Moja pasja

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2198 times

Re: Moja pasja

Post autor: sądzony » 2021-11-07, 19:51

mysza365 pisze: 2021-11-07, 19:05 Niezamaco. Ten obrazek jeszcze lepszy. Chętnie bym go powiesiła na ścianie. Myślę, że mógłbyś tworzyć dalej. Ja zakładam, że wielką artystką nie jestem, ale skoro mogę sprawić radość ludziom, to czemu nie?
Może to pyszne, ale sporo osób tak twierdzi w odniesieniu do mojej quasitwórczości. Obecnie staram się być chrześcijaninem, mężem i ojcem.

Dodano po 6 minutach 48 sekundach:
Jozek pisze: 2021-11-07, 17:34 photoshop nie da rady.
to wymaga nalozenia obrazow jak jeden, ale jednoczesnie utrzymania ich jako oddzielne by moc kazdy z osobna powiekszac lub pomniejszac by uzyskac konkretne proporcje czy przesuniecie w kadrze.
Nie wiem dokładnie o co ci chodzi. Jeżeli chcesz mieć "żywy plik" z trzema obrazami to może faktycznie być to niemożliwe, lecz wykonanie takiej operacji jest możliwe. Zapytam mojej siostry gdy będę z nią rozmawiał. Ona chyba kończyła coś z grafiką i fotografią; poza tym pracuje w photoShopie na codzień.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Moja pasja

Post autor: Jozek » 2021-11-07, 20:21

Glowny problem jest w tym by po nalozeniu obrazow moc manipulowac kazdym z osona, bo photoshop zlaczy je razem po nalozeniu jednego na drugi i nie ma wtedy mozliwosci zmienic cos w jednym bez zmieniania drugiego, bo powstaje wtedy jeden plik.
A ja potrzebuje nalozyc 3 obrazy jeden na drugi ciagle majac mozliwosc zmiany-poprawki w kazdym z obrazow z osobna.
Ostatnio zmieniony 2021-11-07, 20:28 przez Jozek, łącznie zmieniany 3 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

mysza365

Re: Moja pasja

Post autor: mysza365 » 2021-11-07, 20:35

Jozek pisze: 2021-11-07, 13:55
sądzony pisze: 2021-11-07, 12:51
Skaza pisze: 2021-11-07, 12:39 Mam pytanie takie "mechaniczno techniczne" czym konkretniej utrwalacie swoje prace by móc je potem dodawać w takich miejscach jak forum itp. bo jakość bardzo dobra tak na oko. Aparat, skaner czy coś jeszcze innego ?
A co do rysunków to bardzo fajne, macie spore umiejętności. Pozdrawiam.
Canon EOS 60D
Większych formatów nie zeskanujesz.
wieksze mozna zeskanowac, tylko ze skany trzeba pozniej zlozyc w calosc jesli byla podzielona na mniejsze formaty.
Ja szukam kogos kto zajmuje sie grafika komputerowa i potrafi kilka obrazow nalozyc jeden na drugi bez wycinania fragmentow czy kolorow.
A przy tym poszczegolne obrazy zwiekszac lub zmiejszac tak by proporcje miedzy nimi byly odpowiednie.
To bardzo proste. Masz Photoshopa? Mogę Ci podpowiedzieć.
Tylko wyjaśnij ostatnie zdanie.

Dodano po 3 minutach 14 sekundach:
Jozek pisze: 2021-11-07, 20:21 Glowny problem jest w tym by po nalozeniu obrazow moc manipulowac kazdym z osona, bo photoshop zlaczy je razem po nalozeniu jednego na drugi i nie ma wtedy mozliwosci zmienic cos w jednym bez zmieniania drugiego, bo powstaje wtedy jeden plik.
A ja potrzebuje nalozyc 3 obrazy jeden na drugi ciagle majac mozliwosc zmiany-poprawki w kazdym z obrazow z osobna.
Program sam nie łączy, trzeba użyć polecenia "scal" bodajże. A jak jeden z obrazków chcesz powiększyć czy zmniejszyć, to wybierasz warstwę, na którym się znajduje, komendę Ctrl T i ciągniesz za róg z Shiftem. Zatwierdzasz Enterem.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Moja pasja

Post autor: Jozek » 2021-11-07, 21:29

po prostu probowalem 2obrazy polaczyc w photoshopie, ale by dolaczyc trzeci trzeba te pierwsze dwa zapisac zanim dolaczy sie trzeci, ale wtedy nie ma juz mozliwosci zmian w jednym z tych pierwszych dwu by dopasowac do proporci trzeciego bez zmieniania drugiego z tych dwu pierwszych zlaczonych.
moze po prostu ja nie potrafie tego zrobic, dlatego szukam kogos kto to potrafi, albo zna i ma odpowiednie oprogramowanie by to zrobic.
glownie chodzi o to by wyswietlic 3 obrazy jednoczesnie i moc manipulowac ich proporcjami by uzyskac konkretny obraz o konkretnych proporcjach szczegolow kazdego z uzytych obrazow.
nie chodzi tu o wycinanie i wstawianie tylko uzyskanie z 3 transparentnych obrazow jednego o konkretnych proporcjach szczegolow kazdego z nich, jednoczesnie kazdy szczegol kazdego z nich musi byc widoczny, a nie zasloniety fragmentem innego obrazu.
dlatego obrazy musza byc transparentne jak klisza klatki filmu

Dodano po 11 minutach 20 sekundach:
pewnie nie potrafie dodac trzeciego obrazu i w tym chyba mam problem.
A w ogole to niewiele uzywalem photoshopa i przez to czesto robie bledy ktorych nie da sie usunac i trzeba zaczynac od poczatku.
Dlatego wolal bym by ktos to zrobil przy mnie, a ja ogranicze sie do prosb by ten czy inny ovraz powiekszyc lub pomniejszyc i do zatwierdzenia ostatecznego wygladu. ;)

Dodano po 36 minutach 16 sekundach:
moze tak dla ulatwienie i zachety dodam ze jedena z firm we francji dala mi cene za taka usluge z tym ze cena zawiera drukowanie obrazu na kanwie, a mi potrzebne jedynie wydruk kolorowy na papierze by moc to przenieac na plotno farbami.
Cena jaka mi podali to 700 euro.
Za wykonanie zlaczenia tych trzech obrazow wedlug moich instrukcji moge zaplacic 500euro.
Ostatnio zmieniony 2021-11-07, 20:56 przez Jozek, łącznie zmieniany 3 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

mysza365

Re: Moja pasja

Post autor: mysza365 » 2021-11-10, 09:44

Jozek pisze: 2021-11-07, 21:29 po prostu probowalem 2obrazy polaczyc w photoshopie, ale by dolaczyc trzeci trzeba te pierwsze dwa zapisac zanim dolaczy sie trzeci,
Mogę spróbować to zrobić po starej znajomości, bo wygląda na drobiazg. Nie wiem tylko, czy dobrze Cię rozumiem. Chodzi o nałożenie na siebie trzech transparentnych obrazów. Wieczorkiem, jeśli zdążę, zrobię na jakichś dowolnych i zobaczymy, czy o to Ci chodzi.
(A co do boraksu, to jednak się nie pomyliłam - jest składnikiem np. niektórych starych przepisów farb. Mogę podesłać źródło, jeśli Cię to interesuje).

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Moja pasja

Post autor: Jozek » 2021-11-10, 13:18

Tak dobrze zrozumialas, z tym ze majac je nalozone na siebie trzeba kazdym z nich moc manipulowac np. powiekszac lub pomniejszac, przesuwac, oraz zmieniac intensywnosc kolorow.

Boraks, wiem ze byl i chyba nadal jest uzywany do impregnacji skor obok mydla arszenikowego, np. wypychanie zwierzat.
Mozliwe ze byl uzywany do farb bo wielu malarzy robilo rozne proby w tym wzgledzie.
Najczesciej jednak byla uzywana mira i niektore oleje.
Te skladniki i ich proporcje sa jednym z kryteriow weryfikacji czy to orginal, czy kopia.
Chetnie bym o boraksie w farbach poczytal, bo pewnie nie do wszystkich farb go stosowano.
Ostatnio zmieniony 2021-11-10, 14:47 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2524
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 152 times
Been thanked: 403 times

Re: Moja pasja

Post autor: Abstract » 2021-11-10, 13:50

Jozek pisze: 2021-11-10, 13:18 Tak dobrze zrozumialas, z tym ze majac je nalozone na siebie trzeba kazdym z nich moc manipulowac np. powiekszac lub pomniejszac, przesuwac, oraz zmieniac intensywnosc kolorow.
Józku photoshop spłaszcza warstwy tylko wtedy gdy przy eksporcie wybierzesz rozszerzenie pliku, które nie obsługuje warstw. Jeśli zapisywałbyś np do .psd nic się nie scali. Bezstratne zmiany pierwotnych rozmiarów warstw trzeba odpowiednio zabezpieczyć przed utratą jakości. Wszystko masz na YT ale pewnie oprócz czasu ;)
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Moja pasja

Post autor: Jozek » 2021-11-10, 15:08

Dodatkowy dla mnie problem to pamietanie co jak i z ktorym obrazem w danej chwili zrobic i jednoczesnie przygladac sie co sie dzieje z caloscia, by doprowadzic do zamierzonego efektu.
Chodzi o to by ktos wykonywal te rozne operacje pod dyktando, np. powieksz nieco ten obraz a ten trzeci przesun w prawo i nieco w dol.
widzac w danym czasie co sie dzieje mozna latwiej wychwycic najlepsze ustawienia i kolorystyke.
Robiac wszystko samemu nie pamietajac jak co robic zajelo by to wieki.
Po prostu ktos kto ma doswiadczenie jak mu powiesz by to czy to robil to nie bedzie sie zastanawial jak to zrobic za kazdym razem tylko to zrobi. ;)
A by uzyskac zamierzony efekt pewnie trzeba bedzie dziesiatki razy zmniejszac, powiekszac, rozjaniac, przyciemniac, zmieniac stopien transparentnosci i wszystko to na kazdym z trzech obrazow.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2524
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 152 times
Been thanked: 403 times

Re: Moja pasja

Post autor: Abstract » 2021-11-11, 10:41

Józku czyli pewnie dla ciebie i myszy365 przydatny byłby program typu TeamViewer, gdzie widziałbyś na bieżąco jego ekran i sugerował zmiany przez mikrofon obserwując w locie. Pozostaje jednak problem wyświetlania na twoim monitorze, każdy ma trochę inne charakterystyki, u ciebie możesz widzieć w ciepłych odcieniach, u myszy w zimnych, możesz nie widzieć tego co on widzi ze względu na ograniczenia pokrycia przestrzeni barw, sRGB, AdobeRGB, a wydruk to już całkiem inna bajka ;). Chyba, że obaj macie monitory graficzne po kalibracji. Najbezpieczniej byłoby próbkować na małym formacie druku, aż doszedłbyś do tego co chciałeś osiągnąć. Ale może nie trzeba aż takich wymagań co do finalnego efektu.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2021-11-11, 11:13 przez Abstract, łącznie zmieniany 1 raz.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Moja pasja

Post autor: lambda » 2021-11-13, 07:46


A słyszeliście o technologi deepfake?
W i ternecie już będzie całkowity śmietnik.

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2524
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 152 times
Been thanked: 403 times

Re: Moja pasja

Post autor: Abstract » 2021-11-13, 11:13

lambda pisze: 2021-11-13, 07:46 A słyszeliście o technologi deepfake?
W i ternecie już będzie całkowity śmietnik.
viewtopic.php?f=58&t=12271
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1707
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 554 times
Been thanked: 419 times

Re: Moja pasja

Post autor: Viridiana » 2022-02-26, 19:13

Czym jest dla Was pasja?
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Moja pasja

Post autor: Andej » 2022-02-26, 19:51

Viridiana pisze: 2022-02-26, 19:13 Czym jest dla Was pasja?
Mnie do pasji, i to szewskiej doprowadza przemoc. Upadlanie człowieka przez człowieka.
-----------------
Ale słusznie zadajesz pytanie. Zbliża się Wielki Post. A wraz z nim nabożeństwa pasyjne.

toteż słusznie sprowadzasz nasz myśli na pasje, czyli wielkopostne nabożeństwa służące rozpamiętywaniu męki Jezusa. A także na dzieła artystyczne traktujące o męce Jezusa, gdyż też są określane tym mianem.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2022-02-26, 19:57 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Moja pasja

Post autor: Skaza » 2022-02-26, 20:22

Viridiana pisze: 2022-02-26, 19:13 Czym jest dla Was pasja?
Oderwaniem choć na krótki czas myśli od spraw które martwią i w codzienności przytłaczają. W moim przypadku zawsze było to coś wyciszającego.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Moja pasja

Post autor: Dezerter » 2022-02-26, 20:44

Z przerażeniem stwierdzam, że moje dawne pasje poszły w odstawkę a 2 największymi moimi pasjami staję się
- praca/firma
- forum
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ