Kwestia nawracania innych?

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Piort W.

Re: Kwestia nawracania innych?

Post autor: Piort W. » 2022-02-16, 22:57

Tek de Cart pisze: 2022-02-16, 20:00
Andej pisze: 2022-02-16, 11:52 (...)Obowiązkiem każdego chrześcijanina jest bycie Świadkiem Jezusa. (...)
to tak dla Piotra W. specjalnie zaznaczam ;)
Co rozumiesz przez BYCIE ŚWIADKIEM JEZUSA ?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22637
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4222 times

Re: Kwestia nawracania innych?

Post autor: Andej » 2022-02-17, 09:05

Piort W. pisze: 2022-02-16, 22:57 Co rozumiesz przez BYCIE ŚWIADKIEM JEZUSA ?
To oznacza świadczenie o Nim. Dawanie świadectwa o Jego Nauce i życiu. Dawanie świadectwa swoim postępowaniem o tym, kim jest Jezus dla katolika. Także dawanie świadectwa - przykładu jak należy żyć, postępować zgodnie z Nauka Chrystusa.

Na wszelki podaję znaczenie słowa "świadczyć" wg SJP:
1. «być potwierdzeniem czegoś»
2. «informować o czymś, czego było się świadkiem»
3. «okazywać coś komuś»
4. «występować w charakterze świadka»
5. «robić coś dla kogoś»
6. «przekazywać pieniądze na coś»

A bycie świadkiem czyimś jest świadczeniem o tym kimś.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Piort W.

Re: Kwestia nawracania innych?

Post autor: Piort W. » 2022-02-17, 11:01

Andej pisze: 2022-02-17, 09:05
Piort W. pisze: 2022-02-16, 22:57 Co rozumiesz przez BYCIE ŚWIADKIEM JEZUSA ?
To oznacza świadczenie o Nim. Dawanie świadectwa o Jego Nauce i życiu. Dawanie świadectwa swoim postępowaniem o tym, kim jest Jezus dla katolika. Także dawanie świadectwa - przykładu jak należy żyć, postępować zgodnie z Nauka Chrystusa.

Na wszelki podaję znaczenie słowa "świadczyć" wg SJP:
1. «być potwierdzeniem czegoś»
2. «informować o czymś, czego było się świadkiem»
3. «okazywać coś komuś»
4. «występować w charakterze świadka»
5. «robić coś dla kogoś»
6. «przekazywać pieniądze na coś»

A bycie świadkiem czyimś jest świadczeniem o tym kimś.
Zgodzi się pan , żeby dobrze zrozumieć wyrażenie Świadek Jezusa , to musimy najpierw wiedzieć co oznacza imię Jezus ?
Według języka Hebrajskiego imię to znaczy : JAHWE jest zbawieniem .
Z tego wynika , że Jezus nosił imię swego Ojca JAHWE i o nim nauczał .
Z tego wynika , że bycie Świadkiem Jezusa to bycie Świadkiem Boga Ojca Jahwe .
Jedyną religią na ziemi która to wypełnia są Świadkowie Jehowy .
Tak jak Jezus wielbił swego Boga Ojca JAHWE , tak Świadkowie Jehowy to naśladują .

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4675 times
Kontakt:

Re: Kwestia nawracania innych?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-02-17, 11:13

Piort W. pisze: 2022-02-17, 11:01 Zgodzi się pan , żeby dobrze zrozumieć wyrażenie Świadek Jezusa , to musimy najpierw wiedzieć co oznacza imię Jezus ?
Według języka Hebrajskiego imię to znaczy : JAHWE jest zbawieniem .
Z tego wynika , że Jezus nosił imię swego Ojca JAHWE
Nic podobnego. Biblia mówi, że Jezus - tak samo jak Ojciec - ma tytuł Jahwe.
Dowód biblijny jest tu viewtopic.php?p=251852#p251852
Z tego wynika , że bycie Świadkiem Jezusa to bycie Świadkiem Boga Ojca Jahwe .
Jest bycie Świadkiem Jednego Boga w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego.
Jedyną religią na ziemi która to wypełnia są Świadkowie Jehowy .
Wszyscy chrześcijanie są świadkami Boga Jahwe.
Świadkowie Jehowy akurat kiepskimi, bo ośmieszają Boga fałszywymi proroctwami wygłaszanymi rzekomo w Jego imieniu.

Piort W.

Re: Kwestia nawracania innych?

Post autor: Piort W. » 2022-02-17, 11:25

Marek_Piotrowski pisze: 2022-02-17, 11:13
Piort W. pisze: 2022-02-17, 11:01 Zgodzi się pan , żeby dobrze zrozumieć wyrażenie Świadek Jezusa , to musimy najpierw wiedzieć co oznacza imię Jezus ?
Według języka Hebrajskiego imię to znaczy : JAHWE jest zbawieniem .
Z tego wynika , że Jezus nosił imię swego Ojca JAHWE
Nic podobnego. Biblia mówi, że Jezus - tak samo jak Ojciec - ma tytuł Jahwe.
Dowód biblijny jest tu viewtopic.php?p=251852#p251852
Z tego wynika , że bycie Świadkiem Jezusa to bycie Świadkiem Boga Ojca Jahwe .
Jest bycie Świadkiem Jednego Boga w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego.
Jedyną religią na ziemi która to wypełnia są Świadkowie Jehowy .
Wszyscy chrześcijanie są świadkami Boga Jahwe.
Świadkowie Jehowy akurat kiepskimi, bo ośmieszają Boga fałszywymi proroctwami wygłaszanymi rzekomo w Jego imieniu.
Zanim Jezus przyszedł na ziemie , to w niebie nosił imię SŁOWO .
Gdy urodził się na ziemi jako człowiek otrzymał pospolite męskie imię Jezus .
Podczas chrztu otrzymał tytuł CHRYSTUS ( POMAZANIEC ) . Co to oznacza , zobaczmy co sam Jezus powiedział . Jana 5:43

,, ... Ja przyszedłem w imieniu mego Ojca ... ,,

A więc Jezus to nie JAHWE , on nosił imię swego Ojca JAHWE .

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4675 times
Kontakt:

Re: Kwestia nawracania innych?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-02-17, 11:43

Piort W. pisze: 2022-02-17, 11:25 ,, ... Ja przyszedłem w imieniu mego Ojca ... ,,
A więc Jezus to nie JAHWE , on nosił imię swego Ojca JAHWE .
Ciekawe w jaki sposób tekst "przyszedłem w imieniu mego Ojca" implikuje, że Jezus nie jest JAHWE? ;)

W Dziejach Apostolskich czytamy o Chrystusie:
"I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, przez które moglibyśmy być zbawieni."/Dz 4,12/
Uprzedzam polemikę, opartą na znaczeniu imienia Jezus: werset mówi nie tylko o IMIENIU Jezus, ale o Nim samym (że nie ma w żadnym innym zbawienia).
Gdyby Jezus nie był Jahwe, te słowa Pisma byłyby bluźnierstwem.

---------------------------------
Przeczytałeś dowód z linku jaki podałem? Sądząc po czasie odpowiedzi, nie. A odpowiedziałeś...
Wiesz co Biblia mówi o takim postępowaniu? Nie chcę Ci robić wstydu, więc sam przeczytaj w Prz 18.13 https://biblia.apologetyka.com/read?q=P ... cont&num=1

kacperek29
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 298
Rejestracja: 12 lut 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 118 times
Been thanked: 88 times

Re: Kwestia nawracania innych?

Post autor: kacperek29 » 2022-02-17, 12:51

Piort W. pisze: 2022-02-17, 11:25 Zanim Jezus przyszedł na ziemie , to w niebie nosił imię SŁOWO .
To już nie Michał? Gubię się już w tych Waszych pomysłach na Jezusa.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Kwestia nawracania innych?

Post autor: konserwa » 2022-02-17, 14:51

"Slowo "nie jest imieniem wlasnym, ale okresleniem samego Stworcy ( jako wspoltworzacego ) Boga.
Wlasnie dlatego, ze jest Bogiem okreslony zostal mianem "Slowo".

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22637
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4222 times

Re: Kwestia nawracania innych?

Post autor: Andej » 2022-02-17, 19:34

Piort W. pisze: 2022-02-17, 11:01 Zgodzi się pan , żeby dobrze zrozumieć wyrażenie Świadek Jezusa , to musimy najpierw wiedzieć co oznacza imię Jezus ?
Ano nie zgodzę się. Albowiem bycie ŚJ (świadkiem Jezusa) jest możliwe bez poznania znaczenie Jego imienia. Wystarczy wiedzieć kim jest i naśladować Go. Wystarczy uznać Jego boskość i Mu uwierzyć. Uwierzyć Bogu Jedynemu, Ojcu i Synowi I Duchowi świętemu. Wierzyć w to, co nam przekazał za pośrednictwem proroków, patriarchów, Jezusa, Maryję, świętych. Uwierzyć w to, co przekazał nam za pośrednictwem Pism Natchnionych. Uwierzyć i postępować zgodnie wyznaczoną przez Biblię drogą.
Można też powiedzieć, że być świadkiem Jezusa, to znaczy być chrześcijaninem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Piort W.

Re: Kwestia nawracania innych?

Post autor: Piort W. » 2022-02-17, 22:49

Andej pisze: 2022-02-17, 19:34
Piort W. pisze: 2022-02-17, 11:01 Zgodzi się pan , żeby dobrze zrozumieć wyrażenie Świadek Jezusa , to musimy najpierw wiedzieć co oznacza imię Jezus ?
Ano nie zgodzę się. Albowiem bycie ŚJ (świadkiem Jezusa) jest możliwe bez poznania znaczenie Jego imienia. Wystarczy wiedzieć kim jest i naśladować Go. Wystarczy uznać Jego boskość i Mu uwierzyć. Uwierzyć Bogu Jedynemu, Ojcu i Synowi I Duchowi świętemu. Wierzyć w to, co nam przekazał za pośrednictwem proroków, patriarchów, Jezusa, Maryję, świętych. Uwierzyć w to, co przekazał nam za pośrednictwem Pism Natchnionych. Uwierzyć i postępować zgodnie wyznaczoną przez Biblię drogą.
Można też powiedzieć, że być świadkiem Jezusa, to znaczy być chrześcijaninem.
W takim razie jak wyjaśnić słowa Jezusa z Mateusza 7:21-23

,, ... 21 „Nie każdy, kto do mnie mówi: ‚Panie, Panie’, wejdzie do królestwa niebios, lecz tylko ten, kto wykonuje wolę mego Ojca, który jest w niebiosach. 22 Wielu mi powie w owym dniu: ‚Panie, Panie, czyśmy w twoim imieniu nie prorokowali i w twoim imieniu nie wypędzali demonów, i w twoim imieniu nie dokonywali wielu potężnych dzieł?’ 23 Ale ja wtedy im wyznam: Nigdy was nie znałem! Odstąpcie ode mnie, czyniciele bezprawia ... ,,

O ludziach którzy w imieniu Jezusa prorokowali , wypędzali demony , dokonywali potężnych dzieł , Jezus mówi
NIGDY WAS NIE ZNAŁEM . ?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4675 times
Kontakt:

Re: Kwestia nawracania innych?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-02-17, 23:53

O ludziach którzy w imieniu Jezusa prorokowali , wypędzali demony , dokonywali potężnych dzieł , Jezus mówi
NIGDY WAS NIE ZNAŁEM . ?
Na przykład o tym, którzy wygłaszali fałszywe proroctwa...
A jeszcze bardziej takich, którzy źle czynili.

Skąd te pytania? Czy tekst jest w czymś dla Ciebie niejasny? Kolejne wiersze 23dź na Twoje pytanie.-27 dają odpowie
Ostatnio zmieniony 2022-02-17, 23:55 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22637
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4222 times

Re: Kwestia nawracania innych?

Post autor: Andej » 2022-02-18, 08:56

Piort W. pisze: 2022-02-17, 22:49 W takim razie jak wyjaśnić słowa Jezusa z Mateusza 7:21-23

,, ... 21 „Nie każdy, kto do mnie mówi: ‚Panie, Panie’, wejdzie do królestwa niebios, lecz tylko ten, kto wykonuje wolę mego Ojca, który jest w niebiosach. 22 Wielu mi powie w owym dniu: ‚Panie, Panie, czyśmy w twoim imieniu nie prorokowali i w twoim imieniu nie wypędzali demonów, i w twoim imieniu nie dokonywali wielu potężnych dzieł?’ 23 Ale ja wtedy im wyznam: Nigdy was nie znałem! Odstąpcie ode mnie, czyniciele bezprawia ... ,,

O ludziach którzy w imieniu Jezusa prorokowali , wypędzali demony , dokonywali potężnych dzieł , Jezus mówi
NIGDY WAS NIE ZNAŁEM . ?
Dobre pytanie. Uważam, że najlepsza z odpowiedzi będzie oparcie się na Biblii. Wystarczy na pierwszym wersie z zacytowanych.
Mt 7.21 Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie.
Właściwie nic więcej nie trzeba, aby zrozumieć. Wystarczy przeczytać w skupieniu i rozważyć sens słów.
1. Nie każdy - to nie stanowi zaprzeczenia, ale wyjaśnieni, tego, że nie wystarczy modlić się do Chrystusa, aby być zbawionym. To jest, dla wierzących, warunkiem koniecznym. Ale nie dostatecznym. Innymi słowy, nie można ograniczać się do wzdychania do Boga. Nie wystarczą same modlitwy, prośby błagania. Może okazać się, że to za mało.
Wyobraź sobie, że często przechodzisz ulicą na której siedzi kilkudziesięciu żebraków. Każdy, gdy zauważy przechodnia mówi: Proszę, panie proszę, panie ... Po kilku latach przechodnie wpadasz do kiosku kupujesz zdrapkę i wygrywasz potężną kwotę. Żebracy się dowiadują, otaczają kołem i każdy wrzeszczy: Pan daj kasę, znasz mnie przecież znasz mnie, codziennie napraszałem się, żebyś mi coś dał! Czy uznasz ten argument za wystarczający, aby się podzielić wszystkim, zaprosić do swojego domu? Czy powiesz: Odejdź, nie znam Cię.
2. W drugiej części wersu Jezus podaje warunek dostateczny. Spełnianie woli Ojca. Czyli naśladowanie Chrystusa, który całym swoim pobytem wśród nas świadczył o Ojcu. Wypełniał Jego wolę w sposób pełny i totalny. Dlatego dla nas jest najwspanialszym wzorem. Przykładem do naśladownictwa.
Cóż zatem jest wolą Ojca? Ano to, czego nauczał Jezus. A w szczególności uczestnictwo w Jego dziele. Dziełem tym jak Kościół. Założony przez Jezusa zgodnie z wolą Ojca. Kościół w którym władza jest przekazywana przez błogosławieństwo z nałożeniem rąk przez kolejnych następców Chrystusa. Sukcesja. Trwająca już 20 wieków. Jezus => Piotr => ... => Franciszek.
3. Napisałeś, że Jezus powiedział: Nigdy was nie znałem. Kogo nie poznał? Ano tych, którzy Go odrzucili. Którzy nie uznali Jego boskości. Nie poznał tych, którzy do Niego nie przychodzili. Nie poznał tych, którzy postępowali wbrew woli Ojca przekazanej nam przez samego Jezusa. I natchnionych ewangelistów. Nie poznał tych, którzy nie chcieli się z Nim "zaprzyjaźnić". Nie chcieli wspólnie z Nim iść drogą życia.
4. Na przekór powyższemu wierzę, że miłosierdzie Boże, że miłość Boga Jedynego do nas ludzi jest większa od naszej niewierności. I w końcu Pan przygarnie nas jak ojciec przygarnął syna marnotrawnego. Przygarnie, jeśli zdecydujemy się na oczyścić i wybielimy swe szaty we Krwi Baranka.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Piort W.

Re: Kwestia nawracania innych?

Post autor: Piort W. » 2022-02-18, 10:33

Andej pisze: 2022-02-18, 08:56
Piort W. pisze: 2022-02-17, 22:49 W takim razie jak wyjaśnić słowa Jezusa z Mateusza 7:21-23

,, ... 21 „Nie każdy, kto do mnie mówi: ‚Panie, Panie’, wejdzie do królestwa niebios, lecz tylko ten, kto wykonuje wolę mego Ojca, który jest w niebiosach. 22 Wielu mi powie w owym dniu: ‚Panie, Panie, czyśmy w twoim imieniu nie prorokowali i w twoim imieniu nie wypędzali demonów, i w twoim imieniu nie dokonywali wielu potężnych dzieł?’ 23 Ale ja wtedy im wyznam: Nigdy was nie znałem! Odstąpcie ode mnie, czyniciele bezprawia ... ,,

O ludziach którzy w imieniu Jezusa prorokowali , wypędzali demony , dokonywali potężnych dzieł , Jezus mówi
NIGDY WAS NIE ZNAŁEM . ?
Dobre pytanie. Uważam, że najlepsza z odpowiedzi będzie oparcie się na Biblii. Wystarczy na pierwszym wersie z zacytowanych.
Mt 7.21 Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie.
Właściwie nic więcej nie trzeba, aby zrozumieć. Wystarczy przeczytać w skupieniu i rozważyć sens słów.
1. Nie każdy - to nie stanowi zaprzeczenia, ale wyjaśnieni, tego, że nie wystarczy modlić się do Chrystusa, aby być zbawionym. To jest, dla wierzących, warunkiem koniecznym. Ale nie dostatecznym. Innymi słowy, nie można ograniczać się do wzdychania do Boga. Nie wystarczą same modlitwy, prośby błagania. Może okazać się, że to za mało.
Wyobraź sobie, że często przechodzisz ulicą na której siedzi kilkudziesięciu żebraków. Każdy, gdy zauważy przechodnia mówi: Proszę, panie proszę, panie ... Po kilku latach przechodnie wpadasz do kiosku kupujesz zdrapkę i wygrywasz potężną kwotę. Żebracy się dowiadują, otaczają kołem i każdy wrzeszczy: Pan daj kasę, znasz mnie przecież znasz mnie, codziennie napraszałem się, żebyś mi coś dał! Czy uznasz ten argument za wystarczający, aby się podzielić wszystkim, zaprosić do swojego domu? Czy powiesz: Odejdź, nie znam Cię.
2. W drugiej części wersu Jezus podaje warunek dostateczny. Spełnianie woli Ojca. Czyli naśladowanie Chrystusa, który całym swoim pobytem wśród nas świadczył o Ojcu. Wypełniał Jego wolę w sposób pełny i totalny. Dlatego dla nas jest najwspanialszym wzorem. Przykładem do naśladownictwa.
Cóż zatem jest wolą Ojca? Ano to, czego nauczał Jezus. A w szczególności uczestnictwo w Jego dziele. Dziełem tym jak Kościół. Założony przez Jezusa zgodnie z wolą Ojca. Kościół w którym władza jest przekazywana przez błogosławieństwo z nałożeniem rąk przez kolejnych następców Chrystusa. Sukcesja. Trwająca już 20 wieków. Jezus => Piotr => ... => Franciszek.
3. Napisałeś, że Jezus powiedział: Nigdy was nie znałem. Kogo nie poznał? Ano tych, którzy Go odrzucili. Którzy nie uznali Jego boskości. Nie poznał tych, którzy do Niego nie przychodzili. Nie poznał tych, którzy postępowali wbrew woli Ojca przekazanej nam przez samego Jezusa. I natchnionych ewangelistów. Nie poznał tych, którzy nie chcieli się z Nim "zaprzyjaźnić". Nie chcieli wspólnie z Nim iść drogą życia.
4. Na przekór powyższemu wierzę, że miłosierdzie Boże, że miłość Boga Jedynego do nas ludzi jest większa od naszej niewierności. I w końcu Pan przygarnie nas jak ojciec przygarnął syna marnotrawnego. Przygarnie, jeśli zdecydujemy się na oczyścić i wybielimy swe szaty we Krwi Baranka.
Napisał pan : ,, ... Spełnianie woli Ojca. Czyli naśladowanie Chrystusa, który całym swoim pobytem wśród nas świadczył o Ojcu. Wypełniał Jego wolę w sposób pełny i totalny. Dlatego dla nas jest najwspanialszym wzorem ... ,,

Dzisiaj własnie oglądałem wiadomości w tv i usłyszałem , że ,, naśladowcy Jezusa ,, z Polski cieszą się z zakupu najnowszych czołgów Abrams od ,, naśladowców Jezusa ,, z USA , żeby się bronić przed ,, naśladowcami Jezusa ,, z Rosji . A KK milczy .

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4675 times
Kontakt:

Re: Kwestia nawracania innych?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-02-18, 11:03

Piort W. pisze: 2022-02-18, 10:33 Dzisiaj własnie oglądałem wiadomości w tv i usłyszałem , że ,, naśladowcy Jezusa ,, z Polski cieszą się z zakupu najnowszych czołgów Abrams od ,, naśladowców Jezusa ,, z USA , żeby się bronić przed ,, naśladowcami Jezusa ,, z Rosji . A KK milczy .
Zatem uważasz, że nie należy bronić swojej rodziny i kraju? I może jeszcze uważasz, że tak uczy Biblia?
Ostatnio zmieniony 2022-02-18, 11:05 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22637
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4222 times

Re: Kwestia nawracania innych?

Post autor: Andej » 2022-02-18, 19:30

Piort W. pisze: 2022-02-18, 10:33Dzisiaj własnie oglądałem wiadomości w tv i usłyszałem , że ,, naśladowcy Jezusa ,, z Polski cieszą się z zakupu najnowszych czołgów Abrams od ,, naśladowców Jezusa ,, z USA , żeby się bronić przed ,, naśladowcami Jezusa ,, z Rosji . A KK milczy .
1. Si vis pacem para bellum!
2. Na prawdę powiedzieli, że naśladowcy Chrystusa? Zapewne masz to zgrane, przyślij. Niech wszyscy zobaczą i usłyszą.
3. Z braku argumentów atakujesz z innej strony? Czy taki atak jest lepszy w oczach Boga od obrony czyjegoś dobra, życia?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ