Czy to grzech - Anonimowy_2

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4479
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1082 times
Been thanked: 1150 times

Re: Czy to grzech - Anonimowy_2

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-08-21, 12:47

Nie, to nie grzech, bo nie zrobiłeś tego celowo. Naprawdę skonsultuj to z psychiatrą, przecież wciąż Cię męczą, coraz to nowe, irracjonalne wątpliwości.
Ostatnio zmieniony 2023-08-21, 12:49 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Anonimowy_2
Bywalec
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: 18 kwie 2021
Been thanked: 1 time

Re: Czy to grzech - Anonimowy_2

Post autor: Anonimowy_2 » 2023-08-21, 15:32

Tylko że mnie obecnie nie stać na takie wydatki a na NFZ pewnie nie ma takich usług

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4479
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1082 times
Been thanked: 1150 times

Re: Czy to grzech - Anonimowy_2

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-08-21, 16:21

Anonimowy_2 pisze: 2023-08-21, 15:32 Tylko że mnie obecnie nie stać na takie wydatki a na NFZ pewnie nie ma takich usług
Jest na NFZ.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Anonimowy_2
Bywalec
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: 18 kwie 2021
Been thanked: 1 time

Re: Czy to grzech - Anonimowy_2

Post autor: Anonimowy_2 » 2023-08-21, 17:32

Ale to się długi czeka a ja od października przeprowadzam się na drugi koniec Polski

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 835
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 197 times

Re: Czy to grzech - Anonimowy_2

Post autor: krystian.zawistowski » 2023-08-23, 19:58

miłośniczka Faustyny pisze: 2023-08-20, 20:44
krystian.zawistowski pisze: 2023-08-20, 20:21 Popytaj spowiednika
Przede wszystkim to raczej lekarza psychiatry. To oni zajmują się obsesjami i natrętnymi myślami. Spowiednik też może być przydatny, ale nie zastąpi pomocy medycznej.
Nie sądzę, aby problemy sumienia były "przede wszystkim" materiałem dla psychiatry; z resztą można też trafić na takiego traktującego religię z lekceważeniem.

@Anonimowy_2 mi minęły skrupuły bez psychiatry. Mogę polecić to, co wyżej: posłuszeństwo osądom i radom spowiednika jako wiążącym dla Ciebie + codzienny różaniec, nabożeństwo do Maryi (http://www.montfortanie.pl/przedziwny-s ... bawic.html, http://www.montfortanie.pl/traktat-o-pr ... panny.html), szukanie Woli Bożej.

Tu możesz znaleźć newsletter dla zmagającym się ze skrupułami: https://scrupulousanonymous.org
Ostatnio zmieniony 2023-08-23, 19:59 przez krystian.zawistowski, łącznie zmieniany 1 raz.
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2390
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 300 times
Been thanked: 321 times

Re: Czy to grzech - Anonimowy_2

Post autor: Arek » 2023-08-23, 20:16

miłośniczka Faustyny pisze: 2023-08-20, 20:44
krystian.zawistowski pisze: 2023-08-20, 20:21 Popytaj spowiednika
Przede wszystkim to raczej lekarza psychiatry. To oni zajmują się obsesjami i natrętnymi myślami. Spowiednik też może być przydatny, ale nie zastąpi pomocy medycznej.
Jeśli dusza jest chora to i ciało też. A może właśnie ze spowiednikiem przeanalizować sprawę. Tak bardzo ciągnie nas wszystko w stronę cielesności. Aż żal patrzeć, że to katolicy. A ja myślę, że szczera spowiedź, a może generalna i spełnienie 5 ciu warunków dobrej spowiedzi może pomóc. Potem modlitwa i chęć poprawy życia. Ja wierzę, że to pomoże.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 15122
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4256 times
Been thanked: 2983 times
Kontakt:

Re: Czy to grzech - Anonimowy_2

Post autor: Dezerter » 2023-08-23, 22:44

Anonimowy_2 pisze: 2023-08-20, 15:56 Dziękuję za pomoc napewno skorzystam. Lecz proszę jeszcze o jedną pomoc a mianowicie dziś przeglądając FB natknąłem się na zdjęcie jakiejś dziewczyny nie pomyślałem porządliwie ani nic poprostu chciałem zobaczyć ile ma lat nie mogłem sie doszukać tej informacji. Na moje to grzech nie jest lecz sumienie mam jakby podrażnienie przez to. Boje się że spojrzę na jakąś dziewczynę źle która będzie nie letnia a tego nie chce. I druga sprawa zauważyłem że często jak patrzę na ludzi nie zależnie od wieku i płci w głowie pojawia mi się myśl ,, nie patrz na to i i nie myśl o tym" mimo że nic złego pomysle ani nie patrzę porządliwie. Dziś miałem taką sytuację jak na mszy dziewczynka była chrzczona gdy podawałem księdzu wodę święconą popatrzyłem nie specjalnie na chwilę na piszczel tej dziewczynki i mimo że w tym nic złego nie ma ani nie miałem żadnych myśli złych te myśli nie patrz i nie myśl o tym się pojawiły. Proszę o odpowiedź
Chłopaku ty na prawdę musisz się leczyć, pisze poważnie
jeśli nie wierzysz opowiedz to swojej mamie, albo księdzu
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Anonimowy_2
Bywalec
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: 18 kwie 2021
Been thanked: 1 time

Re: Czy to grzech - Anonimowy_2

Post autor: Anonimowy_2 » 2023-08-26, 13:10

@krystian.zawistowski dziękuję za pomoc. Skrupuły lekko ustają już nie widzę grzechu w każdym momencie życia. Pozostały tylko te najgorsze względem seksualności i mowy

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 835
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 146 times
Been thanked: 197 times

Re: Czy to grzech - Anonimowy_2

Post autor: krystian.zawistowski » 2023-08-26, 13:25

Mogę jeszcze te rzeczy polecić
viewtopic.php?p=342308#p342531
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

Anonimowy_2
Bywalec
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: 18 kwie 2021
Been thanked: 1 time

Re: Czy to grzech - Anonimowy_2

Post autor: Anonimowy_2 » 2023-08-26, 13:50

Dzięki wielkie jeszcze raz

Anonimowy_2
Bywalec
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: 18 kwie 2021
Been thanked: 1 time

Re: Czy to grzech - Anonimowy_2

Post autor: Anonimowy_2 » 2023-08-30, 15:37

Szczęść boże w spytać czy słuchanie takich piosenek z takim tekstem to grzech. Oraz czy nucenie tego tekstu to grzech. Proszę o odpowiedźObrazek

Anonimowy_2
Bywalec
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: 18 kwie 2021
Been thanked: 1 time

Re: Czy to grzech - Anonimowy_2

Post autor: Anonimowy_2 » 2023-08-30, 22:11

Proszę o odpowiedź

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4674 times
Kontakt:

Re: Czy to grzech - Anonimowy_2

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-09-01, 15:20

@Anonimowy_2 zajmijmy się tym porządnie.
Myślę, że mogę coś poradzić, jeśli wziąć pod uwagę, że sam miałem problem ze skrupulantyzmem, więc znam temat na własnej skórze.

Najważniejsze: NIE odzyskasz spokoju, pytając o kolejną ("tym razem już ostatnią dziś") rzecz.
Skrupulantyzm tak nie działa: "wyjaśnienie" daje chwilowe uspokojenie, ale natychmiast pojawia się inna kwestia, nowa.
To wielkie kłamstwo, które nam serwuje ta nerwica natręctw.

Jedyną możliwością jest zlekceważyć swoje niepokoje i pytania: nie ma nic dobrego w ich wyjaśnianiu. A już szczególnie nie jest to sposób na wierność Bogu.

Dlatego pierwsza rada: nie "wyjaśniaj" lecz lekceważ swoje natręctwa.

Anonimowy_2
Bywalec
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: 18 kwie 2021
Been thanked: 1 time

Re: Czy to grzech - Anonimowy_2

Post autor: Anonimowy_2 » 2023-09-03, 11:18

Próbuje nie wyjaśniac i ignorować lecz czasem przy takich mam wrażenie poważniejszych sprawach jak ignoruje mam takie dziwne uczucie w klatce piersiowej jakbym musiał to wyjaśnić. Też tak miałeś?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4674 times
Kontakt:

Re: Czy to grzech - Anonimowy_2

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-09-03, 11:36

Oczywiście. W końcu to nerwica. Często człowiek aż się spoci.

ODPOWIEDZ