Ewangelizacja i uzdrawianie chorych

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
Uczeń

Ewangelizacja i uzdrawianie chorych

Post autor: Uczeń » 2020-10-14, 00:04

Wiecie, na końcu ewangelii Mateusza Jezus nakazał by iść, uzdrawiać chorych i głosić Ewangelię.
Jakie macie doświadczenia w wykonywaniu tego przykazania?
Jak prowadzicie rozmowę, może jakieś świadectwa?

Głosiłem kilkanaście razy ewangelię, modliłem się o uzdrowienie, dawałem i daję ludziom książki na temat jak uzyskać uzdrowienie. Głównym tematem tutaj jest wiara i jej budowanie. Bogu nie można podobać się bez wiary, wiarę trzeba ćwiczyć i wzmacniać.

Macie jakieś doświadczenia, prowadzenie Ducha Świętego?

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Ewangelizacja i uzdrawianie chorych

Post autor: Jozek » 2020-10-14, 00:18

Trzeba miec wiare jak ziarnko gorczycy, ale by uzdrawiac, potrzebna jest wiara tej osoby. bez jej wiary nie bedzie uzdrowienia.
Jezus mowil, "gdy dwoje lub troje zgodnie o cos prosza, Ojciec im to da", jesli te drugie i trzecie osoby maja chocby najmniejsze watpliwosci, to nic z uzdrowienia nie bedzie. Wiara jest tu najistotniejszym elementem. Wiara rowna, lub wieksza od pewnosci.
Ta wieksza od pewnosci, to wiara jak ziarnko gorczycy.
Ostatnio zmieniony 2020-10-14, 00:26 przez Jozek, łącznie zmieniany 3 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

afilatelista_michal

Re: Ewangelizacja i uzdrawianie chorych

Post autor: afilatelista_michal » 2020-10-14, 07:55

Jozek pisze: 2020-10-14, 00:18 Jezus mowil, "gdy dwoje lub troje zgodnie o cos prosza, Ojciec im to da",
I jest to obietnicą bez pokrycia. Rozumiem że nie znalazło się dwóch takich którzy by modlili się np o zniknięcie COVID-19?
Albo o odrośnięcie czyjejś amputowanej nogi?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4222 times

Re: Ewangelizacja i uzdrawianie chorych

Post autor: Andej » 2020-10-14, 08:11

Też mnie to śmieszy. Ta wiara, że dwóch lub trzech się pomodliło i trzask, prask, już jest. Teraz, zaraz. Bo Bóg został zniewolony naszymi modlitwami. Tu i teraz. Ale trzeba się nieco nagłówkować, aby znaleźć sens twierdzenia. Sens w czasie i przestrzeni. Wiara w to, że to człowiek jest ważniejszy niż Bóg. Wzorem jest modlitwa Jezusa w Ogrójcu. I zaufanie. Bo Bóg działa. Choć nie tak, jak człowiek sobie to wyobraża. Nie ma automatyzmu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4674 times
Kontakt:

Re: Ewangelizacja i uzdrawianie chorych

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-10-14, 09:07

Pełna zgoda z Andejem.
Jozek pisze: 2020-10-14, 00:18 Trzeba miec wiare jak ziarnko gorczycy, ale by uzdrawiac, potrzebna jest wiara tej osoby.
Nie tylko. Uzdrowienie musi być zgodne z wolą Bożą - inaczej mogłoby być nawet złem.
Jezus mowil, "gdy dwoje lub troje zgodnie o cos prosza, Ojciec im to da"
Mamy jednak też przekaz: "Ufność, którą w Nim pokładamy, polega na przekonaniu, że wysłuchuje On wszystkich naszych próśb zgodnych z Jego wolą."/1J5,14/
jesli te drugie i trzecie osoby maja chocby najmniejsze watpliwosci, to nic z uzdrowienia nie bedzie
Nieprawda. Wiara w to, że nastąpi uzdrowienie, bo sobie wymyśliliśmy, że ma być, nie jest elementem wiary chrześcijańskiej.
Wiara jest tu najistotniejszym elementem.
Nie. Wola Boża jest naistotniejsza. Zawsze.

@Afilatelista - już wiemy, że jesteś ateistą. Ale w tym wątku nie prowadzimy polemiki ani o ateiźmie, ani o tym czy Bóg jest. Więc sobie daruj te neurotyczne wtręty, bo przeszkadzasz.
Uczeń pisze: 2020-10-14, 00:04 Głosiłem kilkanaście razy ewangelię, modliłem się o uzdrowienie, dawałem i daję ludziom książki na temat jak uzyskać uzdrowienie.
W modlitwie o uzdrowienie "jesli taka jest wola Twoja" nie ma nic złego, wręcz przeciwnie... Ale... wybacz refleksję biblijną: czy znajdziesz w głoszeniu Ewangelii przez Jezusa podobne porady "jak uzyskać"?
Ostatnio zmieniony 2020-10-14, 09:11 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Ewangelizacja i uzdrawianie chorych

Post autor: Niezapominajka » 2020-10-14, 09:15

już nawet nie chodzi o uzdrawianie - sama modlitwa jest poniekąd zgoda i akceptacja na dany stan rzeczy - musimy pogodzić się z tym, jak jest i prosić Boga o pomoc, uzdrowienie ale NIE NASZA LECZ JEGO WOLA NIECH SIĘ STANIE.

napisałam, ze nie chodzi tylko o uzdrawianie - bo każda modlitwa powinna być na tym oparta. nie tylko o uzdrowienie, lecz wszelkie prośby o „spełnienie” naszych oczekiwań, pragnień. myśle, że warto modlić się o przymnożenie wiary, nadziei i miłości oraz siłę i wsparcie w codziennym życiu do akceptacji danych stanów i sytuacji, na które ciężko nam wpłynąć.

tak czy inaczej, modlić należy się z wiara i zaufaniem ze Bóg poprowadzi nas po najwłaściwszej ścieżce. nawet jeśli uzdrowienie nie nastąpi, może Nam pomóc na tysiąc innych sposobów
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

apis

Re: Ewangelizacja i uzdrawianie chorych

Post autor: apis » 2020-10-14, 10:49

Paralityka spuściło przez dach czterech. Pan Jezus uzdrowił go ze względu na ICH wiarę.

Ale porady, jak uzyskać uzdrowienie, podchodzą pod New Age. Z Ewangelii wiemy, że najpierw potrzebne jest nawrócenie, odpuszczenie grzechów. Uzdrowienie duchowe poprzedza uzdrowienie fizyczne. A czasem uzdrowienie fizyczne nie nastąpi, bo nie ma w tym woli Bożej. Bo może czasami choroba człowieka uświęca. Bo może inaczej by się nie opamiętał, nie zmienił. Woli Bożej możemy być pewni w jednej rzeczy: w kwestii naszego zbawienia. I Pan Bóg zrobi wszystko, żeby nas do tego zbawienia doprowadzić. Jeśli uzdrowienie pomoże nam w zbawieniu, to ono nastąpi. Jeśli nie, to nie. Zdrowie nie może być bożkiem. To tak, jak w New Age, gdzie przewija się kilka tematów: zdrowie, pieniądze, miłość i pomyślność. A w chrześcijaństwie to zbawienie jest na pierwszym miejscu.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Ewangelizacja i uzdrawianie chorych

Post autor: Jozek » 2020-10-14, 11:32

Marek, masz talent do wyszukiwania odwrotnych i negatywnych znaczen slow.
Gdybym tak myslal i rozumial jak to sugerujesz w swoich wypowiedziach to nie szedl bym na operacje tylko czekal na cud uzdrowienia.

Dodano po 3 minutach 3 sekundach:
Andej pisze: 2020-10-14, 08:11 Też mnie to śmieszy. Ta wiara, że dwóch lub trzech się pomodliło i trzask, prask, już jest. Teraz, zaraz. Bo Bóg został zniewolony naszymi modlitwami. Tu i teraz. Ale trzeba się nieco nagłówkować, aby znaleźć sens twierdzenia. Sens w czasie i przestrzeni. Wiara w to, że to człowiek jest ważniejszy niż Bóg. Wzorem jest modlitwa Jezusa w Ogrójcu. I zaufanie. Bo Bóg działa. Choć nie tak, jak człowiek sobie to wyobraża. Nie ma automatyzmu.
Andej, a gdzie ja pisalem o "trzask,prask"?
Bo ja pisalem o warunkach ze strony czlowieka, bo o tym bylo pytanie autora watku.
Poza tym pominales slowa Jezusa, ze Bog jest w czlowieku, kazdy nosi w sobie Jego czastke. W ogole wiele Nauk zawartych w Pismach pominales.
Ostatnio zmieniony 2020-10-14, 12:04 przez Jozek, łącznie zmieniany 4 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4674 times
Kontakt:

Re: Ewangelizacja i uzdrawianie chorych

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-10-14, 12:57

apis pisze: 2020-10-14, 10:49 Paralityka spuściło przez dach czterech. Pan Jezus uzdrowił go ze względu na ICH wiarę.
Ze względu. Ale uczynił to Jezus, a nie wiara. Nawet kiedy mówi do kobiety "Twoja wiara cię ocaliła. " to ON uzdrawia, nie wiara.
Ale porady, jak uzyskać uzdrowienie, podchodzą pod New Age. Z Ewangelii wiemy, że najpierw potrzebne jest nawrócenie, odpuszczenie grzechów. Uzdrowienie duchowe poprzedza uzdrowienie fizyczne. A czasem uzdrowienie fizyczne nie nastąpi, bo nie ma w tym woli Bożej. Bo może czasami choroba człowieka uświęca. Bo może inaczej by się nie opamiętał, nie zmienił. Woli Bożej możemy być pewni w jednej rzeczy: w kwestii naszego zbawienia. I Pan Bóg zrobi wszystko, żeby nas do tego zbawienia doprowadzić. Jeśli uzdrowienie pomoże nam w zbawieniu, to ono nastąpi. Jeśli nie, to nie. Zdrowie nie może być bożkiem. To tak, jak w New Age, gdzie przewija się kilka tematów: zdrowie, pieniądze, miłość i pomyślność. A w chrześcijaństwie to zbawienie jest na pierwszym miejscu.
Amen!

Jozek pisze: 2020-10-14, 11:32 Marek, masz talent do wyszukiwania odwrotnych i negatywnych znaczen slow.
Gdybym tak myslal i rozumial jak to sugerujesz w swoich wypowiedziach to nie szedl bym na operacje tylko czekal na cud uzdrowienia.
Nie gniewaj się - jestem technokratą. Dyskutuję z tym, co napisałeś, a nie z tym co myślisz (bo tego nie znam).
Poza tym pominales slowa Jezusa, ze Bog jest w czlowieku, kazdy nosi w sobie Jego czastke.
Którą wypowiedź masz na myśli?
Ostatnio zmieniony 2020-10-14, 12:58 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Ewangelizacja i uzdrawianie chorych

Post autor: Jozek » 2020-10-14, 13:05

Gdybys postaral sie pierw zapytac czy to co napisalem znaczy to co myslisz, to bylo by o wiele latwiej dyskutowac.
Robiac tak jak robisz dotychczas, nigdy nic nie bedziesz wiedzial co kto mysli lub ma na mysli piszac cos, a dyskusje beda sprowadzane do klotni i oskarzen.
W wiekszosci moich wypowiedzi jest zalozenie ze inni rozumieja wiare, wiec nie widze potrzeby pisania precyzyjnych szczegolow, bo nie jestem nauczycielem. Moze kiedys dojde do tego by nauczac, ale poki co to nie moja robota.

Jezus mowil, "coscie uczynili tym najmniejszym, mniescie uczynili". a tak w ogole to skad pochodzi dusza, jesli nie od Boga?
A tak poza tym gdy twoja wola, bedzie zjednoczona z wola Boga to jak myslisz jakie beda tego skutki?
Ostatnio zmieniony 2020-10-14, 13:11 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4674 times
Kontakt:

Re: Ewangelizacja i uzdrawianie chorych

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-10-14, 13:16

Jozek pisze: 2020-10-14, 13:05 Gdybys postaral sie pierw zapytac czy to co napisalem znaczy to co myslisz, to bylo by o wiele latwiej dyskutowac.
Łatwiej by było dyskutować, gdybyś pisał tak, by nie trzeba było pytać. NIe miej do mnie pretensji za niezrozumiałość własnych wpisów.
W wiekszosci moich wypowiedzi jest zalozenie ze inni rozumieja wiare, wiec nie widze potrzeby pisania precyzyjnych szczegolow, bo nie jestem nauczycielem. Moze kiedys dojde do tego by nauczac, ale poki co to nie moja robota.
Obawiam się, że Twoje mniemanie, ze właściwie rozumiesz wiarę, jest tyleż ugruntowane, co nie udowodnione . DLatego pozostańmy przy jasnych technikach wyrażania poglądów na piśmie.
Jezus mowil, "coscie uczynili tym najmniejszym, mniescie uczynili". a tak w ogole to skad pochodzi dusza, jesli nie od Boga?
A co to ma do rzeczy?
A tak poza tym gdy twoja wola, bedzie zjednoczona z wola Boga to jak myslisz jakie beda tego skutki?
Najpierw musi być zjednoczona. A wtedy będziesz wiedział, że nie zawsze uzdrowienie jest wolą Bożą.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Ewangelizacja i uzdrawianie chorych

Post autor: Jozek » 2020-10-14, 13:28

Widzisz, wiara w Boga nie bedzie wiara w Boga gdy pominiesz czlowieka-blizniego, tak jak Andej to zrobil w swoim wpisie.
Tak, zgadza sie ze zjednoczenie z Bogiem, daje nam zrozumienie Jego Woli. Slowa Jezusa o wierze jak ziarnko gorczycy wlasnie o tym mowia.
Pawel Apostol, tez wiele o tym mowil, choc kompletnie innymi slowami.
Wisz, gdybym mial pisac tak jasno i wyraznie jak wymagasz, to musial bym napisac referat dluzszy niz wszystkie Pisma razem wziete, a tego nie potrafie.
Zobacz ile stron maja twoje ksiazki, a i tak nie wyjasniles wielu, wielu rzeczy.
Ostatnio zmieniony 2020-10-14, 13:41 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4674 times
Kontakt:

Re: Ewangelizacja i uzdrawianie chorych

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-10-14, 14:27

Józku, znacznie zdrowiej jest na forum odnosić się do tego, co napisano, niż do tego, co przypuszczam że ktoś myślał.
Dlatego jednak nadal będę tak robił (zwłaszcza, że wówczas mógłbym się narazić na słuszny zarzut, że przypisuję komuś coś, czego nie powiedział.

Człowiek, który nie reaguje alergicznie na każdy sprzeciw wobec własnego zdania, napisze najwyżej "tak, to właśnie miałem na myśli".
Człowiek, który podchodzi do dyskusji przede wszystkim ambicjonalnie, zrobi awanturę że wprawdzie nie napisał, ale przecież jego adwersarze mogli się domyślić, że miał na myśli coś innego. I będzie zgorszony, że przed polemiką nie zapytali, czy przypadkiem nie myślał czego innego niż napisał.

Uczeń

Re: Ewangelizacja i uzdrawianie chorych

Post autor: Uczeń » 2020-10-14, 15:25

Ja wiem, że Bóg chce aby każdy człowiek a szczególnie Jego dziecko był zdrowy. Choroba to triumf szatana, nowotwór, uczulenie itp.

Jezus zapłacił cenę za uzdrowienie chorób, powiedział też że te znaki będą towarzyszyć wierzącym. Jezus uzdrawiał każdego, kto do Niego przyszedł.

Problemem jest nasz brak wiary, a Bóg tego wymaga.

Dodano po 28 minutach 6 sekundach:
Jozek pisze: 2020-10-14, 00:18 Trzeba miec wiare jak ziarnko gorczycy, ale by uzdrawiac, potrzebna jest wiara tej osoby. bez jej wiary nie bedzie uzdrowienia.
Jezus mowil, "gdy dwoje lub troje zgodnie o cos prosza, Ojciec im to da", jesli te drugie i trzecie osoby maja chocby najmniejsze watpliwosci, to nic z uzdrowienia nie bedzie. Wiara jest tu najistotniejszym elementem. Wiara rowna, lub wieksza od pewnosci.
Ta wieksza od pewnosci, to wiara jak ziarnko gorczycy.
Osoba niewierząca może jak najbardziej doświadczyć uzdrowienia, wiara tego kto nakłada ręce jest wystarczająca.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Ewangelizacja i uzdrawianie chorych

Post autor: Jozek » 2020-10-14, 15:26

Marek, nie w tym rzecz by kazdy wypowiadal sie precyzyjnie tylko w tym by rozmowca staral sie zrozumiec o czym oponent pisze.
Nie kazdy potrafi wyrazac sie precyzyjnie, a wyszukiwanie bledow, to nie dyskusja, tym bardziej ze wyszukiwaniem bledow mozna latwo zniszczyc czyjas wiare, ktorej dana osoba nie potrafi wyrazic.
Podchodzac do dyskusji tak jak to ty uznajesz, to albo nie bedzie zadnych dyskusji, albo tylko w scislym gronie paru osob na forum, a kazdy kto nie bedzie potrafil wyrazic slowami swojej wiary bedzie odstepca i heretykiem.
Zastanow sie nad tym i nad sensem dyskusji w ogole, bo tu nie o mnie i ciebie chodzi, tylko o wszystkich forumowiczow.
Jak nie poznasz co i jak ktos mysli, to nie bedziesz w stanie mu czegokolwiek wyjasnic. A by kogos zrozumiec, trzeba zejsc do jego poziomu i tlumaczenia dostosowac do tego poziomu, innaczej nic nie da zadne tlumaczenie i wyjasnianie.
Obawiam sie tez ze wlasnie to jest nagminnie pomijane przy ewangelizacji i pozniej sa jakies odloty w roznych grupach przykoscielnych, bo ktos blednie cos zrozumial w naukach.
Ostatnio zmieniony 2020-10-14, 15:38 przez Jozek, łącznie zmieniany 3 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”