Królestwo Boże

Rozmowa na poszczególne wersety Pisma Świętego.
Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Królestwo Boże

Post autor: Jozek » 2022-03-14, 21:48

W Biblii jest np. fragment o ogniuu ktory nie spala krzaka wokol ktorego jest-pali sie ten ogien.
To jest ten sam ogien o ktorym mowil Jezus, o zlocie w ogniu wyprobowanym.
Tak samo my bedziemy sadzeni, przechodzac przez taki ogien.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Królestwo Boże

Post autor: Dezerter » 2022-03-14, 22:11

sądzony pisze: 2022-03-14, 21:23
Piort W. pisze: 2022-03-14, 13:51 Oto jak Biblia KK opisuje przyjścia królestwa na ziemię . 2 Piotra 3:10-13

,, ... 10 Jednakże dzień Jahwe nadejdzie jak złodziej i wtedy niebiosa przeminą z sykiem, elementy zaś rozpuszczą się od wielkiego gorąca, a ziemia i dzieła na niej zostaną odkryte.
11 Skoro to wszystko ma się w ten sposób rozpuścić, jakimiż ludźmi powinniście być wy w świętych postępkach i czynach zbożnego oddania, 12 oczekując i mając wyraźnie w pamięci obecność dnia Jahwe , za sprawą którego niebiosa, płonąc, rozpuszczą się, a elementy stopnieją od wielkiego gorąca! 13 Są jednak nowe niebiosa i nowa ziemia, których oczekujemy zgodnie z jego obietnicą, i w nich ma mieszkać prawość
... ,,

Nadchodzi OGIEŃ . Zgadza się ?
Grozisz mi?
Nie - głosi ci radośnie nadejście Królestwa Bożego :-bd
Tak Świadkowie rozumieją Jezusa nakaz "Idźcie i głoście", takie ich głoszenie :-q x_x
Ostatnio zmieniony 2022-03-14, 22:14 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Królestwo Boże

Post autor: Jozek » 2022-03-14, 22:18

A ja w sobote w Gnieznie oglosilem nadejscie Krolestwa Bozego jednemu "menelowi" i poszedl do domu-do zony, szczesliwy. ;)
Ostatnio zmieniony 2022-03-14, 22:20 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5341
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 851 times
Been thanked: 1404 times

Re: Królestwo Boże

Post autor: abi » 2022-03-14, 22:27

nie wiadomo czy ta zona byla szczesliwa, ze wrocil
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Królestwo Boże

Post autor: Jozek » 2022-03-14, 22:29

Byla, bo rozmawialem z nia wczesniej i wspomnialem o tym co ma nadejsc.
Po prostu bylem u nich w mieszkaniu, choc pewniie wiekszosc ludzi po prostu by stamtad uciekla.
Ostatnio zmieniony 2022-03-14, 22:32 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Piort W.

Re: Królestwo Boże

Post autor: Piort W. » 2022-03-15, 10:19

Oto co biblia KK mowi o przyjsciu Jezusa w 1 Tesaloniczan 1:6-9

,, ... 6 Bo przecież jest u Boga rzeczą prawą, by tym, którzy was uciskają, odpłacić uciskiem, 7 wam zaś, uciskanym — ulgą wespół z nami podczas objawienia się z nieba Pana Jezusa wraz z jego potężnymi aniołami 8 w ogniu płomienistym, gdy będzie wywierał pomstę na tych, którzy nie znają Boga, oraz na tych, którzy nie są posłuszni dobrej nowinie o naszym Panu, Jezusie. 9 To właśnie oni poniosą karę sądową wiecznej zagłady sprzed oblicza Pana i chwały jego siły ... ,,

Jezus przyjdzie w ,, OGNIU PLOMIENISTYM ,, . Zgadza się ?

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2198 times

Re: Królestwo Boże

Post autor: sądzony » 2022-03-15, 10:27

Piort W. pisze: 2022-03-15, 10:19 Zgadza się ?
Skoro pytasz brak Ci pewności, o której pisałeś.
Wydaje mi się, że nie znajdziesz tu chyba potwierdzenia.
W miłości.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Piort W.

Re: Królestwo Boże

Post autor: Piort W. » 2022-03-15, 10:40

Kolejny opis przyjscia Jezusa . Objawienia 19:11-21

,, ... 11 I ujrzałem niebo otwarte, a oto biały koń. A siedzący na nim, zwany Wiernym i Prawdziwym, w prawości sądzi i prowadzi wojnę. 12 Jego oczy to ognisty płomień, a na jego głowie wiele diademów. Ma napisane imię, którego nie zna nikt prócz niego, 13 i jest przyobleczony w wierzchnią szatę spryskaną krwią, a imię, którym go zwą, brzmi Słowo Boga. 14 Również wojska, które były w niebie, podążały za nim na białych koniach, odziane w biały, czysty, delikatny len. 15 A z jego ust wychodzi ostry, długi miecz, aby mógł nim uderzyć narody, i będzie je pasł rózgą żelazną. On też depcze winną tłocznię gniewu srogiego zagniewania Boga Wszechmocnego. 16 A na swej szacie wierzchniej, mianowicie na udzie, ma napisane imię: Król królów i Pan panów.
17 Ujrzałem również anioła stojącego w słońcu; i zawołał donośnym głosem, i powiedział do wszystkich ptaków, które latają środkiem nieba: „Chodźcie tutaj, zgromadźcie się na wielką wieczerzę Boga, 18 żeby jeść ciała królów i ciała dowódców wojskowych, i ciała siłaczy, i ciała koni i tych, którzy na nich siedzą, i ciała wszystkich, tak wolnych, jak i niewolników, i małych, i wielkich”.
19 I ujrzałem bestię oraz królów ziemi i ich wojska zgromadzone, aby stoczyć wojnę z siedzącym na koniu i z jego wojskiem. 20 I pochwycono bestię, a wraz z nią fałszywego proroka, dokonującego przed nią znaków, którymi wprowadzał w błąd tych, co otrzymali znamię bestii, i tych, co oddają cześć jej wizerunkowi. Oboje zostali żywcem wrzuceni do ognistego jeziora, płonącego siarką. 21 A pozostali byli pozabijani długim mieczem siedzącego na koniu, mieczem, który wychodził z jego ust. I wszystkie ptaki nasyciły się ich ciałami
... ,,

To nadciaga.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18957
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2609 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: Królestwo Boże

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-03-15, 10:53

Piort W. pisze: 2022-03-15, 10:40 To nadciaga.
Też mi nowość. Wiemy o tym od 2000 lat ("świadkowie" od nieco ponad 100 ;) )

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Królestwo Boże

Post autor: Andej » 2022-03-15, 11:49

Piort W. pisze: 2022-03-15, 10:40 Kolejny opis przyjscia Jezusa.
A jak przychodzi On do Ciebie? Czy przyjąłeś Go?
Nie ma co czekać na Jego przyjście ostateczne do całego świata. On cały czas chce przychodzić do każdego z nas. I przychodzi. Ale trzeba otworzyć Mu drzwi.
Mnie bardziej interesuje to, jak On do mnie teraz przychodzi. Jak jestem przygotowany na Jego przyjście. Czy jestem gotów na mój prywatny, indywidualny koniec świata. Na stanięcie przed obliczem Boga, jak skończy się mój czas. Dla mnie najbardziej liczy się mój indywidualny wymiar relacji z Bogiem. Oraz to, w jakim stopniu pomagam w tym innym ludziom. W ich intymnych relacjach Jedynym Bogiem w Trójcy świętej, Niepojętym.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Piort W.

Re: Królestwo Boże

Post autor: Piort W. » 2022-03-16, 09:44

Andej pisze: 2022-03-15, 11:49
Piort W. pisze: 2022-03-15, 10:40 Kolejny opis przyjscia Jezusa.
A jak przychodzi On do Ciebie? Czy przyjąłeś Go?
Nie ma co czekać na Jego przyjście ostateczne do całego świata. On cały czas chce przychodzić do każdego z nas. I przychodzi. Ale trzeba otworzyć Mu drzwi.
Mnie bardziej interesuje to, jak On do mnie teraz przychodzi. Jak jestem przygotowany na Jego przyjście. Czy jestem gotów na mój prywatny, indywidualny koniec świata. Na stanięcie przed obliczem Boga, jak skończy się mój czas. Dla mnie najbardziej liczy się mój indywidualny wymiar relacji z Bogiem. Oraz to, w jakim stopniu pomagam w tym innym ludziom. W ich intymnych relacjach Jedynym Bogiem w Trójcy świętej, Niepojętym.
Nie ma trojcy , Jezus to powiedzial w Mateusza 5:8

,, ... 8 „Szczęśliwi, którzy są czystego serca, gdyż oni będą widzieć Boga ... ,,

Jezus tu mowi w czasie przyszlym niedokonanym .
Ludzie widzieli Jezusa a Jezus mowi , że dopiero w przyszlosci zobacza Boga .
WLASNIE DO CIEBIE MOWI JEZUS . CZY GO PRZYJMIESZ ?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18957
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2609 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: Królestwo Boże

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-03-16, 11:00

I znów zmiana tematu.
Chyba masz już dość tego, że KAŻDY Twój "argument" na tym forum został rozbity w pył i robisz wszystko, by otrzymać bana...
Przecież odpowiedź wynika z tego, co już Ci napisano.
Po pierwsze: Jezus na Ziemi był w postaci człowieka, a nie Boga.
Po drugie, fragment, jaki przytoczyłeś, jest continous: czyli oznacza wieczny stan oglądania Boga. To ani trochę nie oznacza, że w tej chwili ktoś nie mógł Go - w ułomnej postaci ludzkiej, ale jednak - zobaczyć. Istotnie, tak właśnie powiedział Jezus - kto Go widzi, widzi także Ojca:
"Rzekł do Niego Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy.
Odpowiedział mu Jezus: Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś?
Kto Mnie widzi, widzi także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: „Pokaż nam Ojca”?"
/J 14:8-9/

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Królestwo Boże

Post autor: Andej » 2022-03-16, 11:42

Piort W. pisze: 2022-03-16, 09:44 ...
Uciekasz przed odpowiedzią? Szukasz kolejnego tematu? Kolejny raz zapędzony w kozi róg.

I znów mnie obrażasz pisząc z małej litery to, co należy possać z wielkiej. Zgłaszam to moderacji. Uważam, że za notoryczne poniżanie Boga powinieneś dostać bana. Tym bardziej, że dyskusje prowadzone w ten sposób niczego nowego nie wnoszą. To jak rozmowa z betonem. Włącz myślenie. Otwórz się na Boga. Żyjemy w czasach ostatecznych. W każdej chwili możesz umrzeć. Walcz o zbawienie. Przestań walczyć z Bogiem. Jeszcze nikt z Nim nie wygrał. I nie wygra.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Nenderen
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1590
Rejestracja: 30 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 271 times

Re: Królestwo Boże

Post autor: Nenderen » 2022-05-31, 17:01

Ale Piort W. nie kieruje się intencją walki z Bogiem natomiast sprzeciwia się temu, co jego zdaniem jest przeciwieństwem Dobrej Nowiny o Jezusie. Inna kwestia, że myli się, niesłusznie uznając katolicką wiarę za niebiblijną. Dobra Nowina to nie tylko Jezus i Biblia ale także powszechny Kościół głoszący tą Nowinę czyli katolicki i kefasowy. Także sama Biblia to potwierdza w wersetach o prymacie Piotra Apostoła który w Ewangelii świętego Jana jest wezwany do pasania baranków i owiec Jezusa. Baranki symbolizują kapłanów a owce świeckich chrześcijan pasanych przez papieża Piotra i jego następców.
Piort W, w Biblii jest wzmianka o Trójcy min. w ewangelicznym poleceniu udzielania Chrztu w Imię Ojca, Syna i Ducha Świętego.
Dzisiaj miłośniczka Faustyny zamieściła czytanie na pierwszy dzień czerwca z 20 rozdziału Dziejów Apostolskich w którym święty Paweł z Tarsu mówi o Bogu który nabył i odkupił swój Boży Kościół własną Krwią. Czy Bóg ma Krew? Tak, bo ma ją w Drugiej Osobie Trójcy, czyli Osobie Jezusa który mając odwiecznie boską naturę przyjął w łonie Maryi ludzką naturę której częścią jest Jego Krew. Także i w tych wspomnianych fragmentach Biblia potwierdza więc katolicką wiarę w Trójcę i boskość Jezusa. Jak się odniesiesz do tych biblijnych argumentów, Piort W?
Ostatnio zmieniony 2022-05-31, 17:33 przez Nenderen, łącznie zmieniany 8 razy.
Gdyby ludzie poznali wartość Eucharystii, kierowanie ruchem przy wejściach do kościołów musiałoby stać się obowiązkiem służb publicznych. (Św. Teresa od Jezusa)

ODPOWIEDZ