. Dostaje komunikat, że jestem jedyny, który kiedykolwiek od 15 lat tutaj (w firmie) to zrobił.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Magnolia

Re: Przykład pociąga - zainspiruj innych

Post autor: Magnolia » 2020-03-05, 21:04

sądzony pisze: 2020-03-05, 21:03 Od 2,5 miesiąca zmywam za koleżankę jej kubki po kawie, a ona nie wie kto to.

Dodano po 1 minucie 9 sekundach:
Przyznaję się do błędów w pracy. Dostaje komunikat, że jestem jedyny, który kiedykolwiek od 15 lat tutaj (w firmie) to zrobił.
:) :-bd

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2198 times

Re: Przykład pociąga - zainspiruj innych

Post autor: sądzony » 2020-03-05, 21:05

Rok temu dałem kilo czereśni bezdomnej.

Dodano po 22 sekundach:
Nikomu nie odmawiam drobnych lub papierosa.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Przykład pociąga - zainspiruj innych

Post autor: ToTylkoJa » 2020-03-05, 21:45

Bo pomoc w pogłębianiu nałogu alkoholowego i nikotynowego jest TAAAAKA altruistyczna xD

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2198 times

Re: Przykład pociąga - zainspiruj innych

Post autor: sądzony » 2020-03-05, 21:49

ToTylkoJa pisze: 2020-03-05, 21:45 Bo pomoc w pogłębianiu nałogu alkoholowego i nikotynowego jest TAAAAKA altruistyczna xD
czy jesteś w którymś z tych nałogów?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Przykład pociąga - zainspiruj innych

Post autor: ToTylkoJa » 2020-03-05, 21:50

@sądzony

A co to ma do rzeczy?
Ostatnio zmieniony 2020-03-05, 21:50 przez ToTylkoJa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Hiba
Bywalec
Bywalec
Posty: 169
Rejestracja: 7 sty 2020
Lokalizacja: Kuala Lumpur
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 21 times
Been thanked: 29 times

Re: Przykład pociąga - zainspiruj innych

Post autor: Hiba » 2020-03-08, 19:24

ToTylkoJa pisze: 2020-03-05, 21:45 Bo pomoc w pogłębianiu nałogu alkoholowego i nikotynowego jest TAAAAKA altruistyczna xD
Jeśli myślisz, że zakazanie alkoholikom picia wyprowadzi ich z nałogu to masz statystycznie około 1,8% szans przy 3 miesięcznej "terapii". Powodzenia.
Problem jest bardziej skomplikowany a pomoc ludziom chorym to istny majstersztyk psychologii i altruizmu.
Często aby wyprowadzić kogoś z nałogu "pomagamy mu" w nim trwać by zdobyć zaufanie, uświadomić i pozwolić zrozumieć swój stan i wskazać perspektywy.

Nie wiem ale się wypowiem.
Z Panem Bogiem 😇
Art: An Imagination that needs emotional evidence
Science: An Imagination that needs material evidence
Religion: An Imagination that needs Social evidence

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Przykład pociąga - zainspiruj innych

Post autor: ToTylkoJa » 2020-03-08, 19:52

Jeśli mówimy o częstowanie papierosem osoby, którą spotykamy co jakiś czas przynajmniej, w drodze do pracy to może.

Ale dawanie drobnych "żulom", a nie oszukujmy się, to właśnie oni proszą zazwyczaj o pieniądze na alkohol, czy papierosa (no i jeszcze nastolatki).
Sytuacja, gdzie jakaś zwykła osoba prosi o papierosa/drobne to ogromna rzadkość (w takiej sytuacji byłam, stałam za panią w kolejce i zabrakło jej kilka zł. Do zakupów, jakiś chleb, jajka, takie zwykłe codzienne zakupy, w takim wypadku nie widzę powodu, żeby nie pomóc, jak się ma ochotę).
Najczęściej jednak trafimy na tych "żuli". Takim osobom na pewno nie pomoże to, że dasz mu papierosa. Tonim tylko ułatwia sprawę. Takie osoby mają umysł przeżarty przez nałóg (raz mnie taki delikwent prosił o drobne "na jedzenie", jakieś 50 m. Od jadlodajni, to nie są osoby, które myślą szczególnie logicznie, tylko za wszelką cenę potrzebują jeszcze setkę).

Nikt nie mówi o zdobywaniu zaufania narkomanów poprzez załatwianie im narkotyków, a z jakiegoś powodu, z alkoholem ma być inaczej.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Przykład pociąga - zainspiruj innych

Post autor: Andej » 2020-03-08, 19:57

Jeśli mowa o przykładach, to dobrem jest każda pomoc, której skutki są dobre.
Przykład z papierosem, może nie najlepszy. Ale posądzenie o pogłębianie nałogu jest nie na miejscu. Czasem, ten papieros, może uratować życie czyjeś. A obojętnością nikogo nie uda się wyprowadzić z nałogu.

Empatia. To poczęstowanie papierosem jest też jej wyrazem. Może się stać ono początkiem przyjaźni, skierowaniem na inną drogę. Czasem wystarczy dobre słowo. Ale najważniejsze w tym jest dostrzeganie innego człowieka. Dostrzeganie jego potrzeb. bez moralizowania, wymądrzania się. Bez okazywania swojej wyższości. Bo jest się wolnym od nałogów.

Jeśli ktoś czuje sie tym urażony, to serdecznie przepraszam. Nie było moim celem przypinanie komuś łatki. Celem było dostrzeżenie dobra. W każdym geście, który z dobrych intencji wypływa.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2198 times

Re: Przykład pociąga - zainspiruj innych

Post autor: sądzony » 2020-03-11, 20:30

ToTylkoJa pisze: 2020-03-05, 21:50 @sądzony

A co to ma do rzeczy?
czy rozumiesz? ma znaczyć
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Magnolia

Re: Przykład pociąga - zainspiruj innych

Post autor: Magnolia » 2020-03-15, 08:50

Wczoraj prowadziłam mediację przez skup'a. To była inicjatywa tego małżeństwa, byliśmy umówieni na sobotę, ale od czwartku prosili byśmy spotkali się poprzez internet.
Przystałam na to, bo sms przyszedł dokładnie 2-3 minuty po tym jak sama miałam taki pomysł, by nie narażać siebie i tych ludzi (pani jest w ciąży) na wychodzenie z domu.

Udało się, popracowaliśmy nad ich związkiem.
"Gdy drzwi sie zamykają to Pan Bóg otwiera okno"
Otwierają sie nowe możliwości. Nigdy nie pomyślałabym że mogę w ten sposób pracować i pomagać...

Awatar użytkownika
Hiba
Bywalec
Bywalec
Posty: 169
Rejestracja: 7 sty 2020
Lokalizacja: Kuala Lumpur
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 21 times
Been thanked: 29 times

Re: Przykład pociąga - zainspiruj innych

Post autor: Hiba » 2020-03-16, 13:32

Magnolia pisze: 2020-03-15, 08:50 Wczoraj prowadziłam mediację przez skup'a. To była inicjatywa tego małżeństwa, byliśmy umówieni na sobotę, ale od czwartku prosili byśmy spotkali się poprzez internet.
Przystałam na to, bo sms przyszedł dokładnie 2-3 minuty po tym jak sama miałam taki pomysł, by nie narażać siebie i tych ludzi (pani jest w ciąży) na wychodzenie z domu.

Udało się, popracowaliśmy nad ich związkiem.
"Gdy drzwi sie zamykają to Pan Bóg otwiera okno"
Otwierają sie nowe możliwości. Nigdy nie pomyślałabym że mogę w ten sposób pracować i pomagać...
Co prawda to raczej nie Bóg wymyślił komunikatory internetowe lecz doceniam wykorzystanie tego medium do czynienia dobra. Tak trzymać. :ymapplause:
Art: An Imagination that needs emotional evidence
Science: An Imagination that needs material evidence
Religion: An Imagination that needs Social evidence

Magnolia

Re: Przykład pociąga - zainspiruj innych

Post autor: Magnolia » 2020-08-04, 12:37

Koniecznie przeczytajcie ten artykuł:
https://pl.aleteia.org/2020/08/04/pomog ... YoYgxD25U8

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadectwa działania Boga”