zakazane lektury

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
krzysztofk52
Przybysz
Przybysz
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2023

zakazane lektury

Post autor: krzysztofk52 » 2023-01-31, 10:34

Witam,
Szczęśc Boże!

Nazywam się Krzysztof i chciałem prosić o wsparcie państwa w takiej sprawie co mam z moim wnukiem.
Zasięgnałem tzw. jezyka na portalach społecznosciowych właściwych dla prawdziwych osób wierzacych zeby upewnic się, ze moje podjerzenia sa prawdziwe. Otóż, obawiam się, ze jeden z moch wnuków jest jednym z tych którzy intresuja sie nie własciwymi tematami. Nie bede tego nazywal dobitniej bo niechce nawet mysłec otym, ze to jest coś czym mam go nazywać. Sam jego ubiór juz wskazuje, ze nie jest on zdrowo myslacy a jego niechęc do rozmów na ten temat i słuchania tego co nakazuej Kościół wskazuje, ze obawiam sie co bedzie dalej.
Odwiedziłem ostatnio córkę, matkę wnuczka w ich domu i znalazłem dowody na to, że pozwala mu na dokształcanie się i pogłebianie tych sklonności, ktore sa niewskazane. Widziałem na jego półkach ksiazki z no cóż - dwoma mezczyznami. Sami wszyscy wiemy, ze z takich relacji nic dobrego nie wyniknie. Jedną z ksiazkek, która wygąda normalnie zaczalem przegladac i było jeszcze gorzej. Pod przykrywką normalnej miłosci opisany jest jakiegoś rodzjau kult w druga strone swiat w którym zwiazki jendopłciowe sa legalne, gdzie mamy przedstawione, ze w raju były dwie pary - dwóch mezczyzn ze soba! ( i dwie kobiety). Ja juz sie postaram z moimi porozmawiac, ale chcialem jakos ostrzec innych, ze takie ksiazki istnieja i ze powinno się je jak najszybciej wykluczyc z obiegu. Czy mozecie to jakos nagłosnic w naszych ( tj. katolickich) kregach?


Z gory dziekuje,
Krzysztof
* wyciąłem imiona i nazwiska poza Pana - chyba nie chce Pan zrobić krzywdy ani wnukowi, ani córce? - Administrator
Ostatnio zmieniony 2023-01-31, 12:44 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19256
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2651 times
Been thanked: 4674 times
Kontakt:

Re: zakazane lektury

Post autor: Marek_Piotrowski » 2023-01-31, 10:36

Obawiam się, że nagłaśnianie może przynieść przeciwne efekty... :(

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4480
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1082 times
Been thanked: 1150 times

Re: zakazane lektury

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2023-01-31, 11:18

Marek_Piotrowski pisze: 2023-01-31, 10:36 Obawiam się, że nagłaśnianie może przynieść przeciwne efekty... :(
Tak. To by było jak skuteczna reklama takich książek. Przecież jeśli będzie się nagłaśniać, że są sprzeczne z wiarą katolicką, to od razu mnóstwo osób, z wielkim entuzjazmem, zacznie je kupować. Niestety obecnie tak to działa.
Ostatnio zmieniony 2023-01-31, 11:19 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1601
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 204 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: zakazane lektury

Post autor: Tek de Cart » 2023-01-31, 11:42

istnieje duże kiepskich książek i dużo też heretyckich, ale nie ma możliwości wykluczyć ich z obiegu, a robienie im reklamy jest przeciw skuteczne
raczej trzeba uświadamiać konkretnych ludzi (swoją rodzinę w powyższym przypadku) o pięknie wiary katolickiej i zaufaniu Bogu
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4222 times

Re: zakazane lektury

Post autor: Andej » 2023-01-31, 11:46

krzysztofk52 pisze: 2023-01-31, 10:34 Czy mozecie to jakos nagłosnic w naszych ( tj. katolickich) kregach?
Dziękuję za info. Osobiście się nie zetknąłem z takimi pozycjami, ale wcale mnie to nie dziwi.

Z nagłaśnianiem, byłbym ostrożny. Ale ze zwracaniem uwagi na ten problem i to zjawisko, to jak najbardziej. Trzeba to nagłaśniać istnienie takich tendencji wśród osób mających pod opieką dzieci.
Moja zasadą wychowawczą było: verba docent, exempla trahunt. Uważam, ze główną nauka jest to, z czym styka się w domu. Dzieci jak gąbki chłoną zachowanie otoczenia. Na siłę nic się nie uda. Jeśli mama wnuka toleruje, a może pochwala taką literaturę, to dla dziadka nie ma pola popisu. Nie z wnukiem, a z córka trzeba rozmawiać.
Ale jest jeszcze jedno. Młodzieńczy bunt. Chyba każdy przechodził przez coś takiego. W takich wypadkach trzeba uważać, aby swoją ingerencją, presją nie przegiąć w przeciwna stronę. Aby walcząc nie umocnić w negatywnej postawie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Lwica
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 24 paź 2022
Has thanked: 86 times
Been thanked: 174 times

Re: zakazane lektury

Post autor: Lwica » 2023-01-31, 11:47

@krzysztofk52
Taka mała sugestia... Może nie pisz tak wszystkich szczegółów, danych, imion. Bo później wszyscy to czytają i wspomniana kobieta, może nie życzy sobie żeby tutaj ją publicznie przedstawiać, że ma takie, a takie książki czy rzeczy w domu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”