POLSKA – to brzmi dumnie.

POLSKA – to brzmi dumnie.

 

Żyj tak abyś wiedział, że Twoi przodkowie byliby z Ciebie dumni

Mały patriota Michałek

🇵🇱100 lecie Niepodleglosci 🇵🇱🇵🇱 godz 12.00🇵🇱❤️❤️❤️

Gepostet von Mały miś chodzi dziś. am Sonntag, 11. November 2018

 

Krzyż na Giewoncie ma 114 lat. „Ten krzyż tam stoi i trwa. Jest niemym, ale wymownym świadkiem naszych czasów”

Krzyż na Giewoncie zamontowany został przez parafian z Zakopanego 19 sierpnia 1901 roku na pamiątkę 1900. rocznicy urodzin Jezusa Chrystusa:)

„Ten krzyż tam stoi i trwa. Jest niemym, ale wymownym świadkiem naszych czasów. Rzec można, że ten jubileuszowy krzyż patrzy w stronę Zakopanego i Krakowa, i dalej: w kierunku Warszawy i Gdańska. Ogarnia całą naszą ziemię od Tatr po Bałtyk. Chcieli wasi ojcowie, aby Chrystusowy krzyż królował w szczególny sposób w tym pięknym zakątku Polski. I tak się też stało. To wasze miasto rozłożyło się, rzec można, u stóp krzyża ”

Jan Paweł II czerwiec 1997 roku w Zakopanem.

Te właśnie słowa kojarzą mi się w rocznicę ustawienia krzyża na Giewoncie, który przeszkadzał w latach komunizmu, przeszkadza i dziś.

I choćby tysiąc intelektualnych- liberalnych i lewackich atletów wytężało swoje siły i próbowało wmawiać nam, że krzyż nie jest nam potrzebny to słów Ojca Świętego nie wymażą.

Nie wstydzę się krzyża!

,,Polska ♥️🇵🇱♥️ będzie przewodniczką Narodów”
Już jest chrześcijańskim sercem Europy.

W dniu 14 września 2019 akcja „Polska pod Krzyżem” zgromadziła w modlitwie ludzi w ponad 1300 miejscach na całym świecie. Rzeczniczka biura prasowego Fundacji Solo Dios Basta, Elżbieta Lachman. powiedziała, że szacowanie łącznej liczby uczestników potrwa, ale było ich na pewno kilkaset tysięcy. Tylko w głównych uroczystościach w Kruszynie k. Włocławka udział brało ok. 60 tys. wiernych.

Jej organizatorami były diecezja włocławska i Fundacja Solo Dios Basta, która wcześniej organizowała m.in. „Różaniec do granic” i „Wielką pokutę”. Wydarzenie „Polska pod Krzyżem” miało wypełnić testament duchowy św. Jana Pawła II, który w 1997 r. wzywał do obrony krzyża „od Tatr aż do Bałtyku”

Niesamowite świadectwo Brońmy Krzyża -„Pan Bóg czyni cuda przez nasze działanie”

 

Nasz wspaniały Święty Papież Jan Paweł II także bardzo kochał Polskę, swoją Ojczyznę.

<3 <3 <3 wspomnień nigdy dość <3 <3 <3

Gepostet von Piękno Jest W Nas am Samstag, 23. September 2017