Ubiór kobiet

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Magnolia

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Magnolia » 2021-01-10, 10:36

Ja też już jestem zagubiona o czym Drwal chce rozmawiać, bo wątek nazwał ubiór kobiet a teraz pisze o mężczyznach przebierających sie w sukienki, czyli transwestytach...
Ostatnio zmieniony 2021-02-01, 13:21 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4675 times
Kontakt:

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-01-10, 10:51

Drwal pisze: 2021-01-09, 23:54 Nie chodzi o moje zdanie tylko przede wszystkim o wolę Boga
Nie. Już ustaliliśmy, że kiedy zapis w ST wydaje sie wspierać Twoje stanowisko, to jesteś za, a kiedy w tym samym rozdziale biblijnej księgi coś Ci się nie podoba, jesteś przeciw.
etykę ale i estetykę również, ale ogólnie też o sprawiedliwość (bo dlaczego faceci byliby wyśmiani w sukience)?
Też już mówiliśmy - kobiety chodzą albo w damskich spodniach, albo w spodniach które są dla obu płci.
Twoje przypisanie spodni jednoznacznie jako stroju męskiego nie ma żadnych podstaw -poza pewnymi sentymentami odnoszących się do zwyczajów sprzed wieku (ubiór był ściśle wówczas związany z tym, że kobiety po prostu nie wykonywały pewnych zajęć).
a co do piekła , to nie wiemy czy faktycznie kobiety które kiedyś zatwardziale nosiły spodnie tam trafiły , czego im nie życzę i oby Bóg im wybaczył
Z Bogiem
No, to mamy pewien postęp. Tak trzymaj i nie karm się byle czym w Internecie.
Ostatnio zmieniony 2021-02-01, 13:21 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Drwal
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 407
Rejestracja: 4 sty 2021
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 65 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Drwal » 2021-01-10, 13:49

ToTylkoJa pisze: 2021-01-09, 13:05 Oszustwo i manipulacja już w 1 akapicie:

W twoim linku:
"żaden mężczyzna nie śmie ubierać się w szaty żeńskie, ani też kobieta w szaty dla mężczyzny przeznaczone"


Co naprawdę jest tam napisane:
"oraz tańce i obrzędy, na wzór starodawnego i obcego dla żywota chrześcijan zwyczaju przez mężczyzn i kobiety dokonywane, na cześć tych, których Grecy mylnie bogami mianują, odrzucamy i postanawiamy: żaden mężczyzna nie śmie ubierać się w szaty żeńskie, ani też kobieta w szaty dla mężczyzny przeznaczone; nie wolno używać komicznych, "

Czyli nie chodzi o sam ubiór ale praktykowanie jakiś guseł, czy innych magii.
No to prawda jest wielu facetów , którzy ośmielą się załorzyć kobiece ubranie i jeszcze więcej kobiet , które ośmielą się załorzyć Męskie ubranie.
Podlinkowałem ten artykuł , ponieważ tam są postanowienia soborów , a przypominam sobie , że chciałaś coś podobnego.
Z Bogiem

Dodano po 8 minutach 7 sekundach:
Dezerter pisze: 2021-01-09, 15:04
Drwal pisze: 2021-01-07, 19:58 Witam!
To pytanie głównie do kobiet : Dlaczego wy wogóle nosicie spodnie (w kościele też)? teraz pytanie do wszystkich: czy jak byście zobaczyli faceta w sukience w kościele to co byście pomyśleli ? Hańba , jak on może , wygonić go stad. Ksiadz by pewnie taka osobę wygonił z kościoła , OK zgadzam się z tym ale to samo powinno dotyczyć kobiet jak można pójść na spotkanie z Chrystusem i być ubranym jak osoba przeciwnej płci? Przepraszam , ale to jest Dom Boga , a nie pokaz drag queen. Już lepiej aby kobieta była ubrana w Mini niż w jakiekolwiek spodnie i nie rozumiem jak Ksiadz może udzielać rozgrzeszenia lub dawać komunię kobiecie w spodniach? to jest po prostu jeden wielki absurd. Biblia jasno zakazuje robić takich rzeczy i żadne tłumaczenie "że takie czasy" , "Taka moda" nie pasuje , Ponieważ sam Jezusa mówił , że w Piśmie Świętym nigdy nawet żadna kreska się nie zmieni.
Na prawdę nie tak trudno jest to zmienić i się nawrócić.
Na pewno się nie mylę ,a jeśli ktoś uważa inaczej , to proszę to uargumentować dlaczego.
Jestem otwarty na dyskusję.
Niech dobry Bóg wam błogosławi.
Kobiety w spodnich mi w ogóle nie przeszkadzają, no chyba, że w obcisłych, wówczas też nie przeszkadzają :ymblushing: tylko rozpraszają
Widziałem kilka razy szkota i na festiwalach kilku facetów - nie gorszyli mnie
Jezus, apostołowie, święci i .... księżą chodzą w "sukienkach" ;)

Natomiast całkowicie mnie gorszą dziewczyny w kościele w miniówkach
i w leginsach ( w stringach, czy bez? bo trudno zauważyć różnicę)
[-x
Mnie również gorszą dziewczyny w takich strojach jakich napisałeś , natomiast kobieta w spodniach lub facet w sukience nie są lepsi.
Kobieta może do kościoła założyc skromną sukienkę i wtedy jest pewność , że wszystko jest OK.
Tylko tyle i aż tyle.
Z Bogiem

Dodano po 3 minutach 16 sekundach:
Jozek pisze: 2021-01-09, 15:21 Kiedys widzialem taka w czerwonej rozkloszowanej plisowanej miniowce, jeszcze bylo by pol biedy gdyby nie siedziala z nogami zalozonymi jedna na druga i w pozycji pollezacej, a stopami na kleczniku. Najgorsze to to ze odbywala sie wtedy pierwsza Komunia i kosciol byl pelny dzieciakow.
Takie zachowanie jest naganne , ale jak by była w spodniach obojętnie jakich to i tak by nie było lepiej.
Można założyć skromną sukienkę do kolan i będzie dobrze. Tylko tyle i aż tyle.
Z Bogiem

Dodano po 2 minutach 53 sekundach:
Pompieri pisze: 2021-01-09, 23:33 Nie - tunika nie roznila sie na poczatku, poniewaz rzemioslo krawieckie nie bylo na tyle rozwiniete, aby moc stosowac wykroje. Rozroznienie szat na typowo meskie i typowo damskie to dopiero wczesne sredniowiecze - z prozaicznych przyczyn - krawcy juz potrafili szyc okreslone stroje, a nie tylko okrycia.
Napewno strój damski od męskiego w tamtych czasach się różnił choćby nawet dodatkami , np chusta na głowie u kobiety.
Z Bogiem
Ostatnio zmieniony 2021-02-01, 13:22 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1709
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 556 times
Been thanked: 419 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Viridiana » 2021-01-10, 13:55

Drwal pisze: 2021-01-07, 19:58 Witam!
To pytanie głównie do kobiet : Dlaczego wy w ogóle nosicie spodnie (w kościele też)?
Przede wszystkim, mam aktualnie więcej spodni w szafie, a nie będę wyrzucać do kosza ubrań, które są jeszcze zdatne do użytku. ;)
Poza tym, są sytuacje, w których są wygodniejsze. Na WF-ie wolno ćwiczyć tylko w legginsach lub spodenkach. Ostatnio też miałam remont w pokoju i praktyczniejsze są spodnie w tej sytuacji. Dla mnie osobiście są też lepsze jako piżama (koszule nocne mi się ciągle podwijają, gdy próbuję zasnąć).
Drwal pisze: 2021-01-07, 19:58 OK zgadzam się z tym ale to samo powinno dotyczyć kobiet jak można pójść na spotkanie z Chrystusem i być ubranym jak osoba przeciwnej płci?
Wydaje mi się, że jeżeli dana kobieta umiejętnie dobiera ubrania, w spodniach nadal może zachować swoją kobiecość.
Drwal pisze: 2021-01-07, 19:58 Biblia jasno zakazuje robić takich rzeczy i żadne tłumaczenie "że takie czasy" , "Taka moda" nie pasuje , Ponieważ sam Jezusa mówił , że w Piśmie Świętym nigdy nawet żadna kreska się nie zmieni.
Wskaż fragment w Biblii, który by o tym mówił.
Ostatnio zmieniony 2021-02-01, 20:31 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Drwal
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 407
Rejestracja: 4 sty 2021
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 65 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Drwal » 2021-01-10, 14:09

Magnolia pisze: 2021-01-10, 10:36 Ja też już jestem zagubiona o czym @ĆAQ chce rozmawiać, bo wątek nazwał ubiór kobiet a teraz pisze o mężczyznach przebierających sie w sukienki, czyli transwestytach...
no właśnie trafiłaś w sedno , dlaczego Mężczyzn , którzy przebierają się w sukienki nazywasz transwestytami , a kobiety przebierające się w spodnie są OK?
Z Bogiem.

Magnolia

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Magnolia » 2021-01-10, 14:16

Bo kobiety nie przebierają się w mężczyzn nosząc spodnie, nie mają takich intencji, kierują się wygodą.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: ToTylkoJa » 2021-01-10, 14:32

Drwal pisze: 2021-01-10, 13:49
ToTylkoJa pisze: 2021-01-09, 13:05 Oszustwo i manipulacja już w 1 akapicie:

W twoim linku:
"żaden mężczyzna nie śmie ubierać się w szaty żeńskie, ani też kobieta w szaty dla mężczyzny przeznaczone"


Co naprawdę jest tam napisane:
"oraz tańce i obrzędy, na wzór starodawnego i obcego dla żywota chrześcijan zwyczaju przez mężczyzn i kobiety dokonywane, na cześć tych, których Grecy mylnie bogami mianują, odrzucamy i postanawiamy: żaden mężczyzna nie śmie ubierać się w szaty żeńskie, ani też kobieta w szaty dla mężczyzny przeznaczone; nie wolno używać komicznych, "

Czyli nie chodzi o sam ubiór ale praktykowanie jakiś guseł, czy innych magii.
No to prawda jest wielu facetów , którzy ośmielą się załorzyć kobiece ubranie i jeszcze więcej kobiet , które ośmielą się załorzyć Męskie ubranie.
Podlinkowałem ten artykuł , ponieważ tam są postanowienia soborów , a przypominam sobie , że chciałaś coś podobnego.
Z Bogiem
Ty rozumiesz, co w ogóle czytasz?
To postanowienie soboru w Twoim linku jest zakłamane, wkleili tylko fragment, który im odpowiadał, a kiedy przeczytałam CAŁE to rozporządzenie, które niby cytowali, okazuje się, że mówi o czymś z goła innym.
Ostatnio zmieniony 2021-02-01, 13:24 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Drwal
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 407
Rejestracja: 4 sty 2021
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 65 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Drwal » 2021-01-10, 14:42

Viridiana pisze: 2021-01-10, 13:55
drwal pisze: 2021-01-07, 19:58 Witam!
To pytanie głównie do kobiet : Dlaczego wy w ogóle nosicie spodnie (w kościele też)?
Przede wszystkim, mam aktualnie więcej spodni w szafie, a nie będę wyrzucać do kosza ubrań, które są jeszcze zdatne do użytku. ;)
Poza tym, są sytuacje, w których są wygodniejsze. Na WF-ie wolno ćwiczyć tylko w legginsach lub spodenkach. Ostatnio też miałam remont w pokoju i praktyczniejsze są spodnie w tej sytuacji. Dla mnie osobiście są też lepsze jako piżama (koszule nocne mi się ciągle podwijają, gdy próbuję zasnąć).
Drwal pisze: 2021-01-07, 19:58 OK zgadzam się z tym ale to samo powinno dotyczyć kobiet jak można pójść na spotkanie z Chrystusem i być ubranym jak osoba przeciwnej płci?
Wydaje mi się, że jeżeli dana kobieta umiejętnie dobiera ubrania, w spodniach nadal może zachować swoją kobiecość.
drwal pisze: 2021-01-07, 19:58 Biblia jasno zakazuje robić takich rzeczy i żadne tłumaczenie "że takie czasy" , "Taka moda" nie pasuje , Ponieważ sam Jezusa mówił , że w Piśmie Świętym nigdy nawet żadna kreska się nie zmieni.
Wskaż fragment w Biblii, który by o tym mówił.
Nie masz się czym chwalić.
Na wfie to jest jeszcze jakieś usprawiedliwienie a nie np w kościele.
Dobrego typu sukienka też może być praktyczna
Możesz kupić dłuższą koszulę lub spać np w majtkach i zwykłej koszulce.
Np. Ja założę białą koszulę , krawat , matynarkę , skarpety , mokasyny i spódnicę. Wyglądam Męsko?
A jeśli chodzi o ten cytat z Biblii to znajdziesz to tutaj:https://www.verbumdei.com.pl/2013/03/do ... i.html?m=1
Ostatnio zmieniony 2021-02-01, 13:24 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: ToTylkoJa » 2021-01-10, 15:00

Oczywiście, że sukienka może być praktyczna, ale może nie być:
*Też nie lubię spać w koszuli nocnej. Czuje się niekomfortowo, nawet jeśli porównać koszule za kolana i szorty sportowe, wybiorę szorty. Bo są wygodniejsze do spania dla mnie
* Spacer z psem. Nie chcę się zastanawiać, czy nie widać mi za dużo, jak biegamy, nie się zastanawiać, czy jak wejdziemy w tamte krzaki, gdzie suka chce iść, czy mi się sukienka zaplącze
*Za każdym razem, jak dziergam. Jak się siedzi 5 h, trzeba zmieniać pozycję. Wygodnie mi np. usiąść po turecku albo z podwiniętymi nogami, ale nie czuję się komfortowo, kiedy widać mi bieliznę.
*Co z "safety shorts"? Nie znam polskiej nazwy, ale to specjalne, krótkie spodenki ala spodenki na rower (tylko krótsze), które zakłada się pod spódnicę, żeby się nie martwić, że może się podwinąć. Stosują je np. gwiazdy k-popu, jak szaleją na scenie.
*Sprzątanko w domu/ sprzątanie podwórka. Po prostu, spodnie są bardziej komfortowe dla mnie do pracy.
* W szkole ciężko jest usiąść na ławce w przerwie. Bo jest ich mało. Łatwiej jest siedzieć na podłodze w spodniach, niż w spódnicy i w nogi nie jest zimno, jak się siedzi na betonie

Naprawdę, nie ma co się kłucić z subiektywnymi odczuciami. Nigdy nie poszłabym spać w koszuli nocnej, bo się kręcę, ona się podwija, jak się odkryję to mi zimno, a często się odkrywam itd. więc argument "bo sukienka potrafi być wygodna", to żaden argument. Bo nie każdy będzie się czuł komfortowo w takim samym ubraniu.

Nadal czekam na odpowiedź co do fałszerstwa w linku.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4675 times
Kontakt:

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-01-10, 15:18

Drwal pisze: 2021-01-10, 14:42 A jeśli chodzi o ten cytat z Biblii to znajdziesz to tutaj:https://www.verbumdei.com.pl/2013/03/do ... i.html?m=1
Masz na myśli:
"Jezus powiedział do swoich uczniów: Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. Zaprawdę bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim."/Mt 5,17-19/ ?

Dlaczego zatem nie wypełniasz pozostałych 616 nakazów Prawa Mojżeszowego? Jesteś na przykład obrzezany?

Nie ma mniej zrozumianego i częściej nadużywanego wersetu niż Mt 5,17-19.
O jakim „spełnieniu wszystkiego” będącym kresem obowiązywania Prawa mówi Jezus w Mt 5,18?
Co oznacza „Mt 5:17 bt "Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić."

Jezus mówi że nie unieważnia "Prawa i Proroków" (czyli Jego nauka jest spójna ze Starym Testamentem) – i nie chodzi tu bynajmniej o kultyczne przepisy judaizmu.
Jezus mówił że „wypełnia” „Prawo i Proroków”. Co miał na myśli?
„aż się wszystko spełni”
Co ma się wypełnić, zanim przestanie obowiązywać Prawo?
Zapowiadając Mesjasza, prorok Izajasz pisał o Jezusie:
"Spodobało się Panu zmiażdżyć go cierpieniem. Jeśli on wyda swe życie na ofiarę za grzechy, ujrzy potomstwo, dni swe przedłuży, a wola Pańska spełni się przez niego."/Iz 53,10/
Jezus zaś idąc na swoją ostatnią Pashę sam mówi o sobie:
"Oto idziemy do Jeruzalem i spełni się wszystko, co napisali prorocy o Synu Człowieczym."/Łk 18,31b/
Spożywając Pashę uobecniającą Jego Ofiarę mówi:
"Albowiem powiadam wam: Nie będę już jej spożywać, aż się spełni w królestwie Bożym."/Łk 22,16/
i wreszcie ostatnia, dramatyczna chwila:
"...Jezus, świadom, że już wszystko się dokonało, aby się wypełniło Pismo, rzekł: Pragnę. Stało tam naczynie pełne octu. Nałożono więc na hizop gąbkę nasączoną octem i do ust Mu podano. A gdy Jezus skosztował octu, rzekł: Dokonało się! I skłoniwszy głowę, oddał ducha."/J 19,28-30/

Użyte w Mt 5,17 słowo „wypełnić” (plerosai) mające następujące znaczenia:
• realizować
• wypełniać
• udoskonalić
• spełnić wymogi
I tak rzeczywiście jest, gdyż w Nim wypełniają się nie tylko proroctwa Starego Testamentu , ale w ogóle wszystko do czego ten zmierzał. Jezus, przychodząc jako człowiek, podporządkowuje się woli Ojca, a jednocześnie nadaje Prawu jego właściwy i pełny sens.

Zapowiadał to zresztą ST, np.:
„ Oto nadchodzą dni - wyrocznia Pana - kiedy zawrę z domem Izraela i z domem Judy nowe przymierze. Nie takie jak przymierze, które zawarłem z ich przodkami, kiedy ująłem ich za rękę, by wyprowadzić z ziemi egipskiej. To moje przymierze złamali, mimo że byłem ich władcą - wyrocznia Pana. Lecz takie będzie przymierze, jakie zawrę z domem Izraela po tych dniach - wyrocznia Pana: Umieszczę swe prawo w głębi ich jestestwa i wypiszę na ich sercach. Będę im Bogiem, oni zaś będą Mi ludem."/Jr 31,31-33/)
"Oto mój Sługa, którego podtrzymuję, Wybrany mój, w którym mam upodobanie. Sprawiłem, że Duch mój na nim spoczął; on przyniesie narodom Prawo. Nie będzie wołał ni podnosił głosu, nie da słyszeć krzyku swego na dworze. Nie złamie trzciny nadłamanej, nie zgasi [ledwo] tlejącego się knotka. On rzeczywiście przyniesie Prawo. Nie zniechęci się ani nie załamie, aż utrwali Prawo na ziemi, a jego pouczenia wyczekują wyspy." /Iz 42, 1-4/
Stare Prawo było niedoskonałe - tak mówi Pismo – Jezus je udoskonala. Nie tylko realizuje proroctwa ST, ale prowadzi dalej dzieło Objawienia i Zbawienia.

I jak widać, nie chodzi tu ani o wypełnianie obrzezania, ograniczenia w spożywaniu wieprzowiny czy o o przepisy kultyczne. (w tym dzień w którym będzie świętowany szabat) . Chodzi o to „abyście przypomnieli sobie słowa, które były dawno już przepowiedziane przez świętych proroków, oraz przykazanie Pana i Zbawiciela, podane przez waszych apostołów.”/2 Ptr 3,2/
Od czasu gdy „wszystko się dokonało” na Krzyżu, wszelkie szabaty, obrzezania i inne szczegółowe przepisy Prawa to już tylko spełnione zapowiedzi, „cienie rzeczy przyszłych”(Kol 2,16-17).

Więcej i dokładniej na ten temat napisałem tu http://analizy.biz/marek1962/przykazania.pdf (pierwsze 10 stron).
Ostatnio zmieniony 2021-02-01, 13:26 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1709
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 556 times
Been thanked: 419 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Viridiana » 2021-01-10, 19:02

ĆAQ pisze: 2021-01-10, 14:42 Dobrego typu sukienka też może być praktyczna
"Dobrego typu" czyli?
ĆAQ pisze: 2021-01-10, 14:42 Możesz kupić dłuższą koszulę lub spać np w majtkach i zwykłej koszulce.
Dłuższa koszula też mi się podwija, z kolei w samych majtkach może mi być zimno, w końcu mamy styczeń. ;)
Zresztą, nawet jeżeli przyjmiemy, że kobiety powinny nie nosić spodni, czy ta zasada ma być tak restrykcyjna, że tyczy się nawet piżamy?
ĆAQ pisze: 2021-01-10, 14:42 Np. Ja założę białą koszulę , krawat , matynarkę , skarpety , mokasyny i spódnicę. Wyglądam Męsko?
Moim zdaniem kiedy mężczyzna ubierze spódnicę, ewidentnie coś nie gra, tymczasem kobieta umiejętnie dobierając ubrania może wyglądać kobieco w spodniach. Oczywiście, masz prawo do tego, aby spodnie u kobiet Ci się nie podobały, tak jak nie musisz lubić koloru czerwonego, muzyki metalowej albo malarstwa Salvadora Dali, ale to już Twój gust, którego ja nie muszę podzielać.
ĆAQ pisze: 2021-01-10, 14:42 A jeśli chodzi o ten cytat z Biblii to znajdziesz to tutaj:https://www.verbumdei.com.pl/2013/03/do ... i.html?m=1
Cytat, który podałeś, to Jezus powiedział do swoich uczniów: Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. Zaprawdę bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim. - Mt 5, 17 - 19. W jaki sposób z tego cytatu wynika, że nie mogę nosić spodni?
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22637
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4222 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Andej » 2021-01-10, 19:12

Właściwie wszystko już napisane.
Ale warto zwrócić uwagę, że w ciągu wieków zmieniają się kanony strojów. Wynika to ze względów praktycznych, mody, nowych technologii. Polimery dały możliwość tworzenie zupełnie nowych elementów garderoby. A staniki, nie są wynalazkiem starożytnym.
I jeszcze jedno. Czym są sukienki zakonne? Sutanny? Czy przystoi mężczyźnie chodzić w sutannie?
Przypomnę tylko, że ubiór, na wzór którego powstały sutanny był kiedyś typowym strojem męskim. Choć to już tyle lat minęło, że w pamięci wiele dziur.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

zdrogi
Bywalec
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: 4 lut 2019
Been thanked: 20 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: zdrogi » 2021-01-10, 22:01

CAQ skąd u ciebie ta pewność, że kobieta w spodniach, czy facet w spódnicy są Bogu obrzydliwi. Jeśli jesteś katolikiem to nawet tylko taka myśl powinna wzbudzić u ciebie skruchę. Podpisujesz się Z Bogiem, ale z którym.

Drwal
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 407
Rejestracja: 4 sty 2021
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 65 times

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Drwal » 2021-01-10, 23:52

Marek_Piotrowski pisze: 2021-01-10, 10:51
ĆAQ pisze: 2021-01-09, 23:54 Nie chodzi o moje zdanie tylko przede wszystkim o wolę Boga
Nie. Już ustaliliśmy, że kiedy zapis w ST wydaje sie wspierać Twoje stanowisko, to jesteś za, a kiedy w tym samym rozdziale biblijnej księgi coś Ci się nie podoba, jesteś przeciw.
etykę ale i estetykę również, ale ogólnie też o sprawiedliwość (bo dlaczego faceci byliby wyśmiani w sukience)?
Też już mówiliśmy - kobiety chodzą albo w damskich spodniach, albo w spodniach które są dla obu płci.
Twoje przypisanie spodni jednoznacznie jako stroju męskiego nie ma żadnych podstaw -poza pewnymi sentymentami odnoszących się do zwyczajów sprzed wieku (ubiór był ściśle wówczas związany z tym, że kobiety po prostu nie wykonywały pewnych zajęć).
a co do piekła , to nie wiemy czy faktycznie kobiety które kiedyś zatwardziale nosiły spodnie tam trafiły , czego im nie życzę i oby Bóg im wybaczył
Z Bogiem
No, to mamy pewien postęp. Tak trzymaj i nie karm się byle czym w Internecie.
Niektóre prawa da się podważyć np. Przykazaniami lub prawami z NT natomiast te doczyczace stroju nie a się ich jakkolwiek podważyć podważyć
nie ma czegoś takiego jak "damskie spodnie" nikt mi jeszcze nie odpowiedział na pytanie dlaczego faceci w sukience mogliby być wyśmiani przez społeczność a nawet wyrzuceni z kościoła tymczasem , gdy kobiety w spodniach maja się dobrze.
Spodnie od samego poczatku były dla mężczyzn , to po co kobiety je zakładaja?
Z Bogiem

Dodano po 5 minutach 54 sekundach:
Magnolia pisze: 2021-01-10, 14:16 Bo kobiety nie przebierają się w mężczyzn nosząc spodnie, nie mają takich intencji, kierują się wygodą.
Kobiety przebieraja się w mężczyzn noszac spodnie , tylko nie do końcaa świadomie to robia. To w takim razie jakbym ja chodził po mieście nago , bo mi było by tak wygodnie i nie miał bym przy tym złych intencji to byłby to grzech?
Sukienki nie maja kolców można je nosić żadnej kobiecie krzywda się z tego powodu nie stanie , a sukienki sa raczej wygodniejsze od spodni bo sa przewiewne i luźne i nie uwieraja tak jak może być w przypadku spodni.
Z Bogiem

Dodano po 3 minutach 26 sekundach:
ToTylkoJa pisze: 2021-01-10, 14:32
ĆAQ pisze: 2021-01-10, 13:49
ToTylkoJa pisze: 2021-01-09, 13:05 Oszustwo i manipulacja już w 1 akapicie:

W twoim linku:
"żaden mężczyzna nie śmie ubierać się w szaty żeńskie, ani też kobieta w szaty dla mężczyzny przeznaczone"


Co naprawdę jest tam napisane:
"oraz tańce i obrzędy, na wzór starodawnego i obcego dla żywota chrześcijan zwyczaju przez mężczyzn i kobiety dokonywane, na cześć tych, których Grecy mylnie bogami mianują, odrzucamy i postanawiamy: żaden mężczyzna nie śmie ubierać się w szaty żeńskie, ani też kobieta w szaty dla mężczyzny przeznaczone; nie wolno używać komicznych, "

Czyli nie chodzi o sam ubiór ale praktykowanie jakiś guseł, czy innych magii.
No to prawda jest wielu facetów , którzy ośmielą się załorzyć kobiece ubranie i jeszcze więcej kobiet , które ośmielą się załorzyć Męskie ubranie.
Podlinkowałem ten artykuł , ponieważ tam są postanowienia soborów , a przypominam sobie , że chciałaś coś podobnego.
Z Bogiem
Ty rozumiesz, co w ogóle czytasz?
To postanowienie soboru w Twoim linku jest zakłamane, wkleili tylko fragment, który im odpowiadał, a kiedy przeczytałam CAŁE to rozporządzenie, które niby cytowali, okazuje się, że mówi o czymś z goła innym.
Ja nie sadze , by kościół i Bóg pozwalał na przebieranie się za osobę obcej płci. Jak homoseksualizm jest grzechem , to takie coś napewno też.

Dodano po 11 minutach 57 sekundach:
ToTylkoJa pisze: 2021-01-10, 15:00 Oczywiście, że sukienka może być praktyczna, ale może nie być:
*Też nie lubię spać w koszuli nocnej. Czuje się niekomfortowo, nawet jeśli porównać koszule za kolana i szorty sportowe, wybiorę szorty. Bo są wygodniejsze do spania dla mnie
* Spacer z psem. Nie chcę się zastanawiać, czy nie widać mi za dużo, jak biegamy, nie się zastanawiać, czy jak wejdziemy w tamte krzaki, gdzie suka chce iść, czy mi się sukienka zaplącze
*Za każdym razem, jak dziergam. Jak się siedzi 5 h, trzeba zmieniać pozycję. Wygodnie mi np. usiąść po turecku albo z podwiniętymi nogami, ale nie czuję się komfortowo, kiedy widać mi bieliznę.
*Co z "safety shorts"? Nie znam polskiej nazwy, ale to specjalne, krótkie spodenki ala spodenki na rower (tylko krótsze), które zakłada się pod spódnicę, żeby się nie martwić, że może się podwinąć. Stosują je np. gwiazdy k-popu, jak szaleją na scenie.
*Sprzątanko w domu/ sprzątanie podwórka. Po prostu, spodnie są bardziej komfortowe dla mnie do pracy.
* W szkole ciężko jest usiąść na ławce w przerwie. Bo jest ich mało. Łatwiej jest siedzieć na podłodze w spodniach, niż w spódnicy i w nogi nie jest zimno, jak się siedzi na betonie

Naprawdę, nie ma co się kłucić z subiektywnymi odczuciami. Nigdy nie poszłabym spać w koszuli nocnej, bo się kręcę, ona się podwija, jak się odkryję to mi zimno, a często się odkrywam itd. więc argument "bo sukienka potrafi być wygodna", to żaden argument. Bo nie każdy będzie się czuł komfortowo w takim samym ubraniu.

Nadal czekam na odpowiedź co do fałszerstwa w linku.
A Jak ktoś będzie chodził nago bo mu tak wygodnie , to czy on będzie miał grzech? wtedy nic mu nie będzie się podwijało , uwierało i.t.p

można spać w długiej koszuli nocnej albo po prostu w majtkach i koszulce
na spacerze z psem jak załorzysz sukienkę za kolano to nic się nie stanie , a gdy w spodniach jak wejdziesz w krzaki to możesz je np. podrzeć lub zaplatać inna cześć garderoby
podczas dziergania możesz również załorzyć dłuższa sukienke i po problemie
widziałem wiele kobiet w sukience na rowerze i jak się dobrze usiadzie , to jest dobrze. Nawet Ksiadz Mateusz jeździł w sutannie na rowerze , a swoja droga nie wiedziałem , że gwiazdy k-popu to również kobiety.
również jak załorzysz dłuższa sukienkę podczas sprzatania to da się rozwiazać ten problem
chyba nie siedzisz na tej podłodze z goła wiadomo czym w sukience też jest ciepło np w grubszej

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4675 times
Kontakt:

Re: Ubiór kobiet

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-01-11, 01:28

ĆAQ pisze: 2021-01-10, 23:52 Niektóre prawa da się podważyć np. Przykazaniami lub prawami z NT natomiast te doczyczace stroju nie a się ich jakkolwiek podważyć podważyć
Nie ma powodu czegokolwiek "podważać". To po prostu INNE PRZYMIERZE, które nas w swojej warstwie nakazowej (jesli idzie o nakazy kulturowe, obrzędowe a nawet karne) nie obowiązuje. Nawet nakazy moralne (np. Dekalog) obowiązuje nas w znaczeniu nowotestamentowym (że tylko przytoczę niedzielę czy sprawę wizerunków).
nie ma czegoś takiego jak "damskie spodnie"
Proszę o uzasadnienie. Najchętniej dowód biblijny ;)
Uprzedzam, że to, że tak sobie wymyśliłeś, nie jest dostatecznym dowodem.
nikt mi jeszcze nie odpowiedział na pytanie dlaczego faceci w sukience mogliby być wyśmiani przez społeczność a nawet wyrzuceni z kościoła tymczasem , gdy kobiety w spodniach maja się dobrze.
Kwestia kulturowa. Tam gdzie są męskie spódnice (choćby Szkocja) nikt mężczyzny w kilcie z kościoła nie wyrzuci.
Spodnie od samego poczatku były dla mężczyzn , to po co kobiety je zakładaja?
Od początku czego?

Przez setki lat majtki zakładane były jedynie przez mężczyzn. W odniesieniu do kobiet traktowano je jako symbol zgorszenia, kojarzyły się z rozpustą.
Postulujesz, by ich dziś kobiety nie nosiły? ;)

Zablokowany