M-c czerwiec

M-c czerwiec

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. W święto Najświętszego Serca Pana Jezusa spod Kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa ruszam z krzyżem w intencji zadośćuczynienia za nasze grzechy i przez moją pielgrzymkę proszę Boga, aby w naszej Ojczyźnie dokonała się Intronizacja Jezusa Chrystusa, aby Polska była posłuszna woli Bożej, żeby Chrystus był Królem naszych serc, naszych rodzin, naszej Ojczyzny. Dzisiaj udaję się do Brzezin tych niedaleko Kalisza.

24.06.2022

Króluj Nam Chryste! Kochani dzisiejszy dzień wyobrażałem sobie zupełnie inaczej. Miałem szybko dojść do Brzezin i odpocząć po pierwszym dniu pielgrzymki. Miało być 34 km, a to i tak dużo, jak na pierwszy dzień. Jednak do dystansu doszło + 10 km z racji tego, że zgubiłem się w lesie. Technologia postanowiła ze mnie zażartować i jej się udało. Mnie jednak nie było do śmiechu i przypomniał mi się pierwszy dzień pielgrzymki tej sprzed 2 lat, jak musiałem przedzierać się przez chaszcze, które były na wysokości mojego czoła. Udało mi się dotrzeć z dużym opóźnieniem na parafię w Brzezinach, a z racji tego, że jestem wykończony, opis pielgrzymki dodam jutro rano. Jak widzicie na zdjęciach już pierwszego dnia nie brakło dobrych dusz, które chciały pomóc i mam nadzieję, że na waszą pomoc też mogę liczyć. Jutro ruszam do Kalisza i codziennie, będę udostępniał, do jakiej miejscowości idę. Oczywiście wyruszyłem bez pieniędzy i karty, nie mam dogadanych obiadków po drodze i o nocleg muszę się modlić, a moja modlitwa to Jezu Ufam Tobie. Jezu Ty się tym zajmij. Kochani idę się kąpać i do spania. A jutro post z rana o inicjatywie i kierunek Kalisz.

25.06.2022

Około 10:30 wyruszyłem z Brzezin. Wiem, że późno, ale rozmawialiśmy z Adrianem i Ks. Robertem o moim dziele i o wielu innych sprawach. Po tym jak ks. Robert mnie poblogoslawił ruszyłem do Kalisza i swój cel osiągnąłem. Z Kalisza ruszam w poniedziałek, z racji tego, że muszę się spotkać z kilkoma osobami, chce również nagrać dla was materiał o Intronizacji i wyjaśnić w nim ważne kwestie Dzisiejszy dzień był wspaniały, spotkało mnie wiele dobrego, ale za wiele się działo, żebym wszystko opisał. Pan Jan pokazał mi medal za ponad 50 lat pożycia małżeńskiego i to mnie bardzo zbudowało, piekne świadectwo dla wszystkich małżonków . Konrad pomógł mi nieść krzyż, a teraz jestem u moich znajomych i jeszcze mam wiele do zrobienia. Jutro jak Bóg da będzie filmik o Intronizacji.

26.06.2022

Króluj Nam Chryste. Kochani ten wspaniały dzień święty, którym jest niedziela, spędziłem w Kaliszu. Na Mszy byłem w Klasztorze Sióstr Karmelitanek Bosych w Kaliszu-Niedźwiadach, jest to miejsce gdzie czuje się obecność Boga. Miałem dzisiaj nie pielgrzymować, jednak stwierdziłem, że muszę przejść z krzyżem z Sanktuarium św. Józefa do miejsca, w którym nocuję. Trzeba było pokonać zaledwie 4 kilometry i było mi miło, ponieważ nie szedłem sam 🙂 Co miałem zaplanowane udało się zrealizować, a jutro chcę dojść do Kościoła pw. Świętej Trójcy w Rychwale. Kochani nagrałem dla was, krótki filmik, który jest dostępny pod tym linkiem

https://youtu.be/t5H51MusZWk

W każdą niedzielę będę starał się dodać kolejny filmik na YouTube, a codziennie od jutra na Facebooku będzie codzienna modlitwa dziesiątką różańca za Polskę, aby była posłuszna woli Bożej. Z serca was błogosławię

27.06.2022

Króluj nam Chryste. Kochani z samego rana zostałem odprowadzony z Kalisza przez moją Bożą rodzinkę Dzisiejsza trasa była trudna, ponieważ szedłem drogą krajową. Powiem szczerze, że bardzo mnie zirytował hałas, który wywoływały jeżdżące samochody, a i temperatura dała się we znaki. Po drodze zobaczyłem wspaniałą kapliczkę Jezusa Miłosiernego wybudowaną w roku miłosierdzia. Państwo Łaźniak zapoczątkowali budowę tej kaplicy, a wiem to stąd, że zaprosili mnie na herbatę i kanapki, więc mieliśmy okazję porozmawiać. Później zjadłem pyszny obiad, a teraz jestem u Urszuli, która przyjechała po mnie 40 km. Jak sama powiedziała: Nigdy nie jest za daleko, żeby komuś pomóc. Niedawno zjadłem kolację i biorę się za wyznaczanie trasy na jutro, a w planach mam Konin : ) Błogosławię was.

 

28.06.2022

Króluj nam Chryste. Kochani dzisiaj nie ma zbyt wiele zdjęć, gdyż większość mojej drogi byłem przygnębiony. Spowodowane było to pytaniem, pewnego pana, który zatrzymał się na środku drogi.
Co pan robi ?
To jest pielgrzymka pokutna.
To co pan zrobił ?

Po tym krótkim dialogu, odjechał, a ja zacząłem się zastanawiać co złego zrobiłem. Ta myśl nie opuszczała mnie, aż zdałem sobie sprawę, że jestem MORDERCOM. Dobrze przeczytaliście, to nie żadna literówka. Zdałem sobie sprawę, że przez mój grzech Chrystus musiał umrzeć na krzyżu, i gdy ja grzeszę Chrystus cierpi w agonii ! Przypomniało mi się jak kiedyś, rozważałem godzinę Świętą i włączyłem Pasje Mela Gibsona. Gdy żołnierze biczowali Chrystusa z uśmiechem na ustach, szydząc sobie z Niego, strasznie się zdenerwowałem i pomyślałem: co za bydlaki !!! W sercu usłyszałem słowa : to ty mi to zrobiłeś !!! Kochani pamiętajcie, że jak grzeszymy, to my biczujemy Chrystusa! To my wkładamy mu cierniową koronę! To my przybijamy Go do Krzyża. Kochani miłujmy się wzajemnie, jak nas Chrystus umiłował i czyńmy pokutę, aby Bóg był umiłowany przez wszystkich! Dzisiejszą noc u Angeliki i Arka Wojownika Maryi, a jutro idę do Skulska. Błogosławie was.

1 tajemnica części radosnej różańca za Polskę. Codziennie kolejna i jak odmówimy cały różaniec, zaczynamy od początku.

 

 

29.06.2022

Króluj nam Chryste. Kochani zacznę od końca. Mam nocleg na parafii w Skulsku. Pierwsze co zrobiłem po wskazaniu mi pokoju przez ks. Piotra, powinno być dla was oczywiste. Podziękowałem i położyłem się na kanapie, z której nie mogę wstać. Dzisiejszy dzień, fizycznie był ciężki, pomimo tego, że całą drogę pomagał mi Marek, za co z całego serca dziękuję. Od strony duchowej było wspaniale. Towarzyszył mi Boży pokój i wielka radość, a i w pewnym momencie zaskoczenie Bożym działaniem, ponieważ spotkałem Kasię i Grzegorza, którzy mieszkają w Holandii i tam robią wspaniałą pracę ewangelizacyjną. Oczywiście byłem zaskoczony, ponieważ ich znam i nie spodziewałem się, że trafię na nich w Licheniu. Wykorzystując sytuację, że jestem w świętym miejscu, a dokładnie tam, gdzie Maryja zostawiła ślad swoich stóp, pomodliłem się, abyśmy wszyscy byli posłuszni woli Bożej. Maryja w Licheniu powiedziała, że: Ku zdumieniu wszystkich narodów świata – z Polski wyjdzie nadzieja udręczonej ludzkości. Piękne słowa i od nas zależy czy się spełnią. Kochani jutro udaję się do Kruszwicy i już mam gdzie spać. Bardzo wam dziękuję, że wspieracie mnie dobrym słowem w komentarzu i modlitwą. Jeżeli macie jakąś sprawę do mnie to piszcie śmiało w wiadomości prywatnej, ponieważ nie jestem w stanie przejrzeć wszystkich komentarzy. Nie mam po prostu na to siły. Błogosławię was. Dobrej nocy.

2 tajemnica radosna różańca za Polskę.

30.06.2022

Króluj nam Chryste. Kochani moi nocuję u Jarka, który jest Wojownikiem Maryi. Dobrze, że jest w Polsce taka siła, którą prowadzi Maryja! Dzisiejszą trasę pokonałem dość szybko z racji tego, że miałem tylko 24-25 km do pokonania. Przyznam szczerze, że taki dystans jest idealny, jak na pielgrzymkę z 3-metrowym krzyżem. Jednak czasem trzeba pokonać 40 km lub więcej. Wszystko zależy, w jakiej miejscowości jest Kościół. Najważniejszą sprawą jest codzienna Eucharystia. Módlmy się za to, aby codzienna Eucharystia była dla nas sprawą najważniejszą, bo jak powiedział Jezus: Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. 55 Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. 56 Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. 57 Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze mnie. 58 To jest chleb, który z nieba zstąpił – nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki».(J 6,54-58). Braciszek z lokalnej prasy dołączył do mnie w Kruszwicy. Porozmawialiśmy chwilę, zrobił mi kilka zdjęć, a ja dałem mu krzyż, aby sam mógł poczuć, jak to jest tak pielgrzymować. Powiem wam kochani, że dzisiaj nauczyłem się doceniać takie proste rzeczy jak mus od kubusia, a i kolacja ze wszystkimi domownikami przy wspólnym stole działa budująco i daje do myślenia. Kochani jutro udaję się z Kruszwicy do Rojewa. Pomódlcie się o nocleg i dobrą drogę. Błogosławię was. Z Bogiem!

3 tajemnica radosna różańca za Polskę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *