Biblijne podstawy sakramentu pokuty i pojednania

Ogólnie o Biblii. Dlaczego powinniśmy Ją czytać, jak powinno się czytać Pismo Święte, itp.
Eden

Re: Ekumenizm

Post autor: Eden » 2020-01-25, 15:48

Marku, ja nie mam nic przeciwko wyznawaniu grzechów Bogu! Wręcz przeciwnie - uznaję to za najlepszą drogę! (ale bez pośredników, którzy nic nie wiedzą o moich z kims relacjach bo nas nie znają).

Magnolia

Re: Ekumenizm

Post autor: Magnolia » 2020-01-25, 15:51

A jakiej spodziewasz się od Boga odpowiedzi ? W jakiej formie Ci da znać, że odpuścił Ci wyznany mu grzech?

Eden

Re: Ekumenizm

Post autor: Eden » 2020-01-25, 15:59

Magnolia pisze: 2020-01-25, 15:51 A jakiej spodziewasz się od Boga odpowiedzi ? W jakiej formie Ci da znać, że odpuścił Ci wyznany mu grzech?
Przez wiarę to przyjmuję, ufając, że wszystko, co Jezus uczynił, i kim On jest - a co objawia Biblia - to prawda.

Magnolia

Re: Ekumenizm

Post autor: Magnolia » 2020-01-25, 16:01

Eden pisze: 2020-01-25, 15:59
Magnolia pisze: 2020-01-25, 15:51 A jakiej spodziewasz się od Boga odpowiedzi ? W jakiej formie Ci da znać, że odpuścił Ci wyznany mu grzech?
Przez wiarę to przyjmuję, ufając, że wszystko, co Jezus uczynił, i kim On jest - a co objawia Biblia - to prawda.
To nie jest odpowiedz na moje pytanie. Człowiek uważam potrzebuje usłyszeć że grzech wyznany został Mu odpuszczony. Tak jak podchodząc do swego pokrzywdzonego przepraszając liczymy na wybaczenie i słowa : przyjmuje przeprosiny.
Jak Bóg da Ci odpowiedź, kiedy tylko wyznajesz mu grzechy "Bogu na ucho"?

Konwalia

Re: Ekumenizm

Post autor: Konwalia » 2020-01-25, 16:02

Czyli protestanci zakładają, że można zgrzeszyć, wyznać coś Panu Bogu i to zostanie odpuszczone z automatu... To idąc tą logiką, po co w ogóle wyznawać grzechy?

(Adwentyści to nie protestanci, ale to swoją drogą).

Eden

Re: Ekumenizm

Post autor: Eden » 2020-01-25, 16:07

Magnolia pisze: 2020-01-25, 16:01 Człowiek uważam potrzebuje usłyszeć że grzech wyznany został Mu odpuszczony.
Czy tu czytasz o takim "usłyszeniu"?:
  • Ps 32:5 bw "Grzech mój wyznałem tobie I winy mojej nie ukryłem, Rzekłem: Wyznam występki moje Panu; Wtedy Ty odpuściłeś winę grzechu mego. Sela."
    Ps 85:3 bw "Odpuściłeś winę ludu swego, Zakryłeś wszystkie ich grzechy."
Konwalia pisze: 2020-01-25, 16:02 Czyli protestanci zakładają, że można zgrzeszyć, wyznać coś Panu Bogu i to zostanie odpuszczone z automatu... To idąc tą logiką, po co w ogóle wyznawać grzechy?
Po to, aby otrzymać przebaczenie! Widać, że nie rozumiesz idei, że Bogu się grzech wyznaje, a On przebacza, a nie, że On przebacza, choć się grzechu nie wyznaje (z automatu, jak to piszesz; błędnie piszesz!).

Magnolia

Re: Ekumenizm

Post autor: Magnolia » 2020-01-25, 16:09

Eden, nie udzielasz odpowiedzi na zadane pytanie!
Albo cytujesz mi ST kiedy w nowym cos zostało ustanowione... i liczysz że nikt sie nie zorientuje, że sie wijesz jak piskorz?!

Eden

Re: Ekumenizm

Post autor: Eden » 2020-01-25, 16:14

Magnolia pisze: 2020-01-25, 16:09 Eden, nie udzielasz odpowiedzi na zadane pytanie!
Albo cytujesz mi ST kiedy w nowym cos zostało ustanowione... i liczysz że nikt sie nie zorientuje, że sie wijesz jak piskorz?!
Serio? To wg Ciebie źle wyznawano grzechy wg tego, co podałem w Psalmach??!
Łał, to może zacytuj z NT, gdzie jest o tym,że ktoś komuś ogłasza,że mu grzech przebaczony, choć ten ktoś nie jest stroną w konflikcie...

Magnolia

Re: Biblijne podstawy sakramentu pokuty i pojednania

Post autor: Magnolia » 2020-01-25, 16:21

Nadal nie ma odpowiedzi na moje pytania!

J 20:21-23 bt5 "A Jezus znowu rzekł do nich: Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam. Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane."

Ktos musi wyznać swoje grzechy a ktos w imieniu Boga je odpuścić. Robią to kapłani na mocy sakramentu kapłaństwa.
Połącz kropki.

i nie zapomnij udzielić odpowiedzi bo ja równiez jestem ich ciekawa.

Eden

Re: Biblijne podstawy sakramentu pokuty i pojednania

Post autor: Eden » 2020-01-25, 16:27

A jak przebaczono Psalmiście?
Bóg jest jeden, a 1J 1,9 podaje, żeby wyznawać grzechy, a Bóg je odpuści, i nie ma tam, żeby to robić księdzu!
A dalsze wersety uczą, że mamy Orędownika: Jezusa; na mocy Jego Ofiary mamy przebaczane grzechy, gdy je Bogu wyznajemy (i ksiądz do tego niepotrzebny).
Ostatnio zmieniony 2020-01-25, 16:33 przez Eden, łącznie zmieniany 1 raz.

Biserica Dumnezeu

Re: Biblijne podstawy sakramentu pokuty i pojednania

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-01-25, 16:42

Wszelka wiara, ktora jest od Boganajpierw przrkazana jest pczlowiekowi przez czlowieka. A dzieje sie to ( p Wniebowstapieniu Jezusa ) w ramach Kosciola, ktory ten zalozyl na apostolskim fundamencie i nastepcach , a oparl na skale piotrowej i prowadzi pod natchnieniem Ducha swietego.

Takie sa podstawy wiary chrzescijanskiej.
Wszystko odbywa sie ( otrzymujemy ) z pompca innych ludzi. I samo Pismo ( spisane ludzka reka ) i Sakramenty, ktore odprawiame sa przez ludzi pod natchnieniem Boga - od Starego Przymierza poczynajac, a na dniu dzisiejszym konczac.

Grzech wyznajey Bogu ( wyznajac przed czlowiekiem - kaplanem )a przebaczenia lub nieprzebaczenia oczekujemy od Boga ( przez rece kaplana )
To jest wlasciwa odpowiedz Edenie na Twoje bledne poglady.

Eden

Re: Biblijne podstawy sakramentu pokuty i pojednania

Post autor: Eden » 2020-01-25, 17:09

Biserica Dumnezeu pisze: 2020-01-25, 16:42 przebaczenia lub nieprzebaczenia oczekujemy od Boga ( przez rece kaplana )
Czy przez ręce, które kwadrans przed Twoją spowiedzią gwałciły dziecko, też?!

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18877
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2603 times
Been thanked: 4602 times
Kontakt:

Re: Biblijne podstawy sakramentu pokuty i pojednania

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-01-25, 17:36

Eden pisze: 2020-01-25, 17:09
Biserica Dumnezeu pisze: 2020-01-25, 16:42 przebaczenia lub nieprzebaczenia oczekujemy od Boga ( przez rece kaplana )
Czy przez ręce, które kwadrans przed Twoją spowiedzią gwałciły dziecko, też?!
Po raz kolejny stosujesz sztuczkę, w której brak argumentów usiłujes pokryć atakiem na inny zupełnie aspekt.
Czy naprawdę nie wiesz, ile było podobnych zdarzeń w Twoim wyznaniu? Mam podac linki? Serio?
Dlaczego przy rozmowie na zupełnie inny temat mam przywoływac badania, które mówią, że duchowni wielokrotnie rzadziej ulegają pedofilii niż świeccy nauczyciele czy trenerzy, a z kolei wśród duchownych najniższy odsetek jest wśród duchownych katolickich?
Jest to temat trudny dla wszystkich, bo chcielibyśmy żeby odsetek wynosił zero - ale nie jest to żaden argument w dyskusjach na inny temat.

Zaprzestać podobnych wycieczek, bo źle świadczą o uczciwości Twojej dyskusji.

A teraz odpowiem na pytanie: tak, również w takiej sytuacji. Bowiem namaszczenie boże jest nieodwołalne, a odpuszczenie grzechów jakie ów duchowny szafuje, nie polega na jego mocy, lecz na bożej obietnicy. Gdyby to świętość szafarza decydowała, wówczas grzech księdza byłby przeszkodą.

Biserica Dumnezeu

Re: Biblijne podstawy sakramentu pokuty i pojednania

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-01-25, 17:39

Tez.
Tak jak rece Apostola Judasza zawsze pozostaly rekama apostolskimi.

A z tym gwalceniem to nie rzucaj tak pochopnie slow.
Swietych Bozych w osobach kaplanow mozesz na wlasna zgube przed Bogiem swietokradczo oskarzyc.
Uwazaj - nie lec tym torem.

Eden

Re: Biblijne podstawy sakramentu pokuty i pojednania

Post autor: Eden » 2020-01-25, 17:48

Biserica Dumnezeu pisze: 2020-01-25, 17:39 A z tym gwalceniem to nie rzucaj tak pochopnie slow.
Swietych Bozych w osobach kaplanow mozesz na wlasna zgube przed Bogiem swietokradczo oskarzyc.
Uwazaj - nie lec tym torem.
Negujesz potwierdzone przypadki gwałtów, pedofilii i innych zboczeń wśród księży?!
Marek_Piotrowski pisze: 2020-01-25, 17:36 A teraz odpowiem na pytanie: tak, również w takiej sytuacji. Bowiem namaszczenie boże jest nieodwołalne, a odpuszczenie grzechów jakie ów duchowny szafuje, nie polega na jego mocy, lecz na bożej obietnicy. Gdyby to świętość szafarza decydowała, wówczas grzech księdza byłby przeszkodą.
To tylko współczuć wam...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Biblia, Nowy Testament i Stary Testament”