Didache – Nauczanie dwunastu apostołów.

Didache – Nauczanie dwunastu apostołów.

Didache – Zwiastun

Didache – Zwiastun

Kochani! Po dłuższej przerwie wracamy do nagrywania dla Was kolejnych cudownych książek. Prezentujemy zwiastun do "Didache". Pełny tytuł dzieła to "Nauczanie Pana do narodów przekazane przez dwunastu apostołów". Krótki traktat starożytnego chrześcijaństwa, jedno ze starszych pism Ojców apostolskich. Powstał prawdopodobnie w na początku II wieku na terenie Syrii. Zalicza się do pism Ojców apostolskich. Antyczny tekst zaginął, przez długi czas znany był tylko z cytatów w pismach Ojców Kościoła. Didache odkrył dopiero w 1873 roku w bibliotece Hospicjum św. Krzyża w Konstantynopolu metropolita Filoteos Bryennios w rękopisie Codex Hierosolymitanus z 1056 roku.Jakże cudowna, zdrowa i prawdziwie katolicka nauka przekazana nam przez pierwszych chrześcijan byśmy się nie dali oszukać fałszywym prorokom. Będą to 4 krótkie odcinki. Zapraszamy od piątku!

Gepostet von W Sercu Maryi am Dienstag, 15. Januar 2019

 

„Synu mój… nie szemraj, gdyż to prowadzi do bluźnierstwa. Ani bądź hardym ani złośliwym. Bądź cichym. Bowiem cisi posiądą ziemię. Bądź pobłażliwym, miłosiernym, potulnym, spokojnym i dobrym. Zachowuj zawsze, drżąc, słowa któreś usłyszał”

Didache – Nauczanie dwunastu apostołów – część 1

"Synu mój… nie szemraj, gdyż to prowadzi do bluźnierstwa. Ani bądź hardym ani złośliwym. Bądź cichym. Bowiem cisi posiądą ziemię. Bądź pobłażliwym, miłosiernym, potulnym, spokojnym i dobrym. Zachowuj zawsze, drżąc, słowa któreś usłyszał"Zapraszamy na pierwszy z czterech odcinków nauczań przekazanych nam przez dwunastu aspostołów w dziele Didache.Umieszczamy Was wszystkich w Sercu Maryi <3 <3 <3PS. Zapraszamy również na nasz Youtube, tam odcinek z trochę lepiej zbalansowaną (ze względu na inną politykę portalu) ścieżką dźwiękową.

Gepostet von W Sercu Maryi am Freitag, 18. Januar 2019

 

„Synu mój, nie będziesz miał rąk wyciągniętych do brania, a do dawania skurczonych. Nie będziesz się wahał w dawaniu, ani dając, szemrał. Będziesz bowiem wiedział, kto jest dobrym Oddawcą, który Cię wynagrodzi. Tego, co głosi Słowo Boże, będziesz pamiętał dniem i nocą. Czcić zaś go będziesz, jak Pana. Skąd bowiem sprawa Pańska jest głoszona, tam jest Pan.”

Didache – Nauczanie dwunastu apostołów – część 2

"Synu mój, nie będziesz miał rąk wyciągniętych do brania, a do dawania skurczonych. Nie będziesz się wahał w dawaniu, ani dając, szemrał. Będziesz bowiem wiedział, kto jest dobrym Oddawcą, który Cię wynagrodzi. Tego, co głosi Słowo Boże, będziesz pamiętał dniem i nocą. Czcić zaś go będziesz, jak Pana. Skąd bowiem sprawa Pańska jest głoszona, tam jest Pan."Zapraszamy na drugi odcinek nauczań przekazanych nam przez dwunastu aspostołów w dziele Didache.Niech Maryja wyprasza Wam łaski, które będą Wam potrzebne na drodze do świętości <3

Gepostet von W Sercu Maryi am Mittwoch, 23. Januar 2019

 

Jakże cudowna, zdrowa i prawdziwie katolicka nauka przekazana nam przez pierwszych chrześcijan byśmy się nie dali oszukać fałszywym prorokom.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *