Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i przydatne linki

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4385
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i przydatne linki

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2020-02-02, 14:12

Jest to pełna ufności modlitwa. Kilka razy doświadczyłam jej szczególnego działania, pomocy. Zwykle wcale się tego nie spodziewałam, zostawiałam w kościele na karteczkach intencje do modlitwy, odbywają się zwykle w środy.
Istotne jest to, że tej nowenny nie trzeba odmawiać regularnie w przeciwieństwie do np. Nowenny Pompejańskiej.
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy nie wymaga dużego zaangażowania, można odmówić ją np. korzystając z tekstu zamieszczonego w internecie i robić to kiedy się ma ochotę. Przede wszystkim chciałam zamieścić link do strony, gdzie można wpisywać swoje intencje, za które pod obrazem Matki Nieustającej Pomocy modlą się siostry wizytki: https://www.wizytki.pl/prosba-o-modlitwe

Jest jeszcze strona związana z Bożym Miłosierdziem, gdzie można wpisywać intencje do godziny miłosierdzia. Taka modlitwa odbywa się codziennie o godzinie 15. Jest to strona Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, tego zgromadzenia do którego należała św. Faustyna. Jest to anonimowe, a intencje chyba nie są odczytywane publicznie, tylko składane duchowo. Link: https://www.faustyna.pl/zmbm/intencje-d ... iewnikach/
I jeszcze link do strony o akcji "koronka za konających", o której już kiedyś pisałam. Też jest prowadzona przez Zgromadzenie Matki Bożej Miłosierdzia:
https://www.faustyna.pl/images/stories/ ... h_2013.pdf

Wpisuje się imię osoby konającej w esemesie za pomocą numeru telefonu: 505060205
Ten numer służy jedynie do zgłaszania osób konających.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i przydatne linki

Post autor: Lunka » 2021-05-16, 12:27

Dziękuję @miłośniczka Faustyny za wstawienie tutaj tych linków i modlitwy. Będę odmawiać.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i przydatne linki

Post autor: lambda » 2021-05-17, 04:48

Kilka razy doświadczyłam jej szczególnego działania, pomocy
Czy to nie jest myślenie magiczne o modlitwie?

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i przydatne linki

Post autor: Lunka » 2021-05-17, 12:37

Nie sądzę @lambda . To po prostu wiara. I ufność Bogu, bo jeżeli Bóg chce, zmieni wszystko. Widocznie taka była wola Pana, że wysłuchał prośby.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4385
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i przydatne linki

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-05-17, 13:32

lambda pisze: 2021-05-17, 04:48
Kilka razy doświadczyłam jej szczególnego działania, pomocy
Czy to nie jest myślenie magiczne o modlitwie?
Również odpowiem pytaniem: Skąd tak dziwny pomysł?
Przecież napisałam, że ta modlitwa jest pełna ufności, a nie, że jest jakimś "rytualem", który traktuję w magiczny sposób. Czy to coś złego, że modlitwa pomogła? Oczywiście to działanie Boga, a nie samej w sobie modlitwy. Nie oceniaj pochopnie mojego podejścia do wiary.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i przydatne linki

Post autor: lambda » 2021-05-17, 13:43

miłośniczka Faustyny pisze: 2021-05-17, 13:32
lambda pisze: 2021-05-17, 04:48
Kilka razy doświadczyłam jej szczególnego działania, pomocy
Czy to nie jest myślenie magiczne o modlitwie?
Również odpowiem pytaniem: Skąd tak dziwny pomysł?
Że słów które napisałaś, które zacytowałam. Polecasz daną formę modlitwy jak by to ta forma sprawiła że modlitwa była skuteczna.
Ostatnio zmieniony 2021-05-17, 13:44 przez lambda, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4385
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i przydatne linki

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-05-17, 13:57

Napisałam Ci już, że nie forma to sprawiła, tylko Pan Jezus. Ale uważam, że forma też ma znaczenie. Na przykład koronka do Miłosierdzia Bożego wielokrotnie była przez Boga zalecana św. Faustynie jako najbardziej potrzebna dla osób konających. I chociaż każda modlitwa jest bardzo cenna i może być tak samo wysłuchana, to jednak za konajacych zawsze odmawiam koronkę, bo tak zalecal Pan Jezus, a ja Jemu ufam. Mam prawo dzielić się swoimi doświadczeniami konkretnych modlitw, i zamierzam to robić dalej, nawet jeśli uważasz to za "myślenie magiczne".
Ostatnio zmieniony 2021-05-17, 14:36 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 3 razy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i przydatne linki

Post autor: Lunka » 2021-05-17, 14:00

Ja nic takiego ze słów miłośniczki nie wywnioskowałam. 🤔
Wydaje mi się, że Twoja ocena jest mocno krzywdząca i niesprawiedliwa.
Zresztą @miłośniczka Faustyny już wyjaśniła swoją postawę.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4385
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i przydatne linki

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-05-17, 14:55

Poza tym każdy ma własne preferencje, dotyczące modlitwy. Ważne, żeby modlić się tak, jak tego pragniemy. Np. ja nie potrafię modlić się nieszporami, ale dla kogoś innego może być to wspaniałe, dawać mu ufność. Są osoby, które uwielbiają modlitwę różańcową, a ja np. bardziej koronkę. Jest to czasem związane z osobistymi doświadczeniami np. mnie Pan Jezus przyciągnął do Siebie poprzez kult Miłosierdzia Bożego. Dlatego modlitwy z tym związane wzbudzają we mnie większą wiarę i ufność, bo po prostu na skutek moich doświadczeń są mi bardzo bliskie. Jeśli chodzi o tę nowennę to modliłam się w ten sposób z wiarą, że Bóg może zadziałać, wysłuchać jej. Nigdy nie miałam skłonności do traktowania wiary w sposób magiczny, bo z powodu nagłego powrotu do Boga, po latach bycia daleko, miałam dużo ufności w sobie i to raczej u mnie dominuje, jeśli chodzi o modlitwę. Nawet jeśli mam znużenie w trakcie albo mi się nie chce modlić to jednak wiem, że i takiej niedbałej modlitwy Pan Jezus może wysłuchać.

Dodano po 33 minutach 52 sekundach:
@lambda ja mam wiele różnych poważnych wad i złych skłonności, więc jak masz taką ochotę, to wybierz sobie którąś z tych rzeczywistych i tej się czepiaj. Piszę serio, bez sarkazmu i bez urazy. :ymhug: Ale nie wymyślaj mi negatywnych cech, których nie mam.
Ostatnio zmieniony 2021-05-17, 15:04 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 6 razy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

ODPOWIEDZ