Moja pasja

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Moja pasja

Post autor: Skaza » 2021-10-10, 21:32

Efezjan pisze: 2021-10-10, 21:09
Skaza pisze: 2021-10-10, 13:24
Efezjan pisze: 2021-09-09, 23:27 A ja kocham operę. Uważam, że głos ludzki jest najwspanialszym instrumentem. Kupuję płyty i chodzę do opery.
Dasz bracie namiary na jakąś fajną operkę ? może bym sobie przesłuchał w wolnej chwili :)
"Cyganeria" Pucciniego.

Dziękuję :) Posłucham sobie :)

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Moja pasja

Post autor: Efezjan » 2021-10-10, 22:11

Proszę bardzo, Skazo.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Moja pasja

Post autor: Skaza » 2021-10-11, 20:46

Sprzątam dysk laptopa i znalazłem pewne zdjęcie z mojej pasji sprzed roku około zrobione. Dla uśmiechu dodam tutaj.Obrazek

Ciekawa

Re: Moja pasja

Post autor: Ciekawa » 2021-11-04, 20:48

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Moja pasja

Post autor: sądzony » 2021-11-04, 20:55

A jednemu kawałka ucha brakło :)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Moja pasja

Post autor: lambda » 2021-11-04, 21:03

@Ciekawa super. To jest talent umieć tak odwzorować.

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Moja pasja

Post autor: Lunka » 2021-11-04, 21:05

Chester 💔

Pięknie :-bd
Ostatnio zmieniony 2021-11-04, 21:05 przez Lunka, łącznie zmieniany 1 raz.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Ciekawa

Re: Moja pasja

Post autor: Ciekawa » 2021-11-04, 21:19

Dzięki:P
No... Chester =((

Ciekawa

Re: Moja pasja

Post autor: Ciekawa » 2021-11-05, 09:51

sądzony pisze: 2021-11-04, 20:55 A jednemu kawałka ucha brakło :)
To tylko szkice. Niedokończone. I nie będą dokończone.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Moja pasja

Post autor: sądzony » 2021-11-05, 10:20

Obrazek
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Moja pasja

Post autor: Jozek » 2021-11-05, 14:59

Brales inspiracje z Salvadore Dali?
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Moja pasja

Post autor: sądzony » 2021-11-05, 15:53

Jozek pisze: 2021-11-05, 14:59 Brales inspiracje z Salvadore Dali?
Kiedyś się bawiłem. To inspirowane było snem. Ja nie umiem rysować/malować. Była to raczej zabawa.
:)

Dodano po 2 minutach 9 sekundach:
Obrazek
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

mysza365

Re: Moja pasja

Post autor: mysza365 » 2021-11-05, 19:17

Jestem poruszona Waszymi pracami, jest coś wysokiego w chęci tworzenia piękna. Dla mnie to główna cecha Boga. Tym bardziej, że zazwyczaj trudno na tym zarabiać, przynajmniej mnie, bo jak się już czegoś nauczę, to mnie przestaje interesować i uczę się innej techniki. Ostatnio parę miesięcy przeglądałam przedwojenne wykroje nakryć głowy. Chociaż nie mam narzędzi do tworzenia kapeluszy, to zrozumiałam konstrukcje i zasady szycia takowych. W przeszłości zdarzało mi się a to uszyć strój historyczny, a to malować i odnawiać meble, a to uszyć lalki, a to malować ceramikę, robić biżuterię, tworzyć coś na szydełku, drutach, w hafcie gobelinowym, odnawiać rzeźby, itd, itp. Ostatnio uczę się grafiki komputerowej. Jednak najbardziej trwale towarzyszy mi pisanie i malowanie obrazów. Kilka z nich znajduje się w kościele i w kaplicy. Przypominają one ikony, ale nimi nie są. Obecnie cieszy mnie urządzanie warsztaciku w nowym miejscu zamieszkania. Niestety, jeśli ktoś "wszystko zreperuje", to ma dużo różnych śrubek, sznurków, sprężynek, kawałków skóry, farb, narzędzi, itd :).

mysza365

Re: Moja pasja

Post autor: mysza365 » 2021-11-05, 20:19

Jozek pisze: 2021-03-25, 20:34 Niestety konfesjonal choc zlozony w calosc to jeszcze sporo przy nim pracy i nie mam zdjecia jak wyglada w calosci.
U nas (dobrze to czy nie?) nad zabytkowymi kościołami czuwa konserwator i pewnie nie pozwoliłby doprowadzić tego dzieła do błysku. Czytałam trochę, bo odnawiałam rzeźbę. Ja wolałabym Twoje podejście i podziwianie zabytków, które wyglądają "jak nowe".
Podziwiam cierpliwość i wiedzę, bo trzeba mieć dużą na temat tradycyjnych materiałów i technik. Wspomniałeś o drewnianych łączeniach, ale samo rozeznanie się w terpentynach, boraksach i innych, to już kosmiczny temat. ^:)^

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Moja pasja

Post autor: Jozek » 2021-11-05, 20:33

to nie jest az takie trudne, czy skomplikowane jesli sie wie o co chodzi.
Najwiekszym problemem jest wyjasnianie takich szczegolow glownemu konserwatorowi zabytkow, ktory najczesciej ma inne pojecie o konserwacji zabytkow.
Ja przemalowalem orginalna czesc imitacji niebieskiego marmuru na oltarzu bez wiedzy glownego konserwatora zabytkow i nie mialem z tym najmniejszego problemu.
Po prostu zrobilem to najlepiej jak to bylo mozliwe i nikt nie mial zadnych zastrzezen.
W okolicy jest tam co najmniej kilkaset posobnych oltarzy, ktore sa jedynie zabezpieczone farba konserwujaca, bo nie maja nikogo kto moglby przywrocic orginalny wyglad tych oltarzy.
Niektore sa zabezpieczone w wrecz prostacki sposob i farba konserwujaca ma kolory, ale te kolory, a dokladnie cala kolorystyka przypomina malowidla jaskiniowcow.
Jakby dziecko bylo glownym wykonawca renowacji i zabezpieczenia antycznych malowidel.
ponizsze zdjecie jest najlepszym przypadkiem takiej niemal dziecinnej konserwacji.
Mam gdzies zdjecia na ktorych figury na plaskorzezbach wygladaja wrecz groteskowo, jakby malowane przez dziecko, czy wrecz jaskiniowca, a wszystko zatwierdzane przez konserwatora zabytkow. Na zdjeciu, to biale tlo to nie jest orginal, tylko zwyczajnie zamalowane sa farba konserwujaca malowidla do odtworzenia ktorych glowny konserwator zabytkow nie mial fachowca, zdolnego do ich odtworzenia.Obrazek
Gdy malowalem ta imitacje marmuru na odnawianym przeze mnie oltarzu, to mialem wielokrotnie sesje zdjeciowe gdy lezac na podlodze malowalem ta czesc oltarza.
By latwiej to robic musialem caly oltarz przewracac z boku na bok, bo innaczej sie nie dalo.Obrazek
We francji mam tzw. "carte blanche" na prace konserwatorskie, ale pewnie niewiele ludzi rozumie co to znaczy i mysla ze jakis amator dorwal sie do profesjonalnej roboty przypadkiem. ;)
A to jast efekt ponad 40 lat nauki i doswiadczenia w kilkunastu zawodach.
Ostatnio zmieniony 2021-11-05, 21:32 przez Jozek, łącznie zmieniany 7 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ODPOWIEDZ