Agresja Rosji na Ukrainę

Rozmowa na temat najświeższych informacji ze świata.
ODPOWIEDZ
Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Czarny » 2022-03-05, 23:24

abi pisze: 2022-03-03, 07:19 "Strzelacie do celów, których nie widzicie. Nie widzicie małych dzieci, starców, domów, przedszkoli, szkół i szpitali - to wszystko są tylko cele... Ale uwierzcie nam: nigdy nie będzie wam łatwiej, śmiecie. Mamy już informacje o was... Teraz nie będzie więcej schwytanych rosyjskich artylerzystów. Ani miłosierdzia, ani 'proszę, nie zabijaj, poddaję się'" - głosi apel ukraińskich sił specjalnych.

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/r ... ign=chrome
To też jest dobre. Oby więcej mieli :ympray:


konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: konserwa » 2022-03-05, 23:40

Ludzie gina tak samo ... i z jednej i z drugiej strony.

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Czarny » 2022-03-06, 02:21

https://www.facebook.com/plugins/post.p ... &width=500


Strzępy myśli, których trudno pozbierać
Rano, po Mszy Świętej odmawiamy w kościele różaniec. Nagle zaczynają wyć syreny obwieszczające zagrożenie atakiem bombowym i wzywające do ukrycia się. Po południu to samo - także podczas wspólnego różańca. Chyba ktoś nie lubi Zdrowaś Maryjo…
***
W rękach mam popiół, a na ustach słowa „Prochem jesteś i w proch się obrócisz”. Znowu zaczynają wyć syreny… Popiół…
***
Twarze, na których malują się uczucia, których nie chciałbym doświadczać.
Udręczeni, przerażeni, wyczerpani.
***
Pierwsi uciekający w naszym klasztorze. Chcą odpocząć, coś zjeść i jechać dalej.
Pojawiają się kolejne rodziny. Nie trzeba pytać, dlaczego przyjechali.
***
Tłumaczę z Siostrą pismo lokalnych władz do polskich samorządowców, prosząc o wsparcie dla wojska. Tłumacz online podpowiada, że obrońcy Ukrainy potrzebują dużo wiewiórek. Chwila uśmiechu…
***
Wsiadam do policyjnego samochodu. Za nami bus pełen mężczyzn do pomocy w przeładunku. Dalej ogromny TIR. Jedziemy na sygnale w kierunku Medyki. Mijamy sznur samochodów pełnych uciekających przed falą zła. Im bliżej granicy, tym więcej porzuconych na poboczach samochodów. Zabrakło paliwa. Dalej poszli pieszo…
Na granicy kolejna zmiana planów. Ostatecznie załadunek transportu humanitarnego odbędzie się przed granicą. Dary przewożą busy pośredników. Nie udało się zobaczyć Mamy, Brata i Przyjaciół, którzy przyjechali z pomocą. Tak blisko…
***
Słyszę jak noc przerywa przeraźliwe wycie psów. Jest ich coraz więcej. Może z tęsknoty za właścicielami?
***
Schowałem maseczkę przeciwcovidovą. Pandemia chyba się skończyła.
***
Ostatnio zmieniony 2022-03-06, 02:59 przez Czarny, łącznie zmieniany 6 razy.

Awatar użytkownika
Rafał
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 438
Rejestracja: 6 lis 2021
Has thanked: 100 times
Been thanked: 113 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Rafał » 2022-03-06, 18:56

Ministerstwo Obrony Rosji zagroziło, że wykorzystanie sieci lotnisk państw sąsiadujących z Ukrainą do bazowania ukraińskich samolotów bojowych, a następnie ich użycie przeciwko rosyjskim siłom zbrojnym, może zostać uznane za udział tych państw w konflikcie zbrojnym. Oświadczenie to zostało złożone w kontekście rzekomej "wiarygodnej wiedzy Ministerstwa Obrony Rosji o ukraińskich samolotach bojowych, które wcześniej przyleciały do Rumunii i innych krajów graniczących" - podaje Ukraińska Niezależna Agencja Informacyjna.
Teraz Rosja będzie szantażować i dyktować warunki.
Ostatnio zmieniony 2022-03-06, 18:57 przez Rafał, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22637
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4222 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Andej » 2022-03-06, 19:19

Rafał pisze: 2022-03-06, 18:56 Teraz Rosja będzie szantażować i dyktować warunki.
A może Putin uznał, że już przegrał i tylko użycie jądrowego arsenału pozwoli mu odejść z twarzą. Wprawdzie z twarzą zbrodniarza, ale zwycięskiego. Przynajmniej chwilowo.
Sądzę, że Putinowi zależy na użyciu sił jądrowych. II Wojna Ojczyźniana.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Jozek » 2022-03-06, 20:40

W polskiej gazecie w UK z 3 marca jest artykul dosc ciekawy.
Obrazek
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5604
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 889 times
Been thanked: 1452 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: abi » 2022-03-06, 20:59

:-? martwego jakby latwiej zatrzymac w sumie

Dodano po 2 minutach 31 sekundach:
chociaz temu chlopczykowi z mariupola to juz zycia nie wroci


Obrazek
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Jozek » 2022-03-06, 21:10

Ale moze w koncu go usuna.
Najwieksze szanse na usuniecie putina ma sama armia i jej dowodcy.

Czytalem artykuly na temat wyslaniia przez Polske samolotow, bo stany wyrazily zgode, ale nie podoba mi sie sposob w jaki chca to zrobic, bo Polska miala by dac swoje samoloty, a na to miejsce pozniej w nieokreslonym czasie miala by dostac inne czy nowe.
Ryzyko jest takie ze te nowe moga nigdy nie dotrzec do Polski, a wtedy Polska zostanie praktycznie bez sil powietrznych.
Ostatnio zmieniony 2022-03-06, 21:23 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15163
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4279 times
Been thanked: 2995 times
Kontakt:

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Dezerter » 2022-03-06, 21:38

Ja wam powiem tak szczerze, że czuję się bezsilny :(
a nic mnie tak nie wkurza jak bezsilność
Gdybym był kawalerem i nie miał firmy, która zatrudnia ludzi, to bym chyba rzucił wszystko i pojechał na Ukrainę walczyć w brygadach międzynarodowych - jakem Dezerter!
Mam nadzieję, że ochotników z całego świata nie zabraknie i nie zabraknie pomocy w sprzęcie, broni, amunicji.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22637
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4222 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Andej » 2022-03-06, 21:56

Niestety, zabraknie.
Putin zabronił dostarczania broni. Zaraz może oświadczyć, że każda dostawa broni zostanie potraktowana przez niego jako napaść na Związek Radziecki. I będzie miał pretekst do spuszczenia bomby jądrowej.
Dlatego teraz kombinują, jak dostarczyć te MIGi, aby go nie wkurzyć. Już odpadł pomysł, że przemalują i ukraińscy piloci pofruną nimi do siebie. Amerykanie starają się wymyślić jakiś inny sposób transportu.

Putin ma po prostu pas szachida i leci samolotem z którego część pasażerów zaatakował, a pozostałych trzyma w szachu. Wiedzą, że on ma pełną świadomość tego, że Zachód bardziej niż on boi się wojny nuklearnej. Pozwolą mu na wszystko. Tak jak nieco nad 80 lat temu pozwolili innemu geniuszowi zła. Pozwolą, ale po troszku. Najpierw pół Ukrainy. Potem kawałek Finlandii. Estonia. I tak dalej. Nie wiem jeno czy ma zamiar dojść do Odry, Haveli czy Łaby.

Niestety w tej "zdecydowanej i spójnej" postawie Zachodu jest wiele rys, wyjątków, sprzeczności. Interesy, pieniądze. Wielu traci, ktoś się bogaci. A diament zabłyśnie dopiero, gdy rozwieją się popioły. Najpierw trzeba wszystko spalić. Dopiero potem szukać skarbów.

Wydaje się, że Orwell miał rację w tym, że będą trzy mocarstwa walczące ze sobą. Nie miał racji w tym, że wojna zawsze będzie toczyła się na terytorium obojętnym dla każdego z nich. A czas dopiero pokaże, czy zawsze będzie dwóch przeciw jednemu, a sojusze będą się wciąż zmieniały.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Rafał
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 438
Rejestracja: 6 lis 2021
Has thanked: 100 times
Been thanked: 113 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Rafał » 2022-03-06, 22:52

Andej pisze: 2022-03-06, 21:56 Niestety, zabraknie.
Putin zabronił dostarczania broni. Zaraz może oświadczyć, że każda dostawa broni zostanie potraktowana przez niego jako napaść na Związek Radziecki. I będzie miał pretekst do spuszczenia bomby jądrowej.
Dziwne, że nikt nie przyczepił się do Ciebie o "powielanie propagandy rosyjskich trolli" i nawoływanie do zaprzestania pomocy.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Jozek » 2022-03-06, 22:55

Moze sie tez okazac ze jakis kamikaze poleci sobie do Kremla.

Zastanawia mnie tez z jakiej racji Izrael bierze udzial w negocjacjach miedzy rosja a Ukraina? Jakki maja w tym interes?
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Jozek » 2022-03-07, 12:12

Dezerter pisze: 2022-03-06, 21:38 Ja wam powiem tak szczerze, że czuję się bezsilny :(
a nic mnie tak nie wkurza jak bezsilność
Gdybym był kawalerem i nie miał firmy, która zatrudnia ludzi, to bym chyba rzucił wszystko i pojechał na Ukrainę walczyć w brygadach międzynarodowych - jakem Dezerter!
Mam nadzieję, że ochotników z całego świata nie zabraknie i nie zabraknie pomocy w sprzęcie, broni, amunicji.
ONZ nie pomaga w ewakuacji ludnosci z oblezonych miast, to pozostaje wyjscie w procesji Jak w Boze Cialo z Hostia na czele i kaplanami i popami na przodzie i wzdluz po bokach.
Nie sadze by ruscy odwazyli sie do nich strzelac, bo cala rosja byla by przeciwko zolnierzom i tej wojnie, a wielu z nich sami sa wierzacy.
Ostatnio zmieniony 2022-03-07, 12:14 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: Czarny » 2022-03-07, 13:28

Przecież do Rosji nie docierają informację, nawet o ilości zabitych własnych żołnierzy. Gdyby materiał z takiej, jak to nazwałeś procesji , dotarł to by określili że manipulacja.
Popa rozstrzelali, dzieci rizstrzelali Ty naprawde masz złudzenia jeszcze, że mogą mieć jakieś opory?
No nie wiem co sobie tam myślą, natomiast praktycznie nie przeszkadza im to w mordowaniu wszystkich.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3086
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 323 times
Been thanked: 473 times

Re: Agresja Rosji na Ukrainę

Post autor: konserwa » 2022-03-07, 16:05

A jaki interes ma Polska, stajac po stronie Ukrainy A jaki interes ma FIFA ze swoja haniebna postawa? A jaki interes mam ja, piszac o tym?

ODPOWIEDZ